Arrowwersum
Advertisement

Jenny Knight – rebeliantka Ziemi-X i członek Freedom Fighters, znana pod pseudonimem Phantom Lady.

Osobowość[]

Jenny jest bezinteresowną bohaterką, która poświęca swoje życie walce przeciwko nazistowskiemu reżimowi i ochronie słabszych. Dołączając do Freedom Fighters nawiązała z poszczególnymi członkami więź, która była silna do tego stopnia, że była gotowy umrzeć za kompana – poświęcić się dla dobra innych. Zawsze walczy z honorem i odwagą, nie poddając się po pierwszej porażce.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Tworzenie bańki cienia

  • Zwiększona siła – dzięki niezwykłym meta-genom, Jenny posiada zwiększoną siłę, znacznie większą od siły przeciętnego człowieka.
  • Zwiększona wytrzymałość – meta-geny sprawiały również, że ciało Jenny jest odporne na większość ataków, z których mógł wyjść bez najmniejszej rany.
  • Manipulacja cieniem – Jenny w bliżej nieokreślony sposób potrafi manipulować i kontrolować swoistym rodzajem cienia, rzucać nim i tworzyć bańki z cienia. Potrafi również wygenerować odpowiednią ilość cienia, aby zaciemnić całą okolicę, sprawiając, że tylko ona będzie mogła się w tym bezproblemowo poruszać.
    • Teleportacja – Jenny może również zmienić się w niemal niewidoczne cząsteczki cienia i przenosić się na niedalekie odległości, dematerializując się i materializując na nowo.

Zdolności[]

  • Ekspert w walce wręcz – Jenny jest biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby przetrwać walkę z kilkoma przeciwnikami jednocześnie.
  • Kondycja fizyczna – Jenny jako rebeliantka, regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycję fizyczną.

Biografia[]

Wczesne życie[]

W pewnym momencie swojego życia Jenny w niewiadomy sposób zyskała moce i dołączyła do Freedom Fighters, aby walczyć z nazistowskim reżimem Nowej Rzeszy[1].

Utrata przyjaciół[]

Walka z nazistami

Członkowie Freedom Fighters ruszyli do Tulsy, aby ochronić ludzi uciekających z miasta przed nazistami. The Ray jako pierwszy przeleciał nad miastem, aby zrobić zwiad z nieba, zauważając, jak czołgi okrążają uciekinierów. Szybko zareagował, niszcząc wojskowy sprzęt i pozwalając uciec ludziom. Zaraz po tym spotkał się z pozostałymi bohaterami, których poinformował o celu misji – pomocy wędrowcom w bezpiecznej ucieczce określoną drogą. Wzbili się w górę i zaczęli atakować siły wroga, kiedy tylko zagrażały one bezbronnym. Phantom Lady wraz z Dollmanem zajęła się ochroną mostu i kiedy wydawało się, że bohaterowie mają chwilę odpoczynku, silna laserowa wiązka zniszczyła most. Stała za tym Overgirl, która z Dark Arrowem i Blitzkriegem postanowiła powstrzymać członków Freedom Fighters raz na zawsze. Głównym celem wojowników okazał się Red Tornado, którym zajęła się Overgirl, potężnie uderzając nim o ziemię[1].

Phantom Lady widząc porażkę Reda, postanowiła wskoczyć do wody i mu pomóc, a za nią do boju ruszył Black Condor i Dollman. The Ray zajął się wyciągnięciem androida z dna, który konając, kazał przyjacielowi upewnić się, że jego dane nie trafią w ręce wroga, po czym oddał swoją korę mózgową bohaterowi, wyłączając się. Jakby tego było mało, przeciwnicy znowu zaczęli atakować, więc z odsieczą pojawił się Vibe. Bohater miał zabrać sojuszników w bezpieczne miejsce przez wyłom, kiedy to niespodziewanie Overgirl trafiła wiązką lasera Dollmana, zabijając go natychmiastowo. Widząc poniesione straty, Black Condor postanowił przetrzymać wrogów do momentu, aż sojusznicy zdołaliby się wycofać. Po chwili dołączyła do niego Phantom Lady, a sam ranny Terrill został wysłany z bazą danych Tornado na Ziemię-1[1].

Występy[]

Freedom Fighters: The Ray[]

  1. A Hero Rises

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, Jennifer Knight była mścicielką znaną pod pseudonimem Phantom Lady. Będąc świadkiem morderstwa rodziców w Wigilię, kobieta zaczęła poszukiwać zemsty, lecz nie wszystko poszło po jej myśli. Na jej szczęście uratował ją pewien mężczyzna, nazywany Dollmanem, który nieco później wręczył jej specjalny strój umożliwiający kobiecie manipulację cieniem.

Galeria[]

Sceny z serialu „Freedom Fighters: The Ray[]

Przypisy[]

  1. 1,0 1,1 1,2 Pierwsza część animacji „Freedom Fighters: The Ray”, wyemitowana 8 grudnia 2017 roku.

Zobacz też[]

Advertisement