FANDOM


Iris West – detektyw w Departamencie Policji w Central City na Ziemi-2 i żona Barry'ego Allena.

Osobowość Edytuj

Iris jest miłą i odważną dziewczyną, która jest niezwykle zakochana w Barrym Allenie. Nie przejmowała się ostrzeżeniami ojca dotyczącymi jej związku i mimo wszystko postanowiła iść za głosem serca. Nie bała się postawić Killer Frost i Deathstormwi w Jitterbugs, a także zaraz po śmierci Joe obiecała sobie złapać meta-ludzi odpowiedzialnych za jego śmierć.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Iris West (Earth-2), Floyd Lawton and Cisco Ramon find Killer Frost, Deathstorm and Reverb (4)

Umiejętności bojowe Iris

  • Ekspert w walce wręcz – Iris jest biegłym wojownikiem walki wręcz.
  • Ekspert w walce bronią – jako policjant, Iris potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej. Nosi przy sobie pistolet małego kalibru, który pomaga jej znacznie w walce.
  • Kondycja fizyczna – lata pościgów za przestępcami spowodowały, że Iris posiada kondycje fizyczną.
  • Szkolenie policyjne – szkolenie w policji wiele nauczyły Iris. Jej taktyczne zdolności wraz z bojowymi umiejętnościami niejeden raz przydały się podczas misji.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Iris pracowała jako dziennikarka, kiedy to zakochała się w Barrym Allenie, za którego to wyszła za mąż. Dziewczyna zainteresowana pracą policjantki, porzuciła dziennikarstwo i po pewnym czasie awansowała na detektywa, ku niezadowoleniu ojca[1][2].

Pomylony związek Edytuj

Iris West (Earth-2) say goodbye father (5)

Pożegnanie ojca na łożu śmierci

Iris kończyła swoją zmianę w Departamencie Policji, kiedy spotkała Barry'ego Allena. Wzięła go za swojego męża i zabrała w odosobnione miejsce, gdzie zaczęła go całować. Następnie poszli do domu, gdzie dziewczyna szykowała się na wieczorne wspólne wyście. Zauważyła jednak, że Allen dziwnie się zachowuje, jednak mimo wszystko udali się do Jitterbugs, gdzie spotkali ojca. Po pewnym czasie pojawiła się tam zabójcza para – Killer Frost i Deathstorm, którzy zranili Joe. W szpitalu mężczyzna ostatnim tchem rozmawiał z córką i poprosił Allena, aby pilnował żony, po czym zmarł. Gdy tylko dziewczyna pozbierała się, przyszykowała się do odwiedzenia kryjówki meta-ludzi wraz z partnerem i przyjacielem Barry'ego. Na miejscu oprócz poszukiwanych przestępców pojawił się też Pogłos, a Iris próbowała zneutralizować zdolności Killer Frost. Do walki przyłączył się Flash, który ostatecznie został porwany przez Zooma. Przez cały ten czas detektyw przyglądała się z ukrycia, jak sprinter zabija Pogłosa i Deathstorma[1].

Iris powróciła z nieudanej misji do Departamentu Policji, gdzie ściągnął ją do laboratorium jej mąż, który wraz z Harrisonem i Cisco wytłumaczyli ostatnie zajścia. Wspólnie planowali odnaleźć kryjówkę sprintera, wcześniej znajdując za pomocą skryptu Allena Killer Frost. Udali się do lasu, w którym kobieta przebywała i przekonali ją do pomocy. Przestępczyni pokazała im, gdzie ukrywa się Zoom i wspólnie tam poszli. Na miejscu Harry uwolnił swoją córkę, a Flash z pomocą swojego odpowiednika wyszedł z pułapki. Po chwili pojawił się Zoom, który złapał Jesse. Zrozpaczony Wells nie wiedział, jak ma jej pomóc, jednak złego sprintera zaatakowała Killer Frost, będąc złą na niego za zabicie Ronniego. Wszyscy uciekli, jednakże Allen bezskutecznie próbował uwolnić tajemniczego mężczyznę. Pośpieszył go Harrison, gdyż Caitlin nie była w stanie utrzymać wroga długo w lodzie. Wszyscy uciekają do S.T.A.R. Labs, gdzie Iris i Barry poinformowali, że dla bezpieczeństwa przenoszą się na pewien czas do Atlantyda[2].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Witamy na Ziemi-2
  2. Ucieczka z Ziemi-2

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Witamy na Ziemi-2” wyemitowany 9 lutego 2016 roku.
  2. 2,0 2,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Ucieczka z Ziemi-2” wyemitowany 16 lutego 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.