Arrowwersum
Advertisement

Jim „Jimmy” Corrigan – detektyw Departamentu Policji w Nowym Orleanie, a także sojusznik drużyny Constantine’a.

Osobowość[]

Jim Corrigan z pozory wydaje się być miłym, spokojnym i zapracowanym człowiekiem, niezwykle oddanym swojej pracy. Miał trudne dzieciństwo, które niechętnie wspomina, lecz to ono ukształtowało jego osobę i dzięki temu został detektywem. Przez lata działał w Nowym Orleanie, aż w końcu spotkał zespół okultystów, który zmienił jego życie o 360 stopni. Nagle dowiedział się, że magia istnieje, a duchy to prawdziwe istoty. Wciąż nie mógł do końca pojąć tego wszystkiego, ale wierzył, że współpracując z nowymi przyjaciółmi, czyni dobro. Kiedy przejął sprawę detektywa Dupree i przyjrzał się jego odkryciom, natychmiast zadzwonił po Constantine’a, który postanowił mu pomóc. Po złapaniu przestępcy egzorcysta słusznie wskazał detektywowi, jakich szkód narobił ich przeciwnik i ile bólu sprawił innym. Próbował tym samym pokazać, że więzienie nie będzie mu straszne, a kiedy wyjdzie na wolność, ponownie zacznie czynić to samo, więc Corrigan został katem i zamordował mężczyznę w słusznej sprawie. Przy tym wszystkim mocno zbliżył się do Zed, która powiedziała mu o wizjach z nim związanych, w których dostrzega go martwego. Jim nie przejął się jednak tym za mocno i uznał, że co ma być, to będzie.

Moce i zdolności[]

Zdolności strzeleckie Jima

Zdolności[]

  • Ekspert w walce wręcz – Jim jest biegłym wojownikiem walki wręcz.
  • Ekspert w walce bronią – jako detektyw, Jim potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej. Nosi przy sobie pistolet małego kalibru, który pomaga mu znacznie w walce.
  • Kondycja fizyczna – lata pościgów za przestępcami spowodowały, że Jim posiada niezwykłą kondycję fizyczną.
  • Szkolenie policyjne – szkolenie w policji wiele nauczyło Jima. Jego taktyczne zdolności wraz z bojowymi umiejętnościami niejeden raz przydały się podczas misji.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Kiedy Jim był małym chłopcem, jego mama uczyła go strzelać z broni. Zachowywała się tak, jakby to od umiejętności młodzieńca zależało zarówno jej, jak i jego życie[1].

Nowe sojusze[]

Aresztowanie Constantine’a

Jim wyszedł późnym wieczorem z baru i wszedł do pobliskiej alejki, aby się załatwić. Widząc nadchodzącą dziewczynę rozmawiającą przez telefon, pokazuje jej odznakę. Po chwili wpada ona na inną kobietę z zakrytymi ustami, która atakuję dziewczynę nożyczkami, kiedy ta nie dała jej odpowiedzi na pytanie, „czy jest ładna”. Widząc to, Corrigan wyciąga broń i próbuje postrzelić atakującą, lecz żaden pocisk nie zadaje jej obrażeń, a ta ucieka. Przerażony detektyw spogląda na martwe ciało i sytuację, w jakiej się znalazł, zdając sobie sprawę z problemów, w jakie może wpaść. Następnego dnia Corrigan spotkał w tej samej alejce trójkę okultystycznych detektywów, do których był sceptycznie nastawiony, uważając ich za „bandę dziwaków zajmujących się okultyzmem”. Wiedział jednak, że to, co stało się w tym miejscu ostatnio, nie było normalne i zabrał od Constantine’a wizytówkę. Niedługo po tym detektyw dowiedział się, że egzorcysta zgłosić wypadek, zanim ten się pojawił. Przybył na miejsce, gdzie spotkał drużynę i aresztował Johna, podejrzewając go o udział w wypadku[1].

Po przyjeździe na komisariat detektyw zrozumiał, że egzorcysta ma racje i przedstawił mu akta modelki, która 5 lat temu popełniła samobójstwo, oraz chłopca, który 3 lata temu zginął w wypadku. John postanowił, że dobrze będzie spotkać się z bliskimi ofiar, gdyż mogą coś wiedzieć. On sam udał się do Tammy Fraser – byłej modelki powiązanej z samobójstwem Misaki, natomiast Zed skontaktowała się z babcią autostopowicza. Oboje zdradzili, że niedawno kontaktowali się z niejakim Papa Midnite’em, którego Constantine postanowił odwiedzić. Tymczasem Zed stała przy drodze, na której zdarzały się wypadki, próbując odstraszyć ducha autostopowicza. Po chwili podjechał Corrigan, który zaproponował, że mogliby go sami podwieźć, zamiast odganiać innych. Po długim jeżdżeniu w końcu spotkali ducha Phila, którego postanowili podrzucić. Tymczasem Midnite i Constantine spróbowali odprawić rytuał, który nie zadziałał. Mężczyźni zaczęli się kłócić, po czym zrozumieli, co ich blokuje. Poprosili więc Corrigana, aby przywiózł bliskich zmarłych. Kiedy detektyw się znalazł, John wyjaśnił, że aby wszystko się udało, bliscy muszą wybaczyć zmarłym i się pogodzić z ich śmiercią. Zaraz po tym ponownie przystąpili do rytuału, który tym razem przyniósł zamierzone efekty, pozbywając się duchów. Corrigan wrócił na ulicę do Martin, której powiedział, że wiele o niej wie, ale usunął jej akta z dowodów policyjnych. Kiedy dziewczyna dotknęła policjanta, zobaczyła go martwego w zielonej aurze. Nie chcąc przyznać prawdy, wyjawiła, że wszystko jest dobrze[1].

Pocałunek z Zed

Kilka tygodniu później Jim przejął sprawę zmarłego detektywa, który badał dziwną sprawę. Wiedząc, że nie jest to normalna rzecz, skontaktował się z Constantinem, który obiecał pomóc. Wspólnie postanowili sprawdzić grób policjanta, na którego ciele znajdował się również dziwny symbol, a same zwłoki były zmumifikowane. Na miejscu okazało się również, że badał on sprawę dotyczącą zaginięcia trzech dziewczynek w tym samym wieku i łączył to wszystko z teorią Tetrady Krwawych Księżyców. Sam symbol był używany do piętnowania czarownic w XII wieku, co oznaczało, że dziewczyny zostały uprowadzone przez satanistę. Każda z nich była mu potrzebna do jednej z pełni księżyca, składając tym samym ofiary, aby odnowić nowy cykl. Rozmowę przerwał telefon Corrigana z posterunku, w którym dowiedział się o kolejnym porwaniu. Zaraz po nim wspólnie odwiedzili matkę zaginionej, która opowiedziała o ich ostatniej kłótni. Trójka postanowiła zbadać sprawę w jej pokoju, gdzie Zed nie mogła nic zobaczyć w wizji z powodu swojej dezorientacji spowodowanej. W związku z tym John postanowił za pomocą specjalnego rytuału dowiedzieć się, gdzie jest Vesta. Polegał on jednak w głównej mierze na porażeniu prądem, co nie spodobało się Jimowi i Martin, jednakże osiągnęli oni cel, wiedząc o ostatnim miejscu pobytu dziewczynki. Szybko udali się na miejsce, gdzie Constantine zauważył, iż są obserwowani. Zgodnie z jego oczekiwaniami zaatakował ich zombie voodoo Papa Midnite’a, którego Corrigan w ostatnim momencie zastrzelił. W związku z tym kapłan voodoo postanowił wysłać kruka, który byłby jego oczami. John wiedział, że kończy się czas, więc poprosił Zed, aby skupiła myśli i pomogła im swoimi zdolnościami. Tym samym kobieta uzyskała adres, pod który natychmiast się udali. Na miejscu znaleźli ukrzyżowane ciało ochroniarza, które było zapieczętowane tym samym symbolem, co poprzednie ofiary. Egzorcysta wiedział, że coś się szykuje, więc kazał uciekać przyjaciołom, obiecując, iż niedługo oddzwoni[2].

Po niedługim czasie spotkali się w domu prawdopodobnego oprawcy, który po cichu zaczęli przeszukiwać. Gdy znaleźli przestępcę i dziewczynkę, zabrali ją w bezpieczne miejsce, po czym rozpoczęli pościg za sprawcą. Detektyw początkowo planował oddać go w ręce policji, kiedy to egzorcysta wyjaśnił mu o bestialstwach, jakich ten się dokonał. Nie chciał bowiem, aby za wszystko, co zrobił, spędził tylko kilka lat w więzieniu i ponownie wyszedł na wolność, więc Jim go wypuścił, kazał uciekać i po chwili zastrzelił, kończąc jego marny żywot. Po tym wszystkim Vesta wróciła do matki, a Corrigan spędzał czas z Martin w barze, gdzie dowiedział się o swojej przyszłości, lecz mimo wszystko postanowił się z nią pogodzić, całując kobietę[2].

Występy[]

Constantine[]

  1. Danse Vaudou
  2. Waiting for the Man

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, Jim Corrigan był jednym z potężniejszych istot znaną jako Spectre. Była to mistyczna istota, fizyczne uosobienie zemsty Boga na Ziemi, który posiadał niesamowite boskie moce, wykorzystując je głównie do karania w sposób twórczy i ironiczny.

Galeria[]

Sceny z serialu „Constantine[]

Przypisy[]

  1. 1,0 1,1 1,2 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Danse Vaudou” wyemitowany 21 listopada 2014 roku.
  2. 2,0 2,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Waiting for the Man” wyemitowany 13 lutego 2015 roku.

Zobacz też[]

Advertisement