Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

John Trujillo – rebeliant Ziemi-X i członek Freedom Fighters, znany pod pseudonimem Black Condora.

Osobowość[]

John jest bezinteresownym bohaterem, który poświęca swoje życie walce przeciwko nazistowskiemu reżimowi i ochronie słabszych. Dołączając do Freedom Fighters nawiązał z poszczególnymi członkami więź, która była silna do tego stopnia, że był gotowy umrzeć za kompana – poświęcić się dla dobra innych. Zawsze walczy z honorem i odwagą, nie poddając się po pierwszej porażce.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Moce telekinetyczne

  • Zwiększona siła – dzięki niezwykłym meta-genom, John posiada zwiększoną siłę, znacznie większą od siły przeciętnego człowieka.
  • Zwiększona wytrzymałość – meta-geny sprawiały również, że ciało Johna jest odporne na większość ataków, z których mógł wyjść bez najmniejszej rany.
  • Telekineza – John posiada ograniczone zdolności telepatyczne, które pozwalają mu na poruszanie przedmiotami za pomocą myśli. Podczas używania tej mocy, jego ciało promienieje niebieską aurą, podobnie jak przedmiot, który kontroluje.
  • Lot – John potrafił latać z niezwykłą szybkością, a jego moc nie wydaje się posiadać żadnych ograniczeń.

Zdolności[]

  • Ekspert w walce wręcz – John jest biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby przetrwać walkę z kilkoma przeciwnikami jednocześnie.
  • Kondycja fizyczna – John jako rebeliant, regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycję fizyczną.

Biografia[]

Wczesne życie[]

W pewnym momencie swojego życia John w niewiadomy sposób zyskał moce i dołączył do Freedom Fighters, aby walczyć z nazistowskim reżimem Nowej Rzeszy[1].

Utrata przyjaciół[]

Walka z nazistami

Członkowie Freedom Fighters ruszyli do Tulsy, aby ochronić ludzi uciekających z miasta przed nazistami. The Ray jako pierwszy przeleciał nad miastem, aby zrobić zwiad z nieba, zauważając, jak czołgi okrążają uciekinierów. Szybko zareagował, niszcząc wojskowy sprzęt i pozwalając uciec ludziom. Zaraz po tym spotkał się z pozostałymi bohaterami, których poinformował o celu misji – pomocy wędrowcom w bezpiecznej ucieczce określoną drogą. Wzbili się w górę i zaczęli atakować siły wroga, kiedy tylko zagrażały one bezbronnym. Black Condor współpracował z The Rayem i Red Tornado, kiedy Phantom Lady z Dollmanem oczyszczali most. Gdy wydawało się, że bohaterowie mają chwilę odpoczynku, silna laserowa wiązka zniszczyła most. Stała za tym Overgirl, która z Dark Arrowem i Blitzkriegem postanowiła powstrzymać członków Freedom Fighters raz na zawsze. Głównym celem wojowników okazał się Red Tornado, którym zajęła się Overgirl, potężnie uderzając nim o ziemię[1].

Tymczasem Black Condor walczył z łucznikiem, dostrzegając zmagania Reda. Z pomocą przyjacielowi ruszyła Phantom Lady, która zamknęła Overgirl w ciemnej bańce. The Ray postanowił wyciągnąć Reda z dna, kiedy to Black Condor pomagał w walce z kosmitką. Konający Tornado kazał przyjacielowi upewnić się, że jego dane nie trafią w ręce wroga, po czym oddał swoją korę mózgową bohaterowi, wyłączając się. Jakby tego było mało, przeciwnicy znowu zaczęli atakować, więc z odsieczą pojawił się Vibe. Bohater miał zabrać sojuszników w bezpieczne miejsce przez wyłom, kiedy to niespodziewanie Overgirl trafiła wiązką lasera Dollmana, zabijając go natychmiastowo. Widząc poniesione straty, Black Condor postanowił przetrzymać wrogów do momentu, aż sojusznicy zdołaliby się wycofać. Wtedy to ranny Terrill został wysłany z bazą danych Tornado na Ziemię-1[1].

Występy[]

Freedom Fighters: The Ray[]

  1. A Hero Rises

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, John Trujillo był bohaterem znanym jako Black Condor. Jako trzeci wojownik noszący ten pseudonim, człowiek plemienia zyskał moce wiatru i ziemi. Wkrótce po tym dołączył do Freedom Fighters, aby stanąć w obronie Ameryki.

Galeria[]

Sceny z serialu „Freedom Fighters: The Ray[]

Przypisy[]

  1. 1,0 1,1 1,2 Pierwsza część animacji „Freedom Fighters: The Ray”, wyemitowana 8 grudnia 2017 roku.

Zobacz też[]

Advertisement