Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Barry, spójrz na mnie synu... Pamiętaj, że uczyniłeś mnie najszczęśliwszym ojcem!

Henry Allen, „Niepokonany

Henry Allen (ur. w 1955 roku, zm. 17 maja 2016 roku) – były lekarz, a zarazem ojciec Barry'ego i mąż Nory Allen.

Osobowość[]

Inteligentny lekarz, troskliwy ojciec, który został niesłusznie skazany za morderstwo. Próbował jednak pozostać wsparciem dla Barry'ego, ale także jego syn był nim dla niego.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

 • Geniusz – jako były lekarz, Henry był niezwykle inteligentny. Ludzie uważali, że czyni cuda, co tylko świadczyło o jego zdolnościach.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Henry w noc morderstwa

Gdy jego syn, Barry miał 11 lat, do ich domu wpadła szybko poruszająca się smuga, chociaż przez chwilę w tej smudze widoczna była sylwetka człowieka. Ten człowiek zamordował Norę Allen, żonę Henry'ego. Po chwili pojawiła się druga smuga, która zabrała Barry'ego na zewnątrz. Henry został oskarżony o zamordowanie własnej żony i umieszczony w więzieniu w Iron Heights[1][2].

Henry zabronił Barry'emu, aby go odwiedzał, gdyż nie chciał, aby został zapamiętany przez niego jako więzień. Jednak chłopak nie posłuchał zakazu i nie jeden raz wykradał się z domu i biegł do ojca. Widząc starania dziecka, Henry zapewnił syna, że nie może mu w żaden sposób pomóc, ale chce mieć dobrego chłopca, na którym będzie mógł polegać[1][3].

Pobyt w więzieniu[]

W 2014 roku, Henry nadal przebywał w więzieniu, a Barry często go odwiedzał. Raz, Henry widział, jak Flash ratuje Joe przed Mgłaem, który odciął policjantowi dopływ powietrza. Następnie, Barry odwiedził swojego ojca zaraz po konfrontacji z człowiekiem w żółtym stroju. Powiedział mu, że prawie złapał mordercę swojej matki, ale ten mu się wymknął. Henry zaczął pocieszać syna, mówiąc mu, żeby nie przejmował się tym człowiekiem, gdyż zabrał on już wystarczająco dużo członków ich rodziny. Oznajmił wtedy synowi, że wie o jego uczuciu, które żywi do Iris[1].

Szczera rozmowa z synem

Henry pomógł Joe'owi i Barry'emu w śledztwie dotyczącym ucieczki z więzienia Claya Parkera. Popytał wśród współwięźniów, a potem przekazał informacje policji. Niestety bandziory niejakiego Marcusa zemściły się na Henrym, podbijając mu oko. Sprawca, więzień o imieniu Julius, został wystawiony przez Flasha poza więzienie, gdzie ten został wypatrzony przez strażników, co poskutkowało przedłużeniem jego wyroku. Następnego dnia rozmawiał z Barrym o Flashu i o jego podejrzeniach, co do prawdziwej tożsamości bohatera. Powiedział też synowi, co by powiedział Flashowi, gdyby to był jego syn, doprowadzając Barry'ego do wzruszenia[4].

Gdy policja badała sprawę Axela Walkera, udała się po odpowiedzi do jednego z więźniów – James'a Jesse'go. W tym czasie, Barry'emu udało się porozmawiać chwilę z ojcem, za którym bardzo się stęsknił. Gdy pierwszy z przestępców, wyciągnął więźnia, porwali Henry'ego jako kartę przetargową. Wiedząc, że później się im on nie przyda, zastawili pułapkę na Flasha. Bohaterowi udało się uratować mężczyznę i z radości, że może się do niego przytulić, ściągnął maskę. Ojciec wykazał wielkie zafascynowanie i dumę do syna. Obaj udali się do S.T.A.R. Labs, gdzie Henry podziękował każdemu członkowi drużyny, a zwłaszcza Wellsowi. Joe poinformował mężczyznę, że jest już czas na powrót do celi. Henry wyciągnął ręce, aby policjant go skuł, jednak detektyw nie zrobił tego[5].

Rozmowa o cofnięciu czasu

Kiedy Barry odwiedził ojca i poinformował go o możliwości cofnięcia czasu i uratowania matki, Henry sprzeciwił się synowi. Oznajmił mu, że jest dumny z człowieka, jakim stał się młody Allen, nie tylko jako Flash, ale także jako zwykły człowiek. Wszelka manipulacja w czasie może zmienić jego, jak również inne rzeczy, które do tej pory wydarzyły się na świecie. Heny uważa, że Nora nie chciałaby tego, po czym rozmowa się kończy. Gdy nad Central City otworzyła się czarna dziura, mężczyzna obserwował wszystko przez kraty swojej celi[6].

Poza celą[]

Henry dziękuje Iris za pomoc

Kiedy Barry'ego odwiedził Greg Turk i wręczył mu w spadku dysk przenośny od Eobarda Thawne'a, młodzieniec odkrył film, w którym mężczyzna przyznaje się do morderstwa Nory Allen. Dzięki niemu, chłopakowi udało się wyciągnąć Henry'ego z więzienia. Wspólnie z Joem, Iris, Caitlin, Cisco, Clarissą i Martinem urządzili przyjęcie powitalne dla mężczyzny, na którym ten się wzruszył. Podczas zabawy chciał porozmawiać z synem, któremu przyznał, że ma już kupiony bilet i wyjeżdża z Central City. Uznał, że Barry nie może być bohaterem, kiedy ten będzie tu mieszkał[7].

Henry Allen odwiedził syna w S.T.A.R. Labs, kiedy ten po walce z Zoomem stracił czucie w nogach i uczył się na nowo chodzić, oraz korzystać ze swoich zdolności. Podczas rozmowy z Barrym, mężczyzna zdradza, że zamierzał zadzwonić, jednak w parku Granite Peak nie ma telefonów. Oznajmia, że wykupił namiot i codziennie chodzi na ryby, kiedy nagle rozmowę przerywa Cisco, który wykrzykuje, że odnalazł Grodda, który porwał wcześniej Caitlin. Po chwili Henry zauważa Harrisona z Ziemi-2, który jest przebrany w kombinezon Reverse-Flasha, co go niezwykle zaskakuje. Jakiś czas później, gdy Ramon z doktorem Wellsem polują na niebezpiecznego goryla, Barry użala się nad sobą ojcu. Były lekarz zauważa, że młody Allen wyzdrowiał, ale wciąż jest na wózku i przeżywa porażkę z sprinterem. Henry opowiedział synowi, jak siedząc w więzieniu zaakceptował to, że nikt w niego nie wierzy. Doradził też jemu, aby zrobił to samo, jednak ma się nie poddawać. Po jakimś czasie Henry wspiera drużynę Flasha, kiedy ta wysyła Grooda do ostoi goryli. Podczas pożegnania, były lekarz zabiera kilka zdjęć od Joe i zostaje odprowadzony na dworzec przez syna[8].

Poprawa rodzinnych relacji[]

Henry rozpacza nad utratą syna

Po pewnym czasie wolnego i spokojnego życia w parku, Henry'ego odwiedził Barry, który stracił swoje moce i potrzebował rozmowy z ojcem. Mężczyzna wsparł syna rozmową o tym, że nie musi być szybki, aby być bohaterem. Następnie wspólnie udali się do S.T.A.R. Labs, gdzie Henry ponownie się zagościł. Późnym wieczorem mężczyzna przerwał rozmowę Joe z Harrisonem na temat uruchomienia kolejnego akceleratora cząsteczek, chcąc wyrazić się jasno, jaki cały eksperyment może być niebezpieczny dla jego syna. Kłótnie zatrzymał jednak młody Allen, który podsłuchał całą dyskusję. Uznał, że to od niego będzie zależało, czy to zrobi, czy też nie. Mimo to, Henry przez cały czas nie był do tego przekonany. Jego obawy pogorszyły się, kiedy zobaczył, jak Zoom morduje kilkunastu policjantów. Barry był gotowy na powtórzenie eksperymentu, co niezwykle frustrowało jego ojca. Po przygotowaniu wszystkiego chłopak wszedł do urządzenia, a Harry zaczął wstrzykiwać mu różne substancje. Następnie za pomocą różdżki został wywołany piorun, a w efekcie zderzenia się cząsteczek ciało młodzieńca zaczęło się rozpadać, pozornie go uśmiercając. Po tym wydarzeniu pojawił się Zoom, który wyśmiał działania Harrisona, który to z kolei jak inni nie mógł uwierzyć w to, co się stało. Widząc odejście syna, Henry nie mógł uwierzyć w to, co się stało. Załamał się i nie mógł wykrztusić z siebie żadnego innego słowa[9].

Henry był tak załamany, że nie wiedział, iż drużyna wyszła z pomieszczenia, znaleźć nieodpowiadających na wezwanie Wally'ego i Jesse. Dopiero po chwili, kiedy Joe go zawołał, tłumacząc, że córka Wellsa nie ma tętna, pobiegł na miejsce. Kiedy mężczyźni wychodzili z pomieszczenia, Cisco uznał, że widział Barry'ego. Gdy tylko Harrison się o tym dowiedział, zrozumiał, że Allen nie umarł, a znalazł się w Mocy Prędkości. Henry postanowił zająć się córką naukowca, a ten zamierzał z Ramonem wyciągnąć przyjaciela z tego wymiaru. Stworzyli urządzenie, które pozwoliłoby Vibeowi otworzyć portal i fizycznie wyciągnąć chłopaka. Pierwsza próba się nie powiodła, a na głowie drużyny stanął kolejny problem – zombie Girder panoszący się w S.T.A.R. Labs. Jako że nie udało się go zatrzymać za pierwszym razem, drużyna postanowiła raz jeszcze wyciągnąć Barry'ego z wymiaru. Po chwili starań i dobijania się do nich zmartwychwstałego meta-człowieka, Flash powrócił wraz ze swoją całą mocą. Po pokonaniu Girdera, Harry wrócił do córki, która w dalszym ciągu się nie obudziła. Po chwili wszedł Barry, który dotknął Jesse, przez która przeszła Moc Prędkości. Dziewczyna natychmiast się obudziła, co niezwykle uszczęśliwiło Harrisona. Później Harry zbadał swojego syna, który ku jego zdziwieniu miał się dobrze. Oznajmił mu też, że postanowił zostać wraz z nim w Central City[10].

Henry chwilę przed śmiercią

Kiedy Zoom wysłał na Ziemię-1 armię meta-ludzi, Henry, tak samo, jak reszta drużyny, martwił się o Barry'ego, który to wierzył, że nie może zostać teraz pokonany. Gdy za pomocą pomysłu Harry'ego i Cisco, drużynie ze S.T.A.R. Labs udało się unieszkodliwić armię Zooma, znajomi zebrali się, aby uczcić powrót Henry'ego. Radosne przyjęcie zostało przerwane przez przeciwnika Barry'ego, który porwał doktora Allena i zabrał go do jego domu z przeszłości. Kiedy Flash się pojawił, duszony Henry wyznawał, jak bardzo kocha syna, jednak jedno z jego zdań przerwał Zoom, który przebił klatkę piersiową mężczyzny swoją ręką, uśmiercając tym samym doktora na oczach syna[11].

Zmiany linii czasu[]

Po tym, jak Barry Allen postanowił uratować swoją matkę i zatrzymał Reverse-Flasha przed zabójstwem, utworzył nową linię czasu, w której nigdy nie został bohaterem. Życie Henry'ego również potoczyło się inaczej, gdyż nie został zamordowany i prowadził szczęśliwe życie z żoną. Po pewnym czasie rodzice zaczęli myśleć o wyprowadzeniu syna z domu, aby ten znalazł w końcu miłość swojego życia. Chłopak wtedy jednak odparł, że umówił się z dziewczyną, za którą uganiał się od kilku miesięcy. Jakiś czas później Barry przyszedł z nią do rodziców, zachowując się bardzo dziwnie i mówiąc do nich w ten sposób, jakby to było ich pożegnanie[12]. Wszystkie wydarzenia, które tam przeżył, zmusiły Barry'ego do odwrócenia efektu „Flashpointu”, uwalniając Eobarda Thawne'a i pozwalając mu ponownie na zabicie jego matki, tworząc tym samym nową linię czasu, do złudzenia podobną do tej oryginalnej, w której Henry był martwy tak samo, jak w oryginalnej linii czasu[13].

Występy[]

Flash[]

Ciekawostki[]

Galeria[]

Sceny z serialu „Flash[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 1,2 Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Pilot” wyemitowany 7 października 2014 roku.
 2. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Najszybszy człowiek na świecie” wyemitowany 14 października 2014 roku.
 3. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Człowiek w żółtym kombinezonie” wyemitowany 9 grudnia 2014 roku.
 4. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Szaleję za tobą” wyemitowany 3 lutego 2015 roku.
 5. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Tricksterzy” wyemitowany 31 marca 2015 roku.
 6. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Wystarczająco szybki” wyemitowany 19 maja 2015 roku.
 7. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Człowiek, który uratował Central City” wyemitowany 6 października 2015 roku.
 8. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Biec, by się zatrzymać” wyemitowany 8 grudnia 2015 roku.
 9. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Zbiegły dinozaur” wyemitowany 10 maja 2016 roku.
 10. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Niepokonany” wyemitowany 17 maja 2016 roku.
 11. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Najważniejszy wyścig” wyemitowany 24 maja 2016 roku.
 12. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Flashpoint” wyemitowany 4 października 2016 roku.
 13. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Co za rodzinka!” wyemitowany 20 października 2015 roku.

Zobacz też[]

Advertisement