FANDOM


John Trujillo – były pracownik Tulsa Fair Housing, a także najlepszy przyjaciel Raya Terrilla.

Osobowość Edytuj

John jest miłym, żartobliwym człowiekiem z gigantycznym poczuciem humoru. Bardzo ceni Raya i jego chęć bycia lepszym człowiekiem oraz chęć niesienia pomocy innym. Między innymi dlatego oboje pracowali w Tulsa Fair Housing, gdzie mogli dać innym dach nad głową. Oboje wściekli się, kiedy okazało się, że firma upada. Trujillo powtórzył nawet przedsiębiorcy, że ludzie na nich polegają, dostrzegając to, jak wiele zrobili dla innych. Jakby tego było mało, John stara się pomóc Terrillowi dostosować się do dzisiejszych czasów. Widzi bowiem, jakie ten ma problemy z przyznaniem rodzinie, że jest homoseksualistą. Tym samym jest jedyną osobą, która o tym wie i go wspiera.

Kiedy Trujillo dowiedział się o mocach Raya, zaprzysiągł pozostawić ten fakt w tajemnicy.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

John studiował fizykę na uniwersytecie w Tulsie, a po ukończeniu szkoły zaczął pracować w Tulsa Fair Housing, gdzie poznał Raya Terrilla oraz Jenny Knight[1].

Przyjaciel bohaterem Edytuj

Donald rozwiązuje Tulsa Fair Housing (3)

Utrata pracy

John pracował w firmie, obserwując jak Ray przyjmuje klientkę. Podczas przerwy Terrill przygotowywał mowę na konferencję przed przyjacielem. Mężczyzna znacznie się denerwował mimo tego, iż Trujillo kazał mu się wyluzować. Po chwili do pomieszczenia weszła Jenny, która kazała znajomym się przygotować. Nim Terrill porządnie zaczął przemowę, jeden z przedsiębiorców mu przerwał i zdradził, że firma zostanie niedługo zamknięta, zakazując Jenny, Johna, jak i Raya. Powodem były straty majątkowe, co mogłoby przyczynić się do poważnych cięć podatkowych. Opłacalne więc było jedynie zawieszenie działalności. Po całej konferencji Terrill i Trujillo udali się do pobliskiego baru topić smutki w alkoholu. John postanowił zmienić temat, widząc, jak jeden z klientów patrzy się na jego przyjaciela. Mężczyzna był zdumiony, że Ray wciąż nie wyjawił swojej orientacji rodzicom, lecz mimo to chciał, aby chłopak się w końcu zabawił, nakazując mu zagadać do przyglądającemu się mu klientowi. Ray nie był jednak gotowy na flirtowanie z powodów zawodowych, więc postanowił udać się do domu, ku zdziwieniu Johna[1].

W nocy Johna odwiedził Ray, który opowiedział przyjacielowi o tym, co spotkało go wieczorem – zaznaczając na istnienie sobowtóra. Trujillo nie wierzył jednak przyjacielowi, uważając jego historię za wymyśloną i niepopartą dowodami. Gdy Terrill pokazał mu tajemniczy rdzeń, mężczyzna wciąż mu nie wierzył, póki urządzenie nie zostało przypadkowo aktywowane. Przyjaciele przestraszyli się i odbiegli od niego, aż w końcu ukazał się hologram postury robota. Hologram Red Torando szybko dostrzegł, że znajduje się na Ziemi-1 i przedstawił mężczyzną teorię multiwersum, zaznaczając przy tym, że pochodzi z okrutnego świata, jakim jest Ziemia-X. Opowiedział historię, która różni oba światy od siebie, dodając informacje o grupie bojowników nazywanych Freedom Fighters, a także ich wrogach z Nowej Rzeszy. Zadaniem Terrilla było zniszczenie rdzenia, który zawierał tajne informacje niemogące wpaść w ręce wroga. Ray nie zamierzał jednak zniszczyć urządzenia, przez co między przyjaciółmi narodziła się drobna sprzeczka, podczas której chłopak nieświadomie aktywował swoje zdolności i przybierając kostium. Wtedy też John zrozumiał, że kiedy sobowtór z innego świata eksplodował, przekazał Terrillowi swoje zdolności, które mężczyźni po krótkiej dyskusji postanowili przetestować, niszcząc mieszkanie Trujillo[1].

Ray Terrill testuje swoje zdolności z Johnem (1)

Testowanie zdolności

Ray ćwiczył strzelanie świetlnymi promieniami do gęsi, co nie szło mu za dobrze. John zaczął żartować, że przyjaciel nadawałby się tylko do pokazów fajerwerków na święta. Po krótkiej dyskusji Terrill ponownie postanowił przećwiczyć latanie, odkrywając przy tym nową zdolność, którą pokazał przyjacielowi zaraz po wylądowaniu. Mógł bowiem manipulować światło do tego stopnia, że jego ciało było niewidzialne. Po treningu mężczyźni wrócili do baru, gdzie Trujillo zamierzał w końcu namówić przyjaciela do poznania obserwującego go chłopaka. Terrill w końcu uległ i wypłoszył Jacoba od stolika za pomocą swoich zdolności, dając sobie okazję na rozmowę z nim sam na sam[1].

Występy Edytuj

Freedom Fighters: The RayEdytuj

  1. A Hero Rises

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, John Trujillo był bohaterem znanym jako Black Condor. Jako trzeci wojownik noszący ten pseudonim, człowiek plemienia zyskał moce wiatru i ziemi. Wkrótce po tym dołączył do Freedom Fighters, aby stanąć w obronie Ameryki.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Freedom Fighters: The RayEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Pierwsza część animacji „Freedom Fighters: The Ray”, wyemitowana 8 grudnia 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.