Arrowwersum
Advertisement
Stub.svg Ta strona jest zaledwie zalążkiem artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go korzystając z odpowiedniego wzoru.

Szybkość zdobyłem tak, jak Barry – połączenie ciemnej materii i elektryczności zmieniło mnie w Zooma, najszybszego z ludzi. Podbiłem tę ziemię, ale to mi nie wystarczało. Chciałem być szybszy, więc opracowałem środek wspomagający. Efekty były zdumiewające, mogłem przemieszczać się między światami...

Hunter Zolomon, „Najważniejszy wyścig

Hunter Zolomon – skazany seryjny zabójca, który został napromieniowany ciemną materią z wybuchu akceleratora cząsteczek na Ziemi-2 podczas terapii elektrowstrząsowej. Tym samym uzyskał dostęp do Mocy Prędkości i uciekł, oczyszczając swoje imię i podając się za Jaya Garricka – bohatera znanego pod pseudonimem Flash.

Kilka lat później przez chęć zwiększenia swojej prędkości, komórki Huntera zaczęły się destabilizować, mimo przypływu umiejętności. Tym samym stał się demonem prędkości nazywanym Zoomem. Cofnął się w czasie i stał się największym wrogiem swojej młodszej wersji. Po odkryciu Ziemi-1 postanowił zawrzeć układ z młodszym sobą, który miał trenować Barry'ego Allena i potajemnie przygotować go do oddania prędkości. W końcu zabił Jaya i wyjawił tajemnicę o swojej tożsamości drużynie. Podczas ostatecznego pojedynku z Flashem, przegrał przez swoją pewność siebie i zabrały go Widma Czasu, które zmienił Huntera w jednego z nich. Od tamtego czasu mężczyzna jako Black Flash żyje tylko instynktami, poszukując sprinterów bezkarnie podróżujących w czasie.

Osobowość[]

Podając się za Jaya Garricka, Hunter miał silne poczucie sprawiedliwości, a także był niezwykle inteligentnym człowiekiem w tematach dotyczących chemii i fizyki. Oprócz tego posiadał nadzwyczajne zdolności techniczne, dzięki którym udało mu się ustabilizować most wymiarowy. Był dobrze wychowanym człowiekiem, który ciągle przejawia się nadludzkim spokojem i odwagą. Po utracie swoich mocy i uwięzieniu na Ziemi-1, Jay nie potrafił przystosować się do normalności i nie mógł zrozumieć, że bez nadprzyrodzonych zdolności też może być bohaterem. Mimo swoich pozytywnych cech, Garrick z nieznanych powodów nienawidził Harrisona Wellsa. Uważał, że ten pokazuje się jako człowiek skupiający się na tworzeniu technologii do walki i obrony przed meta-ludźmi, jednak nie przyznaje się do stworzenia tego „gatunku ludzkości”.

Jak się później okazało, Hunter przybrał imię Garricka będąc szpiegiem siebie z przyszłości. Jako Zoom wzbudzał ogromne przerażenie w innych z powodu swoich dokonań, którymi uwielbiał się chwalić. To spowodowało, że stał się bardzo egoistyczną postacią, która po wygranej walce z Flashem udała się w trzy miejsca z bezwładnym i poobijanym ciałem bohatera, chcąc pochwalić się swoimi czynami. Wpierw odwiedził Central City Picture News, gdzie poinformował o końcu kariery herosa, podobnie zrobił w Departamencie Policji, po czym powrócił do S.T.A.R. Labs, gdzie na oczach przyjaciół bohatera, odebrał mu moce. Podobnie zachował się, kiedy wymienił Wally'ego na prędkość sprintera – był niezwykle zadowolony i pewny siebie.

Hunter jest strasznie sadystycznym człowiekiem, cieszącym się ze strachu i przerażenia innych, bezsilnych przeciwników. Będąc wyjątkowo psychotycznym, mężczyzna nie wykazuje ani trochę skruchy i żalu, traktując wszystkie swoje mordercze akty jako „usunięcie pionków z planszy” i możliwość ruszenia dalej. Miło swojej groźnej i przerażającej osobowości, Zolomon posiada jeszcze w sobie cząstkę człowieka. Oszczędził Barry'ego na prośbę Caitlin, gdyż ciągle coś do niej czuł. Zdecydował się ją zabrać do swojej kryjówki, w której zaufał jej do tego stopnia, że pozwolił jej się spowoduje poruszać. Jego uczucie do Snow jest tak silne, że z zimną krwią zamordował Killer Frost, kiedy ta próbowała ją zabić.

Wydaje się, że Hunter może cierpieć na zespół stresu pourazowego, gdyż jego postrzeganie świata zmieniło się po akcie terroru dokonanym na matce przez ojca. Kiedy podczas walki z Flashem ujrzał kartonowe plakaty rodziców, miał chwilowe przebłyski wydarzenia z tamtej nocy, które są typowe dla osób cierpiących na zespół stresu pourazowego. Widząc to ponownie, Hunter stawał się jeszcze bardziej dziki, impulsywny i mniej uwagi przykładał na precyzję i taktykę, stając się tym samym obłąkanym przeciwnikiem. Podobnie zachował się, kiedy Caitlin wspomniała o jego przeszłości – wtedy to Hunter stracił poczucie czasu i rzeczywistości i ponownie ujrzał swoją przeszłość, o której chciałby zapomnieć.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Superszybkość Zooma

 • Superszybkość – Hunter posiada superszybkość, która jest jego atutem w byciu sprinterem. Jednek chcąc zwiększyć swoje kompetencje, Zolomon przedawkował narkotyk Velocity-6, którego efekt uboczny powodował obumieranie komórek w organizmie mężczyzny. Bez uzyskania stabilnej Mocy Szybkości od innego sprintera, Hunter w końcu umarłby.
 • Szybka regeneracja cząsteczek – dzięki swojej superszybkości, jego cząsteczki regenerują się w niezwykłej prędkości.
 • Nadludzka wytrzymałość – ciało Huntera jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Nadludzka siła – dzięki swojej superszybkości, Hunter może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Zwiększony refleks – dzięki swojej superszybkości, Hunter posiada zwiększony refleks, który pozwala mu między innymi na przyspieszoną percepcje.
 • Podróżowanie w czasie – przy osiągnięciu niezwykle szybkiej prędkości i działaniu wielu innych nieznanych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, Hunter może złamać barierę czasoprzestrzenną i podróżować w czasie. Oprócz tego, że ta umiejętność jest niezwykle potężna, jest też niezwykle niebezpieczna i niekontrolowana.
 • Elektrokineza – Hunter może generować potężne błyskawice energetyczne i przekierowywać je w wybranym kierunku, przy uzyskaniu odpowiedniej prędkości. Zazwyczaj robi to nieświadomie podczas biegu, ale przy odpowiednim użyciu może strzelać nimi, a także przywracać akcję serca.
 • Nietykalność – dzięki swojej superszybkości, wszystkie komórki ciała Huntera mogą wibrować z taką samo częstotliwością jak powietrze, dzięki czemu może przechodzić płynnie przez dowolne przedmioty stałe bez jakichkolwiek obrażeń.

Zdolności[]

 • Geniusz – Hunter jest niezwykle inteligentny, co pomaga mu planować każdy atak. Zna się również na chemii oraz na fizyce.

Biografia[]

Wczesne życie[]

James przekazuje synowi hełm

Kiedy Hunter miał 11 lat, zauważył jak ojciec znęcał się nad matką po powrocie z „Wojny Ameryk”. James wręczył synowi srebrny hełm, po czym zaczął bić żonę, nakazując Hunterowi na wszystko patrzeć. Po tym wydarzeniu chłopak został wysłany do sierocińca. Jakiś czas później odwiedził on Atlantydę, gdzie poznał swojego najlepszego przyjaciela.

Narodziny bohatera[]

Hunter został naukowcem specjalizującym się w dziedzinach chemicznych i fizycznych. Kiedy rozpoczął pracę polegającą na oczyszczeniu ciężkiej wody z promieniowania szczątkowego, z powodu trudnego dzieciństwa zaczął zabijać, a suma jego ofiar wynosiła 23 osób. Został on złapany, osądzony, skazany i wysłany do ośrodka psychiatrycznego dla obłąkanych przestępców. Podczas terapii elektrowstrząsowej nastąpił wybuch akceleratora cząsteczek, który to połączył Zolomona z Mocą Prędkości. Niezadowolony ze swojej szybkości Hunter starał się ją zwiększyć i opracował Velocity-4, ulepszając formułę doktora Wellsa. Mimo sukcesu serum miało drastyczne środki uboczne i komórki mężczyzny zaczęły zanikać, powoli uśmiercając cały organizm. Zdesperowany i zniesmaczony swoim stanem, Zolomon postanowił poszukać lekarstwa w całym multiwersum, niezależnie od tego, jak wiele ludzi musiało przy tym zginąć. Na Ziemi-3 spotkał Jaya Garricka, któremu bezskutecznie próbował odebrać prędkość. Przez niepowodzenie Hunter zamknął bohatera w karbinowej klatce i zatrzasnął mu na głowie maskę, przez którą ten nie mógł używać swoich zdolności i się komunikować. Użył tego jako szansy do odnowienia swojego życia i zaczął być postrzegany jako Jay Garrick – bohater znany pod pseudonimem Flash. Zamierzał dać mieszkańcom Central City nadzieję na lepsze jutro, broniąc miasta przed Atom-Smasherem, Sand Demonem, Doktor Light i Zoomem. Jakiś czas później, Jay niezapowiedzianie pojawił się na prezentacji Harrisona Wellsa dotyczącej wykrywacza meta-ludzi. Bohater zaczął obwiniać naukowca za stworzenie niebezpiecznej rasy ludzi, w tym za stworzenie Zooma.

Jakiś czas po tym, Jay poszukując sposobu na pokonanie Zooma rozpoczął pracę nad serum Velocity-4, Velocity-5 i Velocity-6. Każde z nich nie zwiększyło jednak umiejętności Garricka, a wręcz przeciwnie – zaczęło negatywnie działać na organizm mężczyzny, którego komórki powoli zaczęły obumierać. Podczas jednej z potyczek Flasha i Zooma walka przeniosła się na dach wieżowca. Właśnie tam przestępca był bliski zamordowania superbohatera, jednak na niebie otworzył się portal do Ziemi-1. Zoom uciekł, pozostawiając zranionego Jaya na dachu. Zaraz po tym, osobliwość wciągnęła hełm mężczyzny, a następnie niego samego.

Jay fotografuje Barry'ego

Kiedy Barry Allen prowadził dochodzenie na miejscu zbrodni, zza rogu Garrick obserwował go i robił mu zdjęcia. Jakiś czas później po pokonaniu przez drużynę Atom-Smashera, Jay zaskoczył ekipę, skutecznie obchodząc nowe zabezpieczenia S.T.A.R. Labs i pokazując się im. Po przedstawieniu się, przyznał, że wie o sekretnej tożsamości młodego Allena i ostrzegł ich, że świat znajduje się w gigantycznym niebezpieczeństwie.

Jay ujawnia, że zna imiona każdego z obecnie znajdujących się w S.T.A.R. Labs i wyjawia, że obserwował ich przez dość długi czas. Joe grożąc bronią, pyta nieznajomego, skąd jest. Ten opowiada swoją historię, jak trafił na Ziemie-1 i zdradza, że zamieszkuje Ziemię-2, gdzie jest znany jako superbohater Flash. Garrick wyjawia, że jest sprinterem jak Barry, tylko stracił swoje moce po wessaniu przez osobliwość. Allen w dalszym ciągu nie mógł uwierzyć mężczyźnie, więc Caitlin Snow wykonała analizę na wykrywaczu kłamstw. Mimo tego, że urządzenie nic nie wykryło, chłopak postanowił zamknąć nieznajomego na pewien czas w celi. Ostatecznie Barry zmienił zdanie i zaczął współpracować z Jay'em, a także poprosił go o szkolenie. Jakiś czas później, nie mając swoich umiejętności, działał jako przynęta na Sand Demona, dzięki czemu Allen mógł uratować Patty Spivot, używając swoich nowych umiejętności.

Kiedy drużyna zdecydowała się obejrzeć most wymiarowy znajdujący się pod S.T.A.R. Labs, Jay pokazał niezwykłą znajomość techniczną. Po kilku testach bohaterowie uznali, że nic się przez nią nie przedostanie i nie wydostanie, gdyż nie jest ustabilizowana. Garrick podjął się wyzwania „naprawy” wyrwy. Jakiś czas później, Caitlin odwiedziła go podczas pracy i przyniosła mu jedzenie z Big Belly Burger, gdyż uznała, że mężczyzna mógł zgłodnieć. Po krótkiej rozmowie dziewczyna wyraziła chęć swojej pomocy, jednak Cisco nagle jej potrzebował. Po jakimś czasie, drużyny zebrała się znowu przy anomalii, gdzie świętowali ukończoną pracę Jay'a. Martin Stein słusznie dostrzegł, że dzięki temu mężczyzna może powrócić do swojego świata. Caitlin, jak i reszta zespołu była temu przeciwna, gdyż jego pomoc może się jeszcze nie raz przydać, między innymi przy konfrontacji z Zoomem. Ostatecznie Garrick postanowił zostać jeszcze przez jakiś czas na Ziemi-1.

Nowa miłość[]

Romans z Caitlin

Jay został poinformowany o przybyciu Harrisona Wellsa na Ziemię-1. Zaraz po tym, pojawił się w S.T.A.R. Labs, gdzie dowiedział się o planie przechwycenia Doktor Light i użycia jej do zwabienia Zooma. Garrick uznał ten plan za niebezpieczny, co rozpoczęło wyśmiewanie się obu mężczyzn z siebie. Ostatecznie Barry interweniował podczas ataku przestępczyni, ale został oślepiony. To spowodowało, że Wells ponownie zaczął kłócić się z Jay'em, gdyż to był jego plan, aby Flash nie walczył z Doktor Light. Młodemu Allenowi udało się dowiedzieć, że pod maską wroga kryję się Linda Park z Ziemi-2. Barry udał się na randkę z Patty Spivot, natomiast Caitlin i Jay wspólnie postanowili pilnować bezpieczeństwa Lindy Park z Ziemi-1. Jakiś czas później w furgonetce, Garrick powiedział wiele dziewczynie o Zoomie, a także uznał, że Wellsowi nie można ufać. Mimo to zauważył w nim wielką zmianę, jednak nie jest pewny czy na dobre, czy na złe. Rozmowa zakończyła się pocałunkiem, który został przerwany przez atak Doktor Light, która wywróciła ciężarówkę. Kiedy Jay oprzytomniał, pobiegł do Central City Picture News, gdzie spotkał przestępcę. Nie wierzył własnym oczom, kiedy zauważył martwego Erica Larkina, co doprowadziło do ucieczki kobiety. Po powrocie do S.T.A.R. Labs, mężczyźni zaczęli się bić, jednak zostali rozdzieleni przez Barry'ego. Harrison wypomniał, że Allen jest lepszym bohaterem od Garricka, gdyż mimo braku szans na pokonanie Zooma, chciał z nim walczyć i nie uciekał od tego. Kiedy Doktor Light została schwytana, Jay opuścił drużynę, gdyż Allen wybrał podążanie za planem Wellsa.

Po tym, jak Caitlin i Harrison stworzyli Velocity-6, aby móc zwiększyć chwilowo kompetencje sprinterów, wezwali Jaya do przetestowania substancji. Kiedy mężczyzna przybył do S.T.A.R. Labs, zaczął się kłócić, że Mocy Prędkości nie można wzmocnić, gdyż ona żyje. Ostrzegł Caitlin, aby nie podawała narkotyku Barry'emu, po czym wyszedł. Kiedy Wells został postrzelony przez detektyw Spivot, naukowiec tracił mnóstwo krwi, a pocisk utknął w organizmie. Garrick pojawił się w laboratorium i zdecydował się użyć serum, aby przeniknąć przez ciało Harrisona i wyciągnąć pocisk. Kiedy mężczyzna doszedł do siebie, z trudem podziękował bohaterowi za ratunek. Jay odparł, że Wells podziękuje mu dopiero wtedy, kiedy będzie trzymać narkotyk z dala od Barry'ego.

Pocałunek Jay'a i Caitlin

Jay rozmyśla wraz z Caitlin w S.T.A.R. Labs nad zamknięciem „wyrw” do Ziemi-2. Dziewczyna jest pod wrażeniem, że Garrick chce za wszelką cenę jak najlepiej dla Barry'ego. Rozmowę przerywa Cisco, który wyśmiewa się z ich wzajemnego „pragnienia” i informuje, że nie ma żadnych doniesień o atakach meta-ludzkich. Słysząc to, Caitlin przypomina sobie o przyjęciu wigilijnym w domu rodziny Westów, na który dziewczyna zaprasza przybysza z innej Ziemi. Jakiś czas później, kiedy drużyna dowiedziała się o ucieczce Kapitana Mroza, Weather Wizarda i Trickstera z więzienia, zaczęli myśleć jak pokonać meta-człowieka panującego nad pogodą. Ramon wpadł na pomysł stworzenia urządzenia, dzięki któremu pozbędą się elektryczności z jego otoczenia i anulują jego moce. Garrick proponuje swoją pomoc przyjacielowi w budowie różdżki, co bardzo go cieszy. Gdy okazało się, że przestępcy rozdali stu dzieciom prezenty z ładunkami wybuchowymi w środku, Garrick, Ramon i Wells postanowili zdobyć jedną bombę. Kiedy im się to udało, przyczepili ją do drona i zaprowadzili go do jednej z „wyrw”, przez co reszta ładunków została przyciągnięta. Po pokonaniu łotrów drużyna udała się na przyjęcie wigilijne, na którym Jay pomógł Caitlin zawiesić jemiołę i pocałował dziewczynę, kiedy się pod nią znaleźli.

Walka z chorobą[]

Jay Garrick wraz z drużyną planowali jak złapać Żółwia – przestępcę, który potrafi zabrać energię kinetyczną. Po bezskutecznej pierwszej konfrontacji z wrogiem, Garrick żałował, że nie może już pomagać ludziom. Caitlin Snow zaproponowała swoją pomoc w odzyskaniu prędkości, jednak naukowiec przyznał, że nie ma możliwości, aby ją przywrócić. Jakiś czas później drużyna ponownie próbowała uchwycić złodzieja w muzeum, jednak bezskutecznie. Gdy wrócili do S.T.A.R. Labs, mężczyzna chciał bardzo porozmawiać z doktor Snow. Jak się okazało, chciał napić się z ukochaną szampana, gdyż nie zrobili tego wcześniej. Kiedy Żółw został złapany i uwięziony w rurze, Caitlin przyznała, że wie o chorobie Jay'a. Opowiedziała, że straciła już męża i ciężko jej było się pozbierać. Nie zamierza stracić też ukochanego. Garrick wyjawił, że uratować go mogłoby jedynie odzyskanie szybkość, przez co Caitlin bardziej zależało na uchwyceniu Zooma.

Para rozmawia o chorobie w parku

Jay wraz z Caitlin poinformowali drużynę, że Russell Glosson nie żyje, więc ich plan zatrzymania Zooma został udaremniony. Podczas oględzin nad ciałem meta-człowieka, Garrick zaczął podejrzewać Wellsa, jednak ten się wypierał. Jakiś czas później, były sprinter spotkał się z doktor Snow w CC Jitters i dowiedział się, że dziewczyna od kilku dni starała się znaleźć jego odpowiednika na Ziemi-1, jednak bezskutecznie. Mężczyzna poprosił, aby oboje spotkali się następnego dnia w parku Hofherra. Dzień później, zgodnie z umową spotkali się w rezerwacie przyrody, gdzie Jay zdradził, że również poszukiwał swojego odpowiednika, jednak owego nie znalazł. Pokazał Caitlin siedzącego w oddali na ławce Huntera Zolomona, o którym trochę się dowiedział. Mimo to, jego odpowiednik nie mógł mu pomóc, gdyż DNA Jaya uległo zmianie, kiedy stał się sprinterem. Tym samym ponownie wspólnie doszli do wniosku, że jedynym lekarstwem jest odzyskanie prędkości.

Jay przygotowywał Harry'ego, Cisco i Barry'ego do przejścia przez wyłom na Ziemię-2, jednak tuż po tym zaczął on się destabilizować. Okazało się, że z powodu reszty zamkniętych portali, struktura ostatniego stała się mniej stabilna. Garrick zdecydował się naprawić usterkę, jednak w międzyczasie w mieście zaczął szaleć nowy meta-człowiek. Jay rozpoznał w nim Adama Fellsa z Ziemi-1, gdyż odpowiednik już dawno zmarł. Joe West uznał, że skoro Barry próbuje ocalić świat Garricka, to ten musi wziąć się w garść i obronić ten świat. Wściekły naukowiec na osobności przyznał Caitlin, że Zoom nie odebrał mu mocy. Zachorował przez to, że nadużywał Velocity-6, gdyż nie był wystarczająco szybki i chciał powiększyć swoje zdolności. Doktor Snow postanowiła pomóc mężczyźnie, tworząc Velocity-7. Bohater zmierzył się z Geomantą, jednakże związek przestał działać. Po powrocie do laboratorium, Caitlin uznała, że czas na Velocity-8, a Jay musi zająć się stabilizacją wyłomu.

Zoom zabija swoją pozostałość czasu

Jay poinformował Caitlin o pomyślnym ustabilizowaniu wyłomu, kiedy dziewczyna pracowała nad Velocity-8. Po jakimś czasie okazało się, że środek był niewypałem i bioinżynierka stworzyła Velocity-9. Po chwili w laboratorium pojawiła się Iris West, która chciała przeprowadzić wywiad z mężczyzną, aby mieszkańcy Central City poczuli się bezpiecznie i wiedzieli, że ktoś czuwa nad nimi. Zobaczywszy w telewizji, jak Geomanta rzuca wyzwanie sprinterowi, Garrick wstrzyknął sobie nietestowaną substancję i pobiegł ratować ludzi. Po pomyślnie wykonanej misji, Jay podziękował Caitlin za pomoc i udał się odpocząć. Pojawił się dopiero po ataku Fellsa w S.T.A.R. Labs, kiedy do doktor Snow pokazała mężczyźnie, że jego komórki regenerują się dzięki Velocity-9. Nagle usłyszeli alarm, który jak się okazało, oznaczał popsuty portal. Wraz z Joe postanowili „zrestartować” wyłom ręcznie, co zakończyło się pomyślnie. Kiedy tylko Flash przetransportował na Ziemię-1 Cisco i Jesse, Garrick był gotowy do zamknięcia portalu. Wyrzucił w niego bombę, kiedy tylko sprinter powrócił z Wellsem. Wyłom zaczął się zamykać, jednak Zoom w ostatniej chwili złapał Jay'a i pociągnął go ze sobą, jednocześnie zabijając go.

Wykorzystanie meta-ludzi[]

Atom-Smasher rozmawia z Zoomem

Zoom rzekomo rozmawiał z Atom-Smasherem o Flashu. Według niego młodzieniec jest bohaterem, chociaż wcale na to nie zasługuje. Posyła niebezpiecznego meta-człowieka, by ten pozbył się Flasha i obiecuje, że umożliwi powrót do domu Albertowi, jeśli ten wykona zadanie. Kiedy mężczyzna poniósł klęskę, Zoom przetransportował Eddiego Slicka na Ziemię-1 i zlecił mu to samo zadanie, co poprzednikowi. Później zrobił to samo z King Sharkiem i Doktor Light.

Zoom wyczuł zasadzkę zastawioną przez drużynę Flasha i nie przybył, kiedy Linda Park z Ziemi-1 udawała, że pokonała Flasha. Dopiero później porwał dziewczynę, kiedy ta wychodziła z Central City Picture News i zabrał ją na dach S.T.A.R. Labs. Po chwili pojawił się bohater, który w ostatnim momencie uratował dziewczynę. Kiedy sprinterzy ustali twarzą w twarz, Barry postanowił wykorzystać sztuczkę, której nauczył go Jay Garrick i wystrzelił w kierunku wroga piorun. Przestępca był jednak wystarczająco szybki, aby go złapać i odwrócić kierunek lotu, dzięki czemu piorun uderzył bohatera z podwójną siłą. Zawzięta i długa walka doprowadziła do momentu, w którym Zoom uszkodził Allenowi kręgosłup. Właśnie wtedy Harrison Wells bezskutecznie próbował podkraść się do wroga i wystrzelił w jego kierunku pociski, które mogły odebrać mu moc. Sprinter ponownie był za szybki i przejął pociski, które zaraz po tym wbił w ciało Flasha. Zachwycony zwycięstwem Zoom zaciągnął bezwładne i poobijane ciało bohatera do Central City Picture News, gdzie poinformował zgromadzonym, że ich heros nie żyje. Zaraz po tym podobnie uczynił w Departamencie Policji, po czym powrócił do S.T.A.R. Labs. Właśnie tam przy przyjaciołach bohatera zabrał mu moc i upojony zwycięstwem nie zauważył ruchu Cisco, który wbił w jego ciało strzałki wypełnione surowicą zwalniającą. Krzycząc z bólu, przestępca upadł na ziemię i ostatkiem sił uciekł z budynku.

Współpraca z naukowcem[]

Odebranie mocy Flashowi

Harrison uciekał w S.T.A.R. Labs przed Zoomem do laboratorium, gdzie uchwycił broń wcześniej ukradzioną z Mercury Labs, jednak sprinter złapał naukowca i zaczął go podduszać. Wells ostatnim tchem uznał, że ma prawo go zabić, ale jego córka – Jesse jest niewinna i musi żyć. Po długim milczeniu Zoom puścił mężczyznę i życzył mu wesołych świąt. Jakiś czas później, Wells ponownie spotkał się z Zoomem przy portalu pod laboratorium. Niebezpieczny sprinter chciał wiedzieć, czy mężczyzna podjął decyzje. Kiedy nie dostał odpowiedzi, dał mu czas do następnego dnia i obiecał, że pozdrowi od niego córkę. Wieczorem, Harrison ponownie spotkał się z Zoomem, który oznajmił, że czas się skończył. Naukowiec zdradził, że wie, dlaczego ten wysyła ciągle złoczyńców na Ziemię-1 – chce, żeby Allen był szybszy, żeby ukraść mu jeszcze więcej mocy. Po chwili Zoom przetransportował przestraszoną Jesse do ojca, która błagała, żeby ten nie pozwolił mu ponownie jej więzić. Kiedy Wells chciał się przytulić, przestępca zabrał jego córkę i nakazał naukowcowi zgodnie z obietnicą zwiększyć prędkość Flasha.

W śnie Barry'ego Allena, Zoom porwał Patty Spivot i wbiegł z nią na dach. Trzymając ją nad przepaścią, ostrzegł kryminologa, że wszystko, co ma będzie jego. Następnie zrzucił dziewczynę na oczach przerażonego Flasha.

Zoom wstrzykuje Moc Prędkości

Po tym, jak Harrison zamontował przekaźnika Mocy Prędkości w kombinezonie Flasha i pobrał dwa procent zdolności sprintera, spotkał się z Zoomem. Naukowiec przekazał meta-człowiekowi energię, którą ten sobie wstrzyknął do krwiobiegu. Przyglądający się temu Wells poprosił o zwrot swojej córki, jednak wróg chciał więcej. Kiedy Harrison zaczął sprzeciwiać się, że sprinter nie jest zdolny zabić jego i Jesse, gdyż oboje są potrzebni, Zoom zdradził, że będzie ją torturował, pokazując na ramieniu Wellsa, jak to boli. Tuż po tym przeniósł się na Ziemię-2, pozostawiając bezradnego Harry'ego samego.

Zoom pojawił się w kryjówce kilku meta-ludzi na Ziemi-2, kiedy to zauważył, że Deathstorm i Pogłos ranią Flasha. Wściekły na nich, zamordował obu, pozostawiając tylko żywą Killer Frost. Następnie zabrał sprintera do kryjówki i uwięził go. Słysząc, że naukowiec informuje Jesse, że ją uwolni, Zoom pojawił się przed celą bohatera i poradził mu, aby nie pozostawiał pustych obietnic bez pokrycia.

Zoom wiedząc, że Wells poszukujący swojej córki nie będzie chciał z nim współpracować, pozostawił ślady w całym Central City, aby mieszkańcy miasta sprowadzili do niego naukowca. Następnie pojawił się w S.T.A.R. Labs, gdzie bezskutecznie zmusił Henry'ego do wyjawienia kryjówki Harrisona. Po pewnym czasie sprinter wrócił do swojej kryjówki, gdzie zakazał komunikowania się Barry'ego z tajemniczym więźniem, a następnie zaczął torturować bohatera. Kiedy Killer Frost zaprowadziła drużynę do kryjówki wroga, ten zatrzymał ich, ostrzegając, że nie wszyscy wyjdą stąd żywi. Ostatecznie jednak zaatakowała go Caitlin, która chcąc odegrać się na zabójstwie Ronniego, zaczęła zamarzać Zooma, dając reszcie szansę na ucieczkę. Kiedy tylko sprinter się uwolnił, złapał w S.T.A.R. Labs Harrisona, któremu nie chciał pozwolić uciec. Flash jednak wyrwał mężczyznę z rąk wroga. Zoom przed całkowitym zamknięciem wyłomu chwycił Garricka, zabierając go tym samym na Ziemię-2.

Zoom zabrał Jay'a do swojej kryjówki, gdzie wyrzucił jego martwe ciało na podłogę obok celi pewnego mężczyzny. Ściągnął maskę i uznał, że zaszły pewne komplikacje.

Odkrycie tożsamości[]

Hunter wstrzykuje sobie moce Allena

Przez trzy tygodnie Hunter oczekiwał, aż Vibe otworzy wyłom i pewnego razu ujrzał, jak młody technik próbuje to uczynić. Kiedy Cisco Ramon ponownie to zrobił, Zoom przedostał się na Ziemię-1. Mężczyzna, zauważywszy Flasha przyznał, że popełnił błąd, po czym zaczął go gonić aż do S.T.A.R. Labs. Podczas długiej, a zarazem szybkiej walki, przestępca zatrzymał się, kiedy zobaczył kartony przedstawiające jego rodziców. To go zdezorientowało, przez co został unieruchomiony za pomocą B.O.O.T. Hunter ściągnął maskę i dowiedział się, jak drużyna dowiedziała się o jego przeszłości. Zolomon przyznał, że Allen był sprytny, wykorzystując jego rodzinę przeciwko niemu, wiedząc, że to ona jest jego słabością. Dodał, że ciemności nie można złapać, po czym się uwolnił i uciekł. Znalazł Wally'ego i go przeniósł na Ziemię-2. Po pewnym czasie skontaktował się z nim Vibe, który poinformował wroga, że Flash odda mu swoją szybkość w zamian za młodego Westa. Po chwili Zoom przybył do S.T.A.R. Labs i oddał chłopaka, żądając swojej zapłaty. Kiedy Harrison przygotowywał wszystko do transfuzji Mocy Prędkości, Hunter zdradził swoje motywy, a następnie obserwował, jak Allen ostatni raz używa swojej mocy na bieżni. Po zebraniu całej zdolności Hunter wstrzyknął sobie ją do organizmu, uleczając się tym samym z choroby. Mając taką potęgę, chwycił Allena i zamierzał go udusić, jednak Caitlin go powstrzymała, uznając, że jeśli ją kochał naprawdę, jest w nim dalej cząstka człowieczeństwa. Słowa te sprawiły, że Zoom zostawił Barry'ego, jednakże porwał doktor Snow.

Hunter zabrał Caitlin do swojej kryjówki na Ziemi-2 i próbował ją uświadomić, że jest u niego bezpieczna. Chcąc to jej pokazać, rozkuł ją i pozwolił swobodnie się poruszać, wiedząc, że nie ma żadnego sposobu ucieczki. Kiedy Zoom wrócił, zobaczył jak Killer Frost próbuje zabić kobietę, niezwłocznie podbiegł, chwycił sopel lodu i wbił go w brzuch przestępczyni, zabijając ją natychmiastowo. Po tym czynie poinformował przestraszoną Caitlin, że jeśli znowu spróbuje uciec, inny więzień też może ucierpieć. Następnie przykuł dziewczynę ponownie do łóżka i próbował bezskutecznie z nią dyskutować. Doszedł wtedy do wniosku, że nie musi więcej zabijać — może zacząć podbijać światy, zaczynając od Ziemi-1.

Zoom odbiera nadzieję ludziom

Po przybyciu na Ziemię-1, Zoom odwiedził Departament Policji i zadeklarował przerażonym policjantom, że to miasto jest teraz pod jego kontrolą. Kiedy ci chcieli zaatakować sprintera, wróg zamierzał ich pozabijać, jednak Caitlin poprosiła, aby darował im życie. Kiedy budynek stał się pusty, hunter przykuł kajdankami Snow do biurka. Kiedy ta się pyta, po co mu jest potrzebna, Zolomon ma przebłysk przeszłych czasów, po których uznaje, że już nigdy nie chce być sam. W ramach rozpoczęcia swojego planu Zoom zatrudnił Rupture do pomocy. Jakiś czas później ponownie spotkał mężczyznę i nakazał mu zaprzestać uganiać się za Vibe'm, chcąc, aby ten udał się do CC Jitters i zabił ukrywających się tam policjantów. Po tej rozmowie Hunter postanowił porozmawiać z Caitlin, która nie była zadowolona z postępowania mężczyzny. Dodatkowo zauważyła, że nosi on maskę tylko po to, aby wzbudzać w innych strach. To ponownie wzbudziło w nim wizje z przeszłości z terapii elektrowstrząsowej. Jak się później okazało, dziewczynie udało się zaalarmować drużynę przed atakiem Rupture, co zezłościło Zooma. Postanowił więc nie oszczędzać tych ludzi i udał się sam do Jitters. Będąc na miejscu, złamał karki wszystkich policjantów, pozostawiając tylko przy życiu Joe i Davida z powodu doktor Snow. Po chwili chwycił jednak detektywa i zaczynał go dusić, co zmusiło Barry'ego do pokazania się. Chłopak zaczął wykrzykiwać, że Zoom dużo już udowodnił. Przez te słowa mężczyzna odrzucił policjanta i zamordował Rupture, po czym chwycił kamerę, pokazując w wizji swoją potęgę. Dodał, że Flash się na miejscu nie pojawił, a cała sztuczka była jedynie hologramem, chcąc tym samym odebrać wszystkim nadzieję. Kilka godzin później, Hunter zauważył z okna Departamentu Policji błyskawice uderzające w S.T.A.R. Labs. Kiedy znalazł się na miejscu, zobaczył drugi akcelerator cząsteczek, który to pozornie zamordował Barry'ego. Morderca wyśmiał zespół, po czym zadowolony z siebie odszedł.

Po ostatnich wydarzeniach pewny siebie i zwycięstwa Zoom zebrał drużynę meta-ludzi z Ziemi-2 w Departamencie Policji. Będąc zmęczonym i złym, uwolnił Caitlin i dał jej wybór: pozostanie z nim i będzie bezpieczna, lub wróci do swoich przyjaciół i zginie wraz z nimi. Następnie opuścił pomieszczenie i wygłosił przemówienie dla zebranych przestępców, których nazywał „braćmi i siostrami” – tym samym zachęcił ich do wspólnego podbicia Ziemi-1.

Hunter morduje Henry'ego

Kiedy Central City zostało pogrążone w „metapokalipsie”, Hunter pozostawił na Departamencie Policji znak błyskawicy, chcąc tym samym spotkać się z Flashem. Gdy tylko Barry przybył, Zolomon wspomniał, jak naiwny on jest i stwierdził, że chłopak nie może go pokonać, bo ważniejsi są dla niego niewinni ludzie. Aby udowodnić to, budynek przed komendą zaczął się zawalać, a Allen, zamiast walczyć z wrogiem, postanowił uratować cywili. Później Huntera odwiedziła Laurel Lance, która przyznała się do porażki w walce z Flashem. Mężczyzna nakłonił ją do powalania większej ilości budynków, aby rozproszyć bohatera i jego zespół. Kiedy ze S.T.A.R. Labs generowane były wibracje powalające ludzi z Ziemi-2, Zoomowi udało się uciec do swojego świata przez portal, który stworzył. Niedługo po tym, przestępca powrócił na Ziemie-1 i porwał Henry'ego Allena, po czym udał się z nim do domu z przeszłości. Kiedy pojawił się Barry, Hunter chciał udowodnić, jak bardzo oboje są podobni i zamordował doktora na oczach syna, nie dając mu dokończyć słów pożegnalnych do syna.

W przypływie wściekłości, bólu i żalu, Barry zaatakował Zooma, który mimo zadawanych mu obrażeń dopingował chłopaka, motywując go do popełnienia morderstwa. W małej chwili rozpoczęła się walka na ulicach Central City, która zakończyła się schwytaniem Zooma przez Flasha. Jako że kryminolog nie mógł się odważyć wykończyć wroga, przybył Hunter, który zdradził, że mordercą Henry'ego był Zoom z innej linii czasu. Ciesząc się z faktu, że młodzieniec jest prawie gotowy, uciekł, nie pozostawiając żadnego śladu.

Najszybszy człowiek świata[]

Widma Czasu porywają Zooma

Po pogrzebie Henry'ego, Hunter przebiegał obok Barry'ego, aby zachęcić go do gonitwy za nim. Zatrzymali się na jednym ze skrzyżowań, gdzie Zoom zaproponował wyścig, który ustaliłby, kto jest najszybszym człowiekiem na świecie. W rzeczywistości mężczyzna potrzebował energii do napędzenia maszyny, która zniszczyłaby całe multiwersum. Kiedy przestępca przedstawił swoje zasady, uciekł. Jak się później okazało, drużyna nie chciała pozwolić Flashowi się ścigać i zamknęli go w rurze. Samodzielnie wybawili sprintera z kryjówki i zaatakowali go podstępem, zsyłając go z powrotem na Ziemi-2. Przypadkowo wraz z nim do równoległego świat wpadł Joe. Hunter zabrał detektywa do swojej kryjówki i kiedy ten się obudził, opowiedział mu o tym, jak ukradł tożsamość człowiekowi w żelaznej masce – Jay'owi Garrick'owi – sprintera z Ziemi-3. Po pewnym czasie Allen skontaktował się z Zoomem poprzez wizję Vibe'a i zgodził się na wyścig w zamian za zwrot detektywa Westa. Po spotkaniu się w wyznaczonym miejscu przed olbrzymim magnetarem rozpoczął się wyścig. Arogancja Huntera sprawiła, że nie zauważył, kiedy Allen na chwilę cofnął się w czasie, tworząc swoją resztę czasu. Kopia kontynuowała wyścig, kiedy prawdziwy Flash uwolnił Joe. Kiedy Zoom się zorientował, rozwścieczony zaatakował bohatera, ciesząc się z faktu, że już za późno na uratowanie multiwersum. Arogancja przestępcy ponownie dała się we znaki, gdyż kiedy ten się wychwalał, resztka czasu Flasha zeskoczyła z magnetaru i zaczęła się wokół niego, anulując wysłaną energię i poświęcając przy tym swoje życie. Zaskoczony i zdenerwowany Zoom nie potrafiąc się obronić, zostaje rzucony przez sprintera na ziemię, gdzie ten zrywa mu maskę. Leżąc na ziemi i krwawiąc, Hunter stwierdził, że chłopak nie jest gotowy go zabić. Młodzieniec się uśmiechnął i spojrzał za przestępcę, gdzie zauważył dwa Widma Czasu. Pobity i osłabiony z powodu wyścigu mężczyzna nie zdołał uciec i był w stanie tylko krzyczeć ze złości, kiedy kreatury otaczały go i zaczęły przekształcać go w niezrównoważoną wersję Widma. Tym samym jego kostium całkowicie przywarł do ciała i zmienił kolor na ciemny czarny, emblemat stał się czerwono-biały, a ciało przybrało postać spalonego organizmu. Widma następnie zabrały Huntera przez portal do Mocy Prędkości, kiedy ten krzyczał ze strachu i złości.

Przeciągnięty na stronę Widm Czasu, Hunter pozornie stracił swoją osobowość i zamienił się w dzikie zwierzę podążające za instynktem i Mocą Prędkości, rozkładając tym samym jego ciało w sposób podobny do swoich ciał. Z czasem mężczyzna stał się silniejszy od pozostałych Widm Czasu, aż w końcu natrafiła mu się okazja zapolowania na Eobarda Thawne'a. Ścigał go od momentu, kiedy Barry Allen stworzył Flashpoint i pozornie przywrócił linię czasu na swoje miejsce. Wkrótce odnalazł sprintera w 2025 roku w Zuychu, gdzie próbował go uchwycić. Gdy w końcu go wyczuł, został zaatakowany przez Damiena Darhka i Malcolma Merlyna, a następnie uwięziony w solidnie wykonanym skarbcu na odpowiedni czas, aby Legion Zagłady mógł swobodnie uciec.

Działania demona[]

Black Flash atakuje Flasha

Kiedy Barry udał się do Mocy Prędkości, aby wyciągnąć z niej Wally'ego, Black Flash został wezwany przez wymiar szybkości, kiedy to młodzieniec rozmawiał z pozorną wizualizacją Ronniego. Sprinter zaatakował bohatera, który automatycznie zaczął walczyć ze starym znajomym, próbując jednocześnie uciec. Black Flash nie chciał jednak na to pozwolić i wykorzystał moment nieuwagi Allena, po którym powalił go na ziemię. Zaraz po tym zaczął wysysać energię życiową z Barry'ego, jednak ten wykorzystał emblemat swojego kombinezonu i zniszczył wroga.

Kiedy Legion za pomocą Włóczni Przeznaczenia utworzył nową rzeczywistość, Eobard przetrzymywał Black Flasha w celi, z której nie mógł wyjść. Sprawy jednak nie szły po myśli przestępców i do artefaktu dorwały się legendy, przywróciły rzeczywistość do normalności. Za sprawą Sary, Black Flash został uwolniony i złapał Thawne'a, którego wymazał z istnienia, naprawiając aberrację. Następnie przybliżył się do panny Lance, zaczął krzyczeć i odbiegł. Jakiś czas później, kiedy Savitar otworzył portal do Mocy Prędkości, wybiegł z niego Black Flash, który zamierzał załatwić sprintera. Zaatakowała go jednak Caitlin, która zamroziła go, a następnie rozbiła na małe kawałki.

Występy[]

Flash[]

Legends of Tomorrow[]

 1. Legion śmierci
 2. Dziwny świat
 3. Aruba

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Eobard Thawne znany był jako Profesor Zoom lub Reverse-Flash. Mężczyzna posiadał te sam kompetencje, co Flash, a jego celem było zniszczenie wszystkiego, co jest związane z najszybszym bohaterem świata w czerwonym kostiumie.
  • Serialowy Zoom z wyglądu przypomina postać Black Flasha, natomiast jego niebieskie pioruny odnoszą się do Flasha z przyszłości.

Galeria[]

Koncepty[]

Grafiki promocyjne[]

Sceny z serialu „Flash[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

Zobacz też[]

pl:Hunter Zolomon (Ziemia-2)

Advertisement