FANDOM


Ja kocham światło.
Jake Simmons, „Złamana Strzała

Jake Simmons (zm. maja 2015 roku) – meta-człowiek posiadający zdolności pochłaniania energii elektrycznej i przekształcania jej w wiązki plazmy, nazywany Deathboltem. Podczas nieudanego transportu więźniów z rury został zamordowany przez Leonarda Snarta.

Osobowość Edytuj

Jake był skrytym, ale sadystycznym człowiekiem, czerpiącym radość z udręki i cierpienia innych. Pokazał to w momencie, kiedy przetrzymywał Felicity Smoak, czekając na przybycie bohatera w egzoszkielecie. Był niezwykle pewny siebie i arogancki, co przyczyniło się do jego upadku. Kiedy znacznie później w ciężarówce próbował uspokoić kłócących się Kyle'a Nimbusa i Marka Mardona, wykazał się głupotą i nierozważnością. Posiadał potężną moc, ale wykorzystywał ją nieuważnie i nadpobudliwie, zamiast przemyśleć każdy strzał przed jego oddaniem.

Moce i zdolności Edytuj

Pierwsze spotkanie Deathbolta z Atomem (2)

Wiązki plazmy Deathbolta

Moce Edytuj

  • Zwiększona wytrzymałość – Simmons posiada zwiększoną wytrzymałość, która zapewnia mu odporność na większość ataków i obrażeń.
  • Absorpcja energii – Jake potrafi pochłaniać najróżniejsze stężenia energii elektrycznej, którą jego organizm przerabia na plazmę. Zbyt duża ilość ładunków mogła go przeciążyć.
    • Generowanie plazmy – dzięki pochłanianej energii Simmons mógł strzelać z oczu potężnymi wiązkami plazmy, a także ładować nią pięści, wzmacniając swoje ataki.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

11 grudnia 2013 roku Simmons znajdował się na komisariacie w Opal City, lecz w nieznany sposób wybuch akceleratora cząsteczek w Central City wpłynął też na jego organizm[1].

Rabowanie banków Edytuj

Ostateczna walka Deathbolta z Atomem (2)

Walka z Atomem

Gdy rozeszły się wieści, że Strzałą jest Roy Harper, który został aresztowany przez policję, Simmons wyszedł z ukrycia i włamał się do banku, gdzie zabił dwóch ludzi dla kilku worków pieniędzy. Po opuszczeniu budynku natknął się na Atoma, z którym zaczął walczyć. Bohater strzelił w przeciwnika ładunkiem elektrycznym, a ten nawet nie drgnął. Podziękował za doładowanie i strzelił wiązką plazmy w egzoszkielet, który odleciał kilkadziesiąt metrów dalej. Jakiś czas później Jake natknął się w elektrowni na pewną kobietę, którą przetrzymywał jako zakładniczkę. Zgodnie z założeniami pojawił się Atom, który zamierzał ją uratować. Ku zdziwieniu Simmonsa, bohater lepiej sprawował się w walce, aż do momentu, kiedy wystrzelił w jego pancerz wiązką plazmy. Złodziej zamierzał zabić Atoma, lecz ten w porę zareagował, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznym ciosem okazał się jego strzał, który bohater odbił dzięki płaskiej, lustrzanej powierzchni w jego stronę. Tym samym Jake trafił do rury, gdzie obudził się po kilku godzinach nieprzytomności. Cisco i Ray sporządzali kartotekę mężczyzny, wypytując się o jego alergię, a także zauważając, że w dzień wybuchu akceleratora cząsteczek, złodzieja nie było w Central City[1].

Po kilku tygodniach spędzonych w celi w nieznanym miejscu i obserwowanym przez naukowców z S.T.A.R. Labs cela Simmonsa zaczęła wypełniać się gazem usypiającym. Gdy się obudził, znajdował się w ciężarówce blokującej meta-geny z kłócącymi się Kylem Nimbusem i Markiem Mardonem oraz cichymi Royem Bivolo i Shawną Baez. Nagle pojazd się zatrzymał, a po chwili moce przestępców powróciły, więc opuścili oni naczepę i zaczęli walczyć z drużyną Flasha. Leonardowi Snartowi nie podobał się jednak fakt, jak ci się zachowują i strzelił z działka mrożącego w twarz Simmonsowi, zabijając go na miejscu. Jak twierdził, Jake wisiał mu pieniądze, co usprawiedliwia jego czyn[2].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

  1. Złamana Strzała

FlashEdytuj

  1. Niebezpieczne lotnisko

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Jake Simmons był niebezpiecznym przestępcą posiadającym elektrokinetyczne zdolności.
  • W usuniętej scenie Caitlin zdradza Barry'emu, że Jake jest wegetarianinem.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Złamana Strzała” wyemitowany 15 kwietnia 2015 roku.
  2. Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Mrok na skraju miasta” wyemitowany 8 maja 2013 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.