FANDOM


Nie pozwolę ci ryzykować. Spełniłem swój obowiązek – ochroniłem fragment Włóczni. Teraz twoja kolej! Znajdź sposób, jak ją zniszczyć... Nie pozwól, by zrujnowała życie kolejnym ludziom...
Henry Heywood, „Człowiek rakieta

Henry Heywood (zm. w 1970 roku) – bohater i członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości znany pod pseudonimem Komandora Stali.

Osobowość Edytuj

Henry jest oziębłym i stanowczym człowiekiem, który poświęca swoje życie w obronie Ameryki w szeregach Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości. Jego zdolności przywódcze mu wyrobić sobie szacunek wśród członków zespołu, dzięki czemu ich współpraca jest niezwykle dokładna i przemyślana. Henry jak reszta zespołu był gotowy poświęcić Amayę i Raya, aby zniszczyć jeden z nazistowskich bunkrów. W relacjach rodzinnych Heywood nie trzyma się najlepiej, co pokazał w stosunku do Nate'a. Dopiero kiedy ten go uratował i obudził się po odniesieniu ciężkich ran, dał do zrozumienia swojemu wnukowi, że nie jest taki, jak piszą o nim książki i nie zamierza tego ukrywać nawet przed własną rodziną.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

JSA and Legends fight with Super-Krieger (3)

Zdolności Komandora Stali

 • Ekspert w walce wręcz – Henry jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby przetrwać dłuższą walkę z kilkoma przeciwnikami.
 • Ekspert w walce bronią – Henry potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
 • Kondycja fizyczna – Henry jako bohater regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycję fizyczną.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

W pewnym momencie swojego życia, Henry został bohaterem znanym jako Komandor Stal i dołączył do Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości.

Współpraca z legendami Edytuj

Nate and Henry talk about hero life (2)

Szczera rozmowa z wnukiem

Po tym, jak drużyna legend sprowokowała rząd Stanów Zjednoczonych do ochrony Alberta Einsteina oraz Milevy Maric, Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości interweniowało przed odlotem bohaterów Waveriderem. Zatrzymali ich, tłumacząc, że muszą wpierw zostać przesłuchani[1].

Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości przyprowadziło do swojej siedziby pojmany zespół, który uznawał się za podróżników w czasie. Jednocześnie zdradzili, że znają Rexa, mimo iż ten ich nie znał. Kiedy jednak organizacja dostała telefon od prezydenta Roosevelta, który poinformował, że Baron Krieger został zauważony w Paryżu, Tyler pozwolił drużynie opuścić ten czas, nie chcąc słuchać więcej wyjaśnień i nie uznając podróżników za zagrożenie. Jakiś czas później, kiedy to Amaya Jiwe działała w ustalonej lokalizacji pod przykrywką, legendy wróciły, uznając, że nastąpiła pewna zmiana w czasie, która sprawiła, że członkowie ASS zginą w przeciągu kolejnych godzin, jeśli ci im nie pomogą. W związku z tym, wspólnymi siłami odkryli plan Barona Kriegera i wrócili na statek, gdzie spotkali się z resztą członków ASS. Kiedy legendy i Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości wspólnymi siłami odkryli cel nazistów, jakim był mistyczny artefakt – Amulet Askaranu, postanowili go odbić. Mimo skutecznego wykradnięcia przedmiotu Atom i Vixen zostali ogłuszeni przez Super-Kriegera, a następnie zabrani do nazistowskiej bazy. Tyler zamierza poświęcić obu bohaterów dla lepszego dobra, jednak ta decyzja spotkała się ze sprzeciwem Sary Lance, która mówiła w imieniu całego swojego zespołu. Podczas próby skutecznego odbicia przyjaciół, Nate Heywood poważnie ucierpiał, jednak przeżył dzięki serum, które Palmer miał stworzyć dla nazistów. Henry przed odlotem podziękował wnukowi, którego starał się unikać za uratowanie mu życia na polu walki. Dał też do zrozumienia, że nie jest taki, jak piszą o nim książki i nie zamierza tego ukrywać nawet przed własną rodziną[2].

Henry Heywood sacrifice

Poświęcenie Henry'ego

Ostatnia misja Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości odbyła się pod przywództwem Ripa Huntera, który z pomocą członków odnalazł potężną Włócznię Przeznaczenia, a następnie podzielili ją na cztery fragmenty[3]. Tym samym Henry z jednym z nich został wysłany do 1970 roku i umieścił ją w amerykańskiej fladze, którą Neil Armstrong pozostawił na księżycu. Przez kolejne lata pracował w NASA, mając nadzieję, że kiedyś powróci do rodziny. Kiedy pojawiły się legendy, cel Henry'ego wydawał się być bliższy. Część drużyny postanowiła pozostać na Ziemi, a część udała się na satelitę ziemską. Tam Nate dał dziadkowi żmudne nadzieje, że ten wróci do swojej rodziny, jednak ostatecznie Amaya wyznała mu prawdę, jak to bywa z podróżami w czasie. Drużynie ostatecznie udało się zdobyć artefakt, jednak z powodu uszkodzeń Waveridera nie mogli gładko wejść w ziemską atmosferę. Ich lądowanie mogło skończyć się spaleniem, jeśli Henry nie poświęciłby się i nie otworzył włazu w ładowni, aby wyrównać ciśnienie i temperaturę[4].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

 1. Czas się kończy
 2. Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości
 3. Camelot/3000
 4. Człowiek rakieta
 5. Necromancing the Stone

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Czas się kończy” wyemitowany 13 października 2016 roku.
 2. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości” wyemitowany 20 października 2016 roku.
 3. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Camelot/3000” wyemitowany 21 lutego 2017 roku.
 4. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Człowiek rakieta” wyemitowany 14 marca 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.