Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Likwidując słabych, czynisz świat lepszym...

Kara Zor-El (zm. 28 listopada 2017 roku) – generał Nowej Rzeszy na Ziemi-X, będąca w związku małżeńskim z führerem Queenem. Jej organizm obumierał z powodu nadmiernej ilości pochłoniętego promieniowania słonecznego, w związku z czym planowała odebrać Supergirl serce, aby móc dalej żyć. Podczas walki znana jest pod pseudonimem Overgirl.

Osobowość[]

Kara jest okrutną i sadystyczną fanatyczką, skłonną mordować dla zabawy, zadufaną w sobię i arogancką. Z przemocy i krzywdzenia innych czerpie radość, drwi z wrogów i bohaterów, którzy używają swoich mocy do obrony niewinnych. Podobnie jak mąż, Zor-El szydzi z heroicznych ideałów. W dodatku zaznacza, że nie skrzywdzi Queena z Ziemi-1, nie chcąc widzieć w zranionej twarzy łucznika swojego męża. Kara uważa się za istotę wyższą od ludzi, określajac siebie mianem boga, którego naturą jest dominować i kontrolować innych, zamiast marnować cudowną energię na ochronę „słabych”.

Zor-El gardziła oznaką jakiekolwiek słabości, paradoksalnie sama będąc słabą i poważnie cierpiąc. Przepraszała męża, kiedy mdała przed przeciwnikami z powodu bólu, przejmując się jednocześnie swoim stanem. Kobieta jest świadoma faktu swojej złej natury, ale nie dba o to i uważa, że jej czyny są prawidłowym sposobem na życie. Zachowuje się zwykle egoistycznie i bezwzględnie, nie troszcząc się o nikogo oprócz siebie i swojego męża. W rozmowe z Eobardem stwierdziła, że mimo niezwykłej miłości, jaką darzy Olivera, ojczyzna jest dla niej również ważna i gdyby zaszła taka potrzeba, zrobiłaby wszystko, aby ten skupił się na najważniejszym celu, a nie na niej.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Laserowy wzrok Overgirl

 • Nadludzka siła – Overgirl może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Nadludzka wytrzymałość – Overgirl jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Superszybkość – dzięki swojemu kosmicznemu DNA, Kara potrafi poruszać się z niesamowitą prędkością.
 • Lot – dzięki swojemu kosmicznemu DNA, Kara potrafi latać z niesamowitą prędkością.
 • Super słuch – dzięki swojemu kosmicznemu DNA, Kara posiada super słuch, który pozwala jej słyszeć dokładnie dźwięki, które są generowane nawet kilka kilometrów dalej.
 • Lodowy oddech – dzięki swojemu kosmicznemu DNA, Kara posiada lodowy oddech, który może zamrażać przeciwników.
 • Laserowy wzrok – dzięki swojemu kosmicznemu DNA, Kara może generować wiązki laserowe ze swoich oczu.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Kara uratowana została przed śmiercią w wyniku wybuchu własnej planety, a jej kapsuła ostatecznie wylądowała na Ziemi, gdzie zaczęto ją czcić. Z czasem kosmitka poznała Olivera Queena i Blitzkriega, z którym zaczęła budować Nową Rzeszę – kontynuować w lepszy sposób dzieło Hitlera[1].

Początki bywają trudne[]

Overgirl atakuje Freedom Fighters

Wielu ludzi skrywało się po ruinach budynków Tulsy na Ziemi-X, których to chronili uzbrojeni rebelianci. Kiedy naziści dowiedzieli się o przybyciu Freedom Fighters, Overgirl z Dark Arrowem i Blitzkriegem zaatakowali, poczynając od zniszczenia mostu łączącego dwa ważne punktu upadającego miasta. Głównym celem wojowników okazał się Red Tornado, któremu przestępcy zamierzali odebrać korę mózgową. Overgirl jako pierwsza uderzyła w androida, wbijając jego ciało w ziemię. Robot nie zamierzał poddać się bez walki i na każdy cios odpowiadał tym samym. W związku z tym kosmitka po raz kolejny rzuciła nim o ziemię, a następnie wbiła się z nim w dno pobliskiej rzeki. Pod wodą za pomocą laserowego wzorku zaczęła niszczyć głowę Reda, lecz ten wciąż się bronił mimo braku sił, co zmusiło Overgirl do wyrwania mu rąk. Z pomocą przyjacielowi ruszyła Phantom Lady, która zamknęła przeciwniczkę w ciemnej bańce. The Ray postanowił wyciągnąć Reda z dna, kiedy to Black Condor zaczął atakować kosmitkę. W tym czasie konający Tornado kazał przyjacielowi upewnić się, że jego wspomnienia nie trafią w ręce wroga, po czym oddał swoją korę mózgową bohaterowi, wyłączając się. Jakby tego było mało, przeciwnicy znowu zaczęli atakować, więc z odsieczą pojawił się Vibe. Widząca to Kara wystrzeliła laserem z oczu, zabijając Dollmana. Vibe wiedząc, że wspomnienia Reda nie mogą zostać utracone, otworzył wyłom i przeniósł Raya w nieznane miejsce, kiedy to członkowie Nowej Rzeszy walczyli z pozostałymi bohaterami[2].

Kilka godzin później Overgirl przyglądała się z dumą, jak jej świat ulega władzy Nowej Rzeszy. Rozmyślenia przerwali jej Black Arrow oraz Blitzkrieg, którzy poinformowali o śmierci Dollmana i dalszych poszukiwaniach Phantom Lady, Black Condora i Vibe'a. Dali też kobiecie znać, że The Ray uciekł z rdzeniem Red Tornado przez wyłom i nie mają pojęcia, gdzie teraz jest. Kosmitka nakazała przyszykować wszelkie siły na atak Freedom Fighters, chcąc zdobyć zasoby pamięci androida. Po kilku godzinach Nowa Rzesza odnalazła Vibe w zniszczonym budynku przy komputerach, zmuszając mściciela do ucieczki. W pościg za nim ruszył Blitzkrieg, który w piwnicy zaczął walczyć z bohaterem, ostatecznie zabijając go. Zaraz po tym przestępcy zaczęli poszukiwać informacji o lokalizacji The Raya na komputerze Vibe'a, dowiadując się tym samym, że bohater znajduje się na Ziemi-1. Kara ponownie nakazała sojusznikom przygotować się na potencjalną podróż, będąc przy tym pewna pomyślnego ukończenia celu[2].

Z czasem kosmitka ożeniła się z Oliverem Queenem i pomogła mu dojść do władzy, lecz z powodu nadmiernej ilości pochłoniętego promieniowania słonecznego przez jej ciało, serce zaczęło słabnąć, powoli zabijając kobietę. Wtedy w ich życiu pojawił się Eobard Thawne, który zaproponował pomoc, opowiadając o multiwersum i innych światach, a także sobowtórach[1].

Inwazja na Ziemię-1[]

Próba przeszczepienia serca

Dark Arrow wpadł w posiadanie transportera wymiarowego, który przekazał naukowcom Nowej Rzeszy, którzy natychmiast zaczęli pracować nad przeniesieniem przywódców na Ziemię-1. Wraz z mężem, przyjacielem i małą częścią dostępnej armii zaatakowała kościół, w którym Barry Allen brał ślub z Iris West. Ich celem była Supergirl, lecz na ich nieszczęście, oprócz poszukiwanej, w lokacji znajdowało się wielu innych bohaterów. Overgirl mocno oberwała po ataku swojej odpowiedniczki, w związku z czym Queen zdecydował się wycofać, porzucając Prometeusza na pastwę Sary Lance i Alex Danvers. Wieczorem Oliver i Kara obserwowali Central City z dachu, kiedy to pojawił się Eobard Thawne wściekły za to, że zaatakowali o wiele wcześniej, czego wynikiem była strata Merlyna. Kobieta szybko uspokoiła mężczyzn, uważając, że całą złość powinni zachować na bohaterów[3].

W kryjówce na Ziemi-1 Oliver obserwował nadajnik, dzięki któremu dowiedział się, że Tommy nie żyje. Był wściekły i swoją złość wyładowywał na Eobardzie, lecz ponownie Kara ich rozdzieliła, która przypomina im o misji. W związku z tym Thawne wskazał na pryzmat znajdujący się w placówce Dayton Optical, którego trójka ukradła. Na zewnątrz zaatakowali ich Flash, Supergirl i Zielona Strzała, którym wrogowie ukazali swoje twarze. Chcąc uniknąć większego starcia, zniszczyli oni rusztowanie pobliskiej budowy, zmuszając bohaterów do pomocy budowlańcom i umożliwiając sobie bezpieczną ucieczkę do kryjówki. Queen postanowił włamać się do S.T.A.R. Labs, natomiast Kara została i zaczęła walczyć z bohaterami, kiedy ci przybyli do jej lokalizacji. Herosi zostali pokonani oraz obezwładnieni, a kiedy tylko Oliver wrócił, Metallo ogłuszył Karę i zabrał ją, a pozostałych bohaterów odesłał do obozu na Ziemi-X[4].

Destrukcyjna śmierć Overgirl

Oliver przez cały czas czuwał przy swojej żonie w S.T.A.R. Labs, gdzie Eobard przygotowywał się do przeszczepu serca z ciała Supergirl do ciała Overgirl. Mimo kilku problemów naukowiec przeszedł do nacinania skóry skalpelem[1], lecz Atom mu przeszkodził, wywołując krótką bitwę i zmuszając sprintera do ucieczki. Black Arrow odnalazł w jednym z pomieszczeń Felicity Smoak i Iris West, które zamierzał zabić, póki nie dostrzegł Zielonej Strzały grożącej jego żonie. W ten czas pojawił się Reverse-Flash, który zabrał sojuszników na Wellenreitera. Jako że stan Overgirl się pogarszał, Queen zaproponował rozejm z bohaterami – jego siły opuściłby Ziemię-1 w zamian za Supergirl. Herosi jednak się nie zgodzili, przez co Black Arrow na ulicach Central City rozpoczął wojnę. Kara stanęła do walki ze swoją odpowiedniczką, lecz po kilku ciosach zaczęła słabnąć. Supergirl zdając sobie sprawę, że jej śmierć może zmieść miasto z powierzchni Ziemi, zabrała przeciwniczkę wysoko w kosmos, gdzie ta wybuchła[5]

Występy[]

Supergirl[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 1

Arrow[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 2

Flash[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 3

Legends of Tomorrow[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 4

Freedom Fighters: The Ray[]

 1. A Hero Rises

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Kara Danvers znana była jako Supergirl. Była starszą kuzynką Supermana, która to miała go chronić na Ziemi. Z powodu usterki, dotarła na planetę znacznie później i to Superman ją chronił.
  • Overgirl natomiast pochodziła z równoległej Ziemi, na której Niemcy wygrali II Wojnę Światową. Otrzymała materiał genetyczny od Overmana, który uznał dziewczynę za swoją kuzynkę, wręczając jej tym samym superzdolności.

Galeria[]

Sceny z serialu „Supergirl[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Sceny z serialu „Flash[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Sceny z serialu „Freedom Fighters: The Ray[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 1,2 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 3” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.
 2. 2,0 2,1 Pierwsza część animacji „Freedom Fighters: The Ray”, wyemitowana 8 grudnia 2017 roku.
 3. Trzeci sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 1” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
 4. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 2” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
 5. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 4” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.

Zobacz też[]

Advertisement