FANDOM


Henry Hewitt – naukowiec, a także meta-człowiek posiadający umiejętność absorpcji energii elektrycznej, przez co został nazwany Tokamakiem.

Osobowość Edytuj

Tokamak jest agresywnym człowiekiem, który poprzez swoje meta-ludzkie geny szybko się denerwuje, doprowadzając tym samym do niezrównoważonych czynów. Cechuje go niezwykła agresja, złość, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych. Za wszelką cenę chciał stać się Firestormem, a jednocześnie obwiniał S.T.A.R. Labs za wybuch akceleratora cząsteczek i doprowadzenie do stworzenia gatunku meta-ludzi.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Henry Hewitt fight The Flash and Firestorm (12)

Energetyczne zdolności Henry'ego

  • Nadludzka siła – jako Tokamak, Henry posiada zwiększoną siłę, dzięki czemu jest niezwykle silnym przeciwnikiem.
  • Nadludzka wytrzymałość – jako Tokamak, Henry posiada zwiększoną wytrzymałość, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymałym przeciwnikiem.
  • Manipulacja energii – Henry może absorbować energię elektromagnetyczną i elektryczną, a także może zmieniać ją w wiązki świetlne i nimi strzelać.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Henry ukończył Uniwersytet Hudsona z wyróżnieniem, otrzymując podwójnego magistra z fizyki stosowanej i inżynierii biologicznej[1].

Kandydat na bohatera Edytuj

Henry Hewitt become Firestorm (4)

Próba połączenia w Firestorma

Henry został sprowadzony przez Caitlin Snow do S.T.A.R. Labs, ponieważ jego struktura molekularna uczyniła go jednym z dwóch doskonałych osób do ustabilizowania niestabilnego Martina Steina. Dwójka wydawała się idealną parą, ze względu na tytuły naukowców, jednak mimo to nie udało im się złączyć. Hewitt wykazał rozczarowanie, gdyż Caitlin stworzyła mu pustą nadzieje na stanie się superbohaterem. Jakiś czas później, Henry oglądał celebracje Flasha, kiedy nagle jego przełożony chciał zobaczyć jego efekty pracy. Rozmowa przerodziła się kłótnie, w której Henry stał się tak agresywny, że jego ciało pokryło się czerwoną aurą i zaczęło absorbować energię z otoczenia. Następnie Hewitt przerwał rozmowę Jeffersona i Caitlin, gdyż był zły na doktor Snow za to, co dla niego zrobiła. Ostatecznie dwójce udało się uciec, więc mężczyzna udał się na stadion, z którego pobierał energię elektryczną i stawał się tym samym coraz bardziej silniejszy[1].

Po chwili prąd na stadionie został odcięty przez Cisco, a Flash zaczął walczyć z agresywnym przestępcą. Nagle pojawił się nowy Firestorm, co zezłościło mężczyznę jeszcze bardziej. Drużyna Flasha przeciążyła moc Tokamaka i zwiększyła jego gniew poprzez jego wyśmiewanie, a ostateczny cios zadał Jax i Martin, ogłuszając tym samym przeciwnika. Następnie Henry został zamknięty w celi S.T.A.R. Labs, gdzie się uspokoił i zgodził się nie mówić o tym, co widział i co przeszedł[1].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Moc Firestroma

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Henry Hewitt znany był jako Tokamak, posiadający nuklearne zdolności. Powtórzył eksperyment, który stworzył Firestorma na córce pewnego biznesmena, tworząc tym samym Firehawk. Następnie chcąc być potężniejszym, powtórzył go na sobie i umieścił swoje ciało w specjalnym garniturze.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Moc Firestroma” wyemitowany 27 października 2015 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.