FANDOM


Jessica Danforth – matka Madison Danforth, stara przyjaciółka rodziny Queenów, a także była kandydatka na burmistrza Star City.

Osobowość Edytuj

Jessica jest miłą kobietą, posiadającą szacunek, akceptację i uznanie dla innych ludzi. Zawsze jest asertywna i sprawia bardzo dobre wrażenie, nie ulegając wpływom innych. Za każdym razem podejmuje sprawiedliwe decyzje, jest konsekwentna, stanowcza, zdecydowana, nawet wtedy, kiedy krytyka jest nieunikniona. Nie bała się wysunąć swojej kandydatury na burmistrza Star City, mimo losów poprzednich trzech głów miasta. Oprócz tego, Jessica troszczy się o swoją rodzinę, gdyż postanowiła wycofać się z kandydatury, po tym, jak Lonnie Machin porwał jej córkę.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Jessica była dobrą znajomą rodziny Queenów, a także przyjaciółką Moiry Queen[1].

Kandydatura na burmistrza Edytuj

Jessica Danforth and Madison Danforth hugs (4)

Jessica wycofuje się z wyborów

Jessica wraz z córką spotkali się z Oliverem i Theą na obiedzie po latach. Kobieta zainspirowała się ogłoszeniami o Zielonej Strzale i ujawniła, że planuje podobnie jak bohater stać się symbolem nadziei dla Star City, startując w wyborach na burmistrza. Rodzeństwo było zaskoczone tą decyzją, gdyż ostatnie trzy głowy miasta zginęły tragiczną śmiercią. Mimo tego, Jessica nalegała ze swoją kandydaturą i jakiś czas później wystartowała w wyborach. Podczas spotkania z mieszkańcami miasta, padły strzały w kierunku kandydatki. Jeden z ochroniarzy postanowił zabrać ją w bezpieczne miejsce, jednak okazał się on przestępcą do wynajęcia. Queen będący świadkiem zdarzenia uratował kobietę[1].

Przez pewien czas, Danforth przesiadywała w Departamencie Policji, kiedy okazało się, że jej córka została porwana. Postanowiła wygłosić publiczne przemówienie do porywacza, aby ten ją uwolnił. Kiedy drużyna Zielonej Strzały uwolniła Madison, Jessica wyjawiła Oliverowi podczas rozmowy, że wycofuje się z kandydatury, gdyż nie chce stwarzać zagrożenia dla swojej rodziny[1].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

  1. Kandydat

Ciekawostki Edytuj

  • Wydarzenia związane z porwaniem córki kandydatki na burmistrza są podobne do tych, kiedy to Moira startowała w wyborach, a Thea została porwana przez Slade'a.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kandydat” wyemitowany 14 października 2015 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.