FANDOM


Myślałam, że znajdziemy sposób, by być razem, ale gdy zdobyłeś moc, nie odezwałeś się do mnie. [...] Gdy to ja zdobyłam moc, wydawałeś się zawiedziony. Pomyślałam, ze lubisz mnie ze względu na moją szybkość. Wiem, że się myliłam, ale gdy cię zobaczyłam w akcji – Mały Flash i ty to doskonała całość.
Jesse Wells, „Atak na Gorilla City

Jesse Wells – córka Harrisona Wellsa, która po uderzeniu przez ciemną materię z drugiego akceleratora cząsteczek stała się sprinterem i zaczęła działać na swojej Ziemi jako bohaterka znana pod pseudonimem Jesse Quick.

Osobowość Edytuj

Jesse jest szczęśliwą, miłą i spokojną osobą, która po porwaniu przez Zooma, nie przestała wierzyć w swojego ojca. Zachowała odwagę i radość, nie załamując się swoim położeniem. Po spotkaniu Barry'ego wciąż uznawała, że nie mają szans na uratowanie siebie, a dopiero po motywacyjnych słowach chłopaka dotyczących tego, jak bardzo Harrison się o nią troszczy, dziewczyna zaczęła wierzyć w lepszą przyszłość.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Flash and Jesse Quick first traning

Superszybkość Jesse Quick

 • Superszybkość – Jesse posiada superszybkość, która jest jej atutem w byciu sprinterką.
 • Szybka regeneracja cząsteczek – dzięki swojej superszybkości, jej cząsteczki regenerują się w niezwykłej prędkości.
 • Nadludzka wytrzymałość – ciało Jesse jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Nadludzka siła – dzięki swojej superszybkości, Jesse może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Zwiększony refleks – dzięki swojej superszybkości, Jesse posiada zwiększony refleks, który pozwala jej między innymi na przyspieszoną percepcję.
 • Podróżowanie w czasie – przy osiągnięciu niezwykle szybkiej prędkości i działaniu wielu innych nieznanych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, Jesse może złamać barierę czasoprzestrzenną i podróżować w czasie. Oprócz tego, że ta umiejętność jest niezwykle potężna, jest też niezwykle niebezpieczna i niekontrolowana.
 • Elektrokineza – Jesse może generować potężne błyskawice energetyczne i przekierowywać je w wybranym kierunku, przy uzyskaniu odpowiedniej prędkości. Zazwyczaj robi to nieświadomie podczas biegu, ale przy odpowiednim użyciu może strzelać nimi, a także przywracać akcję serca.
 • Nietykalność – dzięki swojej superszybkości, wszystkie komórki ciała Jesse mogą wibrować z taką samo częstotliwością jak powietrze, dzięki czemu może przechodzić płynnie przez dowolne przedmioty stałe bez jakichkolwiek obrażeń.

Zdolności Edytuj

 • Geniusz – Jesse będąc córką dyrektora naukowej placówki S.T.A.R. Labs jest niezwykle inteligentna. Pomaga jej to w działaniu w szeregach drużyny Flasha. Sam Harrison uważa, że Jesse jest niezwykle mądrą osobą – mądrzejszą od niego samego.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Jesse ukończyła studia w wieku 15 lat, ale jej osiągnięcia nie są znane.

Nowa ścieżka Edytuj

Harrison Wells' daughter kiddnaped by Zoom (2)

Córka Wellsa porwana przez Zooma

Jesse pojawiła się na konferencji prasowej, na której jej ojciec prezentował wykrywacze meta-ludzi pozwalające wykryć i ostrzec użytkownika przed zbliżającym się meta-człowiekiem. Dziewczyna była bardzo zadowolona z osiągnięć ojca, a jej radość powiększyła się, gdy pojawił się Flash. Nie rozumiała, dlaczego superbohater oskarża jej ojca o stworzenie rasy super-ludzi[1].

Jakiś czas później, Jesse udała się na rozmowę z ojcem, chcąc dowiedzieć się więcej o oskarżeniach Flasha. Zaraz po niej udała się na studia, które po jakimś czasie zostały zaatakowane przez Zooma – przestępcę, który porwał dziewczynę. Jesse przetrzymywana była w niewoli w nieznanej lokalizacji podziemnej. Kłóciła się z przestępcą, że jej ojciec ją odnajdzie i uratuje. Mężczyzna nie był pewny, co zrobić z nią i Harrisonem, a jakiś czas później Zoom zranił nastolatkę[2].

Podczas świąt, Zoom za wszelką cenę chciał, aby Harrison wyszkolił Flasha dla niego. Kiedy naukowiec nie mógł się zdecydować, przestępca przeniósł na Ziemię-1 Jesse, która przestraszona przytuliła się do ojca. Kiedy prosiła go, aby nie pozwolił Zoomowi jej znowu zabrać, sprinter szybko odniósł ją do celi na Ziemi-2, zmuszając tym samym Wellsa do współpracy[3].

Ułożyć życie od nowa Edytuj

Jesse Wells escape from the Earth-2 (4)

Uratowana Jesse na Ziemi-1

Kiedy Flash został wzięty do niewoli przez Zooma, powiedział Jesse, że wraz z jej ojcem zamierzają ją uratować. Meta-człowiek zbliżył się do bohatera i powiedział, aby nie składał obietnic bez pokrycia, na co z przerażeniem patrzyła młoda dziewczyna[4].

Barry bezskutecznie starał się rozszyfrować wiadomość od tajemniczego mężczyzny, jednakże Jesse nie wierzyła w ratunek. Allen powiedział jej, że Harrison wiele zrobił i poświęcił, aby dostać się tutaj, uwolnić ją, jednak przez cały czas uważał, że to jego córka jest najmądrzejszą osobą, jaką zna. Słysząc to, dziewczyna postanowiła pomóc bohaterowi rozszyfrować to, co próbuje przekazać im więzień. Po wielu próbach rozszyfrowania kodu okazało się, że mężczyzna wystukuje szyfr „pięć na pięć”, powszechnie używany przez jeńców wojennych. wspólnie zaczęli pracować nad rozszyfrowaniem przesłania wiadomości i odkryli, że pierwsza część tworzy „J.A.Y.”. Barry porównał to do Jay'a Garricka i powiedział, że ten żyje i jest na Ziemi-1. To wprowadziło mężczyznę w złość, jednakże kryminolog starał się go uspokoić. Nagle pojawił się Zoom, który zabronił im rozmawiać i zaczął torturować Flasha. Po pewnym czasie pojawiła się drużyna, która wyciągnęła sprintera i dziewczynę z celi, a ostatecznie próby zatrzymania wroga zostały podjęte przez Killer Frost. Wszyscy uciekli do S.T.A.R. Labs, gdzie dziewczyna nie była gotowa zostawić przyjaciół i rodziny w ucieczce na Ziemię-1. Ostatecznie została tam przetransportowana, jednakże kiedy drużyna zamknęła portal, Zoom w ostatnim momencie chwycił Jay'a i zabrał go ze sobą[5].

Jesse była wściekła, kiedy dowiedziała się, że wszystkie wyłomy a Ziemię-2 zostały zamknięte. Mimo wszystko próbowała to ukryć i udawać, że zaaklimatyzowała się w nowym otoczeniu. Pomogła ojcu w stworzeniu algorytmu, dzięki któremu odnaleźli King Sharka. Harrison przekonał się do inteligencji córki, że później sam ją poprosił o pomoc. Podczas poszukiwań meta-człowieka, dziewczyna z ojcem dogryzali swoją techniczną inteligencją Cisco[6].

Jesse Wells travel to Opal City

Jesse opuszcza Central City

Kiedy drużyna wróciła z treningu, postanowiła iść na miasto wypocząć. Jesse za wszelką cenę chciała iść z nimi, aby poznać nowy świat i ludzi, jednak Harrison nie pozwolił jej. Dopiero po dłuższej argumentacji dziewczyny wyraził zgodę i dał jej dla bezpieczeństwa swój wykrywacz. Jakiś czas później w barze, nastolatka poznała Wally'ego, który się jej bardzo spodobał. Szybko zakończyła rozmowę z powodu pikającego urządzenia, który reagował na meta-geny Barry'ego. Zabawa została przerwana przez sprintera, który okradł ludzi. Po powrocie do S.T.A.R. Labs Jesse rozmawiał z ojcem na temat nagrania, które odkryła w zegarku. Nie mogła w to uwierzyć, że Harry był gotowy zabić Allena. Kiedy Trajektoria zaatakowała laboratorium, wstrzyknęła świeżo stworzone Velocity-9 do jej organizmu, aby sprawdzić, czy nie ma w nim środku usypiającego. Nastolatka straciła przytomność i kiedy się obudziła, leżała na leżance, a obok niej siedział ojciec. Dowiedziała się, że przeżyła dzięki transfuzji jego krwi, lecz mimo to wciąż żywiła do niego urazę. Kiedy wyzdrowiała, spakowała się, zakupiła bilet do Opal City i zostawiła ojcu list, że odchodzi, a on ma jej nie szukać[7].

Jesse odwiedził ojciec, co zdenerwował jej współlokatorkę – Johannę. Dziewczyna nie chciała wracać nim, gdyż bała się, co on może jeszcze zrobić, aby tam była bezpieczna. Kiedy okazało się, że Harry został porwany, wracając do S.T.A.R. Labs, Jesse zdecydowała się pomóc drużynie odnaleźć ojca. Po udanej akcji ratunkowej z rąk Griffina Greya, dziewczyna postanowiła wrócić do niego, pod warunkiem, że ten przestanie być nadopiekuńczy[8].

Wewnętrzna moc Edytuj

Wally West and Jesse Wells irradiated dark matter

Napromieniowani Jesse i Wally

Jesse obserwowała, jak ojciec tłumaczył Cisco plany zwrócenia Flashowi prędkości. Kiedy jednak Zoom zaatakował Departament Policji, Joe postanowił dla bezpieczeństwa zamknąć syna i Jesse w krypcie czasu. Przesiadując tam przez długi czas, dwójka bardziej się zapoznała. Po kilku godzinach Wally postanowił spróbować się wyrwać z pomieszczenia. Chłopak uważał, że zamiast siedzieć tam bezczynnie, powinni pomóc drużynie walczyć z wrogiem. Po krótkiej namowie Jesse poczuła się beznadziejnie i postanowiła pomóc chłopakowi. Kiedy po dłuższym czasie udało się im wydostać z pomieszczenia, nastąpiło trzęsienie ziemi spowodowane uruchomieniem drugiego akceleratora cząsteczek i próbą przywrócenia Mocy Prędkości Flashowi. Szukając przyczyny tego zdarzenia, dwójka pobiegła w kierunku hali. Po drodze uderzyła w nich czarna materia, poprzez którą oboje zostali znokautowani[9].

Jesse w przeciwieństwie do Wally'ego przez długi czas nie mogla się obudzić, a także w pewnym momencie na kilka minut zatrzymało się jej serce. Henry Allen opiekował się nią, kiedy reszta drużyny próbowała wyciągnąć Barry'ego z Mocy Prędkości i zatrzymać Girdera. Po tych wszystkich wydarzeniach Allen odwiedził w dalszym ciągu nieprzytomną dziewczynę i dotknął jej, przekazując jej mały piorun. Tym samym obudził ja ku zdziwieniu reszty, co niezwykle uszczęśliwiło Harry'ego. Był on pod zdumieniem, jakie tajemnice kryje w sobie Moc Prędkości[10].

Caitin Snow examines Jesse Wells

Jesse obawia się o swoje zdrowie

Jesse wraz z resztą drużyny zaopiekowali się Caitlin, kiedy ta wróciła do drużyny. Słysząc jednak, jak Barry jest pewny wygranej, czuła się zamieszany. Kiedy Mercury Labs zostało zburzone podczas „metapokalipsy”, Tina McGee znalazła się w zespole, spotkała Harrisona, który wyjaśnił, że nie jest tym, za kogo ta go uważa. Jakiś czas później Jesse poprosiła Caitlin o przebadanie, gdyż sądziła, że uderzenie w nią czarną materią na pewno coś zmieniło w jej genach. Kiedy zauważył to Harry, dał do zrozumienia córce, że nie jest meta-człowiekiem. Następnie Wells pomagała zespołowi walczyć z innymi przestępcami oraz Czarną Syreną. Nie mając możliwość uchwycić wszystkich wrogów naraz, Cisco wpadł na plan użycia wibracji przeciwko meta-ludziom. Stworzyli membranę z miasta napędzaną szybkością Flasha, która skutecznie powaliła wszystkich z Ziemi-2 z nóg. Podczas emitowania dźwięku, mimo zabezpieczenia Jesse odczuła niezwykły ból. Harry, chcąc jej pomóc, oddał swoje słuchawki, tym samym tracąc przytomność. Kiedy w domu Westów organizowana była kolacja czcząca zażegnanie „metapokalipsy”, Jesse i Joe wyrazili dumę z Wally'ego, chwaląc go, że dobrze postąpił, ratując sprintera. Po chwili dobrej zabawy pojawił się Zoom, który chwycił Henry'ego i zabrał go ze sobą, po czym zły i przerażony Barry pobiegł za nim[11].

Jesse pojawiła się wraz z resztą drużyny na pogrzebie Henry'ego Allena, a zaraz po nim, na stypie wysłuchiwała planu Allena, który za wszelką cenę chciał dopaść wroga. Jakiś czas później w S.T.A.R. Labs, Barry odpowiedział przyjaciołom o wyzwaniu Zooma. Harry zrozumiał plany wroga, który chciał napędzić tym samym urządzenie, które zniszczyłoby wszystkie światy. Kiedy jednak chłopak nie słuchał porad drużyny, ta postanowiła go uśpić i uwięzić w rurze. Zaraz po tym postanowili działać i po omówieniu planu, udali się przed budynek, w którym satelita odnalazł złego sprintera. W międzyczasie Jesse zauważyła, że jej ojciec się zmienił na Ziemi-1. Poinformowała go, że jeśli pokonają wroga, ta będzie chciała wrócić do swojego świata, ale nie będzie miała mu tego za złe, jeśli on postanowi zostać. Gdy już byli gotowi do zaatakowania Zooma, plan poszedł nie do końca po myśli i wraz z przestępcą, na Ziemi-2 został również umieszczony Joe. Po powrocie do S.T.A.R. Labs, o całym zajściu dowiedział się Wally, który to uwolnił Flasha z celi. Bohater był zły na drużynę, która postanowiła porzucić detektywa. Ostatecznie jednak stwierdził, że albo wspólnie uratują Joe i pokonają Zooma, albo przegrają raz na zawsze. Zgodnie z tym, Harry pomógł Cisco przenieść Allena przez wizję na Ziemię-2, aby poinformować Huntera o nowych zasadach wyścigu. Następnie Wells udała się z innymi na wyścig Flasha i Zooma, który miał zadecydować o losie multiwersum i detektywa Westa. Przyglądając się całemu niebezpiecznemu wydarzeniu, dziewczyna zauważyła, że w pewnym momencie było dwóch Flashów, a jeden z nich poświęcił się dla uratowania wszystkich światów. Widziała też koniec Zooma, kiedy zabrały go Widma Czasu. Po wygranej i powrocie do S.T.A.R. Labs Harry i Cisco otworzyli maskę więźnia w żelaznej masce, który okazał się być odpowiednikiem Henry'ego z Ziemi-3 zwanym Jay'em Garrickiem. Gdy ten zamierzał odnaleźć drogę do swojego świata na Ziemi-2, Harry i Jesse postanowili wrócić z nim. Podczas pożegnania, Wally był niezadowolony z tego, że nie będzie mógł już pisać z dziewczyną, którą polubił[12].

Nachalna bohaterka Edytuj

Harry and Jesse talk about her future like speedster

Pogodzenie z decyzją córki

Kiedy Jesse szła ulicą, w jej stronę zmierzał z wielką prędkością samochód. Gdy przerażona chciała uciec, zauważyła, że wszystko wokoło jakby się zatrzymało, po czym z niezwykłą prędkością uciekła z nawierzchni, zauważając, że zyskała zdolności sprintera. Po kilku dniach dziewczyna wraz z ojcem udali się na Ziemię-1, gdzie Harry zamierzał przeprowadzić testy. Po wytłuczeniu pobieżnie historii udali się do pokoju szybkości, gdzie Jesse biegała, a Cisco i Caitlin sprawdzali jej osiągi. Kiedy po testach dziewczyna poszła coś zjeść, odwiedziła ją Snow, która próbowała namówić dziewczynę to zmniejszenia tempa. Jesse jednak szybko wywnioskowała, że Caitlin została wysłana przez ojca, więc poszła z nim porozmawiać. Po kłótni zdenerwowana uciekła, jednak po pewnym czasie odnalazł ją Wally. Dziewczyna opowiedziała przyjacielowi, jak odkryła swoje zdolności, kiedy nagle chłopak rzucił się pod samochód. Na szczęście dziewczynie udało się uratować młodego Westa. Po tym wszystkim wrócili do S.T.A.R Labs i dopiero później, kiedy Magenta spowodowała wielkie zamieszanie tankowcem, który nakierowała w kierunku szpitala, Harry, wiedząc, że Flash sam nie da rady z pokonaniem meta-człowieka i jednoczesnym uratowaniem ludzi z budynku, nakazał iść tam Jesse, zaznaczając, że w nią wierzy. Zgodnie z poleceniem, dziewczyna pomogła bohaterowi i skutecznie udaremnili działania wroga. Kiedy Jesse wróciła, Harry oczekiwał jej przy wyłomie. Po poinformowaniu jej, że jeszcze nie wracając, ponownie zaznaczył, że wierzy w nią i to, że rozwinie się jako bohaterka, po czym kazał jej otworzyć karton, w którym znajdował się kombinezon przyszykowany przez Cisco[13].

Kiedy Flash i Jesse Quick ćwiczyli, Wally podziwiał prędkość przyjaciółki, która była niemal tak szybka, jak Barry. Po udanym treningu oboje postanowili wyskoczyć na miasto i powygłupiać się zdolnościami dziewczyny. Gdy zatrzymali się w centrum miasta, rozmowa szybko przeistoczyła się w pocałunek, co zdziwiło Wally'ego. Wyznał Jesse, że ją bardzo lubi, jednak ta ma wkrótce wrócić na swoją Ziemię, więc ich związek nie ma sensu. Mimo tej niezręcznej sytuacji oboje postanowili przyjaźnić się dalej i powrócili do wygłupów. Kiedy dziewczyna nie posłuchała się rozkazu Flasha i przyczyniła się do uwięzienia bohatera w lustrze przez Władcą Luster, obwiniała siebie za wszystko. Wally jednak dał jej do zrozumienia, że Barry też na początku popełniał błędy i te mogą zdarzyć się każdemu. Po chwili młody West zmienił temat i wyznał dziewczynie, że wcześniej się bał ich związku z powodu rozłąki, jaka nastąpi, jednakże teraz jest na to gotowy i pocałował Jesse. Gdy drużyna przyczyniła się do pokonania Władcy Luster i Zakrętki, a następnie sprowadzili na Ziemię nowego Harrisona Wellsa, nadszedł czas na pożegnanie. Wally pogodzony z rozłąką z Jesse pozwolił jej odejść, dając do zrozumienia, że będzie na nią czekał[14].

Wally and Jesse talk about live in Earth-1

Rozmowa o przeprowadzce

Kiedy Harrison został porwany przez Grodda, Jesse przedostała się na Ziemię-1, gdzie na wejściu spotkała Wally'ego. Bohaterka zdradziła, że jej ojciec został porwany przez Grodda i jest przetrzymywany w ostoi goryli[15]. Drużyna postanowiła udać się na Ziemię-2, aby uratować Harry'ego, pozostawiając Jesse i Wally'ego na Ziemi-1. Chłopak przez cały czas próbował pocieszyć dziewczynę, jednocześnie ciesząc się z jej obecności. Ta jednak nie mogła zrozumieć, czy dla Westa ważniejsze są supermoce, czy ona. Jej przekonania potwierdziło zatrzymanie przestępców, którzy obrabowali sklep jubilerski. Ostatecznie Jesse zrozumiała, że Wally wciąż ją kocha, a zaraz po tym okazało się, że bohaterowie sprowadzili jej ojca całego do S.T.A.R. Labs. Kiedy ten odpoczywał, Jesse podjęła decyzje, aby zostać z Wallym na Ziemi-1 i zamierzała powiedzieć o tym ojcu zaraz po tym, jak ten by się przebudził[16].

Jesse i Wally świętowali dzień przyjaźni zorganizowany przez H.R., kiedy postanowili powiedzieć Harry'emu o swoich planach. Gdy mężczyzna się zgodził, spokojny dzień przerwał atak goryli na Central City, który postawił bohaterów do pionu. Dzięki zdolności Vibe'a drużyna dowiedziała się, gdzie ci planują atak, jednak wszystko okazało się być zmyłką, aby odciągnąć herosów od porwania generała McNally'ego, którego Grodd wykorzystał do aktywowania pocisków nuklearnych. Kiedy drużyna starała się powstrzymać ich start, Wally dowiedział się, że Harry jest chory i powiedział o tym Jesse, która domyśliła się, iż jej ojciec wymyślił tę historię, aby zatrzymać córkę ze sobą. Właśnie wtedy rozwścieczony Grodd wraz ze swoją armią ruszył na ulice Central City, gdzie sprinterzy próbowali go powstrzymać. Ostatecznie wojny uniknął Solovar przyprowadzony przez Vibe'a i Gypsy, który pokonał małpiego wojownika i ponownie odzyskał władzę i szacunek wśród podobnym sobie. Po tych wszystkich wydarzeniach Harry postanowił wrócić na swoją Ziemię, ciesząc się ze szczęścia Jesse i życząc jej powodzenia[17].

Niebezpieczne posunięcie Edytuj

Jesse cries on the shoulder H.R.

Jesse znajduje oparcie w H.R.

Wally trenował z Barrym i Jesse na ulicach Central City, ostatecznie osiągając odpowiednią prędkość do uratowania siostry. Mimo niezwykłej radości chłopak zauważa w oddali Savitara, który po chwili znika. Po powrocie do S.T.A.R. Labs Allen ogłosił drużynie, iż zaręczył się z Iris, kiedy nagle sprinterzy byli zmuszeni udać się do płonącego budynku. Po drodze jednak Wally'ego zaatakował Savitar, którego tylko ten widział. Tym samym wyszło na jaw, że młody West widzi wroga od dłuższego czasu i ukrywał to przed zespołem. Zezłoszczony Barry wyrzucił na ten czas Wally'ego z drużyny, mówiąc, iż mu nie ufa. Zezłoszczony chłopak odkrył tym samym, że Allen zaręczył się z jego siostrą tylko dlatego, że w przyszłości nie są zaręczeni i dzięki temu może odwrócić bieg wydarzeń. Po tym wszystkim bohaterowie kilkukrotnie kontaktowali się z wrogiem poprzez Juliana i dowiedzieli się, że Caitlin przechowała kawałek kamienia filozoficznego. W tym czasie Wally spędzał czas z Jesse w domu, kiedy Savitar podstępem pokazał mu siebie jako Francine. To zdenerwowało młodzieńca, który bez zgody przyjaciół zabrał ostatni fragment artefaktu i starał się go wrzucić do Mocy Prędkości. Kiedy portal się otworzył, zaczął wciągać Wally'ego do środka i Flash nie zdążył go uratować. Młody West zastąpił miejsce Savitara, który był uwięziony w Mocy Prędkości, uwalniając tym samym go raz na zawsze. Sprinterzy zaczęli walczyć, jednak bohater ostatecznie przegrał, trafiając do laboratorium z obszerną raną kłutą. Jesse nie mogąc się pogodzić z utratą ukochanego, nie wiedziała, co ma ze sobą zrobić. Kiedy H.R. przyszedł ją pocieszyć, dziewczyna objęła go i zaczęła płakać na jego ramieniu, odnajdując w nim „ojcowsko-podobne” wsparcie[18].

Barry postanowił udać się do Mocy Prędkości, prosząc Jesse, aby pod jego nieobecność chroniła miasta. Dziewczyna jednak nie mogła pogodzić się z utratą ukochanego i próbowała przyspieszyć działania pozostałej części drużyny w odnalezieniu Savitara za pomocą kawałka jego zbroi. Kiedy dowiedziała się, że przyjaciele nie chcą wysłać samotnie Jesse na walkę z Savitarem. Ta jednak ukradła ostrze, ogłuszyła H.R. i ostatecznie spotkała się z niebezpiecznym sprinterem. Ten powiedział, że mam plany co do przyszłości bohaterki i zaczął z nią walczyć, jednak uciekł, gdy Jesse zgodnie z radą H.R. wbiła mu ostrze w odkryty kawałek ciała. Po powrocie do S.T.A.R. Labs okazało się, że Barry'emu udało się wyciągnąć Wally'ego z Mocy Prędkości. Dziewczyna udała się na rozmowę z chłopakiem, któremu powiedziała, iż chce chronić Ziemię-3 podczas nieobecności Jaya, obawiając się również przyszłości, o której mówił Savitar. Podczas pożegnania podziękowała drużynie, a zwłaszcza H.R., nazywając go swoim przyjacielem i przepraszając za znokautowanie go. Zaraz po tym Vibe otworzył portal i Jesse obiecała spełnić swoją prośbę[19].

Kiedy Savitar został pokonany, Jesse wróciła do swojego świata gdzie ojciec pomógł jej założyć jej własną drużynę. Z czasem dziewczyna wyrzuciła Harry'ego z zespołu, uważając go za natrętnego i niepozwalającego nawiązać relacji między członkami naukowca. Kiedy dowiedziała się, że mężczyzna wyrusza na Ziemię-1, wręczyła mu pudło z holograficzną wiadomością zerwania, którą ten obiecał wręczyć Wally'emu[20].

Rodzinne relacje Edytuj

Harry ukazuje Jesse więź, która łączyła go z żoną (3)

Zacieśnienie więzi rodzinnych

Jesse odebrała wiadomość od ojca i natychmiast udała się na Ziemię-1, aby z nim porozmawiać. Głównym jej celem było wyjaśnienie mu, czemu wyrzuciła go z drużyny – ten wciąż nie pogodził się ze śmiercią żony, dlatego też jest taki agresywny i zamknięty w sobie. Ich dyskusję przerwała strzelanina pomiędzy agentami A.R.G.U.S., policją, a członkami organizacji Eden Corps. Dziewczyna wraz z pozostałymi bohaterami ruszyła na ratunek, pozornie pokonując przestępców. Liderka, Veronica Dale nie zamierzała przegrać tak łatwo i aktywowała bombę nuklearną. Widząc to Flash uruchomił Flashtime, dzięki któremu ruszał się tak szybko, że czas jakby się zatrzymał. Szybko dostrzegł z Jesse, z czym mają doczynienia i szukali sposobu, aby to powstrzymać. Barry nakazał dziewczynie przyprowadzić Garricka, uważając, iż jego pomoc się przyda. Gdy tylko bohaterowie przybyli, Allen wpadł na pomysł, aby bombę wysłać do Mocy Prędkości, lecz Garrick nie był przekonany co to tej idei. Zdawał sobie bowiem sprawę, że to może zniszczyć wymiar prędkości, tak że każdy sprinter w czasie i przestrzeni natychmiast straciłby prędkość. Zaznaczył, że Moc Prędkości jest istotną częścią multiwersum, a jej destrukcja może mieć poważne konsekwencje. Bohaterowie zaczęli szukać innego rozwiązania — od przeniesienia bomby do innego świata, po jej schłodzenie, lecz nic nie przynosiło rezultatów. W związku z tym sprinterzy zdecydowali się rzucić trzy błyskawice jednocześnie, wytwarzając w ten sposób syntezę jądrową. Jay nie był jednak w stanie tego zrobić i zaczął opadać z sił, będąc tym samym zmuszonym zrezygnować z Flashtime'u i przestać biec. Jesse również zaczęła słabnąć, więc zgodnie z poleceniem Barry'ego miała wrócić na Ziemię-2, lecz nie mogła zostawić ojca samego, więc przestała biec obok niego. Ostatecznie Barry sam zdołał zatrzymać bombę, słabnąc z sił. Po tym wszystkim przed powrotem do swojego świata Harry opracował urządzenie, które pomogłoby dziewczynie zrozumieć, dlaczego ten nie może pogodzić się ze śmiercią żony. Jesse była wzruszona słysząc głos matki w swojej głowie[21].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

Legends of TomorrowEdytuj

 1. Necromancing the Stone

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Koncepty Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Ciemność i światło” wyemitowany 3 listopada 2015 roku.
 2. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Zoom wkracza do gry” wyemitowany 10 listopada 2015 roku.
 3. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Biec, by się zatrzymać” wyemitowany 8 grudnia 2015 roku.
 4. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Witamy na Ziemi-2” wyemitowany 9 lutego 2016 roku.
 5. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Ucieczka z Ziemi-2” wyemitowany 16 lutego 2016 roku.
 6. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „King Shark” wyemitowany 23 lutego 2016 roku.
 7. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Trajektoria” wyemitowany 22 marca 2016 roku.
 8. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Powrót do normalności” wyemitowany 26 kwietnia 2016 roku.
 9. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Rupture” wyemitowany 3 maja 2016 roku.
 10. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Zbiegły dinozaur” wyemitowany 10 maja 2016 roku.
 11. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Niepokonany” wyemitowany 17 maja 2016 roku.
 12. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Najważniejszy wyścig” wyemitowany 24 maja 2016 roku.
 13. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Magenta” wyemitowany 18 października 2016 roku.
 14. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Nowe zagrożenie” wyemitowany 25 października 2016 roku.
 15. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Niedotykalny” wyemitowany 7 lutego 2017 roku.
 16. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Atak na Gorilla City” wyemitowany 21 lutego 2017 roku.
 17. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Atak na Central City” wyemitowany 28 lutego 2017 roku.
 18. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Gniew Savitara” wyemitowany 7 marca 2017 roku.
 19. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Powrót do Mocy Prędkości” wyemitowany 14 marca 2017 roku.
 20. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Luck Be A Lady” wyemitowany 24 października 2017 roku.
 21. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Enter Flashtime” wyemitowany 6 marca 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.