Arrowwersum
Advertisement

John Constantine (ur. 10 maja 1982) – demonolog, egzorcysta, znawca okultyzmu, mistrz czarnej magii, który pała się zawodem detektywa okultystycznego, oferując ludziom pomoc w sprawach paranormalnych. John został wychowany przez znęcającego się nad nim ojca, który obwiniał syna za śmierć matki, która zmarła przy porodzie. Młody chłopak uciekł w stronę swoich osobliwych zainteresowań, zaczynając naukę czarnej magii. W świat okultyzmu wprowadziła go znajoma, Anne Marie, gdy John był jeszcze nastolatkiem. Nauczył się on wtedy kilku zaklęć oraz został egzorcystą, pełnym nadziei, że za pomocą nowych umiejętności uda mu się wskrzesić swoją matkę.

Pewnego dnia, John spróbował przeprowadzić egzorcyzm na dziewczynce o imieniu Astra, przyzywając demona Nergala. Nie poszło to jednak według planu demonologa, przez co demon zabił dziewczynkę i zabrał jej duszę do piekła, skazując tym samym ją i siebie na wieczne potępienie. Pełen poczucia winy John zawiesił swoją działalność w branży egzorcystycznej, lecz powrócił do niej, gdy anioł o imieniu Manny powiadomił demonologa o Nadchodzącej Ciemności. Constantine miał nadzieję, że jeżeli uda mu się ją powstrzymać, to uratuje swoją duszę przed potępieniem.

Osobowość[]

John jest bardzo cyniczny i wydaje się, że ludzkie życie nie ma dla niego wartości. Także często ukrywał swoje prawdziwe uczucia, używając sarkastycznych żartów, nawet w temacie własnej śmierci. Constantine jest typem samotnika, gdyż wielu ludzi, którzy z nim przystawali, zmarli, a gdy już zdecyduje się z kimś pracować, to stara się on unikać zobowiązań. Jak już z kimś rozmawia, to jest bardzo szczery, a także nie ukrywa swej opinii na temat spotkanych kobiet. Nie ukrywał tego, że Zed Martin się mu podoba, a gdy spotkał drużynę Zielonej Strzały, to do Felicity, Laurel i Thei zwracał się per „ślicznotki”. Przez to John zaczął się Thei podobać.

Pomimo cynizmu, John jest bardzo honorowym i słownym człowiekiem, który zawsze jest gotowy pomóc swoim przyjaciołom. Na przykład, gdy Chas Chandler potrzebował jego pomocy w uratowaniu swojej córki przed Felixem Faustem albo gdy Oliver Queen potrzebował eksperckiej wiedzy Constantine’a, by odzyskać duszę Sary Lance. Poza tym, John wydaje się być arogancki i zbyt pewny siebie do tego stopnia, że można wątpić w jego moralność. Pewnego razu zagroził życiu dziecka, by zmusić demona Lamasztu do wyjawienia powodu swojej współpracy z La Brujerią, przez co Anne Marie była zmuszona go postrzelić i zostawić na pastwę Invunche.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Zdolności Constantine’a

 • Magia – John posiada niezwykle rozległą wiedzę magiczną, a także potrafi jej używać, co jest wynikiem jej studiowania od najmłodszych lat.
 • Egzorcyzmy – znając się na okultyzmie i demonach, Constantine umie także odprawiać egzorcyzmy za pomocą potężnych inkantacji.
 • Podróże międzywymiarowe – zarówno John, jak i jego znajomy, Ritchie Simpson, znali się na różnych rytuałach, które pozwalały na podróże pomiędzy wymiarami.
 • Kręgi magiczne – Constantine posiada także ogromną wiedzę o kręgach magicznych, za pomocą których może odsyłać demony z powrotem do piekła.
 • Nekromancja – John zdradził, że wyuczył się nekromancji jeszcze gdy był nastolatkiem. Ta umiejętność umożliwia mu pomaganie duszom dostanie się do zaświatów oraz przywracanie duszy do ciała.
 • Przyzywanie – Constantine potrafi przyzywać, a także kontrolować niektóre istoty.
 • Telekineza – John potrafi władać obiektami za pomocą siły woli, co pokazał gdy zatrzymał ruch manifestacji członka ligi zabójców i zatrzymał w powietrzu, po czym przebił go mieczem.

Zdolności[]

 • Poliglota – John potrafi biegle posługiwać się kilkoma językami. Swoim ojczystym, jak i łacińskim oraz językiem majów.

Biografia[]

Wczesne życie[]

John urodził się w Liverpoolu, 10 maja 1982[1], a jego życie rozpoczęło się tragedią, gdyż przy porodzie zmarła jego matka. Jego ojciec obwiniał syna za śmierć swojej żony, co doprowadziło do tego, że John przez całe swoje dzieciństwo był nazywany „mordercą”. Nie był to jedyny sposób na ukaranie Constantine’a za śmierć jego matki, który wymyślił jego ojciec. Po całej nocy spędzonej w barze, żywiciel rodziny powracał do domu, by uderzyć syna lub przypalać jego ramię papierosami[2].

Będąc nastolatkiem, John wraz z Berniem Reedem założył zespół Mucous Membrane. Głównym tego powodem była chęć zdobycia większego zainteresowania dziewczyn, lecz udało im się wydać jedną płytę[3].

John wraz z Chasem spędzali czas w jednym z barów, upijając się przy tym. Kiedy Constantine postanowił wyjść z poznaną dziewczyną, poprosił przyjaciela, aby ponownie za niego zapłacił rachunek. Jednocześnie rzucił na niego zaklęcie ochronne w obawie przed tym, że może sobie coś zrobić, wracając do rodziny. Przed wyjściem Chandler chciał posłuchać utworu pewnego zespołu, który skończył się tragicznie. Efekty pirotechniczne wywołały pożar, w wyniku którego zajął się cały budynek. Mężczyzna zaczął pomagać ludziom się ewakuować, lecz nie zdążył wszystkich uratować w tym i siebie. Obudził się jednak w szpitalu przy rodzinie, a po opuszczeniu placówki spotkał się Constantinem, próbując zrozumieć całe zajście. Pokazał mu gazetę z czterdziestoma siedmioma zmarłymi w wyniku pożaru, uznając, iż sam był ofiarą – czterdziestą ósmą. Okazało się, że czar, który na niego rzucił John, sprawił, iż jego ciało pochłonęło wszystkie zmarłe dusze. Właśnie przez to relacje Chasa z rodziną się pogorszyły i żona się z nim rozwiodła. Mężczyzna poszedł bowiem z radą Johna i nie mogąc żyć normalnie z duszami innych, postanowił walczyć ze złem u boku przyjaciela, aby odwdzięczyć się za dar i go wykorzystać w dobry sposób[4].

Samozwańczy egzorcysta[]

Współpraca z Queenem

John poszukiwał artefaktu nazywanego kulą Horusa, która była starożytnym grymuarem. Udał się więc na wyspę Lian Yu, gdzie został złapany przez ludzi Barona Reitera i zabrany do jednego z namiotów, w którym zaczęto go przesłuchiwać. Nagle Conklin przerwał tortury, chcąc powiedzieć szefowi o tym, że A.R.G.U.S. się nimi zainteresował i Oliver Queen jest szpiegiem. Reiter jednak nie słuchał i pokazał Queenowi mapę, którą posiadał Constantine i nakazał mężczyźnie zaprowadzić go w te miejsca. Nagle John uwolnił się z kajdanek, wykradł broń i zaczął grozić Oliverowi, skutecznie z nim uciekając samochodem. Egzorcysta nie chciał zaufać żołnierzowi, który doprowadził go do wyznaczonego na mapie miejsca. Na miejscu rzucił zaklęcie, które ukazało właz a po jego odsunięciu, mężczyźni znajdowali się w pewnej jaskini[5].

Wewnątrz niej John wyjaśnił, że istnieją pewne obszary świata, do których tacy ludzie jak Reiter nie powinni mieć dostępu. Constantine znalazł artefakt, którego poszukiwał, lecz przypadkowo uruchomił pułapkę. Queen pośpiesznym ruchem uratował egzorcystę przed śmiercią, pokazując tym samym, że nie jest on taki sam jak Baro i jego ludzie. W związku z tym John ostrzegł Olivera, że narkotyki nie są powodem, dla którego Shadowspire zainteresowało się wyspą. Aby uchronić mężczyznę przed katuszami, dał mu pewną część artefaktu i przeniósł zaklęcie w tatuażu na ciało wojownika. Następnie zgodnie z jego życzeniem, Constantine ogłuszył Olivera i uciekł[5].

Próba ocalenia Astry

Po tym, jak mała dziewczynka została opętana przez demona, John Constantine wraz z Anną Marią Flynn, Garym Lesterem, Ritchim Simpsonem i Chasem Chandlerem zamierzali jej pomóc. Celem było wypędzenie demonicznej istoty z jej ciała, lecz nie było to takie proste. John postanowił więc wezwać większego demona – Nergala, aby ten ukazując swoją siłę, pozbył się mniejszego demona. Początkowo plan się sprawdzał, lecz demon chwycił gwałtownie Astrę przed wszystkimi i zabrał jej duszę do Piekła. Samo ciało zostało rozerwane na małe kawałki i porozrzucane po całym pomieszczeniu[2].

Wszyscy członkowie zespołu odwrócili się od Johna, a on sam w ramach pokuty udał się do szpitala psychiatrycznego Ravenscar, poddając się różnym leczeniom[2].

Walka z Nadchodzącą Ciemnością[]

Poznanie Manny’ego

Po wielu przeprowadzonych badaniach i rozmowach z psychiatrą, John zaczynał dostrzegać, że jego pokuta nie przynosi efektów. Pewnego dnia jego uwagę zwróciły karaluchy i idąc ich tropem, doszedł na strych, na którym jedna z pacjentek malowała coś na ścianie. Po przeprowadzeniu egzorcyzmu mężczyzna zobaczył na ścianie napis „śmierć Liv”, w związku z którym postanowił opuścić zakład. Spotkał się z Chasem Chandler i przypomniał mu o obietnicy, jaką złożyli Jasperowi. Niedługo po tym spotkali jego córkę, lecz ta nie chciała im wierzyć na słowo i uciekła, zabierając wcześniej wizytówkę mężczyzny. Zaraz po tym sprawdził zniszczenia dokonane przez polującego na nią demona, spotykając anioła Manny’ego, który powiedział, że będzie go chronił i poinformował o Nadchodzącej Ciemności, po czym uciekł, nie zostawiając Constantine’owi odpowiedzi. Zaraz po tym mężczyzna kazał Chasowi narysować na drzwiach Liv oko Horusa, broniąc ją przed demonem[2].

Kolejnego dnia przerażona dziewczyna spotkała się z Johnem i dowiedziała się, że jest on przyjacielem jej ojca i wręczył jej pewien amulet. Nieco później egzorcysta pokazał dziewczynie, jaki posiada dar i w związku z tym postanowiła udać się z nimi do młyna, pozwalając tym samym po drodze umrzeć Chasowi. Na miejscu okazuje się, że Liv zainteresował się niejaki Furcyfer, więc postanowił zmusić Ritchiego Simpsona do pomocy. Gdy Chas wrócił z nową duszą, drużyna zaczęła planowanie, a kolejnego wieczora wcieliła plany w życie. Namalowali na dachu jednego z parkingów symbol, który miał być pułapką dla demona. Mimo gry na emocjach egzorcysty i ukazania mu Astry mężczyzna wysłał mistyczną istotę ponownie do Piekła. Po tym wszystkim Constantine udał się do baru, gdzie odwiedził go Chas i powiedział o tym, że Liv wyjechała, lecz chciałaby, aby ten dalej walczył, zostawiając mu krwawą mapę. Po jego odejściu, Manny zamienił się w barmana i dowiedział się od Johna, że ten zamierza mu pomóc z Nadchodzącą Ciemnością[2].

Constantine w Heddwich

John oczekiwał Chasa w młynie i kiedy ten przybył z pieniędzmi za dwie zmiany, Constantine zdradził mu, że musi udać się do Heddwich. Po krótkiej rozmowie mężczyzna wsiadł do pociągu towarowego, a gdy znalazł się na miejscu, przechodził obok konwoju pogrzebowego Lannisa Cadogana. Wpatrzony w niego natrafił na tajemniczą dziewczynę, która śniła o nim i próbowała się od niego dowiedzieć, kim jest. Ten jednak podstępem zakończył rozmowę, po czym zniknął. Następnie pojawił się w domu wdowy po górniku, gdzie podał się za reportera. Kiedy kobieta zaczęła z nim flirtować, a ten odmówił, wygoniła go z mieszkania z krzykiem. Inni górnicy, widząc to, złapali Constantine’a i próbowali dowiedzieć się, dlaczego nękał kobietę. Ostatecznie rozmowa zakończyła się bójką, po której John wrócił do swojego apartamentu w hotelu. Tam spotkał Zed, która za pomocą skradzionego egzorcyście portfela trafiła na jego trop. Dziewczyna ponownie próbowała wyjaśnić, że poszukuje tylko odpowiedzi. Mężczyzna, widząc, iż ta jest empatką, zgodził się jej pomóc i próbował jej pokazać, jak kontrolować wizje. W rzeczywistości wykorzystał ją, aby rozwiązać zagadkę Heddwich. Następnie korzystając z jej nieuwagi, opuścił hotel i udał się do wskazanego przez nią kościoła, gdzie po odprawieniu specjalnego rytuału ujrzał Coblynau. Po tym wszystkim udał się do domu Martin i oczekiwał jej powrotu. Gdy Zed się zjawiła, zdenerwowana kazała mu wyjść, lecz ten wysunął propozycję współpracy, zaznaczając, że cenne umiejętności Zed strasznie by mu się przydały[1].

Po tej rozmowie, oboje udali się do kopalni, w której właśnie był zawał. Przed wejściem się rozdzielili, a John udał się do samochodu jednego z pracowników, który przerażony próbował uciec. Po krótkiej rozmowie samochód się zablokował, a jego wnętrze zaczęło wypełniać się błotem. John jednak został uratowany dzięki szybkiej interwencji Martin, która go odnalazła. Następnie oboje wrócili do miasteczka z nowymi faktami dotyczącymi ginących wciąż górników. Zrozumieli też, że nie odpowiada za to pastor, lecz ktoś inny. Kiedy John postanowił wysadzić kopalnie, aby pozbyć się Coblynau, Zed przyprowadziła Ellisa, by ten wcisnął guzik, mogąc tym samym pomścić syna. Zaraz po tym Constantine poszedł zmierzyć się z głównym problemem miasteczka, jakim była żona cyganka jednego z górników, która swoją magią przyzywała Coblynau. Kilku z nich wydała rozkaz zamordowania Johna, lecz ten w porę przyzwał Coblynau jej męża, który zabrał kobietę pod ziemię, ratując egzorcystę. Po powrocie do hotelu Zed oczekiwała mężczyzny w jego apartamencie. Dziewczyna wyjawiła, że nie odpuści, dołączając tym samym do zespołu Constantine’a[1].

Konfrontacja z Papa Midnite’em

John uczył się w młynie nowego zaklęcia, kiedy usłyszał rozmowę Zed i Chasa. Postanowił się ubrać i po chwili rozmowy wspólnie spojrzeli na krwawą mapę, która ukazała im Chicago. Jak się okazało, John dowiedział się o śmierci Berniego, która nie była normalna. Gdy Zed oddaliła się od mężczyzn, Constantine poprosił, aby Chas ją sprawdził, gdyż jest sprytna, lecz jej wciąż nie ufa. Niedługo po tym John z Martin udali się do Chicago, zostawiając Chandlera w Atlancie. Włamali się do kostnicy, gdzie egzorcysta za pomocą ręki chwały wskrzesił chwilowo martwe ciało zmarłego przyjaciela, który ostatkiem sił dał wskazówki Constantine’owi, mówiąc, iż uczynił mu to głos z winylowej płyty, a także wspomniał o „Moonrise”. Idąc tym tropem, dwójka zrozumiała, że kolejnym ich przystankiem powinna być stara wytwórnia Moonrise Records, w której pracował kiedyś Bernie. Według odnalezionych informacji, jej właściciel, Marcus Mooney, nadal żył, więc postanowili go odwiedzić. Tym samym znaleźli się na oddziele pielęgniarskim Devonshire, gdzie za pomocą zaczarowanej karty zmusili pielęgniarkę do wpuszczenia do pokoju pacjenta. Zed i John rozpoczęli rozmowę z Marcusem, który opowiedział im historię o Williem Cole’u, zaprzedaniu duszy Diabłu i winylowej płycie, którą ukrył. Wspomniał również, że jakiś czas temu odwiedził go detektyw wypytujący o to samo, a na kartce wyczytał nazwisko „Fell”. Nagle Marcus dostał ataku, a kiedy wszyscy wybiegli zawołać pielęgniarkę, czas się zatrzymał, czego jako jedyny nie dostrzegał Constantine. Nad łóżkiem umierającego producenta stał Manny, który zabrał jego duszę. Niedługo po tym, Zed i John włamali się do domu Fellów. Egzorcysta uważał, że za wszystkim stoi muzyk, Ian Fell, którego zaatakował i oskarżył o zabójstwo Berniego[3].

Po chwili pojawiła się uzbrojona Jasmine, która zdradziła, iż to ona jest związana z całym bałaganem. Opowiedziała o kontrakcie podpisanym z niejakim Antonem, który miał posłużyć jako ratunek dla męża umierającego 20 lat temu na raka. Wszystko się udało, lecz teraz ten sam handlarz duszy obiecał jej, że zwróci jej duszę w zamian za „diabelską płytę”. Constantine postanowił odwiedzić Antona, napotykając Papa Midnite’a, którego ludzie ogłuszyli egzorcystę. Gdy ten się obudził, był przywiązany do metalowej bramy, a wróg wstrzyknął mu środek przeciwkrzepliwy, po czym rozciął mu rękę. Uznał, że podąży jego tropem, ale nie zamierza go zabić i powróci do niego, gdyby podpowiedzi okazały się niesłuszne. Po niedługim czasie Zed odnalazła Johna przy wysypisku, gdzie odgoniła od niego przybłędę, który próbował go zabić. Po przyjeździe Chandlera, w trójkę szli tropem ofiar winylu, których było jeszcze więcej. Szansę na odbicie płyty zdobyli dopiero dzięki wizji Martin, która ujrzała białego tygrysa, wskazując tym samym na tutejszą stację radiową. Kiedy Zed i Chas starali się urwać sygnał nadawania, John postanowił zawalczyć z głównym problemem, dostając się ze słuchawkami do środka. Te jednak nie do końca podziałały, lecz na jego szczęście do budynku wtargnął Midnite, który zniszczył głośniki i zażądał od swoich ludzi płyty. Ci jednak nie zamierzali tego zrobić, a ową okazję wykorzystał Constantine, który zaklęciem wysłał winyl do Piekła, co zezłościło przestępcę. Nie zdążył się jednak zemścić, gdyż egzorcysta uciekł. Zaraz po tym drużyna wróciła się po Antona, którego przyprowadziła do domu Fellów. Zmusiła go do zjedzenia kontraktu, co było równoznaczne z cofnięciem jego warunków i przywróceniem zdrowia Jasmine i powrotem choroby Iana. Po tym wszystkim zespół wrócił do Atlanty, gdzie znalazł chwilę na odpoczynek[3].

Zmiana priorytetów[]

Odważna śmierć przyjaciela

John spędzał z Zed dzień w parku, chcąc jej pokazać, że jej zmysły są niezwykle podatne na bodźce zewnętrzne. Ich rozmowę na temat narkotyków przerwał Manny, który zatrzymał czas, aby porozmawiać z Constantinem na temat rekruta. Chciał wiedzieć, czy dziewczyna zdaje sobie sprawę z zagrożenia, z jakim się mierzy i czy poradzi sobie z tym wszystkim. Kiedy Manny zniknął, John zdecydował się wrócić z Martin do młyna, gdzie egzorcysta dostrzegł niechlujne włamanie. Wiedział jednak, że przestępca nie miał szansy uciec dzięki zabezpieczeniom Jaspera. Kiedy weszli do środka, w pułapce antygrawitacyjnej znaleźli starego przyjaciela Johna, Gary’ego Lestera. Gary wyjaśnił, dlaczego przybył do Atlanty do Constantine’a. Powodem było jego uzależnienie spowodowane przez śmierć Astry, przez które zaczął tak balować, iż znalazł się w Sudanie. Gdy doszedł do siebie, na jednej z ulic spotkał chłopaka, Okoto, w którego ciele ukryty był demon. Gary postanowił go wypędzić, co mu się udało, a następnie zamknął go w dzbanie, który starał się przewieźć do Johna. Na lotnisku jednak wystąpił problem, przez który demon się uwolnił i zaczął zabijać. Constantine zostawił Zed z Lesterem, a sam postanowił zbadać, z kim ma do czynienia. Gdy John powrócił, wyjaśnił, że walczą z demonem głodu, który korzysta z żywicieli, a kiedy ten zacznie słabnąć, korzysta z kolejnego. Martin wręczyła egzorcyście rysunki chłopaka, którego zobaczyła przez wizje po dotknięciu Lestera, w związku z czym Constantine postanowił odwiedzić szamana. W tym celu skontaktował się z przyjacielem, Nommo, który obiecał mu pomóc. Za pomocą specjalnych narkotyków pokazał mu, co wie swoimi oczami. Zarysował mu historię, jak to szaman pewnej wioski, Samir, wybrał młodego chłopaka, aby uwięzić w nim demona i uchronić wioskę przed głodem. Zaznaczył, że symbole na jego ciele muszą być precyzyjnie namalowane specjalnym narzędziem, które może znaleźć w muzeum. Gdy John wrócił, po krótkiej rozmowie z Martin zdał sobie sprawę, gdzie się udał jego przyjaciel[6].

Odnalazł go niedługo później przy dwóch handlarzach narkotyków, którzy bili właśnie Gary’ego. Egzorcysta zaproponował im narkotyk od Nommo w zamian za wolność przyjaciela, z którym zaraz po tym udał się do baru szczerze porozmawiać. Widząc w telewizji, że demon zatrzymał się w kinie, postanowili wspólnie pokonać bestię. Po drodze zmuszeni jednak byli włamać się do muzeum i odwrócić uwagę, aby zdobyć ostrze szamanów. W pewnym momencie czas zatrzymał Manny, który pytał Johna, czy na pewno wie, co robi. Gdy Gary zdobył potrzebny przedmiot, wspólnie ruszyli do kina, po drodze kradnąc dwa służbowe identyfikatory. Na miejscu zobaczyli demona w ciele człowieka zjadającego popcorn. Właśnie wtedy Gary zrozumiał, dlaczego jest tutaj sam z Johnem – demona nie można uwięzić w żadnym naczyniu, tylko w innym człowieku. Lester przemyślał sprawę i uznał, że to może być najlepsza śmierć w jego życiu, najlepsze zakończenie jego marnego żywota – w końcu poczuł się potrzebny. Ostatecznie zgodził się na to, więc Constantine przystąpił do rzucania zaklęcia. Kiedy tylko demon wybrał Gary’ego jako kolejnego żywiciela, John za pomocą ostrza wyrył na jego twarzy symbole ochronne. Zaraz po tym zabrał go do młyna, gdzie zastał Zed. Dziewczyna była zła na egzorcystę, że podpuścił przyjaciela, który tylko chciał być taki, jak on. Ten wykrzyczał tylko, że Gary wiedział, na co się pisze i kazał Martin przygotować salę na końcu długiego korytarza. Po zabraniu tam Lestera John przywiązał krzyczącego z bólu przyjaciela do łóżka i siedział przy nim, trzymając go za rękę. Było to dla niego trudne, a w dodatku po chwili pojawił się Manny. Tym razem nie zatrzymał czasu, lecz klęknął przed łóżkiem i zaczął wpatrywać się w cierpiącego człowieka[6].

Aresztowanie przez Corrigana

John próbował naprawić jeden z artefaktów, kiedy to Zed od ponad dwóch godzin próbowała połączyć swoje wizje z krwawą mapą. Chas w tym czasie przygotowywał posiłek, kiedy to niespodziewanie wizje Martin powróciły. Zobaczyła ona małego chłopca, który był uczony przez mamę strzelania z pistoletu. Tym samym Zed uzyskała swoiste połączenie z mapą, na co John liczył i mogli wyruszyć w kolejne miejsce, którym był Nowy Orlean. Po dotarciu trójka pierwsze co udała się w tajemniczy zaułek, w którym doszło zeszłej nocy do czegoś paranormalnego. Nie znaleźli nic podejrzanego, lecz spotkali detektywa Corrigana, który był sceptycznie nastawiony do „bandy dziwaków zajmujących się okultyzmem”. Wiedział jednak, że to, co stało się w tym miejscu ostatnio, nie było normalne i zabrał od Constantine’a wizytówkę. Zaraz po tym Zed i John udali się zarejestrować do hotelu, gdzie egzorcysta wyjawił, iż jest wściekły, że nie wie nic o Martin. Ta zdradziła, że nie lubi wina, po czym ruszyła w kierunku windy. Kiedy drzwi się otworzyły, empatka zobaczyła ulicę i popsute drzewo, a po chwili pędzący w jej stronę samochód. Constantine szybko zrozumiał, że mają aktualnie do czynienia z dwoma zjawiskami, więc postanowił powiadomić policję o wypadku. Z samego rana udali się z Chasem w miejsce z wizji, gdzie dowiedzieli się o śmierci kierowcy, który przed zgonem pytał o autostopowicza Philipa. Po chwili na miejsce przybył sam Corrigan, który aresztował Constantine’a, podejrzewając go o udział w wypadku. Chandler podczas nieobecności przyjaciela postanowił przypilnować, aby nikomu w zaułku nie stała się krzywda. Constantine był przepytywany przez Jima w komisariacie. Detektyw zrozumiał, że egzorcysta ma racje i przedstawił mu akta modelki, która 5 lat temu popełniła samobójstwo, oraz chłopca, który 3 lata temu zginął w wypadku. John postanowił, że dobrze będzie spotkać się z bliskimi ofiar, gdyż mogą coś wiedzieć. On sam udał się do Tammy Fraser – byłej modelki powiązanej z samobójstwem Misaki, natomiast Zed skontaktowała się z babcią autostopowicza. Oboje zdradzili, że niedawno kontaktowali się z niejakim Papa Midnite’em, którego Constantine postanowił odwiedzić. Gdy odnalazł jego miejsce pobytu, przerwał jeden z jego obrządków i próbował wyjaśnić, co robi. Ten jednak zły na niego z powodu ostatniego spotkania uśpił go i nakazał schować do bagażnika[7].

Papa Midnite skontaktował się ze swoją zmarłą siostrą będącą w Piekle, wypytując ją o to, czy Constantine ma racje. Słyszą pozytywną odpowiedź, odwiedził Madeline Devereaux, gdzie spotkał również jej zmarłego męża, który w rzeczywistości był wysysającym energię życiową duchem. W związku z tym postanowił przyjąć ofertę Johna i z nim współpracować, lecz ten w zamian chciał po wykonaniu planu skontaktować się z Piekłem za pomocą jego siostry. Niedługo po tym, Papa i John zbierali ciała przyzwanych duchów, aby odprawić rytuał wysyłający ich z powrotem tam, skąd przybyli. Zaraz po tym spróbowali odprawić rytuał, który nie zadziałał. Mężczyźni zaczęli się kłócić, po czym zrozumieli, co ich blokuje. Poprosili więc Corrigana, aby przywiózł bliskich zmarłych. W tym czasie zarówno Zed, jak i Chas zajmowali się pozostałymi duchami. Kiedy detektyw się znalazł, John wyjaśnił, że aby wszystko się udało, bliscy muszą wybaczyć zmarłym i się pogodzić z ich śmiercią. Zaraz po tym ponownie przystąpili do rytuału, który tym razem przyniósł zamierzone efekty, pozbywając się duchów. Krótko po tym John popijał z Papą whiskey, a ich rozejm miał się skończyć po wypitym trunku. Constnatine poprosił, aby Midnite zapytał siostry o Nadchodzącą Ciemność, lecz ta tylko wyjawiła, że nie ważne, ile serca John włoży w walkę i tak przegra, gdyż jest w to zaangażowany ktoś mu bliski[7].

John w Birmingham

John po upojnej nocy z Norą został przez nią obudzony, która w pośpiechu i ze strachem zaczęła wyganiać mężczyznę z domu. Poinformowała go, że jej chłopak zaraz przyjdzie i musi się szybko zabrać, po czym dała mu ubrania i wypuściła przez okno. Po tym zajściu Constantine udał się do młyna, gdzie przygotował sobie śniadanie. Chas pod nieobecność Zed postanowił pomóc Johnowi w kolejnych działaniach, mimo jego niechęci i wybrali się do Birmingham zbadać dziwne zabójstwo całej rodziny. Pojechali pod domy zmarłych, gdzie Constantine postanowił sprawdzić, co się tam wydarzyło, kiedy to Chandler miał zabezpieczać tyły. Podczas śledztwa pojawił się Manny, który po raz kolejny wspomniał o tym, że siły ciemności rosną w potęgę i będą jeszcze trudniejsze do pokonania. John próbował na nim wymusić, aby powiedział, co zaszło w domu, lecz ten nie mógł tego uczynić, tłumacząc się, że po dani wolnej woli ludziom, aniołom zabroniono ingerować w wydarzenia. Egzorcysta dalej badał sprawę, odkrywając, że dziewczynka, która przeżyła atak, była kontrolowana przez istotę zamieszkującą jej ciało. Tymczasem w innym domu w tym samym mieście, rodziców Henry’ego obudził krzyk syna, który obawiał się, że ktoś jest w jego pokoju. Daryl z żoną sprawdzili pomieszczenie, aby udowodnić chłopakowi, że jest bezpieczny, po czym wrócili do siebie. Młodzieniec mimo to wciąż był zestresowany, kiedy to nagle za firanką dostrzegł dziwną posturę. Krzyknął ze strachu, a gdy jego rodzice wbiegli do pokoju, okazał się spokojny, informując ich, że od teraz będzie wszystko dobrze. W tym samym czasie w jednym z barów John spotkał się z przyjaciółką Beccą Schultz, która jako adwokat dobrała się do źródeł i zdobyła dla egzorcysty potrzebne mu dokumenty na temat ostatniego niewytłumaczonego zgonu całej rodziny, oprócz dziecka. Mężczyzna mimo to nie mógł zbliżyć się do ofiar podobnych zajść, lecz miał okazję skontaktować się z pierwszym z nich, niejakim Marcello Panneti, który aktualnie znajdował się w szpitalu psychiatrycznym, gdzie ten też się udał. Na miejscu jeden z lekarzy opisał mu przypadek Panneti, a także po krotce opowiedział jego historię. Zaraz po tym Constantine zbliżył się do pacjenta, z którym próbował porozmawiać. Nie słysząc odpowiedzi, podszedł bliżej i zobaczył, że z Marcellem nie można się skontaktować w żaden sposób[8].

Tej samej nocy, Henry zaczął zastawiać pułapki w domu, a na jedną z nich wszedł ojciec, który nie widział w synu podejrzanego. Natomiast John z Chasem postanowili wrócić do młyna, gdzie próbowali znaleźć jakiś trop. Tam egzorcysta dostrzegł, że wszystkie podobne zabójstwa są na jednej linii geomagnetycznej, co pozwoliło im przewidzieć kolejną ofiarę. Zaraz po tym John poszukiwał czegoś do uchwycenia bestii, kiedy to w artefaktach Chas odnalazł Miecz Nocy, który zmuszał użytkownika do mówienia prawdy. Tym samym przypadkowo wydał, że John jest zbyt zadufany w sobie i że jego żona odeszła od niego. Egzorcysta szybko zabrał przyjacielowi artefakt i próbował nie komentować całego zajścia, odnajdując poszukiwany wcześniej przedmiot. Niedługo po tym powrócili do Birmingham, gdzie postanowili odnaleźć kolejnego młodzieńca kontrolowanego przez ducha. Za dnia Constantne przyglądał się Henry’emy, kiedy ten bawił się na placu zabaw w szkole. Dostrzegł jego dziwne zachowanie i zawołał nauczyciela, aby zareagował. Niestety było za późno i młodzieniec skrzywdził rówieśnika, za co przez szkołę został obarczony winą. Niedługo po tym John udał się do domu chłopaka, gdzie podał się za nowego pedagoga szkolnego. Jako że został wpuszczony do domu, gdy tylko zbliżył się do Henry’ego, niespodziewanie pokazał rodzicom za pomocą korzenia mandragory, że nie jest on ich synem. To wywołało złość Daryla, który ogłuszył Constantine’a. Kiedy ten się obudził, znajdował się w areszcie, a jego więzienny towarzysz zmienił się w Manny’ego, z którym ten się pokłócił. Po niedługim czasie oskarżenia wycofała Clarie, która dostrzegła zmianę w synu i chciała wiedzieć, jak sobie z tym poradzić. Wspólnie udali się na kawę, gdzie John wytłumaczył, co się dzieje z jej synem i wymyślił plan, obawiając się egzorcyzmu po tym, co stało się Astrze. Nakazał kobiecie wrócić do domu, podstępem uśpić syna, po czym wrócić do niego. Gdy to zrobiła, spotkała się w jednym z okolicznych opuszczonych domów z Constantinem i Chasem, którzy zamierzali pomóc w rytuale. Był to dom, w którym doszło do pierwszej tego typu tragedii, do którego John zamierzał przywiązać ducha. Niestety proces był bezskuteczny. Chandler wpadł na pomysł, że Marcello nigdy nie był opętany, tylko sam zabił swoich rodziców. Postanowili więc wrócić do domu, lecz chłopiec zaczął uciekać, ogłuszając przy tym Daryla. John ruszył za nim w pościg i dorwał go w pokoju strachów, gdzie wypędził ducha Panneti z ciała Henry’ego, którego następnie oddał rodzicom. Jak się okazało, Marcello sam zamordował swoich rodziców, ale czyn ten był tak mocno traumatyczny, że dusza opuściła ciało i zaczęła zabijać. Podczas egzorcyzmu, John wysłał duszę chłopaka do jego ciała, które było pod opieką lekarzy ze szpitala psychiatrycznego, dzięki czemu nie mógł nikomu więcej zrobić krzywdy[8].

Przyjaciółka w tarapatach

Kiedy Zed wróciła do młyna, zaczęła opowiadać Johnowi o tym, co ją spotkało. Egzorcysta zainteresował się, dopiero kiedy przyjaciółka wspomniała o wizji. Dostrzegł więc powiązanie między plamą na krwawej mapie w Briarwood i kaznodziei, który zmartwychwstał i zaczął czynić cuda. Wspólnie więc postanowili więc zbadać całą sprawę, mimo braku wiary Martin. Po dojechaniu do miasteczka zaszli do kościoła, w którym Zachary odprawiał kazanie. Byli świadkami rzeczy, jakich dokonuje, w tym uleczenia wzroku starca. John zauważył również, że Zed jest niewierzącą, lecz ich dyskusję o wierze przerwał kaznodzieja, który zaczął mówić w enochiańskim – języku aniołów, co wzbudziło podejrzenia Constantine’a co do mocy, jaką włada kaznodzieja. Po mszy postanowili się ustawić w kolejce do Zacha tylko po to, aby Zed dotknęła mężczyzny i dowiedziała się z pomocą wizji czegoś więcej. Tak też się stało i dziewczyna zobaczyła rękę wyciągniętą w stronę anioła. To sprawiło, że Martin zaczęła wierzyć w słuszność czynów kaznodziei, lecz John pokazał, iż jest inaczej, podchodząc do wielkiego stawu, gdzie wszystkie żyjące w nim zwierzęta obumarły. Wiedział bowiem, że to znak, iż dzieje się tutaj coś złego. Niedługo później, Constatine ku zdziwieniu Zed starał się wezwać anioła. Dziewczyna żartobliwie uważała, że powinien ładnie poprosić, a nie odprawiać rytuały. Kiedy w końcu Manny się pojawił i dowiedział się o kaznodziei mówiącym po enochaińsku, dał małą podpowiedź Johnowi, naginając zasady Najwyższego, po czym zniknął. Tym samym egzorcysta z pomocą zdezorientowanej Zed za pomocą echolokacji namierzył Imogen – anielice, której Zachary wyrwał pióro, przez co ta upadła na Ziemię. Zabrali ją w bezpieczne miejsce, gdzie po chwili pojawił się Manny. Okazało się, że jeśli anielica nie odzyska swojego pióra, jej dusza wygaśnie i ona sama przestanie istnieć. Postanowili więc odzyskać je, wcześniej zakładając wokół szopy zaklęcie ochronne[9].

W tym czasie na swojej werandzie Zachary kłócił się z Sarah, która wciąż byłą przeciwna używania pióra. Mężczyzna jednak nie zamierzał się poddać, nawet po tym, kiedy dowiedział się, że człowiek, na którym dokonał pierwszego cudu, zabił policjanta. Zły na siostrę nakazał jej się wynosić i nigdy nie wracać do jego wspólnoty. Po jakimś czasie kaznodzieję odwiedził Constantine, który próbował odebrać pióro. Ten jednak nieumyślnie odrzucił falą uderzeniową egzorcystę i kazał mu opuścić jego dom. John wracając do namiotu, zauważył, jak pewien człowiek uzdrowiony przez kaznodzieję zaatakował Zed. W ostatnim momencie udało mu się go zabić, ratując przyjaciółkę. Zaraz po tym oboje wrócili do aniołów, przerywając im rozmowę o cierpieniu, jakiego doświadczyła Imogen. Manny bowiem chciał wiedzieć, jak to jest czuć ból. Wiedząc, że anielicy pozostało mało czasu, John z Zed wymyślili plan, który polegał na próbie wsparcia współczucia w kaznodziei, dzięki czemu w czasie zbiorowego chrztu w jeziorze, kobiecie udało się odebrać pióro. Całe zbiorowisko przerwał atak „ghuli” – uzdrowionych przez Zachary’ego, co zmusiło go wraz z Constantine i Martin do ucieczki do kościoła. Tam John nakazał Zed pobiec do Imogen i oddać jej pióro, kiedy on sam próbował zatrzymać ghule. Wtedy też Zachary zrozumiał swój błąd i powiedział, że to wszystko jego wina i że wszystko mogłoby się potoczyć inaczej, gdyby pewnego wieczoru nie zabił przypadkowo człowieka. Tym samym Constantine pojął, iż popełnili błąd, gdyż Imogen nie jest wcale aniołem Nieba, tylko Piekła. Postanowił więc pobiec do szopy i zatrzymać Zed, lecz kiedy przybył, było już za późno. Imogen ukazała swoją prawdziwą postać, upadłego anioła i starała się uciec, lecz wcześniej utworzone zaklęcie ochronne nie pozwoliło jej opuścić szopy. Jak się okazało, sama włożyła w dłoń kaznodziei pióro, aby znaleźć się w wymiarze ludzi, a później móc w nim żyć. Wiedząc, że nie ma wyjścia, chwyciła Zed i była gotowa ją zabić, jeśli John nie ściągnąłby zaklęcia. Egzorcysta wiedział, że nie może mierzyć się z jej mocą i prosił Manny’ego o pomoc, który to nie mógł ingerować w wydarzenia. Anioł jednak nie mógł pozwolić na taki obrót sprawy i przejął ciało Martin, wyrywając Imogen serce, zabijając ją tym samym. Niedługo po tym w młynie, Manny przyznał Johnowi, że czekają go konsekwencje jego czynów, ale wie, że dobrze postąpił[9].

Strach przed śmiercią[]

Spotkanie Anne Marie po latach

Zed powróciła do rysowania, aby zapomnieć o ostatnich wydarzeniach związanych z Imogen. John rozpoznał w szkicach Invunche, potężne złe istoty, które wymarły dawno temu. Nagle w młynie pojawia się Anne Marie w projekcji astralnej, prosząc Constantine’a o pomoc i wyjaśniając mu niedawne zajścia w Meksyku. Podaje mu adres, gdzie ma się udać, po czym znika. Podczas pakowania John wyjaśnia przyjaciółce, kim była dla niego Anne i jednocześnie zabrania jej jechać, uznając, iż wciąż jest na „chorobowym”. Wraz z Chasem przybywają pod wyznaczony adres, którym okazuje się być klasztor. Mężczyźni widząc Annę Marie, byli zdziwieni faktem, iż ta została zakonnicą. Następnie udają się do środka, gdzie kobieta po krotce przybliża temat znajomym. Udaje im się ustalić, że to, co zabrało dziecko, wyraźnie zaciera swoje ślady. Przez cały czas John próbował poprawić swoje stosunki z Anną, lecz ta wciąż żywiła urazę do egzorcysty, za to, co ten zrobił w Newcastle. Niedługo po tym oboje postanowili sprawdzić płód dziecka, który według miejscowej rodziny powinien być zakopany pod ziemią. Udali się więc przed dom rodziny Lopez, gdzie nie znaleźli płodu, lecz owoce na drzewie były złożone ze skóry i krwi. John i Anna postanowili wyjaśnić wszystko Hugo, opisując znalezisko, jako stare więzi z ogrodem Eden. Przypomina też historię pierwszych ludzi na Ziemi, a dokładnie Ewy i jej sióstr, które odrzuciły propozycję Adama na rzecz służby w Piekle jako boginie. Po powrocie do klasztoru okazało się, że kolejne dziecko zniknęło. Ku zdziwieniu wszystkich, był to potomek Hugo, a dokładnie dziecko jego najstarszego syna. To dało Constantine’owi do zrozumienia, że potwór, z którym się mierzą, chce krwi Lopezów. Wbrew woli Anna Marie postanawia wezwać do klasztoru zło, używając do tego fontanny. Obrządek zatrzymuje siostra Luisa, którą egzorcysta zaczyna podejrzewać jako bycie jedną z sióstr Ewy. Wymawia kolejno ich imiona i kiedy trafia na Lamasztu, ta przemienia się w diabelskiego demona przed jego oczami i go atakuje. Johnowi udaje się jednak wyrwać, a wiedźma ucieka. Po poinformowaniu przyjaciół, z czym walczą, Constantine pocieszył Hugo, że jego potomkowie mogą żyć, gdyż Lamasztu posiada tendencję do pochłaniania powoli energii witalnej niemowląt. Wspólnie postanowili dowiedzieć się o przeszłości Lopezów, odwiedzając matkę Hugo. Pia Lopez opowiedziała historię o rodzinie, która to od lat miała problem z Brujería. John nie mógł uwierzyć w to, co słyszy, gdyż siostry od dawna nie działają i nie miałby siły przedostać się na Ziemię. Wtedy zrozumiał, że wszystko jest winą Nadchodzącej Ciemności, z którą coraz ciężej się mierzyć[10].

John ułożył plan, jak odzyskać porwane dzieci. Postanowił wypełnić kurczaka krwią Hugo i rzucić na niego specjalny urok, dzięki któremu Lamasztu widziałaby go jako kolejne dziecko. Te jednak w ofierze musiała złożyć kobieta, więc Anne Marie zgodziła się na to poświęcenie. Kiedy tylko wiedźma chwyciła przynętę, Hugo niespodziewanie ruszył za nią w gonitwę, próbując ją zastrzelić. W ostatnim momencie zespół zatrzymał mężczyznę i sami w trójkę udali się do kanałów, aby odnaleźć niemowlęta. W kanałach rozdzielili się, aby nie pozwolić Lamasztu uciec. Po niedługich poszukiwaniach John i Anne znaleźli dzieci i je zabrali, lecz przeszkodziła im w tym wiedźma, która dowiedziała się o przynęcie i była wściekła. Constantine użył podobizny Pazuzu, aby odesłać Lamasztu do Piekieł, dowiadując się przy tym jej powiązania z Brujería. Po chwili spotkali się z Chasem, któremu John oddał dziecko i opuścił katakumby. Nagle egzorcysta i Anne Marie usłyszeli dziwny krzyk, którym okazał się być Invunche. Mężczyzna nie widział żadnej normalniej drogi ucieczki, więc zakonnica chwyciła broń i postrzeliła byłego przyjaciela, aby zyskać na czasie i uciec z ostatnim dzieckiem. Odniosła się do słów Constantine’a, że żadna cena nie jest za wysoka, jeśli można uratować niewinną osobę. Zadana mu rana była na tyle poważna, że zaczął on się wykrwawiać, przyciągając do siebie demona[10]. Nie chcąc umrzeć w taki sposób, postanowił pozwolić się opętać demonowi Pazuzu, którego wezwał do swojego ciała, regenerując ranę i odganiając tym samym przerażonego Invunche. Po chwili przy egzorcyście pojawił się Manny, który był wściekły, iż ten nie poprosił o pomoc, tylko pozwolił demonowi przejąć jego ciało. Przyznał, że to nie jest tak, że nie może mu pomóc – on po prostu teraz tego nie zrobi. Gdy anioł znikł, Chas odnalazł Johna i wyciągnął go z kanałów. John powiedział Chasowi, jak przeżył spotkanie z Invunche, zdradzając tym samym, iż jest teraz opętany. Dał sobie parę dni, zanim demon całkowicie przejmie nad nim kontrolę, lecz przyznał, że jeśli nie uda mu się dokonać planowanego auto-egzorcyzmu, będzie trzeba go zabić. Nagle Johnowi zaczęło się pogarszać i zaatakował on Chandlera, po czym uciekł. Po niedługim czasie Constantine zaczął dochodzić do siebie, a wokół niego znajdowało się wielu zmarłych gangsterów z pourywanymi kończynami. Za nim natomiast stała policja, która aresztowała mężczyznę za zbiorowe zabójstwo. Zabrali go do lokalnego więzienia, gdzie spotkał się z Stanleyem Gibsonem z brytyjskiego konsulatu, który wytłumaczył egzorcyście całe zajście. Mężczyzna jednak nie mógł pomóc Johnowi, więc ten rzucił się na niego, ukradkiem zabierając mu portfel, po czym został wyprowadzony przez strażnika[11].

Egzorcyzm na Johnie

John zapoznał się z więziennym handlarzem, Julio, który obiecał zaprowadzić go do kaplicy, w zamian za wcześniej zdobyty portfel urzędnika. Po drodze ciało handlarza przejął Manny, który chciał chwilę porozmawiać z egzorcystą. Constantine szczerze mu przyznał, że boi się umrzeć i nie jest jeszcze na to gotowy. Gdy Julio zaprowadził go do kaplicy, mężczyzna zrozumiał, iż został wystawiony gangowi Santa Muerta, który chciał pomścić zamordowanych kolegów. Właśnie wtedy Pazuzu obudził się w mężczyźnie, który rozszarpał więźniów. Gdy się obudził, znajdował się na placu więziennym, gdzie okrzyknął się nowym władcą, aby mieć spokój. Gdy wszyscy się rozeszli, Anne Marie pojawiła się w więzieniu dzięki projekcji astralnej, ustalając miejsce pobytu przyjaciela. Niedługo po tym przed więzieniem pojawiła się Zed z Chasem, którzy planowali dostać się do więzienia. Chandler też zamierzając wejść do środka, postanowił wykorzystać najłatwiejszy sposób i uderzył policjanta, dzięki czemu jego plan się powiódł. Niedługo po tym, ku zdziwieniu słabnącego Johna, pojawiła się również Anne Marie, która obiecała pomóc. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca zaczęli dokonywać egzorcyzmu. Zdziwił ich fakt, że na takim etapie opętania, woda święcona nie działała na byt. Proces przerwał Nachasz – wąż kusiciel, którego celem było wykończenie egzorcysty. Dostrzegł jednak, że ten jest opętany i ucieszył się, że niedługo będą sojusznikami. Mimo wszystko zaatakował Chasa, któremu skręcił kark, a w odwecie został sam zamordowany przez zakonnicę za pomocą mistycznego sztyletu. Niedługo później John obudził się w kostnicy przy Anne Marie, gdzie w worku obok znajdował się również Chandler. Jako że stan egzorcysty nie był najlepszy, postanowili przenieść go do młyna. W tym celu Julio zebrał od wszystkich więźniów całe zapasy heroiny, które następnie wstrzyknęli dożylnie Constantine’owi. Dzięki temu mieli sposób na wywiezienie go do określonego miejsca, lecz aby odwrócić uwagę strażników, Anne Marie użyła projekcji astralnej, tworząc nagą kopię siebie. Po dotarciu do młyna, korzystając z nieprzytomności Johna, zespół zaczął przygotowywać potrzebne rzeczy, przywiązując opętanego do łóżka. Gdy ten się obudził, zrozumiał, że nie może użyć dyktafonu, gdyż demon nie posłucha jego głosu. Poprosił więc, aby Anne Marie dokonała egzorcyzmu, gdyż posiadała odpowiednie kompetencje. Miała to jednak zrobić po katolicku, co pozwalał jej fakt poznania istnienia Nieba i Piekła. Zgodziła się na to, ostrzegając Zed i Chasa, że w pewnym momencie demon będzie próbował wykorzystać ich słabości przeciwko nim. Anne nie przebaczyła sobie tego, do czego dopuściła się w Newcastle, przez co Pazuzu przejął kontrolę nad Constantinem. Zaczął wyśmiewać przyjaciół, próbując doprowadzić ich do załamania i wytykając im ich największe porażki. Zed wytłumaczyła zakonnicy, że musi przebaczyć również sobie, nie tylko Johnowi, co pozwoli jej na pozytywne dokończenie rytuału. Kiedy demon opuścił ciało egzorcysty, Constantine podziękował przyjaciołom za pomoc i pozostanie przy nim w tak trudnym momencie. Niedługo później podczas pożegnania, John pożegnał się z Anne Marie, przepraszając ją za wszystkie swoje błędy i obiecując zmianę[11].

Zed zamierzała uciekać, uważając, że młyn nie jest bezpiecznym miejscem i ponownie mogą ją znaleźć. John za wszelką cenę próbował dowiedzieć się, przed kim wciąż ucieka, słysząc w odpowiedzi nazwę organizacji fanatyków – krucjaty zmartwychwstania. Kiedy egzorcysta dowiedział się, że ojciec przyjaciółki jest jej przywódcą, zrozumiał jej obawy, obiecując ochronę tak silną, jak tylko jego zdolności na to pozwolą. Rozmowę przerwała pojawiająca się na krew na krwawej mapie, wskazującą Nowy Jork. Constantine zrozumiał, że może mieć to związek z Chasem, który w tym momencie zmierza do swojej rodziny na spotkanie z córką. Postanowili przyszykować się na podróż, zabierając ze sobą wiele przydatnych rzeczy, w tym ścięgno z pięty Achillesa. Kiedy Zed i John dostali wiadomość od Chasa, udali się do szpitala, w którym się znajdował wraz z córką. Tam przedstawił przyjaciołom, co się stało i stwierdził, że to nie jest zwykła śpiączka, gdyż wielu pacjentów cierpi na to samo. Constantine postanowił do sprawdzić i odkrył, że dusza Geralidne opuszcza ciało. Przerażony faktem, że jakiemuś magowi udało się oddzielić duszę od ciała, postanowił skontaktować się ze starym znajomym, który był medium. Rozmowę przerwała Renee, która wróciła do sali. Była wściekła, że John zbliżył się do jej córki i oczekiwała od byłego męża wyjaśnień, lecz usłyszał tylko w odpowiedzi o pomocy. Niedługo po tym trójka odwiedziła sklep Fennela, który zaczął grozić Constantine’owi ze strzelby. Chciał pomóc Zed i Chasowi, ale nie zamierzał współpracować z egzorcystą ekscentrykiem, który myśli tylko o sobie. Zdesperowany Chandler nie miał jednak czasu, aby negocjować z mężczyzną, więc wyrwał mu broń i go znokautował, zmuszając do pomocy. Fennel odprawił rytuał, dzięki któremu Geraldine mogła przemówić jego ustami. Wtem ten został przerwany i tajemniczy mag był zaskoczony, że ktoś wykorzystuje jedną z jego ofiar. Rozpoznał Johna i powiedział, że tym razem tak łatwo go nie pokona, paląc ciało Fennela żywcem. Constantine zapamiętał jednak zaklęcie przez niego rzucone i napisał je, dając Zed. Ta dzięki temu namierzyła lokalizację potencjalnego porywacza, gdzie zaraz po tym drużyna się udała. Na miejscu John dezaktywował zaklęcie kamuflujące, odkrywając kryjówkę maga, którym okazała się być Felix Faust – potężny czarodziej, któremu udało się oddzielić ciało od duszy i zamierza wykorzystać je do zwiększenia własnej mocy. Wściekły Chas chcąc odzyskać córkę, zaatakował maga, przez co Constantine musiał zawrzeć z nim pakt. Miał zwrócić duszę Geraldine w zamian za pomoc egzorcysty w pozbyciu się demona Karabasana, na co ten się zgodził. Po opuszczeniu kryjówki, John wściekły na Chandlera, że go nie posłuchał, oddalił go od sprawy i postanowił działać sam z Zed[4].

Przysięga magów

John wraz z Zed udali się do opuszczonego magazynu, który prawdopodobnie był kryjówką demona. Martin zgodziła się służyć za przynętę, aby zaciągnąć potwora do wcześniej przyszykowanego magicznego kręgu. Gdy również Karabasan się w nim znalazł, Constantine próbował podpalić krąg, lecz zapalniczka odmówiła posłuszeństwa. W związku z tym, aby uratować przyjaciółkę przed niebezpieczeństwem, użył paralizatora, niszcząc demona potężnym napięciem. Zaraz po tym wrócili do szpitala, aby wraz z Chasem wrócić na spotkanie z Faustem. Słysząc to nazwisko, Renee zamierzała pomóc drużynie, obawiając się o swoją córkę. Zed postanowiła zostać z kobietą, aby pilnować ciała córki. Niedługo po tym, podczas spotkania z Felixem, mag zerwał umowę, jakoby John pokonał Karabasana poprzez rozproszenie energii, a nie wysłanie go do Piekła o czym mówiła na początku umowa. Nie widząc innego wyjścia, Constantine zabrał zdenerwowanego przyjaciela na zewnątrz, gdzie próbował go uspokoić. Ten jednak nie zamierzał się poddawać i ogłuszył przyjaciela, zamykając go w samochodzie. Sam natomiast udał się do maga z propozycją, proponując mu 32 dusze w zamian za jedną – duszę jego córki. Faust nie dowierzał, że jedno ciało może być tak „pojemnym naczyniem”, więc Chandler postanowił mu to pokazać, zabijając się na jego oczach. Po niedługim czasie Chas powrócił do życia, zaskakując Fausta, który był gotowy przystać na propozycję mężczyzny. Ten oczekiwał jednak uściśnięcia dłoni jako „dopełnienia” transakcji, kiedy to John się obudził i zamierzał ratować przyjaciela. Chandler rozumiał doskonale, że mag może go oszukać i przywiązał go do siebie za pomocą ścięgna z pięty Achillesa, po czym wyciągnął z kieszeni granat i wyciągnął zawleczkę, oczekując na śmierć. Wtem w budynku pokazała się Renee, którą Chas nakazał Johnowi chronić, wykrzykując swoje ostatnie słowa przed wybuchem, w wyniku którego Faust zginął, a dusze wróciły do prawowitych właścicieli. Kilkadziesiąt minut później, po przyjechaniu straży pożarnej, John miał okazje na spokojnie porozmawiać z Renee. Wytłumaczył jej, że Chas wróci i potrwa to na tyle długo, w zależności jak gwałtowna była jego śmierć. Próbował też usprawiedliwić siebie, że nie chciał stanąć między ich relacje i gdyby mógł zmienić czas, naprawiłby to. Tego jednak uczynić nie może, a tylko dzięki niemu Chandler wciąż żyje, podobnie jak wielu innych ludzi. Następnego dnia z rana Constantine oczekiwał w szpitalu, aż Zed się przebudzi. Gdy tak się stało, osłabiona kobieta powiedziała, że matka Johna nie chce, aby obwiniał się jej śmiercią. Zaskoczony tymi słowami położył się obok przyjaciółki i zaczął rozmyślać nad swoim życiem[4]. John odpoczywał w młynie, rozmawiając z odbiciem Gary’ego Lestera w magicznym lustrze. Nagle pojawił się Manny, który próbował zmusić egzorcystę do pracy. Udało mu się dopiero wtedy, kiedy wspomniał o starym przyjacielu – Ritchiem Simpsonie, który wykładał lekcje za pomocą dyktafonu na uniwersytecie. Po zakończonych zajęciach z tłumu uczniów usłyszał pytanie od Constantine’a, zdając sobie sprawę z faktu, iż jego dzień będzie popsuty przez byłego przyjaciela. Zabrał go do swojego gabinetu, gdzie dowiedział się o śmierci Gary’ego Lestera i o tym, że coś mrocznego dzieje się wokół jego osoby, a John zamierza stawić temu czoła. Rozmowę przerwał telefon do profesora od jednego z uczniów, Adama, który poinformował o swojej nieobecności związanej z nieoczekiwaną śmiercią przyjaciela. Oboje natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie egzorcysta ukradkiem wykradł policjantowi notatki, dowiedziawszy się tym samym o przyczynie zgonu. Wieczorem przed szkołą na czuwaniu związanym ze śmiercią ucznia, Ritchie i John spotkali się z Lily, od której dowiedzieli się o tym, co czwórka robiła kilka dni temu. Jeszcze tej samej nocy John postanowił samotnie sprawdzić sprawę i udał się na cmentarz opisywany przez Lily. Tam zaskoczyła go obecność Manny’ego, który próbował pokazać mężczyźnie błąd dotyczący przyjaciół, który wciąż popełnia. Podczas rozmowy John odnalazł poszlakę nad jednym z grobów, więc postanowił użyć zaklęcia ukazującego runy. Tym samym dowiedział się, że był tutaj odprawiany magiczny rytuał, powiązany z egipską kulturą. Zaraz po tym Constantine wrócił do biura Ritchiego, któremu przedstawił swoje odkrycie. Właśnie wtedy profesor przypomniał sobie o dzienniku Jacoba Shawa, który posiadał. Mężczyzna opisywał tam podróże do innych światów, które zakończyły się dla niego tragiczne. Ku zaskoczeniu, dziennik zniknął z kolekcji Simpsona, co dało mu do zrozumienia, że jest przyczyną problemów kampusu. Zrozumieli również, że Adam może próbować tam wrócić i jak najszybciej udali się na cmentarz. Na ratunek było już jednak za późno, gdyż na ciele chłopaka zaczęły pojawiać się cięte rany obronne, które w końcu doprowadziły go do wykrwawienia. W świecie Shawa wszystko wyglądało inaczej, bowiem Adam starał się obronić Mirandę przed Jacobem. Niedługo po tym Ritchie i John wrócili do kampusu, gdzie dowiedzieli się o śmierci Mirandy, którą znaleźli martwą w studiu tanecznym. Simpson zaczął w końcu rozumieć, jak się czuje Constantine i co skrywa. Uznał, iż oboje są jak rak, który rozsiewa chorobę dalej i dalej. Mimo to pamiętali o tym, że jeszcze jedną osobę mogą uratować i odwiedzili Lily, której przekazali wiadomość o śmierci Adama[12].

Przerażoną dziewczynę zabrali do młyna, gdzie ich celem było zajęcie się jej problemem. Chwila nieuwagi sprawiła, że Lily spojrzała w telefon i nieświadomie przez odbicie trafiła do drugiego świata. Po małej sprzeczce mężczyźni postanowili sami odwiedzić ten mistyczny świat i odprawili rytuał, który pozwolił im tam wkroczyć. Chwilę później odnaleźli siebie i wspólnie podążali dalej, gdzie to Simpson miał okazję wykazać się tym, o czym uczył się przez lata – modyfikacja światów. Nie zdawali sobie sprawy z faktu, że Shaw ich obserwował, aż w końcu postanowił się ukazać. Ritchie zrozumiał wtedy, że w legendzie o drugim życiu Jacoba było źdźbło prawdy. Rozwścieczeni mężczyźni próbowali walczyć z wrogiem, lecz to był jego świat i on posiadał tu władzę, raniąc ich. Constantine wytłumaczył Ritchiemu, że rany, które im zadaje, nie są prawdziwe i może z tym walczyć. Tym samym profesor nabrał odwagi, wstał i zaczął modyfikować świat na przekór zasad Shawa, niszcząc go raz na zawsze. Przez ten czyn mieszkanie zaczęło się zawalać, co zmusiło Ritchiego i Johna do ucieczki. Po chwili do wyjścia przyprowadzili Lily przyjaciele, którzy sami nie mogli opuścić tego miejsca. Tym samym Simspon pokazał dziewczynie, jak ma wyjść z tego świata. Constantine rozumiał, że Ritchie może chcieć tutaj zostać, gdyż widział potencjał tego miejsca, którego Shaw nie dostrzegał. Sam wrócił do rzeczywistości i obserwował, a po chwili Ritchie również wrócił. Po otrząśnięciu się i powrocie do nauczania profesor przestał wykorzystywać na wykładach dyktafon i sam mówił – nauczał na podstawie tego, co przeżył[12].

Przyjacielskie relacje[]

Rozmowa o zdolnościach Zed

Constantine wrócił do młyna, gdzie Chas przyglądał się krwawej mapie oraz radiu, poszukując informacji o nadprzyrodzonych wydarzeniach. Po chwili mężczyzna dostrzegł nić, za którą podążał do rozległych korytarzy. W jednym z pomieszczeń spotkał medytującą Zed, która udawała, że chce tylko odpocząć. W rzeczywistości jednak próbowała uciec od swoich zdolności, co niespecjalnie podobało się Johnowi. Zaraz po tym egzorcysta wrócił do Chasa, gdzie ciało przyjaciela przejął Manny, który był wściekły na sojusznika, że siedzi bezczynnie. Uważał, że mapa jest niesprawna i ją spalił, po czym opowiedział o pacjentce wiezionej do szpitala, u której podejrzano przedawkowanie. Zgodnie z radami anioła, zespół pojechał do miejscowego szpitala, a żeby sprawić pozory, John wbił Chasowi śrubokręt w nogę. Dzięki temu zbliżyli się do opisywanej pacjentki z czarnymi żyłami. Kiedy Zed próbowała ją zbadać swoimi wizjami, ujrzała jasne światło, lecz opisywanie przerwało zatrzymanie pracy serca badanej pacjentki, którą lekarze starali się uratować. Jakby tego było mało, Martin dostała nieznanego napadu, przez co i ona musiała trafić na szpitalne łoże. Gdy tylko udało się ją ustabilizować, zlecono tomografię mózgu. Constantine w tym czasie wrócił do Chasa, któremu o wszystkim opowiedział, przyglądając się jednocześnie natrętnemu pacjentowi – Morrisowi. Okultyści udali się do szpitalne kostnicy, gdzie chcieli przyjrzeć się ciału Lindy. Okazało się, że nawet po śmierci jest one wypełnione potężną czarną magią, co zaniepokoiło Johna, który nakazał przyjacielowi poszukać wskazówek w archiwach Jaspera. Niedługo po tym mężczyzna poszedł do pokoju Zed, gdzie dowiedział się o wynikach przyjaciółki zaprezentowanych przez doktora Galena. Wszystko wskazywało na to, że posiada ona guz przy płacie skroniowym, który mógł wywoływać jej wizje. Gdy tylko lekarz opuścił salę, Constantine próbował wytłumaczyć, że ludzie zawsze szukają związku przyczynowo-skutkowego, nie widząc drugiej strony medalionu. Niedługo po tym zestresowany całą sytuacją mężczyzna udał się na dach, gdzie zamierzał zapalić papierosa. Poczęstować chciał się doktor Carroll, w którego chwilę później wstąpił Manny. John kazał aniołowi pomóc Zed, lecz ten próbował się wymigać, tłumacząc, że nie może ingerować w jej losy. W związku z tym egzorcysta ogłuszył anioła za pomocą powietrza z Hadesu, po czym rzucił na niego zaklęcie „zamykające” go w ludzkim ciele. W związku z tym Manny stracił dostęp do swojej anielskości i był zmuszony pomagać Johnowi, który podążając za migającym światłem, odnalazł kolejną ofiarę w szpitalu – Duncana Halla. Mężczyzna miał rozerwane ciało, a jego serce świeciło na fioletowy kolor. Właśnie wtedy John i Manny zaczęli łączyć fakty w całość, wnioskując tym samym, że jest w to wszystko zamieszany potężny artefakt nazywany czarnym diamentem. W związku z tym Constantine postanowił wrócić do młyna, a Manny miał wykorzystać ludzkie ciało i zająć się przeszukaniem akt pacjentów, aby odkryć, co łączyło obie ofiary. Egzorcysta znalazł w kryjówce Jaspera kawałek artefaktu, którego działanie sprawdził na Chasie, natomiast Manny’ego uwiodła pielęgniarka, pomagając mu jednocześnie w osiągnięciu celu. Niedługo po tym obaj mężczyźni spotkali się przed szpitalem, gdzie anioł zaczął opisywać doświadczone uczucia. Tym samym ponownie wpadli na trop, że zabójca może pozbywać się tylko tych, którzy nie wykorzystali drugiej szansy. Podejrzewali więc Morrisa, który miał barwną przeszłość. John postanowił to sprawdzić samotnie, a Manny’ego wysłał do Zed[13].

Constantine poszukiwał Morrisa, odnajdując go duszonego przez nieznaną siłę ciemności, która ogłuszyła egzorcystę. Kiedy ten tylko się obudził, wezwał Manny’ego, z którym wpadli na trop doktora Galena, który to miałby być domniemanym zabójcą. Biegiem udali się do Zed obawiając się o jej życie, gdzie rzucili na lekarza wiele oskarżeń. Ten się wyparł, lecz zaraz po tym zaczął uciekać. Drużyna udała się za nim, gdzie to Zed zrozumiała swoje wizje. Aby te się spełniły, John postanowił uwolnić Manny’ego z ciała doktora, po czym próbował walczyć z monstrum. Niestety bezskutecznie, więc po raz pierwszy całą nadzieję pokładał w Mannym, oczekując na jego przybycie. Zgodnie z wizjami Zed pojawiło się niebiańskie światło, do którego Galen zaczął podążać, zabierając go ze sobą, a sam odłamek, który był w jego ciele, połączył się w całość z odłamkiem diamentu Jaspera. Po tych wydarzeniach Martin udała się do kościoła, gdzie odnalazł ją John. Niedługo po tym pojawił się również Manny, którego kobieta po raz pierwszy ujrzała na własne oczy. Była szczęśliwa, że mogła porozmawiać z aniołem, więc Constantine postanowił zostawić ich samych[13].

Namówienie detektywa do złego

Kiedy Jim Corrigan przejął sprawę zmarłego detektywa i przyjrzał się dokumentacji, skontaktował się z Johnem i Zed, z którymi spotkał się w barze. Tam pokazał im zdjęcia martwego partnera – Clementa Dupree, który został zmumifikowany. Na jego ciele znajdował się również dziwny symbol, więc zespół postanowił sprawdzić grób zmarłego. Na miejscu okazało się, że badał on sprawę dotyczącą zaginięcia trzech dziewczynek w tym samym wieku i łączył to wszystko z teorią Tetrady Krwawych Księżyców. Sam symbol był używany do piętnowania czarownic w XII wieku, co oznaczało, że dziewczyny zostały uprowadzone przez satanistę. Każda z nich była mu potrzebna do jednej z pełni księżyca, składając tym samym ofiary, aby odnowić nowy cykl. Corrigan dostał telefon z posterunku, w którym dowiedział się o kolejnym porwaniu. Tymczasem rozmowę Zed i Johna przerwało nagłe obudzenie się wyciągniętych z grobu zwłok, w które wstąpił Gary Lester, ostrzegając przyjaciela o wyznaczonej nagrodzie za jego głowę. Okultyści wraz z detektywem odwiedzili matkę zaginionej, która opowiedziała o ich ostatniej kłótni. Trójka postanowiła zbadać sprawę w pokoju Vesty, gdzie Zed nie mogła nic zobaczyć w wizji z powodu swojej dezorientacji. Po niedługiej chwili John postanowił za pomocą specjalnego rytuału dowiedzieć się, gdzie jest Vesta. Polegał on jednak w głównej mierze na porażeniu prądem, co nie spodobało się Jimowi i Martin, jednakże osiągnęli oni cel, wiedząc o ostatnim miejscu pobytu dziewczynki. Szybko udali się na miejsce, gdzie Constantine zauważył, iż są obserwowani. Zgodnie z jego oczekiwaniami zaatakował ich zombie voodoo Papa Midnite’a, którego Corrigan w ostatnim momencie zastrzelił. John wiedział, że kończy się czas, więc poprosił Zed, aby skupiła myśli i pomogła im swoimi zdolnościami. Tym samym kobieta uzyskała adres, pod który natychmiast się udali[14].

Na miejscu znaleźli ukrzyżowane ciało ochroniarza, które było zapieczętowane tym samym symbolem, co poprzednie ofiary. Egzorcysta wiedział, że coś się szykuje, więc kazał uciekać przyjaciołom, obiecując, iż niedługo oddzwoni. Zgodnie z jego oczekiwaniami po niedługim czasie zaatakował go sam Papa Midnite, skutecznie trafiając go z kuli Asa Winchestera. Po chwili okazało się, że Constantine upozorował własną śmierć, używając do tego ciała ochroniarza i zaklęcia kamuflującego. Tym samym udało mu się ogłuszyć przeciwnika i odebrać mu broń. Natychmiast udał się do domu, w którym prawdopodobnie była przetrzymywana dziewczynka. Odkrył tam ciała trzech pozostałych ofiar, których duchy widziała Vesta. Po chwili spotkał Corrigana i Martin, z którymi rozpoczął poszukiwania dziecka i oprawcy. Po znalezieniu jej Zed zabrała dziewczynkę w bezpieczne miejsce, a John z Jimem zajęli się przestępcą. Detektyw początkowo planował oddać go w ręce policji, kiedy to egzorcysta wyjaśnił mu o bestialstwach, jakich ten się dokonał. Nie chciał bowiem, aby za wszystko, co zrobił, spędził tylko kilka lat w więzieniu i ponownie wyszedł na wolność, więc Jim go wypuścił, kazał uciekać i po chwili zastrzelił, kończąc jego marny żywot. Po tym wszystkim Vesta wróciła do matki, a Corrigan spędzał czas z Martin w barze, gdzie dowiedział się o swojej przyszłości, lecz mimo wszystko postanowił się z nią pogodzić, całując kobietę. Sam John na zewnątrz spotkał Manny’ego, któremu powiedział, że dzień za dniem mierzy się ze złem, ale dzisiejszy dzień był dla niego prawdziwym piekłem. Nie walczył z demonem, potworem z czeluści, tylko z człowiekiem – niezwykle niebezpiecznym. Jednocześnie zapewnił anioła, że mimo wszystko nie ucieknie z pola walki, ponieważ gra tylko wtedy, kiedy jest pewny, że wygra[14].

Restytucja Sary Lance[]

Rytuał odzyskania duszy

John dostał telefon od Olivera, któremu był winien przysługę. Czym prędzej udał się do Star City, gdzie miał przeprowadzić restytucję na pewnej kobiecie, która została wskrzeszona do życia po długim czasie za pomocą Jamy Łazarza. Przekazał listę przedmiotów potrzebnych do rytuału Felicity, a następnie wybrał dwójkę – Olivera i Laurel, aby udali się z nim do „drugiego świata”. Na miejscu byli w swoistym więzieniu, w którym uwięziona była dusza Sary – w wyobrażeniu tego, co ją przetrzymywało. Gdy cała trójka sobie z tym poradziła, dusza dziewczyny wróciła do jej ciała. Po wszystkim Queen podziękował za pomoc Johnowi, a także opisał mu problem, z którym obecnie się mierzą – Damiena Darhka. Constantine poradził przyjacielowi, aby wyjechał z miasta najprędzej, jak może, po czym opuścił bunkier[5].

Jakiś czas później, kiedy syn Olivera zostaje porwany przez Darhka, Queen pierwsze co skontaktował się z Constantinem, aby ten mu pomógł w ratowaniu młodzieńca. Egzorcysta znajdował się w tym czasie w Piekle i z tegoż powodu nie mógł pomóc mścicielom[15]. Kilkanaście dni później John polecił Oliverowi spotkać się z Esrin Fortuną, która pomogłaby mu lepiej zrozumieć magię używana przez Damienia i pomogłaby mu się przed nią bronić[16].

Egzorcyzm Nory Darhk

Poszukując dalej nadprzyrodzonych sytuacji, John natrafił na dziewczynkę opętaną przez tajemniczego demona. Postanowił się nią zająć, lecz ta została 23 września 2017 roku przeniesiona do zakładu psychiatrycznego Sumner. Gdy tylko Constantine dowiedział się, gdzie dziewczynka trafiła, natychmiast się tam udał. Szybko rozpoczął egzorcyzm, uważając, że dzisiaj ta w końcu zazna spokój. Demon jednak okazał się dość silny, a sztuczki egzorcysty przestały działać. Byt przejął kontrolę nad ciałem pacjentki, zdradzając mężczyźnie, że podobnie jak nie dał rady uratować Astry, tak samo nie będzie w stanie uratować Sary Lance. Zadziwiony usłyszeniem z ust demona znajomym imieniem, John natychmiast wyśledził wojowniczkę[17] i wszedł na pokład Waveridera. Gdy tylko Sara wróciła po odprowadzeniu Jaxa, mężczyzna ukazał się i poprosił ją o pomoc w zamian za to, że ten kilka lat temu uwolnił jej dusze. Kobieta przedstawiła egzorcystę drużynie, a następnie zaczęli rozmawiać na temat demona, który znał Sarę Lance. Bohaterowie zrozumieli, że chodzi o Mallusa, z którym mieli przyjemność walczyć. W związku z tym wojownicy ruszyli do zakładu psychiatrycznego, aby dowiedzieć się więcej od pacjentki Constantine[18].

Na miejscu okazało się, że pod imieniem Emily kryje się sama Nora Darhk – córka Damiena Darhka. Mimo to bohaterowie zdecydowali się pomóc Johnowi podczas kolejnego egzorcyzmu na dziewczynce, lecz właśnie wtedy demon przejął nad Norą kontrolę, rysując runę, która to przeniosła egzorcystę, Sarę oraz Snarta do przeszłości. Po zrozumieniu, co ich spotkało, trójka miała pomysł, jak zwrócić na siebie uwagę pozostałych członków zespołu. Jakby problemów było mało, Lance zaczęły nękać wizje o Mallusie. Constantine skutecznie odpędził go na jakiś czas i w dwójkę oczekując Leo, rozmawiali o swojej przeszłości i grzechach, jednocześnie flirtując ze sobą i trafiając do łóżka. Po szybkim romansie bohaterowie odnaleźli Snarta, ratując go przed lobotomią i nie mając innego wyboru na powrót, Sara zdecydowała się wykorzystać swoje połączenie z demonem. Tym samym używając jego mocy, narysowała runę, przez którą trafili do przeszłości, co pozwoliło im na powrót do 2017 roku. Ostatecznie Nora nie mogła zostać uratowania, gdyż uwierzyła manipulacji ojca, który wyznał jej, że Mallus pomoże jej z czasem go wskrzesić. Nim Constantine opuścił statek, podziękował Sarze za wszystko i zaoferował swoją pomoc, po czym w tajemnicy przekazał Palmerowi, aby zawsze miał przy sobie antymagiczną broń, którą możliwe, iż będzie musiał użyć na Sarze[17].

Kiedy legendy odnalazły totem śmierci, skontaktowały się z Constantinem, aby uzyskać więcej informacji o szóstym, zaginionym plemieniu[19].

Wsparcie wyrzutków[]

Próba namierzenia Sary

John pomagał klientce w swoim biurze w Nowym Jorku, kiedy odwiedzili go dyrektor Sharpe i agent Green, którzy poinformowali egzorcystę o opętaniu Sary przez Mallusa z pomocą totemu śmierci. Mężczyzna nie miał jednak pomysłu, jak dotrzeć na statek porzucony w czasie, więc zgodnie z radą Gary'ego zlokalizował artefakt, skutecznie przenosząc się na pokład Waveridera. Tam od razu zaatakował opętaną przyjaciółkę magią, lecz Mallus podstępnie użył głosu Astry, aby bezskutecznie przeciągnąć egzorcystę na swoją stronę. Ostatecznie Mick Rory za pomocą totemu ognia ogłuszył Sarę, a głos Avy przywrócił rozum kobiecie. Po tym wszystkim Constantine napił się z Lance alkoholu i przed opuszczeniem statku poradził, aby ta nie zlekceważyła uczuć Sharpe[20].

Kiedy legendy wypoczywały na Arubie po pokonaniu Mallusa, Gary przebrał się za Johna Constantine'a i odwiedził bohaterów. Wraz z nim pojawił się egzorcysta, który miał pretensje do herosów, że ci wypuścili demona, otwierając drzwi nowym, mistycznym zagrożeniom. Jednocześnie wyrzucił z worka odciętą głowę smoka, wskazując na powagę sytuacji[21].

Występy[]

Constantine[]

Arrow[]

 1. Upiory przeszłości

Legends of Tomorrow[]

 1. Beebo the God of War
 2. Daddy Darhkest
 3. Necromancing the Stone

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, John Constantine był demonologiem, egzorcystą, znawcą okultyzmu, mistrzem czarnej magii, który przypadkowo poświęcił duszę małej dziewczynki, wysyłając ją do Piekła.
 • Matt Ryan podobnie jak Jeremy Davies powtórzyli swoje role w filmie animowanym „Liga Sprawiedliwości: Mrok”.
 • W celach promocyjnych, John posiada numer telefonu „(404) 248-7182”, na który odpowiada sekretarka. Posiada również konto serwisie LinkedIN, gdzie jest opisana jego kariera zawodowa.
 • Jest biseksualny .

Galeria[]

Grafiki promocyjne[]

Sceny z serialu „Constantine[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 1,2 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „The Darkness Beneath” wyemitowany 31 października 2014 roku.
 2. 2,0 2,1 2,2 2,3 2,4 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Non Est Asylum” wyemitowany 24 października 2014 roku.
 3. 3,0 3,1 3,2 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „The Devil's Vinyl” wyemitowany 7 listopada 2014 roku.
 4. 4,0 4,1 4,2 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Quid Pro Quo” wyemitowany 23 stycznia 2015 roku.
 5. 5,0 5,1 5,2 Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Upiory przeszłości” wyemitowany 4 listopada 2015 roku.
 6. 6,0 6,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „A Feast of Friends” wyemitowany 14 listopada 2014 roku.
 7. 7,0 7,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Danse Vaudou” wyemitowany 21 listopada 2014 roku.
 8. 8,0 8,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „The Rage of Caliban” wyemitowany 21 listopada 2014 roku.
 9. 9,0 9,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Blessed Are the Damned” wyemitowany 5 grudnia 2014 roku.
 10. 10,0 10,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „The Saint of Last Resorts: część 1” wyemitowany 12 grudnia 2014 roku.
 11. 11,0 11,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „The Saint of Last Resorts: część 2” wyemitowany 16 stycznia 2015 roku.
 12. 12,0 12,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „A Whole World Out There” wyemitowany 30 stycznia 2015 roku.
 13. 13,0 13,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Angels and Ministers of Grace” wyemitowany 6 lutego 2015 roku.
 14. 14,0 14,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Waiting for the Man” wyemitowany 13 lutego 2015 roku.
 15. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Uprowadzony” wyemitowany 24 lutego 2016 roku.
 16. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Genesis” wyemitowany 4 maja 2016 roku.
 17. 17,0 17,1 Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Daddy Darhkest” wyemitowany 12 lutego 2018 roku.
 18. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Beebo the God of War” wyemitowany 5 grudnia 2017 roku.
 19. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Amazing Grace” wyemitowany 12 marca 2018 roku.
 20. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Necromancing the Stone” wyemitowany 19 marca 2018 roku.
 21. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „The Good, The Bad and The Cuddly” wyemitowany 9 kwietnia 2018 roku.

Zobacz też[]

Advertisement