FANDOM


Joe Wilson – syn Slade'a i Adeline, który po odejściu ojca przybrał imię Kane Wolfman. Z czasem dołączył do ASIS, gdzie nabył podstawowe zdolności waleczne, a także zdobył wiele cennych informacji, dołączając później do Szakali i sprzedając im swoją wiedzę.

Osobowość Edytuj

Joe za młodu był miłym i ufnym dzieckiem, widzącym autorytet w ojcu i uwielbiającym spędzać wspólnie z nim czas. Nigdy jednak nie wierzył mu w jednej rzeczy – miejscu jego pracy. Uważał bowiem, że Slade zajmuje się czymś innym i odkrył to podczas jednej ze wspólnych wycieczek, będąc świadkiem, jak mordował pewnego agenta. Przez kilkanaście lat ukrywał prawdę, nie dając nic po sobie poznać. Kiedy zobaczył, co ojciec zrobił na sali treningowej ASIS był przerażony i żądał wyjaśnień, nie spodziewając się, że rodziciel może chcieć go skrzywdzić. Gdy po kilku latach spotkali się ponownie, Joe traktował Slade'a jak wroga, aniżeli rodzica. Nie ufał mu i nie chciał mieć z nim nic wspólnego, lecz chwila słabości pokazała, że zależało mu na odbudowaniu wspólnych relacji. Podczas spotkania przed ucieczką śmiało przyznał, że wolałby, aby Slade umarł, aniżeli wtrącał się w jego interesy.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Joe przyjmuje ojca do Szakali (2)

Zdolności strzeleckie Joe

  • Ekspert w walce wręcz – Joe jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby pokonać wielu przeciwników w krótkim odstępie czasu.
  • Ekspert w walce bronią – Joe niejednokrotnie pokazał, że potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
  • Kondycja fizyczna – Wilson regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycję fizyczną.
  • Znakomity taktyk – dzięki swojemu doświadczeniu, które zdobył podczas wykonywania misji w ASIS, Joe stał się genialnym taktykiem.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Slade prosi Darryla o zrobienie zdjęcia z synem (3)

Biwak z ojcem

W 2004 roku Joe udał się z ojcem do Milford Sound na kemping. Po rozbiciu namiotu mężczyzna ugotował synowi rybę, za którą początkowo nie przepadał. Zaczął wypytywać Slade'a, czy naprawdę pracuje w liniach lotniczych, tłumacząc, że ojciec jego znajomego pracuje dla Ferris Air i dostaje darmowe loty w przeciwieństwie do nich, lecz nie uzyskał oczekiwanej odpowiedzi. Następnego dnia oboje spędzali czas, grając w football, kiedy obok ich obozu przeszedł inny mężczyzna z rodziną. Slade poprosił go o zrobienie zdjęcia z synem, po dowiedział się, że ma na imię Darryl, lecz w praktyce był on obserwowanym obiektem przez Wilsona. Kilka godzin później Slade ponownie przygotował Joemu rybę, którą ten zdecydowanie polubił. Nie chcąc wzbudzać podejrzeń, stwierdził, iż musi iść do łazienki, w rzeczywistości poszedł zabić wcześniej spotkanego człowieka, od którego przed śmiercią wyciągnął ważne informacje[1]. Chłopak widział całe zdarzenie, lecz nie zdradzał tego ojcu[2]. Zaraz po tym wrócił do syna, z którym zaczął się pakować na powrót do domu[1].

Kiedy Slade został zesłany na misję na wyspę Lian Yu i wrócił po kilku latach ranny, od razu w szpitalu ASIS odwiedził go Joe, który zdradził mu, że od początku mamrocze o jakimś Oliverze. Slade przyznał, że obiecał mu coś i musi dotrzymać złożonej obietnicy. Gdy tylko się wykurował, zaczął trenować z synem, ale przeżyte historie wciąż go nękały, co przekazywał poprzez agresywność i siłę. Gdy późnym wieczorem Joe przyszedł po ojca do sali treningowej, ujrzał go zakrwawionego z kataną w ręku i wieloma martwymi agentami na podłodze. Przystawił mu broń do głowy, żądając wyjaśnień. Wilson szybko się oswobodził i zaczął grozić Joemu, lecz zrozumiał, że jest on dla niego ważny. Ogłuszył go, zabrał kostium ASIS i uciekł. Po tych wydarzeniach Adeline zmieniła synowi dane posługując się panieńskim nazwiskiem w obawie o bezpieczeństwo syna[2].

Spotkanie ojca po latach Edytuj

Joe wyznaje ojcu prawdę o drugim synu

Wyznanie ojcu prawdy

Z wiekiem Joe zaciągnął się do ASIS, gdzie nabył podstawowe zdolności waleczne, a także zdobył wiele cennych informacji. Uczestniczył w misji w Calgary, Ibizie oraz Mombasie. Ostatnia misja w Kasnii nie wypaliła i lokalni wsadzili go do więzienia, zmuszając do odsiedzenia dożywocia. Stamtąd wyciągnęli go Szakale, do których Joe w rzeczywistości dołączył, stając się ich liderem. Kiedy pod koniec 2017 roku ich siedzibę zaatakował Slade Wilson, ojciec Joego, chłopak wysłał Nylander dla zmyłki, lecz chwilę później sam mu się ukazał[1].

Joe zgodził się przyjąć Slade do swojej organizacji, chcąc odbudować dawniej łączące ich relacje. Chłopak zdradził mu kolejny cel ataku Szakali i jako Deathstroke udał się z nimi na misję, gdzie ujrzał brutalność syna, który nie zamierzał nikogo oszczędzać. Cel został spełniony i najemnicy wrócili do bazy, gdzie Nylander odnalazł Olivera Queena. Joe dał ojcu możliwość spełnienia zostawionej milionerowi obietnicy jeszcze na Lian Yu i pozbycie się go raz na zawsze. Wilson był załamany, bowiem nie był pewny, co ma robić. Przygotował się do morderstwa, ale w rzeczywistości uwolnił przyjaciela, który to ogłuszył Joego, po czym wspólnie uciekli. Gdy tylko Wilson się obudził, nie zamierzał rezygnować z planu i przystąpił z Szakalami do działania, lecz kiedy tylko chłopak został sam, ojciec go zaatakował. Wywiązała się walka, w której młodzieniec zdradził, iż widział, jak jego ojciec morduje nawet podczas ich wspólnego biwaku. Jakby tego było mało, Slade dowiedział się, że posiada drugiego syna, Granta. To zaskoczyło wojownika i dało szansę Joemu na swobodną ucieczkę[2].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

  1. Deathstroke Returns
  2. Promises Kept

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Joe Wilson był bohaterem znanym jako Jericho i należał przez długi czas do Tytanów. Jego mocą była umiejętność kontrolowania ludzi poprzez kontrakt wzrokowy.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Deathstroke Returns” wyemitowany 9 listopada 2017 roku.
  2. 2,0 2,1 2,2 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Promises Kept” wyemitowany 16 listopada 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.