Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Wiem, z czym się zmagasz. Ja sobie nie poradziłem. Byłem zbyt słaby, skrzywdziłem wielu ludzi, ale ty nie musisz!

Julian Albert, „Niedotykalny

Julian Albert – kryminolog wydziału policji w Central City, specjalizujący się w sprawach dotyczących meta-ludzi. Kilka lat swojego życia poświęcił na poszukiwania kamienia filozoficznego, jednak kiedy odnalazł go, wybuch uśmiercił jego zespół poszukiwawczy, a on sam stracił pamięć. Po tym przeniósł się do Central City i zaczął pracować w policji, a potajemnie w niewiedzy przed samym sobą przybierał pseudonim Doktora Alchemy'ego i służył Savitarowi – bogowi prędkości.

Po odkryciu prawdy o sobie Julian dołączył do drużyny Flasha i zaczął im pomagać w zwalczaniu przestępczości, jednak głównie skupiał się na osobie Caitlin Snow, próbując „wyleczyć” ja z jej meta-ludzkich zdolności. Tym samym znacznie się do niej przybliżył, lecz los sprawił, że stała się Killer Frost i dołączyła do Savitara. Albert za wszelką cenę starał się jej pomóc, aż w końcu stworzył lekarstwo z jej matką, lecz dziewczyna postanowiła odnaleźć się w nowym życiu, pozostawiając Juliana samego.

Osobowość[]

Julian ma silne poczucie sprawiedliwości, przez co dołączył do Departamentu Policji. Albert jest dobrze wychowanym człowiekiem i nie lubi kłamać, jednakże potrafi to zrobić dla bezpieczeństwa innych. Sam jednak nie lubi być okłamywany i lekceważony, co pokazał niejednokrotnie w stosunku do Barry'ego Allena. Jest bardzo uparty i osobiście uważa, że nauka jest jego najmocniejszą stroną i jednocześnie nienawidzi meta-ludzi ponieważ marnują oni swoje moce i wolą niszczyć miasta, zamiast pomagać innym – tworzyć lepszy świat. W końcu zrozumiał, że sam był odpowiedzialny za tworzenie zmutowanych ludzi i dołączył do drużyny Flasha, z którą zaczął pomagać zwalczać przestępczość. Jednak głównie skupiał się na osobie Caitlin Snow, próbując „wyleczyć” ja z jej meta-ludzkich zdolności. Tym samym znacznie się do niej przybliżył, lecz los sprawił, że stała się Killer Frost i dołączyła do Savitara. Albert za wszelką cenę starał się jej pomóc, aż w końcu stworzył lekarstwo z jej matką, lecz dziewczyna postanowiła odnaleźć się w nowym życiu, pozostawiając Juliana samego.

Jako Doktor Alchemy, Julian wydaje się niezwykle stanowczym i pewnym siebie człowiekiem. Ostro wyraził swoje rozczarowanie na temat Clarissa, kiedy ten przegrał z Flashem.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Zdolności psychokinetyczne

 • Geniusz – Julian jest niezwykle inteligentny, co pomaga mu rozwiązywać trudne sprawy policyjne.
 • Dedukcja – Julian nie ogranicza się do rozumowania dedukcyjnego, co nie raz pomogło mu w trudnym śledztwie.
 • Retrokognicja – Doktor Alchemy jest w stanie zauważyć przebieg życia w innej linii czasu i powiązać jest z obecnym żywotem.
 • Psychokineza – Doktor Alchemy potrafi używać psychokinezy w najróżniejszym zakresie. Jego popisowym numerem jest przekazywanie informacji na szklanych powierzchniach, bez cielesnego kontaktu z daną materią.
 • Telepatia – zdolności psychokinetyczne pozwalają Doktorowi Alchemy na kontaktowanie się telepatycznie z najróżniejszymi istotami żywymi.
 • Transmutacja – Doktor Alchemy jest w stanie zmienić biologiczną strukturę człowieka, wiążąc lub podmieniając jego obecny żywot z żywotem z innej linii czasu, pozostawiając tym samym „łuski skórne” takich osobników. Osobami, które zostały dotknięte transmutacją, są Edward Clariss i Frankie Kane.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Julian odnajduje artefakt

Julian pochodził z zamożnej rodziny z Anglii i jako pierworodny syn, miał objąć dziedzictwo po swoim ojcu. Sam oceniał siebie jako innego człowieka, różniącego się od rodziny, gdyż nie chciał żyć jak arystokrata i wolał wyjść na zewnątrz i łapać oraz badać owady. Kiedy Julian miał 20 lat, jego siostra zmarła w wyniku czego relacje rodzinne się pogorszyły. Pewnej nocy mężczyzna widział realistycznego ducha swojej siostry, który powiedział, że dzięki kamieniowi filozoficznemu mogą ponownie być razem. Albert uwierzył w te słowa i udał się do Indii, gdzie utworzył zespół badaczy, z którym poszukiwał artefaktu. Po wielu tygodniach poszukiwań, Julian stracił nadzieję, kiedy okazało się, że trafili w dziesiątkę z miejsce wykopów, gdyż odnaleźli grobowiec, w którym znajdowało się pewne pudło. Mężczyzna był tak podekscytowany znaleziskiem, że postanowił otworzyć szkatułkę od razu, mimo ostrzeżeń swojego zespołu. Nagle z pudła rozległo się jasne światło, które ogłuszyło Alberta[1][2].

Kiedy Julian obudził się kolejnego dnia w motelu, dowiedział się, że jego zespół został znaleziony martwy w obozie. Bojąc się, że będzie obwiniany o całe zajście, którego nie pamiętał, wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował naukę, która była jego silnym powołaniem. Kiedy dotarł na szczyt swojej dziedziny, jego wszystkie badania po wybuchu akceleratora cząsteczek straciły na znaczeniu. Pod koniec 2015 roku Julian został przydzielony do wydziału policji w Central City na stanowisko kryminologa od spraw meta-ludzi. Zaczął wtedy dzielić laboratorium z Barrym, mimo niechęci z obu stron. Od momentu odnalezienia artefaktu, Julian wielokrotnie tracił przytomność i budził się w innym miejscu, co było wynikiem kontrolowania jego umysłu przez Savitara, który stworzył mężczyźnie alter ego Doktora Alchemy'ego[1][2].

Efekty uboczne[]

Spotkanie z Edwardem

W pewnym momencie, Doktor Alchemy przekształcił czterech ludzi w meta-ludzi, którzy podczas przechodzenia transmutacji, rozrzucili w Central City swoje „łuski skórne”. Zaraz po tym, Alchemy zaczął kontaktować się psychokinetycznie i telepatycznie z Edwardem Clarissem, doprowadzając go tym samym do swojej kryjówki. Tam zaproponował mu, aby wizje związane z poprzednim życiem się spełniły i ponownie mu zmierzyć się z Flashem jako sprinter. Po pierwszym nieudanym spotkaniu meta-ludzi, Alchemy postanowił na kolejnym stawić się osobiście z Rywalem u boku. Kiedy bohater przybył, ten go ogłuszył i przedstawił się, zaznaczając, że pomaga ludziom osiągnąć ich prawdziwy potencjał, chcąc tym samym przygotować świat na nieokreślone. Następnie sprinterzy ponownie zaczęli walczyć, lecz tym razem po pojedynku Edward trafił do więzienia. Kiedy mężczyzna przesiadywał w celi, Alchemy telepatycznie skarcił go za niekompetencje, a następnie Clariss został uduszony[3].

Julian zaczął śledztwo dotyczące ludzkich „łusek skórnych” pojawiających się na przedmieściach Central City, a na dwa dni przed powrotem Allena był obecny na konferencji dotyczącej meta-ludzi. Następnego dnia spotkał Barry'ego i detektywa Westa na plaży, gdzie odnaleziono kolejną „łuskę”. Nie chciał pomocy współpracownika i postanowił, że sam się tym zajmie, dowiadując się tym samym, że ta należy do niejakiego Edwarda Clarissa. Na następny dzień, kryminolog przerwał pracę Alberta, prosząc go o akta aktualnie prowadzonej przez niego sprawy, gdyż te mogłyby pomóc mu w jego śledztwie. Mężczyzna się zgodził, wyjaśnił parę kwestii, po czym niechętnie oddał mu dokumenty. Kiedy Edward Clariss po walce z Flashem został umieszczony w Iron Heights, Julian zaczął mieć dziwne przeczucie co do Barry'ego, co mu dość stanowczo zaznaczył. Zauważył pewne niedociągnięcia i powiedział, że nie lubi tego, czemu nie może zaufać i tak właśnie jest z nim[4].

Odkrycie prawdy o Magencie

Julian pracował nad sprawą mężczyzny, który został poważnie zraniony w swoim domu przez latarnię uliczną. Doszedł do wniosku, że oto mógł być meta-człowiek, ale nie taki z super siłą. Gdy ujrzał, że Joe rozmawiał z przybraną córką poszkodowanego, wpadł na pewien pomysł. Odebrał jej szklankę wody, tłumacząc, że zaraz przyniesie pełną. W rzeczywistości zabrał ją do laboratorium, gdzie przeprowadził na niej badania DNA. Udało mu się powiązać skład genetyczny organizmu dziewczynki z jedną z powłok wcześniej znalezionych. Dumny i zadowolony ze swojego odkrycia wybiegł z laboratorium i podszedł do dziewczynki, wmawiając jej winę. Frankie nie wytrzymała i zaczęła krzyczeć, po czym nagle zachowywała się, jakby była drugą osobą — Magenta. Swoimi zdolnościami meta-ludzkimi zaczęła niszczyć posterunek, a płaskorzeźba z korytarza runęła na wpatrzonego w małą przestępczynię Juliana. Nagle pojawił się Flash, który uratował policjanta przed zgnieceniem. Kiedy Magenta przyszła do Doktora Alchemy, poinformowała go, że nie wypełnił obietnicy i Frankie Kane dalej z nią walczy. Mistyk, chcąc przekonać dziewczynę do złego, stwierdził, że jeśli uda jej się złamać Flasha, Frankie też da radę. Wieczorem Julian wraz z detektywem Westem i Barrym oglądali utajnione przez Iron Heights wideo, w którym widać, jak Edward Clariss zostaje zamordowany przez nieznaną siłę[5].

Julian udał się do kapitana Davida Singha, donosząc na Allena odnośnie jego spóźnialstwa, opuszczania pracy bez informacji i zapraszania gości do laboratorium. Kapitan dał kryminologowi jednak tylko pouczenie, co zdenerwowało Alberta. Jakiś czas później w laboratorium po pierwszym ataku potwora w mieście, Barry poprosił mężczyznę, aby ten nauczył go tego, co wie i co potrafi, a ten w zamian opuści laboratorium. Później wezwał Allena na miejsce śledztwa, gdzie wspólnie rozwiązali część zagadki i właśnie wtedy oboje zaczęli siebie doceniać, a także mówić o sobie więcej. Gdy potwór ponownie zaatakował, młodzieniec uratował Juliana przed przygnieceniem przez banner reklamowy. Po powrocie do Departamentu Policji Albert odkrył, gdzie potwór zaatakuje następnym razem. W czasie obławy oderwał się od kordonu policji i udał się do opuszczonego piętra jednego z wieżowców, gdzie znalazł osobę odpowiedzialną za kontrolowanie bestii. Gdy ten chciał uciec, Julian oddał strzał. Pocisk na szczęście nie trafił we wroga dzięki Flashowi i jak się okazało, odpowiedzialnym za zamieszanie w mieście był mały chłopak. Po powrocie do komisariatu Julian pozwolił Barryemu nie opuszczać laboratorium i opowiedział o sobie i zmianie, jaką przeszedł po ostatnich wydarzeniach. Allen widząc załamanego śledczego, postanowił iść z nim na drinka, na co ten się zgodził[1].

Rozmowa z Wallym o mocy

Julian pracował przy kolejnej ludzkiej „łusce” i odmówił pomocy Barry'ego, kiedy naukowców odwiedziła Cecil z raportem i wiadomością, że Allen na czas nieokreślony zostaje przydzielony do spraw meta-ludzkich. Nie był zadowolony z tej decyzji, ale nie do końca dał po sobie to poznać. Jakiś czas później badał sprawę morderstwa biznesmena przez meta-człowieka przypominającego cień. Po przyjrzeniu się dowodom Barry zaprosił Juliana na seans kinowy w parku, jednak ten odmówił, tłumacząc się, że umówił się ze swoją dziewczyną. Alchemy widząc niepowodzenie swojego poprzedniego planu, wysłał Cienia w miasto, aby ten szerzył panikę i przyciągną uwagę Flasha. W tym samym momencie nasilał wizje i sny Wally'ego Westa o byciu Kid Flashem. Radził telepatycznie chłopakowi, aby ten go odnalazł. Zgodnie z życzeniem, młodzieniec pojawił się w opuszczonej stacji metra, jednak przyciągnął za sobą policjantów i Flasha, tym samym nie pozwalając przejść Wally'emu przemiany. Fakt ten rozwścieczył Alchemy'ego, więc zaczął atakować za pomocą swojego kamienia sprintera. Po chwili walki przestępca został zatrzymany i kiedy Flash zamierzał ściągnąć jego maskę, nastąpiło małe trzęsienie ziemi, po czym wyznawcy Alchemy'ego zostali uwolnieni przez pewnego sprintera. Kiedy ten pozbywał się policjantów, Wally zdecydował się dotknąć kamienia wroga i tym samym zmienił się w kokon. Po chwili tajemniczy sprinter złapał Flasha, przedstawił się jemu jako Savitar i zamierzał go wykończyć, kiedy Alchemy wstał i zaczął się wszystkiemu przyglądać z pewnej odległości. Kiedy tylko nadarzyła się okazja, zabrał swój mistyczny kamień i uciekł[6].

Julian przebywał na komisariacie, kiedy to zobaczył jak Caitlin Snow wychodzi z pokoju przesłuchań, z którego dobiegają krzyki. Szybko zorientował się, że dziewczyna jest meta-człowiekiem, kiedy ta mu zagroziła i zabrała ze sobą do chłodni. Tam kazała mu odnaleźć ludzi poszukujących frazy „Savitar” w internecie, po których wyszukaniu kryminolog podał jej dwa adresy. Korzystając z jej nieuwagi, skontaktował się z policją, co zdenerwowało Caitlin, gdy się o tym dowiedziała. Nagle pokazał się Flash, który znokautował Juliana, a gdy ten się obudził był w szpitalu. W pewnym momencie odwiedził go Barry, który poprosił mężczyznę o to, aby nie wskazywał na doktor Snow. Po chwili rozmowy Albert się zgodził pod warunkiem, że Allen zrezygnuje ze swojej posady ze skutkiem natychmiastowym. Chłopak się zgodził, dzięki czemu Julian podczas przesłuchiwania przez detektywa Pattersona nie powiedział prawdy policjantowi. Jakiś czas później, gdy kryminolog wypoczywał w szpitalu, usłyszał głos, który poprosił go o pomoc. Idąc za nim, wybiegł ze szpitala, gdzie czekał na niego Savitar, prosząc go, aby ponownie stał się Alchemym[7].

Bolesna prawda[]

Savitar przemawia przez Juliana

Barry odwiedził Juliana w laboratorium, kiedy ten próbował rozwiązać sprawę Alchemy'ego. Kryminolog zdziwiło pytanie Allena dotyczące kamienia filozoficznego, którego ten poszukiwał kilka lat temu. Po opowiedzeniu historii bez szczegółów i odejściu Barry'ego, Julian usłyszał głos Savitara, który ponownie poprosił go o pomoc. Zgodnie z prośbą jako Doktor Alchemy, Julian zebrał kult pod jedną z elektrowni, za pomocą której zamierzał wręczyć moc wszystkim, którzy ją posiadali we Flashpoincie. Cały proces przerwał jednak Flash i Flash, którzy pokonali mistyka i zamknęli go w rurze. Tam Julian nie mógł pojąć, co się dzieje i dlaczego został zamknięty. Sprinter postanowił wyznać kryminologowi prawdę, ukazując swoją tożsamość i prosząc o zrozumienie. Mężczyzna opowiedział o swoich poszukiwaniach kamienia filozoficznego, tłumacząc tym samym, że od tamtego momentu ma dziwne zaniki pamięci. Jakiś czas później zgodził się, aby zespół podłączył Juliana do jego artefaktu, chcąc dowiedzieć się więcej o Savitarze. Tym samym sprinter mógł przemówić przez ciało mężczyzny, zdradzając wiele faktów na temat zespołu bohaterów. Drużyna postanowiła więc umieścić szkatułkę z artefaktem w Mocy Prędkości, a zaraz po tym Julian chciał pobyć sam i przemyśleć wszystko, odmawiając prośbę Caitlin o dołączenie do świąt spędzonych z rodziną Westów. Dopiero późnym wieczorem Albert zapukał do drzwi, ostatecznie przyjmując zaproszenie i tłumacząc, że nie powinien być teraz sam. Jednocześnie wręczył Barry'emu niepodpisany przez kapitana dokument z rezygnacją kryminologa, co pozwalało mu na powrót do pracy[2].

Julian pracował w Departamencie Policji, kiedy odwiedziła go Caitlin. Kobieta poprosiła go o pomoc w pozbyciu się jej mocy, co skutkowało dziwną reakcją Alberta i odmową. Jakiś czas później poprosił kobietę o ponownie odwiedzenie go w laboratorium, gdzie przeprosił za swoje zachowanie. Wtedy też dostał propozycje dołączenia do drużyny Flasha, którą postanowił rozpatrzeć. Następnego dnia wieczorem zjawił się na parapetówce Allena i Iris, na którą przyniósł butelkę wina. Jednocześnie zdradził Caitlin, że pracował z Cisco nad czymś, co pomoże jej wstrzymać moce i na koniec oficjalnie dołączył do drużyny bohaterów[8].

Pomysł pokonania Gypsy

Julian pomagał drużynie w pokonaniu Electric Gangu, dziwiąc się chaosem, jaki panował w laboratorium. Kiedy Flash i Kid Flash wrócili z misji, mężczyzna nie był do końca przyjazny, uważając, że sprinterzy mogli to zrobić efektywniej i szybciej na więcej sposobów. Następnie podczas rozmowy z Cisco, Caitlin i Barrym, próbował przekazać, że nie ma możliwości, aby chłopak stał się wystarczająco szybki, by w niedalekiej przyszłości uratować Iris z rąk Savitara. Kiedy znacznie później niejaka Gypsy pojawiła się i chciała skazać H.R. za podróż między światami, która jest na ich Ziemi zabroniona, Albert odnalazł skuteczny sposób, aby Vibe mógł pokonać silną przeciwniczkę w wyzwaniu, ratując tym samym życie Wellsa[9].

Julian pracował przy znalezionym ciele Stuarta Holzmana, które uległo niezwykle szybkiemu rozkładowi. Uważając, że mógł mieć z tym związek meta-człowiek i nie posiadając w laboratorium policyjnym odpowiedniego sprzętu, Albert postanowił zabrać ciało do S.T.A.R. Labs. Tam zamierzał je poddać badaniom wraz z Caitlin, jednakże organizm zamienił się w proch. Dopiero przy kolejnej ofierze, którą był Julio Mendez, ciało zostało zabrane do placówki znacznie szybciej i drużyna od razu wzięła się za badania, odkrywając, że najsilniejszy rozkład jest na dłoni i zdobywając DNA sprawcy – Clive'a Yorkina. Od tego momentu Julian obwiniał się za stworzenie tych meta-ludzi, a kiedy Caitlin była zmuszona użyć swoich mocy na Iris, aby ją uratować, Albert przemówił do niej, zaznaczając, że przechodził to samo. Tym samym pomógł Snow, uratował dziennikarkę i przyczynił się do uchwycenia przestępcy, a na koniec dnia poszedł z Caitlin na drinka[10].

Podróż na Ziemię-2

Julian pracował w laboratorium policyjnym, kiedy odwiedził go Barry i poprosił go o krycie przed kapitanem przez kilka dni. Jak się okazało, drużyna zamierzała uratować przyjaciela z równoległego świata, a że Albert również chciał przeżyć podróż na inną Ziemię, powiedział kapitanowi, że udają się wspólnie do Blüdhaven na konferencję. Tym samym mężczyzna udał się do S.T.A.R. Labs, gdzie wraz z Barrym, Caitlin i Cisco przeniósł się na Ziemię-2 w pobliżu Gorilla City. Po krótkiej podróży przez busz w stronę miasta telepatycznych goryli, zespół został ogłuszony, a następnie zamknięty w celi. Tam skomunikował się z nimi Grodd za pomocą ciała Harry'ego, który wyjaśnił, że potrzebuje pomocy w pozbyciu się niejakiego Solovara, który zamierza zaatakować Central City z powodu swojej nienawiści do ludzi. Allen zgodził się walczyć z przywódcą miasta i wygrał walkę, ale decydował się nie zabijać goryla. Ten czyn rozwścieczył Grodda, który przejął dowodzenie nad swoją rasą po porażce Solovara i zdecydował się użyć zdolności Vibe'a, aby przedostać się na Ziemię-1. Bohaterom jednak podstępem udało się opuścić Ziemię-2, ratując tym samym Harry'ego. Po całej akcji Caitlin wyskoczyła z Julianem na drinka, sądząc, że mężczyźnie zależy na niej[11].

Julian wrócił do Central City zaraz po tym, jak sprinterzy z jego drużyny zakończyli trening, po którym okazało się, że Wally jest wystarczająco szybki, aby pokonać Savitara. Wtedy też Allen ogłosił drużynie, iż zaręczył się z Iris, kiedy nagle sprinterzy byli zmuszeni udać się do płonącego budynku. Po drodze jednak Wally'ego zaatakował Savitar, którego tylko ten widział. Tym samym wyszło na jaw, że młody West widzi wroga od dłuższego czasu i ukrywał to przed zespołem. Zdenerwowany Barry wyrzucił na ten czas Wally'ego z drużyny, mówiąc, iż mu nie ufa. Zezłoszczony chłopak odkrył tym samym, że Allen zaręczył się z jego siostrą tylko dlatego, że w przyszłości nie są zaręczeni i dzięki temu może odwrócić bieg wydarzeń. Po tym wszystkim bohaterowie kilkukrotnie kontaktowali się z wrogiem poprzez Juliana i dowiedzieli się, że Caitlin przechowała kawałek kamienia filozoficznego. W tym czasie Wally spędzał czas z Jesse w domu, kiedy Savitar podstępem pokazał mu siebie jako Francine. To zdenerwowało młodzieńca, który bez zgody przyjaciół zabrał ostatni fragment artefaktu i starał się go wrzucić do Mocy Prędkości. Kiedy portal się otworzył, zaczął wciągać Wally'ego do środka i Flash nie zdążył go uratować. Młody West zastąpił miejsce Savitara, który był uwięziony w Mocy Prędkości, uwalniając tym samym go raz na zawsze. Sprinterzy zaczęli walczyć, jednak bohater ostatecznie przegrał, trafiając do laboratorium z obszerną raną kłutą[12].

Lekcja o Mocy Prędkości

Zgodnie z radą H.R., drużyna postanowiła spróbować wyciągnąć Wally'ego z Mocy Prędkości. Po przebyciu lekcji na temat wymiaru szybkości, Albert wraz z Caitlin i Cisco zabrali się za budowę urządzenia zdolnego do wyciągnięcia sprintera z Mocy Prędkości w razie problemów. Kiedy ten się udał uratować przyjaciela, reszta na prośbę Jesse starała się wyśledzić Savitara za pomocą jego zbroi, wiedząc przy tym, że nie mogą dopuścić do tego, aby bohaterka sama udała się na spotkanie z wrogiem. Ich wszystkie starania legły w gruzach, kiedy to dziewczyna wykorzystał moment nieuwagi i naraziła swoje życie, wtedy też drużyna powitała Allena, który wyciągnął młodego Westa z wymiaru szybkości. Niedługo po tym H.R. przypomniał o odkryciu Jesse, że Savitar tak naprawdę nie jest bogiem, gdyż również odczuwa ból[13].

Julian pomagał drużynie znaleźć sposób na uchwycenie Abry Kadabry, lecz kiedy Caitlin ucierpiała w wyniku jego ataku, mężczyzna starał się jej pomóc. Zgodnie z jej prośbą przeprowadził operację na żywo, będąc przez nią instruowanym. Po tym wszystkim został z nią sam na sam, podziwiając ją za odwagę, jaką ukazała. Kiedy H.R. wrócił, drużyna zaczęła krótką konwersację, po której stan dziewczyny zaczął się pogarszać i pomimo wielu prób resuscytacji, Ramon stwierdził zgon. Julian nie mógł pogodzić się z utratą Caitlin, więc ściągnął jej naszyjnik, zamieniając ją w Killer Frost, lecz jednocześnie ratując życie. Sam H.R., Cisco i Julian zostali odepchnięci lodowym podmuchem na ściany, a złe wcielenie ich przyjaciółki zaczęło z nich szydzić[14].

Zimna miłość[]

O krok od śmierci

Julian próbował przekonać Caitlin, że ta nie jest Killer Frost, lecz bezskutecznie, co zmusiło go do ucieczki z resztą przyjaciół do rury. Stamtąd uratował ich Flash, zmuszając dziewczynę do ucieczki. Po tym wszystkim Barry obawiając się, że Savitar wygra i zabije Iris, postanowił udać się do 2024 roku, aby dowiedzieć się czegoś o sprinterze. To rozwścieczyło Alberta, który uważał, iż priorytetem jest Caitlin. Następnie Wally pomógł Allenowi w otworzeniu portalu i nim się obejrzał, chłopak zdołał wrócić, uważając, że ma plan mimo tego, iż wciąż nie wie, kto kryje się pod zbroją Savitara[15].

Drużyna postanowiła iść zdobytym tropem i odnaleźć Tracy Brand, co nie podobało się Julianowi, który wciąż uważał, iż Caitlin jest priorytetem. Jak się później okazało, Killer Frost zaatakowała przyjaciół, co mężczyzna później obejrzał na nagraniach. Był wściekły na Cisco, że nie oddał czystego strzału, chociaż miał okazje. Jakiś czas później stało się to ponownie, więc Ramon wyznał, że ciężko mu zaatakować przyjaciółkę, z którą tak wiele przeżył. Julian namówił jednak technika, że tylko dzięki niemu mogą odzyskać dawną Caitlin. Po tych słowach, podczas kolejnego spotkania z Killer Frost, Vibe skutecznie powalił Snow na ziemię i pobrał jej próbkę krwi. Na ich nieszczęście przybył Savitar, który zabrał dziewczynę ze sobą. Mimo to próbka krwi przyjaciółki została dostarczona Albertowi przez Cisco, który od razu zabrał się za stworzenie jakiegoś antidotum[16].

Wyznanie miłości Killer Frost

Zespół wpadł na pomysł, że usuwając pamięć Barry'emu będą mieli szansę pozbyć się Savitara, który również nic nie będzie pamiętać. Tak też uczynili, jednak plan wypalił aż za bardzo, usuwając Allenowi wspomnienia, kim jest. Julian i Cisco starali naprawić się swój błąd, a Allen musiał się zająć Luciousem Coolidgem. Przez swoją „przypadłość”, zespół postanowił pomóc i w tym, lecz nieskutecznie. Po pewnym czasie odwiedziła ich Caitlin, która powiedziała, że pomoże, obawiając się o samego Savitara. Wspólnie przywrócili Barry'emu pamięć, po czym próbowali namówić Snow, aby została z nimi. Słowa te jednak nie pomogły, a dziewczyna odeszła z powrotem do Savitara[17].

Przez cały ten czas Julian wraz matką Caitlin próbował odnaleźć lekarstwo na jej przypadłość, aż w końcu to się im udało. Wraz z zespołem przygotowywali się do wali z Savitarem, wyciągając z Mocy Prędkości Jaya Garricka. Kiedy nadszedł odpowiedni moment, bohaterowie zaczęli ze sobą walczyć, doprowadzając w końcu Allena z przyszłości do opuszczenia zbroi. Ku zdziwieniu pozostałych, ostateczny cios zadała Iris, która zastrzeliła wroga, wymazując go z czasoprzestrzeni. Cisco wręczył Caitlin lekarstwo i dał jej wybór, czy chce go użyć, czy nie, po czym pozostawił. Po tym wszystkim drużyna przyrządziła H.R. godny pogrzeb, na którym pożegnali odważnego przyjaciela, jak i pozwolili Caitlin odejść i odnaleźć własną, nową ścieżkę życia. Wspólnie zamierzali wypocząć, kiedy to nad Central City zaczęła szaleć burza Mocy Prędkości. Nie widząc innego rozwiązania i znając przyczynę jej wystąpienia, Allen postanowił powstrzymać ją, udając się do wymiaru szybkości. Pożegnał się z przyjaciółmi, a gdy wszedł w portal, burza ustąpiła, zmuszając zespół do przemyśleń[18].

Występy[]

Flash[]

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Doktor Alchemy był niezwykle silnym superprzestępcą i wrogiem Flasha, posługującym się kamienień filozoficznym. W pewnym momencie życia dołączył do Łotrów, współpracując z nimi przy najróżniejszych okazjach.

Galeria[]

Koncepty[]

Sceny z serialu „Flash[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 1,2 Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Potwór” wyemitowany 1 listopada 2016 roku.
 2. 2,0 2,1 2,2 Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Prezent” wyemitowany 6 grudnia 2016 roku.
 3. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Flashpoint” wyemitowany 4 października 2016 roku.
 4. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Paradoks” wyemitowany 11 października 2016 roku.
 5. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Magenta” wyemitowany 18 października 2016 roku.
 6. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Cień” wyemitowany 15 listopada 2016 roku.
 7. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Killer Frost” wyemitowany 22 listopada 2016 roku.
 8. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Pożyczanie problemów z przyszłości” wyemitowany 24 stycznia 2017 roku.
 9. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Żywi lub martwi” wyemitowany 31 stycznia 2017 roku.
 10. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Niedotykalny” wyemitowany 7 lutego 2017 roku.
 11. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Atak na Central City” wyemitowany 28 lutego 2017 roku.
 12. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Gniew Savitara” wyemitowany 7 marca 2017 roku.
 13. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Powrót do Mocy Prędkości” wyemitowany 14 marca 2017 roku.
 14. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Abra Kadabra” wyemitowany 28 marca 2017 roku.
 15. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Flash z przyszłości” wyemitowany 25 kwietnia 2017 roku.
 16. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Wiem, kim jesteś” wyemitowany 2 maja 2017 roku.
 17. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Przyczyna i skutek” wyemitowany 9 maja 2017 roku.
 18. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Meta” wyemitowany 23 maja 2017 roku.

Zobacz też[]

Advertisement