Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Tacy jak ja... pewnego dnia, wyzwolą ten świat...

James Olsen (zm. 24 listopada 2017 roku) – bohater i członek Freedom Fighters działający przeciw Nowej Rzeszy na Ziemi-X, znany pod pseudonimem Strażnika.

Osobowość[]

James był odważny i wierzył w ideały wolnego życia w świecie, w którym władzę posiadała Nowa Rzesza złożona z potężnych wojowników i nazistów. Był odważny i oddany Stanom Zjednoczonym, które w jego czasach nie miały prawa bytu. Mimo wszystko uważał, że symbol czerwono-niebieskiej flagi wciąż coś znaczy i ukazywał to na swojej zbroi. Jego męstwo i zawziętość doprowadziły go do śmierci w starciu z Dark Arrowem.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Zdolności waleczne Strażnika

  • Ekspert w walce wręcz – James był niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby przetrwać dłuższą walkę z wyszkolonym Dark Arrowem.
  • Kondycja fizyczna – James przez kilka lat ciągłej walki z nazistami z Nowej Rzeszy nabrał kondycji. Regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia oraz pościgi, zwiększając swoje osiągi.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Olsen wychowywał się w okrutnym narodzie rządzonym przez nazistów i Nową Rzeszę, aż w końcu złe rzeczy, których doświadczył, zmusiły go do przybrania mienia Strażnika i walczenia z nieładem. Z czasem dołączył do Freedom Fighters, którzy tak jak on, chcieli wyzwolić Ziemię-X od nazistów[1].

Ostatnia walka[]

Nieuczciwa walka

Strażnik został wysłany w teren, aby skonfrontować się z samym Dark Arrowem. Obaj wojownicy nie byli zadowoleni z obecności tego drugiego, co tylko wpływało na agresję ich walki. Łucznik postanowił jednak zastosować cios ostateczny, wyciągając nóż i raniąc w brzuch bohatera, którego następnie rzucił na beton. Zranionemu Olsenowi spadł hełm, a w dodatku nie mógł się sam podnieść z powodu doznanych obrażeń, lecz nie zamierzał się poddać i uciec. Powiedział wrogowi, że flaga na jego kostiumie coś oznacza i wciąż motywuje, za co oberwał strzałą, która przyczyniła się do jego natychmiastowej śmierci[2].

Występy[]

Supergirl[]

  1. Kryzys na Ziemi-X: część 1

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, James Olsen był najlepszym fotografem redakcji Daily Planet, a także najlepszym przyjacielem Clarka Kenta.
    • Pod maską Strażnika kryło się wiele postaci, lecz nigdy nie był to Olsen. Bohater ten nie posiadał nadprzyrodzonych mocy, lecz był niezwykłym wojownikiem i używał podczas starć wytrzymałej zbroi i tarczy.

Galeria[]

Sceny z serialu „Supergirl[]

Przypisy[]

  1. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 3” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.
  2. Trzeci sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 1” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.

Zobacz też[]

Advertisement