Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Zrobiłem wiele rzeczy, z których nie jestem dumny – kilka niedawno. Każda kolejna przychodzi coraz łatwiej. Gdy widzę jak walczysz pełen honoru i nadziei, przypominam sobie, że zawsze jest inne wyjście...

Harrison Wells, „Atak na Central City

Harrison „Harry” Wells – naukowiec żyjący na Ziemi-2, który zasłynął z założenia S.T.A.R. Labs w 1991 roku. Kiedy jego córka została porwana, zawarł niełatwy sojusz z Zoomem – niebezpiecznym sprinterem. Jego celem było zmuszenie Barry'ego Allena z Ziemi-1 do osiągnięcia jak najwyższej prędkości, którą wróg mógłby potem odebrać. Infiltrował więc drużynę Flasha, jednak przywiązał się do wielu członków ekipy, co zmusiło go to wyjawienia prawdy. Wspólnie odbili Jesse z rąk Zooma, a niewiele później pokonali też jego. Po tym wszystkim Harry wraz z córką wrócili do swojego świata, a gdy była taka potrzeba, ponownie stawali w szeregach bohaterów.

Osobowość[]

Harrison Wells to genialny naukowiec, który stał się światowej sławy naukowcem. Jest dla ludzi kimś takim, jak Albert Einstein czy Izaak Newton. Mimo swego geniuszu, Harrison jest aroganckim i bezmyślnym głupcem, który przedstawia swoje zdanie w bardzo ironiczny i egoistyczny sposób. Kiedy dowiedział się, że Eobard Thawne zabił jego matkę, wyrażał się niezwykle sarkastycznie i nie wykazał współczucia. Na samym początku zaznaczył, że nie lubi Cisco, a nawet wyśmiał go, kiedy dowiedział się, że Thawne zabił go w alternatywnej linii czasu.

Harrison również wykazuje skruchę w swoich działaniach, pomimo tego, że nie przyznał się publicznie do stworzenia meta-ludzi na Ziemi-2. Czuł się dobrze z tym, że jego działania rozwikłały wiele tajemnic wszechświata, nie przejmując się tym samym swoimi błędami. Znacznie zmienił swoje podejście, kiedy jego córka została porwana przez Zooma. Właśnie wtedy zaczął angażować się w próby zatrzymania przestępcy. W związku z tym, jego surowa postawa wydaje się pochodzić z desperacji polegającej na próbach uratowania Jesse, przez co jest emocjonalnie ślepy. Tym samym pokazuje, że rzeczywiście obchodzi go dobro innych, zwłaszcza najbliższych. Kiedy zaczął kraść prędkość Barry'ego dla Zooma, bojąc się o córkę, po pewnym czasie przyznał się do winy, gdyż młody Allen wiele dla niego znaczył. Mimo wszystko za wszelką cenę chciał uratować córkę, więc był gotowy wybrać pomiędzy kryminologiem a Jesse.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Zdolności techniczne Harrisona

 • Ekspert w walce wręcz – Harrison jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby walczyć z Jay'em Garrickiem.
 • Geniusz – jako dyrektor naukowej placówki S.T.A.R. Labs, Harrison jest niezwykle inteligentny. Pomaga mu to w przewodzeniu drużyny Flasha.
 • Zdolności techniczne – Harrison posiada niezwykłe umiejętności techniczne, które przyczyniły się do wielu odkryć naukowych. Oprócz akceleratora cząsteczek, stworzył zegarki nowej generacji, które pozwalają na informowanie użytkownika o zbliżającym się meta-człowieku. Był też twórcą serum spowolnienia i Velocity-6, które zniekształcały odpowiednio umiejętności sprinterów.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Prezentacja zegarków

W 1991 roku, Harrison Wells założył instytut badawczy nazwany S.T.A.R. Labs. Jakiś czas później, po eksplozji akceleratora cząsteczek na Ziemi-2, odbyła się konferencja prasowa dotycząca meta-ludzi, na której mężczyzna przedstawił wykrywacze meta-ludzi. Urządzenia miały służyć do informowania o obecności w pobliżu meta-ludzi. Nagle na konferencji pojawił się Flash, z którym Harrison zaczął dyskutować. Bohater zaczął obwiniać naukowca za stworzenie niebezpiecznej rasy ludzi, w tym za stworzenie Zooma.

Kiedy wycieczka szkolna była oprowadzana po S.T.A.R. Labs, Harrison Wells wyszedł z windy i przywitał gości, ku podekscytowaniu przewodniczki i samych dzieci.

Prowadzenie działalności[]

Harrison pojawia się na Ziemi-1

Jakiś czas później, naukowiec wchodzi w swoim świecie do portalu, który prowadzi go z Ziemi-2 do Ziemi-1. Tym samym ląduje w podziemiach S.T.A.R. Labs, w których to most wymiarowy został otworzony podczas wytworzenia nad Central City osobliwości[1].

Jakiś czas później, Harrison dyskretnie przemierza przez S.T.A.R. Labs, poszukując wyjścia. Następnie udaje się do Mercury Labs, gdzie kradnie broń. Zauważa go ochrona i Tina McGee, jednak mężczyźnie udaje się uciec. Kiedy w nocy przed CC Jitters, Flash napotyka King Sharka, nie daje sobie z nim rady i zostaje ogłuszony. Przerażona policjantka Patty Spivot bezskutecznie oddaje szereg strzałów, jednak dopiero strzał ze skradzionej broni ogłusza meta-człowieka. Harrison odchodzi, jednak podbiega do niego zdenerwowany i zdezorientowany Flash, który każe mężczyźnie ściągnąć kaptur. Kiedy Wells wykonuje polecenie, superbohater jest zaskoczony tym, co zauważa[2].

Wraz z Barrym, Harrison udał się do S.T.A.R. Labs, gdzie poznał Cisco, Caitlin i Joe. Cała trójka była sceptycznie nastawiona w stosunku do mężczyzny, z powodu poprzednich działań ich mentora. Policjant próbował go zabić, jednak Allen zatrzymał strzały. Zaraz po tym, Harrison przedstawił drużynie swoje intencje, które polegały na zatrzymaniu Zooma – speedstera, który robi wszystko, aby pozostać jedynym „najszybszym” w całym multiwersum[3]. Jakiś czas później, Doktor Light z Ziemi-2 przybyła na Ziemię-1 i zaczęła terroryzować miasto. Mimo niechęci Jay'a, Wells nakazał Barry'emu działać. Następnie podczas kłótni mężczyzn w laboratorium, Harrison zdradził za pomocą zegarka nowej generacji, że Cisco jest meta-człowiekiem. Po pewnym czasie, Doktor Light chciała zabić Lindę Park, jednak zamordowała przypadkowo Erica Larkina. Wells obwiniał Jay'a za to wydarzenie, gdyż ten nie chciał, aby Flash zrobił krzywdę kobiecie. Mężczyźni zaczęli się bić, jednak zostali rozdzieleni przez Barry'ego. Harrison wypomniał, że Allen jest lepszym bohaterem od Garricka, gdyż mimo braku szans na pokonanie Zooma, chciał z nim walczyć i nie uciekał od tego. Kiedy Doktor Light została pokonana, Harrison obserwował drużynę przesiadującą w CC Jitters[4].

Próba uchwycenia Zooma

Harrison zbudował broń, która pozwoliła na wytłumienie prędkości Zooma i tym samym na zwabienie go w pułapkę. Jakimś sposobem speedster dowiedział się o zasadzce i nie zjawił się na miejscu. Przez cały czas Cisco próbował dowiedzieć się czegoś o przeszłości mężczyzny. Kiedy Flash walczył z Zoomem przed S.T.A.R. Labs, Harrison próbował wystrzelić w niego swoją bronią. Przestępca jednak przejął naboje i wbił je w ciało Allena. Po zawziętym pojedynku, wróg przyniósł ogłuszonego bohatera do laboratorium, po czym dostał strzałką i wybiegł. Harrison bezskutecznie udał się w gonitwę za nim z krzykiem pełnym rozpaczy. Kiedy Barrym zajmowała się Caitlin, Joe wściekł się na Wellsa, obwiniając go za to, co się stało chłopakowi. Cicso przerwał kłótnie i powiedział, że udało mu się sprawdzić Harrisona i zapytał kim jest Jesse Wells. Zdruzgotany mężczyzna powiedział, że jest to jego córka i została porwana przez Zooma. Jedynym sposobem na jej uratowanie wydaje się pokonanie przestępcy, jednak potrzebował Barry'ego. Wells przyznaje się, że przecenił swoje umiejętności i zapewnia, że zrobi wszystko, aby jego córka była bezpieczna, po czym odchodzi[5].

Bezwzględne zmiany[]

Harrison jako Reverse-Flash

Po ostatniej porażce Harrison postanowił powrócić na Ziemię-2, aby walczyć z Zoomem na swoim świecie samotnie. Jakiś czas później, Caitlin Snow odnalazła doktora i zaproponowała mu powrót. Uznała, że drużyna Flasha potrzebuje jego inteligencji, jednak nawet po tych słowach mężczyzna postanowił odejść. Dopiero w momencie, kiedy Caitlin wspomniała o próbach zamknięcia wyrw przez Cisco i Martina, Wells wpadł na pewien pomysł. Zaproponował, że można spróbować zamknąć wszystkie portale oprócz tego znajdującego się pod S.T.A.R. Labs. Dzięki temu, podróżujący przez nie Zoom znajdzie się w pułapce. Jakiś czas później, doktor Snow została porwana przez Grodda, co zmusiło Harrisona do ubrania kombinezonu Reverse-Flasha i przekonania potężnego goryla, że to on jest jego ojcem. Plan wydawał się doskonały, jednak przestępca zauważył, że jego ojciec nigdy nie pyta, tylko od razu bierze. Rozpoczęła się walka pomiędzy naukowcem a potężnym meta-człowiekiem, podczas której mężczyźnie udało się wstrzyknąć gorylowi środki uspokajające. Kolejnym planem było zaciągnięcie Grodda do jednego z portali, który kierował do ostoi goryli na Ziemi-2. Po udanej konfrontacji Harrison postanowił pomóc Cisco w umieszczeniu kombinezonu Flasha w pierścieniu[6].

Harrison wraz z Caitlin testowali maksymalne osiągi Barry'ego. Mężczyzna zauważa, że chłopak jest za wolny, aby dorównać Zoomowi, więc zamierza jakoś temu zaradzić. Kiedy tajemniczy mężczyzna atakuje Kendrę – dziewczynę Cisco, bohaterowie wspólnie w S.T.A.R. Labs starają się dowiedzieć więcej o napastniku. Gdy połowa drużyny Flasha zajmowała się sprawą łowcy w Star City, Harrison pracował nad narkotykiem dla sprinterów, umożliwiającym jeszcze szybsze poruszanie i jeszcze lepsze połączenie z Mocą Prędkości. Caitlin widząc zmagania naukowca, postanowiła mu pomóc w opracowaniu Velocity-6, które miał przetestować sam Jay Garrick. Kiedy mężczyzna został wezwany do laboratorium, nie zgodził się na zażycie substancji, twierdząc, że Mocy Prędkości nie można wspomnieć, gdyż ona żyje. Wells zdecydował się poszukać kilku części do jego wynalazku, kiedy to zaczęła go śledzić Patty Spivot. Gdy policjantka ukazała się mężczyźnie w S.T.A.R. Labs myślała, że ten ma przy sobie broń i strzeliła w jego klatkę piersiową. Caitlin walczyła o życie naukowca, jednak nie potrafiła usunąć pocisku z organizmu. Garrick zdecydował się użyć narkotyku i przeniknąć przez jego ciało, wyciągając tym samym pocisk z jego ciała. Kiedy Harrison się obudził, szczerze podziękował Jay'owi za pomoc[7].

Harrison spotyka córkę

Harrison uciekał w S.T.A.R. Labs przed Zoomem do laboratorium, gdzie uchwycił broń wcześniej ukradzioną z Mercury Labs, jednak sprinter złapał naukowca i zaczął go podduszać. Wells ostatnim tchem uznał, że ma prawo go zabić, ale jego córka – Jesse jest niewinna i musi żyć. Po długim milczeniu Zoom puścił mężczyznę i życzył mu wesołych świąt. Następnie, podczas rozmowy o próbie pokonania Weather Wizarda, Ramon zdecydował się stworzyć różdżkę. Allen stwierdził, że w poprzedniej linii czasu już taką stworzył. Wells słysząc to uznał że bohater nie powinien bawić się osią czasu, co zmusiło Barry'ego do porównania go do Eobarda. Kiedy drużyna poszukiwała Trickstera, Harry zauważył w oku przestępcy „Pana Jiggle Wiggle” – wypychaną lalkę produkowaną przez firmę Okamura Toys, którą kiedyś naukowiec kupił córce. Jakiś czas później, Weels ponownie spotkał się z Zoomem przy portalu pod laboratorium. Niebezpieczny sprinter chciał wiedzieć, czy mężczyzna podjął decyzje. Kiedy nie dostał odpowiedzi, dał mu czas do następnego dnia i obiecał, że pozdrowi od niego córkę. Gdy później okazało się, że Trickster podłożył stu dzieciom w prezentach bomby, Harrison postanowił wraz z Ramonem i Garrickiem pomóc. Przyczepili jeden z ładunków na dronu i doprowadzili go do „wyryw” nad miastem, co spowodowało, że reszta bomb została przyciągnięta w to samo miejsce. Kiedy po wygranej walce z Łotrami, Barry zaprosił Wellsa na świąteczną kolację, ten odmówił, uznając, że nie może świętować bez córki[8].

Na przekór wszystkiemu[]

Wieczorem, Harrison ponownie spotkał się z Zoomem, który oznajmił, że czas się skończył. Naukowiec zdradził, że wie, dlaczego ten wysyła ciągle złoczyńców na Ziemię-1 – chce, żeby Allen był szybszy, żeby ukraść mu jeszcze więcej mocy. Po chwili Zoom przetransportował przestraszoną Jesse do ojca, która błagała, żeby ten nie pozwolił mu ponownie jej więzić. Kiedy Wells chciał się przytulić, przestępca zabrał jego córkę i nakazał naukowcowi zgodnie z obietnicą zwiększyć prędkość Flasha[8].

Harrison podczas obliczeń

Cisco odwiedził Harrisona, kiedy ten pracował nad pewnymi obliczeniami. Naukowiec był wściekły, że mu nie wychodzi, kiedy Ramon wpadł na pomysł. Do tej pory starali się zwiększyć prędkość Flasha, ale teraz mają możliwość spowolnić samego Zooma. Chwilę później, Cisco przedstawił drużynie Żółwiameta-człowieka, który potrafi zmniejszyć energię kinetyczną wokół siebie. Wspólnie rozpoczęli planowanie akcji, jak uchwycić złodziejaszka. Po bezskutecznej konfrontacji z przestępcą Harrison wytłumaczył Barry'emu, jak działają zdolności mężczyzny. Zaraz po tym wraz z Ramonem udał się do pracowni, aby wymyślić, jak wykorzystać tę cechę to spowolnienia sprintera. Kilka godzin później, Wells podsłuchał rozmowę Allena z drużyną dotyczącą detektyw Patty Spivot. Naukowiec zatrzymał kryminologa i ostrzegł go, żeby nie zdradzał policjantce prawdy o swojej sekretnej tożsamości, ponieważ jeśli Zoom się o tym dowie, wykorzysta to przeciw niemu. Podczas późniejszej ponownie próby uchwycenia meta-człowieka, Harrison wraz z Cisco przyglądali się kamerom z vana. Wells opowiedział o pierwszych atakach Zooma na Ziemi-2, a także o jego pierwszych mordach. Kiedy Ramon chciał pomóc swoimi wizjami, Harry odmówił. Podczas późniejszych oględzin w S.T.A.R. Labs, naukowiec był zły na Allena, że wybiera on randki, a nie uchwycenie złodzieja. Właśnie wtedy domyślił się, że wszystko, co ten kradnie, magazynuje gdzieś, gdzie nikt nie ma. Po udanej akcji i zamknięciu przestępcy w rurze Harrison wszedł do jego celi i zabierając próbkę jego krwi, zabił go, po czym odszedł[9].

Harrison wraz z Cisco kierowali Flasha i pomagali mu ratować miasto. Po jakiejś chwili Jay Garrick przerwał rozmowę i poinformował, że Żółw nie żyje, więc ich plan zatrzymania Zooma został unicestwiony. Podczas oględzin ciała Russella Glossona, były sprinter zaczął podejrzewać o morderstwo naukowca, co wywołało drobną sprzeczkę. Jakiś czas później, podczas rozmowy z Ramonem, Wells wpadł na pomysł, co wywołuje jego wizje i umówił się z nim za kilka minut w krypcie czasu. Kiedy tylko Cisco tam wszedł, Harrison w kombinezonie Reverse-Flasha przestraszył chłopaka, wywołując u niego wizję o Reverse-Flashu. Po przekazaniu informacji o powrocie przeciwnika drużynie i pierwszej konfrontacji z nim, naukowiec wyjaśnił, jak to możliwe, że Eobard nadal żyje. Po pewnym czasie Harrison ponownie spotkał się w laboratorium z Cisco i przedstawił mu udoskonalone gogle, które symulują receptory strachu w mózgu technika. Kiedy młodzieniec je nałożył, Wells kierował mężczyzną, dzięki czemu dowiedzieli się o przyszłych czynach Reverse-Flasha, które wspólnie zamierzali powstrzymać. Kiedy jednak wróg został złapany, Ramon zaczął zanikać z linii czasu, co zmusiło drużynę do odesłania sprintera. Gdy Harrison wypuszczał meta-człowieka, zaimponował mu swoją postawą, po czym poinformował Barry'ego, że jest to moment, w którym Eobard dowiaduje się o większości rzeczy z tej linii czasu. Po odesłaniu Thawne'a, Cisco wybudził się, a Harry z radości poszedł zamówić hamburgery[10].

Nowy sposób na nowe życie[]

Harrison uwięziony w rurze

Wcześniej obiecawszy Zoomowi ukraść prędkość Flasha, Harrison pracował nad stworzeniem przekaźnika Mocy Prędkości, który ukrył pod emblematem w kombinezonie bohatera. Kiedy później Barry zaproponował pomoc naukowcowi przy zamknięciu wszystkich wyłomów, Wells odmówił współpracy i stał się agresywny. Dopiero po jakimś czasie, kiedy mężczyzna otrzymał notatki Eobarda jego podejście się zmieniło i zbudował reaktor implozji wyłomów. Wspólnie z Allenem udał się na testy, chcąc zamknąć jeden z nich. Skutecznie im się to udało i chcieli pozamykać resztę, jednak Flash musiał pojawić się podczas ataku Tar Pita w innym miejscu. Kiedy po powrocie do S.T.A.R. Labs słyszał, jak przyjaciele rozmawiali o spadku formy sprintera, Wells nie wytrymał presji i przyznał się do współpracy z Zoomem, przez co został zamknięty w rurze przez wściekłego Joe Westa. Kiedy drużyna doszła do wniosku, że chcąc uratować bliską osobę zrobili by tak samo, postanowili uwolnić Harrisona i pomóc mu w uratowaniu Jesse, udając się na Ziemię-2[11].

Harrison zapisał ostatnią notkę dźwiękową w swoim dzienniku, po czym zaczął szykować się na wyprawę. Będąc gotowym, Allen poprosił o kilka godzin, z czego naukowiec nie był do końca zachwycony. Kiedy wraz z Barrym i Allenem byli gotowi do przejścia przez wyłom pod S.T.A.R. Labs, Jay Garrick dawał im ostatnie rady, po czym wylądowali pod laboratorium na Ziemi-2. Po chwili spotkali Henry'ego Hewitta, który był zaskoczony nagłym powrotem Wellsa. Po krótkiej rozmowie trójka przeniosła się do biura Harrisona, gdzie Vibe próbował znaleźć Zooma za pomocą swoich umiejętności. Niestety, starania okazały się być bezskuteczne, gdyż gogle działają w innej częstotliwości niż drgania Ziemi-2. Barry postanowił porwać swojego odpowiednika i udawać niego, ażeby mieć dostęp do bazy danych Departamentu Policji. Allen zaangażował się tak w udawanie męża Iris, że zapomniał o misji, co zaczęło denerwować Wellsa. Przez cały czas wspólnie z Cisco starali się dopracować gogle, aby móc odnaleźć niebezpiecznego sprintera. Jednocześnie naukowiec obmyślał, jak szybko uratować córkę i zemścić się na Zoomie[12].

Harrison ratuje córkę

Harrison widząc, co planuje Zoom, nakazał Henry'emu ewakuować cały ośrodek S.T.A.R. Labs. Następnie wraz z Cisco uwolnili zdezorientowanego Barry'ego i ukryli się skutecznie w krypcie czasu. Kiedy tylko Zoom odszedł, Allen chciał wiedzieć, co się dzieje, po czym w trójkę udali się do policyjnego laboratorium. Tam ściągnęli za sobą detektyw Iris, której wszystko wytłumaczyli. Wspólnie planowali odnaleźć kryjówkę sprintera, wcześniej znajdując za pomocą skryptu Allena Killer Frost. Udali się do lasu, w którym kobieta przebywa i przekonali ja do pomocy. Przestępczyni pokazała im, gdzie ukrywa się Zoom i wspólnie tam poszli. Na miejscu Harry uwolnił swoją córkę, a Flash z pomocą swojego odpowiednika wyszedł z pułapki. Po chwili pojawił się Zoom, który złapał Jesse. Zrozpaczony Wells nie wiedział, jak ma jej pomóc, jednak złego sprintera zaatakowała Killer Frost, będąc złą na niego za zabicie Ronniego. Wszyscy uciekli, jednakże Allen bezskutecznie próbował uwolnić tajemniczego mężczyznę. Pośpieszył go Harrison, gdyż Caitlin nie była w stanie utrzymać wroga długo w lodzie. Wszyscy uciekają do S.T.A.R. Labs, gdzie Iris i Barry poinformowali, że dla bezpieczeństwa przenoszą się na pewien czas do Atlantyda. Harrison pomimo niechęci córki zdecydował się przenieść z nią na Ziemię-1. Gdy tylko Flash wrócił po transporcie Jesse i Cisco, zauważył, jak Zoom torturuje naukowca, który w ostatniej chwili wbił mu w krwiobieg nieznaną substancję. Bohater zabrał Wellsa do portalu, a na miejscu Jay zamknął wyłom. Drużyna cieszyła się z wygranej, kiedy to w ostatnim momencie Garrick zostaje zabrany na Ziemię-2 przez Zooma[13].

Wściekły, zdezorientowany oraz przestraszony Barry nakazał Harry'emu otworzyć wyłom, chcąc uratować Jay'a. Wells próbował uspokoić chłopaka, tłumacząc, że jest to niemożliwe, gdyż wszystkie przejścia na Ziemię-2 zostały zamknięte. Następnie, kiedy zdruzgotana Caitlin Snow zasnęła w S.T.A.R. Labs, Harrison podszedł do Allena i Ramona, których poinformował, aby nie wspominali o tym, co zaszło na Ziemi-2. Tamte życia są inne, potoczyły się inaczej, więc nie można sprowadzać żyć stąd w taką samą stronę. Kiedy drużyna dowiedziała się, że King Shark uciekł z akwarium, Wells postanowił spróbować wyśledzić przestępcę, w czym ostatecznie pomogła mu Jesse. Kiedy wspólnymi siłami udało się uchwycić meta-człowieka, Barry zgromadził drużynę w S.T.A.R. Labs i obarczył się winą za sprowadzenie Zooma i śmierć Jay'a, tym samym uznając, że razem mogą wszystko naprawić[14].

Utrata ukochanej[]

Harrison wyznaje prawdę Jesse

Harrison wraz z drużyną trenowali Flasha, aby był gotów na starcie z Zoomem. Planowany przeskok nad kanionem jednak się nie powiódł, więc wrócili oni do S.T.A.R. Labs. Barry chciał dalej trenować, ale drużyna była zmęczona. Postanowili wyjść na miasto się pobawić. Jesse słysząc to, poprosiła ojca, czy może iść z nimi, jednak ten się nie zgodził. Dopiero po dłuższej argumentacji jej pozwolił, dając jej na wszelki wypadek zegarek. Kiedy wróciła z imprezy, pokazała ojcu odkryte nagranie, co strasznie ich od siebie poróżniło. Jesse nie mogła uwierzyć, że ojciec był gotowy zabić Barry'ego. Podczas starcia z Trajektorią, sprinterka wstrzyknęła Velocity-9 dziewczynie, aby sprawdzić, czy nie ma w nim środków usypiających. Harrisonowi ostatecznie udało się uratować córkę, dzięki transfuzji krwi. Ciągle mając przed oczami to, do czego jest naukowiec zdolny, postanowiła opuścić miasto. Jakiś czas później drużyna odkryła, że Zoom to Jay Garrick[15].

Harrison wrócił z poszukiwania Jesse, kiedy to usłyszał konwersacje przyjaciół dotyczącą cofnięcia się w czasie i nauczenia się od Eobarda, jak być szybszym. Mężczyzna automatycznie uznał plan za idiotyczny, zauważając tym samym, jak podróże w czasie są niebezpieczne. Mimo jego ostrzeżeń Allen postanowił wykonać swój plan. Kiedy wrócił, chciał porozmawiać z Wellsem, który wciąż martwił się o swoją córkę. To wymusiło w naukowcu nostalgię do czasów, kiedy nie chciał mieć dzieci, a namawiała go do tego żona. Myślał wtedy, że dzieci są rozbiegane, hałaśliwe i tylko przeszkadzają w pracy, jednak kiedy Jesse się narodziła, stała się oczkiem w jego głowie. Nie potrafił się od niej oderwać, przestać na nią patrzeć, a teraz wie, że popełnił największy błąd w swoim życiu. Allen oświadczył jednak, że na dłuższą metę naukowiec postąpił słusznie[16].

Harrison decyduje się pomóc

Kiedy Barry wrócił z treningu szybkości, poprosił Wellsa o pomniejszenie jego wzmacniacza tachionowego. Kiedy naukowiec dowiedział się, że Allen planuje zmierzyć się Zoomem, był przeciwny jego pomysłowi i nie zamierzał przyłożyć ręki do otworzenia ponownie wyłomów. Kiedy jednak młodzieniec postanowił wykorzystać umiejętności Cisco, Harry postanowił porozmawiać z Joe. Chciał, aby policjant wybił mu ten pomysł z głowy. Wiedząc, że to się nie uda, West zaproponował, aby Wells udał się z Barrym na pojedynek. Pierwsza próba otworzenia wyłomu przez Vibe nie udała się, a dzięki Caitlin Snow drużyna dowiedziała się, że pod maską Zooma kryje się Hunter Zolomon. Znając jego życiorys, bohaterowie zastawili pułapkę, jednak wróg zdołał uciec i porwał Wally'ego. Chcąc uratować brata, Barry postanowił poddać się i oddać przestępcy swoją prędkość. Zgodnie z umową, Harry „wyssał” Moc Prędkości z Flasha i oddał ja Hunterowi, który następnie porwał Caitlin na oczach zespołu[17].

Po ostatnich wydarzeniach Wells był wściekły na Barry'ego i postanowił dla bezpieczeństwa odnaleźć córkę. Udało mu się to dzięki martwej strefie komórkowej. Jesse mimo wszystko nie chciała wrócić, gdyż miała dość ojca i nie chciała wiedzieć, do czego jest zdolny się jeszcze posunąć dla jej „bezpieczeństwa”. Kiedy wracał do S.T.A.R. Labs, uderzył samochodem w jakiegoś mężczyznę, który porwał Harry'ego. Kiedy ten się obudził, dowiedział się, kim jest porywacz – meta-człowiek obwiniający za wszystko Wellsa. Żądał, aby ten mu pomógł, gdyż za każdym użyciem swojej mocy, się starzeje. Griffin wyczuł jednak podstęp i próbę oszustwa, gdyż posiadał pewne zdolności chemiczne. Zrozumiawszy, że naukowiec mu nie pomoże, postanowił go zabić, jednak jego plan przerwała drużyna Flasha. Po uratowaniu ojca Jesse zdecydowała się wybaczyć mu pod warunkiem, że przestanie być dla niej nadopiekuńczy. Następnie podczas rozmowy z Barrym stwierdził, że wie, jak można przywrócić mu wszelkie zdolności[18].

Potrzebny bohater[]

Zdruzgotany i załamany Harry

Harrison przyglądał się, jak drużyna radziła sobie z przestępczością w Central City za pomocą hologramu Flasha. Uznał, że wrogowie w końcu zorientują się, że coś jest nie tak. Przypomniał Barry'emu, że jest sposób na odzyskanie prędkości, jednak chłopak nie chciał ryzykować. Jakiś czas później Wells przedstawił plany akceleratora cząsteczek Cisco, który nie chciał dopuścić przyjaciela do tej maszyny, uważając to za niezwykle niebezpieczną sprawę. Kiedy Harry wieczorem prowadził ostatnie obliczenia, odwiedził go Joe, a tuż po nim Henry. Mężczyźni zaczęli się kłócić, co powinien zrobić Barry. Chłopak jednak podsłuchał całą rozmowę i przerwał im, uznając, że sam podejmuje decyzje, gdyż to ma być tylko jego wybór. Po ataku Rupture na Cisco, Harry ponownie przypomniał Allenowi, że czas się kończy, a ludzie cierpią, naciskając tym samym na wybór chłopaka. Dopiero kiedy Zoom zamordował wielu policjantów, Barry zgodził się na powtórzenie wypadku. Po przygotowaniu wszystkiego chłopak wszedł do urządzenia, a Harry zaczął wstrzykiwać mu różne substancje. Następnie za pomocą różdżki został wywołany piorun, a w efekcie zderzenia się cząsteczek ciało młodzieńca zaczęło się rozpadać, pozornie go uśmiercając. Po tym wydarzeniu pojawił się Zoom, który wyśmiał działania Harrisona, który to z kolei jak inni nie mógł uwierzyć w to, co się stało[19].

Harry, Joe i Iris podbiegli do leżących na korytarzu Wally'ego i Jesse. W przeciwieństwie do chłopaka, który natychmiast się podniósł, dziewczynie na chwilę zatrzymało się serce. Kiedy tętno zostało przywrócone, ta dalej się nie budziła, więc troszczący się o nią ojciec siedział przy niej, nie mogąc się pogodzić z tym, co uczynił i co się aktualnie dzieje. Kiedy Cisco zdradził, że widział w wizji Barry'ego w „atmosferze z błyskawicami”, Harry od razu uświadomił sobie, że Allen nie umarł, a znalazł się w Mocy Prędkości. Henry postanowił zająć się córką naukowca, a ten zamierzał z Ramonem wyciągnąć przyjaciela z tego wymiaru. Stworzyli urządzenie, które pozwoliłoby Vibeowi otworzyć portal i fizycznie wyciągnąć chłopaka. Pierwsza próba się nie powiodła, a na głowie drużyny stanął kolejny problem – zombie Girder panoszący się w S.T.A.R. Labs. Jako że nie udało się go zatrzymać za pierwszym razem, drużyna postanowiła raz jeszcze wyciągnąć Barry'ego z wymiaru. Po chwili starań i dobijania się do nich zmartwychwstałego meta-człowieka, Flash powrócił wraz ze swoją całą mocą. Po pokonaniu Girdera, Harry wrócił do córki, która w dalszym ciągu się nie obudziła. Po chwili wszedł Barry, który dotknął Jesse, przez która przeszła Moc Prędkości. Dziewczyna natychmiast się obudziła, co niezwykle uszczęśliwiło Harrisona[20].

Harry poświęca się dla Jesse

Harrison wraz z resztą drużyny zaopiekowali się Caitlin, kiedy ta wróciła do drużyny. Słysząc jednak, jak Barry jest pewny wygranej, czuł się zamieszany. Kiedy Mercury Labs zostało zburzone podczas „metapokalipsy”, Tina McGee znalazła się w zespole, spotkała Harrisona, który wyjaśnił, że nie jest tym, za kogo ta go uważa. Jakiś czas później Harry zauważył, że Caitlin na prośbę Jesse bada ją. Dziewczyna wytłumaczyła, że uderzenie w nią czarną materią na pewno coś w niej zmieniło. Następnie Wells pomagał zespołowi walczyć z Czarną Syreną, dziwiąc się, że Snow i Ramon znali jej odpowiednika z Ziemi-1. Nie mając możliwość uchwycić wszystkich wrogów naraz, Cisco wpadł na plan użycia wibracji przeciwko meta-ludziom. Stworzyli membranę z miasta napędzaną szybkością Flasha, która skutecznie powaliła wszystkich z Ziemi-2 z nóg. Podczas emitowania dźwięku, mimo zabezpieczenia Jesse odczuła niezwykły ból. Harry, chcąc jej pomóc, oddał swoje słuchawki, tym samym tracąc przytomność[21].

Harry pojawił się wraz z resztą drużyny na pogrzebie Henry'ego Allena, a zaraz po nim, na stypie wysłuchiwał planu Allena, który za wszelką cenę chciał dopaść wroga. Jakiś czas później w S.T.A.R. Labs, Barry odpowiedział przyjaciołom o wyzwaniu Zooma. Harry zrozumiał plany wroga, który chciał napędzić tym samym urządzenie, które zniszczyłoby wszystkie światy. Kiedy jednak chłopak nie słuchał porad drużyny, ta postanowiła go uśpić i uwięzić w rurze. Zaraz po tym postanowili działać i po omówieniu planu, udali się przed budynek, w którym satelita odnalazł złego sprintera. W międzyczasie Jesse zauważyła, że jej ojciec się zmienił na Ziemi-1. Poinformowała go, że jeśli pokonają wroga, ta będzie chciała wrócić do swojego świata, ale nie będzie miała mu tego za złe, jeśli on postanowi zostać. Gdy już byli gotowi do zaatakowania Zooma, plan poszedł nie do końca po myśli i wraz z przestępcą, na Ziemi-2 został również umieszczony Joe. Po powrocie do S.T.A.R. Labs, o całym zajściu dowiedział się Wally, który to uwolnił Flasha z celi. Bohater był zły na drużynę, która postanowiła porzucić detektywa. Ostatecznie jednak stwierdził, że albo wspólnie uratują Joe i pokonają Zooma, albo przegrają raz na zawsze. Zgodnie z tym, Harry pomógł Cisco przenieść Allena przez wizję na Ziemię-2, aby poinformować Huntera o nowych zasadach wyścigu. Następnie Wells udał się z innymi na wyścig Flasha i Zooma, który miał zadecydować o losie multiwersum i detektywa Westa. Przyglądając się całemu niebezpiecznemu wydarzeniu, naukowiec zauważył, że w pewnym momencie było dwóch Flashów, a jeden z nich poświęcił się dla uratowania wszystkich światów. Widział też koniec Zooma, kiedy zabrały go Widma Czasu. Po wygranej i powrocie do S.T.A.R. Labs Harry i Cisco otworzyli maskę więźnia w żelaznej masce, który okazał się być odpowiednikiem Henry'ego z Ziemi-3 zwanym Jay'em Garrickiem. Gdy ten zamierzał odnaleźć drogę do swojego świata na Ziemi-2, Harry i Jesse postanowili wrócić z nim. Podczas pożegnania, Harry podziękował wszystkim, że pomogli mu się zmienić i nazwał w końcu Cisco po imieniu[22].

Praca i rodzina[]

Pogodzenie z decyzją córki

Harry wrócił na Ziemię-1 wraz z córką, która kilka dni temu odkryła zdolności sprintera. Szukał pomocy ze stron przyjaciół, chcąc, aby ci wytłumaczyli Jesse, jak ciężkie jest bycie bohaterem. Udali się do pokoju szybkości, gdzie zaczęli sprawdzać osiągi dziewczyny. Kiedy tam biegała, Harry wytłumaczył drużynie, czego tak naprawdę chce i poprosił Cisco, aby wytłumaczył Jesse, że nie może używać swoich zdolności. Chłopak nie zgodził się ze względu na fakt, że sam owe posiada. Wells postanowił więc poprosić o pomoc Caitlin, która nie chciała się zgodzić, lecz ostatecznie poszła porozmawiać z dziewczyną. Kiedy później Harry pracował w laboratorium, podeszła do niego Jesse i zaczęła się z nim kłócić, marudząc, że to on nasłał na nią Snow. Po tym dziewczyna wybiegła, a Wally poszedł z nią porozmawiać. Dopiero później, kiedy Magenta spowodowała wielkie zamieszanie tankowcem, który nakierowała w kierunku szpitala. Wiedząc, że Flash sam nie da rady z pokonaniem meta-człowieka i jednoczesnym uratowaniem ludzi z budynku, nakazał iść tam Jesse, zaznaczając, że w nią wierzy. Zgodnie z poleceniem, dziewczyna pomogła bohaterowi i skutecznie udaremnili działania wroga. Kiedy wróciła do S.T.A.R. Labs, Harry oczekiwał jej przy wyłomie. Po poinformowaniu jej, że jeszcze nie wracając, ponownie zaznaczył, że wierzy w nią i to, że rozwinie się jako bohaterka, po czym kazał jej otworzyć karton, w którym znajdował się kombinezon przyszykowany przez Cisco[23].

Harry z drużyną trenowali Jesse Quick, a po treningu mężczyzna wyznał córce, że muszą powoli zbierać się do domu. Zespół jednak nie chciał stracić Harry'ego, więc ten wpadł na pomysł, aby sprowadzić innego siebie z multiwersum. Kiedy część drużyny zajmowała się Władcą Luster i Zakrętką, Wells wraz z Cisco i Caitlin wysłał w postaci sygnału kwantowego wiadomość z zagadką, którą mógłby rozwiązać tylko inteligentny umysł. Gdy jednak Flash został uwięziony w lustrze, zespół przerwał poszukiwania i zaczął zajmować się wymyśleniem sposobu, na wyciągnięcie bohatera ze szklanej powierzchni. Kiedy to jednak mieli za sobą, sprawdzili kilka wersji Harrisona, które odpowiedziały na „zaproszenie”. Uwagę przykuł Wells z Ziemi-19, lecz Harry nie był zachwycony tym wyborem i się przeciwstawiał. Przyjaciele jednak wywalczyli swoje i po pokonaniu Władcy Luster i Zakrętki postanowili sprowadzić mężczyznę na Ziemię-1. Po przedstawieniu się Harry powrócił z Jesse na Ziemię-2, żegnając się uprzednio czule z Cisco, którego naukowiec zaczął traktować jak syna[24].

Harry kontrolowany przez Grodda

Harry został zaproszony do Gorrila City przez jego mieszkańców i wyruszył tam wraz z grupą odkrywców. Jak się okazało, zaproszenie było spreparowane i goryle wymordowali całą załogę, a Wellsa uwięzili. Przez cały czas służył on Groddowi, który przez jego ciało telepatycznie komunikował się z uchwyconą drużyna. Kiedy mężczyzna odzyskał panowanie nad sobą, dowiedział się o zmianach, jakie zaszły w zespole i o nowych zdolnościach Caitlin, za pomocą których zdołali uciec z celi i przenieść się na Ziemię-1. Harry był szczęśliwy, mogąc zobaczyć swoją córkę całą i zdrową, a po krótkiej konwersacji z przyjaciółmi, według zaleceń doktor Snow poszedł odpocząć, aby zregenerować utracone siły[25].

Harry, przebywając przez kolejne godziny na Ziemi-1 nie mógł pogodzić się z faktem istnienia swojej głupszej wersji. Pracując nad ulepszeniami sprzętu, odwiedzili go Jesse i Wally, którzy powiedzieli mężczyźnie o wspólnych planach. Naukowiec bez problemu się zgodził, po czym okazało się, że Grodd z armią planują zaatakować Central City i przedostali się dzięki umiejętnościom Gypsy na Ziemię-1. Pracując nad możliwością odnalezienia myślących goryli, Harry poprosił o pomoc Wally'ego, którego oszukał, że jest chory i niewiele mu zostało, chcąc tym samym zatrzymać córkę ze sobą. To jednak poskutkowało małą kłótnią między nim a Jesse, która zakończyła się podczas pożegnania, kiedy to Wells życzył córce szczęścia na nowej drodze życia[26].

Próba ochrony Iris

Harry pracował na Ziemi-2 nad jednym z wynalazków, kiedy to otworzył się portal z Ziemi-1, z którego wyszedł Wally, Iris i Joe. Poprosili naukowca o wsparcie i ukrycie przed przebiegłym sprinterem Savitarem, o którym wszystko mu opowiedzieli. Mężczyzna zdał sobie sprawę z niebezpieczeństwa i postanowił pomóc przyjaciołom. Po jakimś czasie portal ponownie się otworzył, lecz tym razem wyszedł z niego oczekiwany wróg. Mężczyźni próbowali ochronić kobietę, lecz sprinter zaskoczył ich i porwał ją. Po tym wszystkim Wally z ojcem opuścili Ziemię-2, musząc zmierzyć się z Savitarem i odzyskać Iris[27].

Harry został wezwany na Ziemi-1 przez zespół, kiedy to H.R. poświęcił się dla Iris, przez co Tracy Brand nie chciał pomóc bohaterom. Naukowiec wyjaśnił jej, że z losem mężczyzny musi się pogodzić, gdyż to był jego wybór i w związku z nim chciałby, aby kobieta współpracowała z zespołem. Po tej rozmowie, kiedy nadszedł odpowiedni moment, bohaterowie zaczęli ze sobą walczyć, doprowadzając w końcu Allena z przyszłości do opuszczenia zbroi. Ku zdziwieniu pozostałych, ostateczny cios zadała Iris, która zastrzeliła wroga, wymazując go z czasoprzestrzeni. Po tym wszystkim drużyna przyrządziła H.R. godny pogrzeb, na którym pożegnali odważnego przyjaciela, jak i pozwolili Caitlin odejść i odnaleźć własną, nową ścieżkę życia. Wspólnie zamierzali wypocząć, kiedy to nad Central City zaczęła szaleć burza Mocy Prędkości. Nie widząc innego rozwiązania i znając przyczynę jej wystąpienia, Allen postanowił powstrzymać ją, udając się do wymiaru szybkości. Pożegnał się z przyjaciółmi i poprosił Harry'ego, aby został z zespołem na jakiś czas, na co ten się zgodził[28].

Nowy dom, nowa rodzina[]

Współpraca z Ramonem

Kiedy Savitar został pokonany, Harry wraz z córką wrócił na Ziemię-2. Tam całe wakacje spędził nad tworzeniem drużyny Jesse, aż w końcu został z niej wyrzucony z powodu swojego natrętnego zachowania. Kiedy w październiku przybył na Ziemię-1, od razu ujrzał Wally'ego z prezentami dla dziewczyny. Jako że ta się nie zjawiła, naukowiec wręczył młodzieńcowi holograficzną wiadomość od niej, w której ta z nim zrywa. To całkowicie załamało chłopaka, który odszedł. Tymczasem Harry postanowił pomóc zespołowi w pokonaniu nowego meta-człowiekaHazard, która skupiała wokół siebie szczęście, czyniąc z innych nieszczęśników. Jak się okazało, za jej stworzenie odpowiadał sam Flash, który opuszczając Moc Prędkości, napromieniował cały autobus ciemną materią. Harry przez cały czas starał się odwrócić efekt działania mocy przestępcy, aż w końcu pozwolił na awaryjny wybuch akceleratora cząsteczek bez cząsteczek wodoru, co pozwoliło aresztować meta-człowieka. Sam Harry za zgodą Cisco postanowił zostać na Ziemi-1 przez dłuższy czas i pomagać drużynie w łapaniu nowych meta-ludzi[29].

Kiedy ojciec GypsyBreacher pojawił się na Ziemi-1, Harry poznał go w S.T.A.R. Labs. Widząc, jak Ramon próbuje mu zaimponować, wziął go do siebie na rozmowę. Wytłumaczył na swoim przykładzie, jak dla ojca jest ważna córka i dał mu kilka rad, proponując rozmowę przy kawie. Po pewnym czasie inżynier przerażony zaczął się ukrywać w najróżniejszych zakamarkach laboratorium, zwracając na siebie uwagę Wellsa. Jak się okazało, Breacher urządził 24-godzinne polowanie na chłopaka bez zdolności, w związku z czym Harry wskazał chłopakowi, że oprócz meta-genów posiada również mózg, sugerując mu zastawienie pułapki. Przez kolejne godziny Harry wraz z Caitlin badali Ralpha, próbując wpłynąć na pamięć mięśniową mężczyzny i przywrócić mu dawny wygląd[30].

Wieczór kawalerski Allena

Harry został zaproszony przez Barry'ego na wieczór kawalerski, na którym mężczyźni wspominali młodość Allena. Nostalgiczne chwile przerwał jednak Ralph, który zabrał wszystkich do klubu ze striptizem, którego był stałym klientem. Wspólnie spędzali czas, oglądając tancerki i upijając się, nie zwracając uwagi na telefony alarmowe. W pewnym momencie Harry opuścił lokal, a gdy dowiedział się, że jego znajomych aresztowano, zapłacił za nich kaucję[31].

Znając nazwisko „DeVoe” dzięki Dibny, zespół pracował nad dokładnym ustaleniem tożsamości ich przeciwnika. W tym celu zebrał on przyjaciół z innych światów, których Cisco nazwał Radą Wellsów i z ich pomocą starał się odkryć sekret nowego przeciwnika drużyny. Niestety ich współpraca nie szła najlepiej, więc Harry zrezygnował z dalszych prac. Dopiero rozmowa z Ramonem dała mu do zrozumienia, że odrzucając ich, odrzuca również siebie — pewne części swojej osobowości. Poradził mu też, że powinien spróbować myśleć tak jak oni, co przyniosło pozytywne rezultaty. Tym samym zespół otoczył dom potencjalnego Clifforda DeVoe, odkrywając, iż jest on inwalidom[32]. Kiedy tylko detektyw i Allen opuścili budynek podejrzanego, Harry był zaskoczony nieskazitelnością mężczyzny. Nic bowiem nie wskazywało na to, że jest on tym, za kogo go uważali. Barry jednak nie dawał za wygraną, a także włamał się do domu Clifforda, ku zaskoczeniu drużyny, której nie podobało się zachowanie chłopaka. Ten jednak ostatecznie dowiódł swoją rację, co zaskoczyło wszystkich z laboratorium, którzy to przeprosili przyjaciela za nieufność[33].

Praca nad rozdzieleniem Firestorma

Harry uczestniczył wraz z przyjaciółmi na próbnej kolacji ślubnej, oczekując ślubu Iris i Barry'ego, tworząc przed posiłkiem wraz z Cisco i Caitlin specyfik dla Steina i Jaxa, który pozwoliłby na pozbycie się Firestorma. Następnego dnia naukowiec jak inni goście uczestniczył w ceremonii, będąc dumnym ze szczęścia najbliższych. Ślub przerwał atak nazistów, w związku z czym bohaterowie musieli się ujawnić. Kiedy część z nich walczyła z przeciwnikami, inni zajęli się ewakuacją bezbronnych gości. Herosom udało się odeprzeć atak wroga, który zdecydował się wycofać ostatkiem sił. Po wszystkim bohaterowie zebrali się w S.T.A.R. Labs, gdzie zaczęli rozmyślać nad sytuacją złapanego przez nich Prometeusza oraz nad pochodzeniem wrogów[34].

Harry wysunął teorię, że ich przeciwnicy mogą pochodzić z innego świata, stawiając na Ziemię-X, na której to naziści wygrali II Wojnę Światową. To samo potwierdził Prometeusz podczas prywatnej rozmowy z Oliverem, więc bohaterowie zabrali się do poszukiwania obecnej lokacji wrogów. Odnaleźli ich przed budynkiem Dayton Optical, skąd ci ukradli niejaki pryzmat. Po powrocie do laboratorium herosi wyjawili reszcie, że pod maskami przestępców kryją się ich odpowiednicy z równoległego świata. Harry wraz z pozostałymi naukowcami zaczął poszukiwania siedziby wroga, a kiedy je odnaleźli, bohaterowie udali się zaatakować. Po kilku minutach Wells na korytarzu spotkał Dark Arrowa, przed którym zaczął uciekać. Naukowiec zdążył włączyć alarm i ostrzec pozostałych, w wyniku czego został ogłuszony przez łucznika[35]. Harry przebudził się w celi w rurze, gdzie niedługo później do siebie doszedł Cisco. Mężczyźni zaczęli się kłócić, co irytowało Caitlin i Dinah[36].

Zniszczenie statku wroga

Kiedy bohaterowie porwani na Ziemię-X wrócili na Ziemię-1 ze wsparciem w postaci The Raya i Citizen Colda, Harry wraz z pozostałymi sojusznikami został uwolniony z cel przez Citizen Steela, a następnie zabrany na Waveridera. Tam bohaterowie zaczęli szykować się do starcia z wrogiem, kiedy to omawianie planu przerwała im wiadomość od złego Queena, który zaproponował rozejm w zamian za życie Supergirl. Herosi się jednak nie zgodzili, wywołując tym samym walkę. Podczas gdy herosi walczyli, Harry współpracował z Cisco, sterując Waveriderem i niszcząc statek wroga. Po niedługim czasie okazało się, że Overgirl staje się niestabilna i może wybuchnąć, zmiatając miasto z powierzchni Ziemi. Wells poradził Supergirl zabrać swoją odpowiedniczkę wysoko w kosmos, gdzie ta uległa zniszczeniu. Tym samym Zielona Strzała zamordował Black Arrowa, zakańczając wojnę. Po pozbieraniu się, Harry wraz z przyjaciółmi udał się na pogrzeb Martina Steina, którego wszyscy honorowo pożegnali[37].

Z okazji świąt Harry i Cisco ubierali choinkę w S.T.A.R. Labs, kłócąc się ze sobą. Chwile później doszedł do nich Ralph, który przypadkowo obraził Caitlin, mówiąc, że jej zła wersja jest zabawniejsza. W związku z tym Wells namierzył dziewczynę w CC Jitters i dosiadł się do niej, chcąc ją pocieszyć. Ich rozmowę przerwał atak Blacksmith, która to ogłuszyła naukowca i porwała Snow. Gdy tylko Harry się ocknął, poinformował przyjaciół o całym zajściu i jakby tego było mało, okazało się, że Barry również został porwany, lecz przez Thinkera. Iris zarządziła, aby zespół zajął się poszukiwaniem obu zaginionych, kiedy to Wells z detektywem udali się do domu DeVoe, nie znajdując nic podejrzanego. Z powodu presji zaczęło dochodzić do kłótni w drużynie, więc Harry wytłumaczył Iris, czemu tak się dzieje i co powinna zrobić jako liderka. Dzięki temu bohaterowi wpierw zajęli się ratunkiem Caitlin i na ich szczęście Flashowi udało się zbiec, pozornie pokonując Clifforda. W związku z tym wszyscy udali się na świąteczne przyjęcie do domu Westów, gdzie doskonale się ze sobą bawili[38].

Proces Barry'ego Allena[]

Poszukiwania Fallouta

Po ostatnich wydarzeniach rozpoczął się proces Barry'ego Allena dotyczący rzekomego morderstwa Clifforda DeVoe. Chłopak na czas trwania procesu zyskał areszt domowy, lecz dzięki zhackowaniu bransoletki przez Cisco, naukowiec mógł pojawić się w S.T.A.R. Labs i porozmawiać przed rozprawą z przyjaciółmi na temat planu Thinkera. Jakby problemów było mało, kilka godzin później w mieście pojawił się nowy meta-człowiek, który nieświadomie promieniował, doprowadzając wszystkich wokół do omdleń i wymiotów. Z czasem namierzyli źródło promieniowania, ale zwątpili w swoje umiejętności po tym, jak trop doprowadził ich do ciężarówki z radioaktywnymi odpadkami. Nieco później ponownie namierzyli źródło promieniowania, którego moc wciąż rosła. Allen nie mogąc czekać, aż miasto zmieni się w Hiroszimę, postanowił pomóc drużynie w walce podczas rozprawy sądowej. Ich przeciwnik robił się niestabilny i był bliski wysadzeniu miasta, lecz Wells wpadł na pomysł, aby Vibe przeniósł energię meta-człowieka na opustoszałą Ziemię-15, ratując tym samym Central City. Po tym wszystkim Allen był zmuszony wrócić do sądu, gdzie niedługo później uznano go za winnego dokonanych czynów i natychmiast wysłano do Iron Heights[39].

Harry wraz z resztą zespołu śledził poczynania Ralpha Dibny'ego, który to w zabawny i niebezpieczny sposób stanął na drodze zamachowca, niszcząc jego bombę zaraz po uratowaniu zakładników. Kiedy tylko bohater wrócił do S.T.A.R. Labs, drużyna ponownie zaczęła szukać dowodów, które byłyby w stanie uniewinnić Allena. Nie mogli się tym zająć długo, ponieważ młody Trickster uciekł za pomocą matki. Kiedy tylko przestępca wyzwał Dibny'ego do walki, bohater ruszył czym szybciej na miejsce. Tam jednak okazało się, że wróg przyszykował specjalny kwas, który to był w stanie poważnie zranić, a nawet zabić Ralpha, co zmusiło Vibe'a do szybkiej interwencji i ucieczki z przyjacielem. Przestępcom jednak nie było dość, bowiem porwali zakładników i planowali użyć na nich swojego kwasu, ponownie wyzywając bohatera na pojedynek. Jako że Dibny zaczął bać się o własne życie, do walki ruszyła Killer Frost i Vibe, kiedy to Harry starał się zneutralizować zabójczy środek wroga. Ostatecznie jednak Ralph zainterweniował, ratując przyjaciół z opałów, a samemu Wellsowi udało się zneutralizować substancję. Po tym wszystkim drużyna wróciła do laboratorium, gdzie Ralph przeżywał nadanie mu złej ksywki – Elongated Mana[40].

Drwina z Dwarfstara

Harry próbował znaleźć sposób, jak wyciągnąć Barry'ego z więzienia. Nie podobał mu się fakt, że zespół zajmuje się tajemniczym pojawieniem się meta-genów w organizmie Cecille Horton, czy też to, iż Allen zlecił im zadanie polegające na udowodnieniu niewinności współwięźnia. Mimo to przez cały czas działał z przyjaciółmi, starając się rozwikłać zagadki dotyczące między innymi mocy Sylberta Rundiego. Jako że przy ich pierwszym spotkaniu Dibny i Ramon zostali zmniejszeni, Wells szukał sposobu na odwrócenie „przypadłości” pomniejszenia. Ostatecznie jednak zrozumiał, że aby mężczyźni wrócili do swoich pierwotnych rozmiarów, muszą ponownie dać się strzelić wiązką przeciwnika. Tym samym Harry zaryzykował życie i stanął na linii ognia, skutecznie ratując przyjaciół i pojmując przestępce[41].

Harry udał się na Ziemię-2[42] i kiedy po kilku dniach powrócił na Ziemię-1, pierwsze co udał się do CC Jitters. Podczas zamawiania kawy spotkał Cecille, która zaczęła narzekać na problemy ze snem związane z jej ciążowymi mocami. Wells postanowił zaradzić tej przypadłości i stworzył urządzenie blokujące fale mózgowe. Następnego dnia Horton odwiedziła Harry’ego, narzekając na ciężar i niewygodę urządzenia. Naukowiec wściekł się i zaczął rzucać przedmiotami, ukazując swój gniew spowodowany relacjami z córką. Mimo wszystko zdecydował się on poprawić urządzenie i kilka godzin później osobiście je dostarczył. Tym samym zdradził kobiecie powstanie swojej agresji, przy czym wpadł na pomysł stworzenia katalizatora, aby powstrzymać DeVoe. Ostatecznie urządzenie zawiodło, czego skutkiem było przejęcie ciała Izzy Bowin przez Thinkera. Po tym wszystkim mężczyzna udał się na kawę z Cecille, która poradziła mi, aby skontaktował się z córką i spróbował naprawić relacje[43].

Walka z własną inteligencją[]

Zacieśnienie więzi rodzinnych

Jesse odebrała wiadomość od ojca i natychmiast udała się na Ziemię-1, aby z nim porozmawiać. Głównym jej celem było wyjaśnienie mu, czemu wyrzuciła go z drużyny – ten wciąż nie pogodził się ze śmiercią żony, dlatego też jest taki agresywny i zamknięty w sobie. Ich dyskusję przerwała strzelanina pomiędzy agentami A.R.G.U.S., policją, a członkami organizacji Eden Corps. Dziewczyna wraz z pozostałymi bohaterami ruszyła na ratunek, pozornie pokonując przestępców. Liderka, Veronica Dale nie zamierzała przegrać tak łatwo i aktywowała bombę nuklearną. Widząc to Flash uruchomił Flashtime, dzięki któremu ruszał się tak szybko, że czas jakby się zatrzymał. W tym czasie Harry był bezradny, uwięziony w jednej sekundzie w czasie, aż do momentu, kiedy Barry dotknął go, prosząc o poradę i ocenę sytuacji. Ten jednak po krótkiej dyskusji opadł z sił, gdyż jego ciało nie było przyzwyczajone do tak dużej prędkości. Ostatecznie Barry sam zdołał zatrzymać bombę, słabnąc z sił. Po tym wszystkim przed powrotem do swojego świata Harry opracował urządzenie, które pomogłoby dziewczynie zrozumieć, dlaczego ten nie może pogodzić się ze śmiercią żony. Jesse była wzruszona, słysząc głos matki w swojej głowie, a po tej trudnej dyskusji naukowiec udał się z Caitlin do CC Jitters, gdzie rozmawiali o Killer Frost. Ich dyskusję przerwała tajemnicza dziewczyna, która swoją niezdarnością sprowokowała dwójkę do opuszczenia lokalu[44].

Harrison pracował nad stworzeniem czego, dzięki czemu mógłbym przechytrzyć Thinkera. Po wielu nieprzespanych nocach wpadł na pomysł stworzenia swojej wersji czapki myśli, lecz Cisco był przeciwny napromieniowaniu ciemną materią naukowca, który nie panuje nad emocjami. Wells postanowił więc współpracować z kryjącym się w laboratorium Ralphem i udało mu się stworzyć urządzenie, lecz te zaczęło płonąć. W tym czasie Barry i Iris natrafili na Melting Pointa, który przeniósł zdolności Allena do organizmu West. Wtedy Ramon zrozumiał, że nie mogą czekać, aż wymyślą lepszy plan i postanowił pomóc Harry'emu, ale na swoich warunkach – nie chciał, aby naukowiec został napromieniowany ciemną materią. Wspólnie udało im się naprawić urządzenie, a jednocześnie odwrócić działanie Melting Pointa, rekrutując go do zespołu. Po tym wszystkim Harry i Cisco postanowili przetestować urządzenie, odkrywając nazwiska dwóch pozostałych meta-ludzi z autobusu – Janet Petty i Edwin Gauss[45].

Harry uruchamia Gideon

Harry za pomocą czapki myśli starał się namierzyć pozostałą dwójkę meta-ludzi, narzekając przy tym na każdy najdrobniejszy dźwięk, który mu przeszkadzał w myśleniu. W dodatku w laboratorium pojawił się wściekły Breacher, który oczekiwał pomocy od Cisco. Po wielu próbach Wells namierzył Janet Petty, wskazując Flashowi dokładną lokalizację pojawienia się jej. Kobiecie udało się jednak wymknąć, a Harry obwiniał siebie za porażkę sprintera, uważając, że mógł przewidzieć jej plan. Podczas kolejnej próby złapania przestępczyni, do ataku przyłączył się Elongated Man, dzięki któremu Null została schwytana. Kiedy zespół świętował zwycięstwo, Harry udał się do krypty czasu, gdzie odłożył czapkę myśli na stojaku i aktywował Gideon, która potraktowała mężczyznę jako Eobarda Thawne'a[46].

Harry opowiedział wszystko Gideon i wykorzystał ją oraz kryptę czasu do napromieniowania siebie czarną materią przez czapkę myśli, ostatecznie wymyślając urządzenie emitujące fale dźwiękowe podobne do tych generowanych przez Izzy Bowin. Naukowiec przedstawił sprzęt zespołowi, który był zaskoczony faktem, iż w końcu mogą pokonać DeVoe. Dodatkowo Wells namierzył Edwina Gaussa, którego zespół po dwóch próbach zdołał złapać. W tym czasie Harry dostrzegł zniknięcie czapki myśli i zaczął obwiniać Cisco o całe zamieszanie, kiedy pojawił się Joe z urządzeniem. Policjant dostrzegł uzależnienie naukowca względem przedmiotu i bał się o niego, ale dał mu wybór. Kiedy drużyna zdecydowała się wykorzystać zdolności Gaussa do przeniesienia się do wymiaru Thinkera, Harry pomagał w przygotowaniach. Nie spodziewał się jednak podstępu Clifforda, który w tym czasie pojawił się laboratorium i zaczął zabijać meta-ludzi. Harry, czując się bezradnie, zabrał hełm i udał się do krypty czasu, gdzie pełną mocą napromieniował się ciemną materią, tracąc przy tym przytomność. Gdy się obudził, pomógł Cisco zbadać Caitlin, która straciła moce, opłakując przy tym stratę Ralpha Dibny'ego. Jednocześnie okazywał dezorientację i brak skupienia[47].

Harry przedstawia przyjacielowi prawdę

Harry przebywał w krypcie czasu, próbując z Gideon zrozumieć swój stan. SI podpowiedziała, że napromieniowanie naukowca ciemną materią nie poskutkowało i ma odwrotny skutek — jego mózg zaczyna obumierać. Nie zostało mu wiele czasu, aby zapomnieć o naukowych sprawach, lecz mimo to nie chciał powiedzieć tego zespołowi. Podczas pracy w laboratorium, Ramon wpadł na pomysł, aby mu też stworzyć czepek myśli, by zwiększyć jego inteligencję inżynierską. Harry nie wiedząc, jak wybrnąć z sytuacji zgodził się i zaczął pracować nad urządzeniem, sabotując je i mówiąc, że brakuje specjalnej części, której nie może znaleźć na swoim świecie. Cisco posiadał jednak kilka potrzebnych części z holowiadomości od Gypsy, sugerując przyjacielowi, aby natychmiast zajął się ulepszeniem. Ten jednak się nie zgodził, wybuchł złością i zniszczył urządzenie, mówiąc i pokazując w krypcie czasu, co stało się z jego mózgiem. Ramon był zszokowany, ale obiecał spróbować pomóc naukowcowi, zaznaczając przy tym, że warto, aby reszta zespołu dowiedziała się o jego przypadłości. Harry zgodził się, ale zdecydował się uczynić to później[48].

Harry zwołał cały zespół do laboratorium, chcąc pomóc Caitlin w odzyskaniu mocy. Jego braki inteligencji zaczęły wdawać się we znaki, co zauważyli pozostali. Fakt ten zmusił mężczyznę do przyznania się zespołowi, co i dlaczego się z nim dzieje. Niedługo po tym Joe poprosił Wellsa o spotkanie w CC Jitters, gdzie poprosił go o przysługę. Chodziło mu o przypilnowanie Cecile z nieznanych dla niego powodów. Detektyw nie chciał ich przedstawić, bowiem kobieta mogła przeczytać mu w myślach. Kilka godzin później naukowiec pracował w swoim warsztacie, kiedy przybyła Horton. Wywiązała się między nimi dyskusja, po której prokuratorka dowiedziała się o dolegliwości znajomego. Dostrzegła, że wraz z używaniem mózgu, ten coraz bardziej obumiera, ale mogła szybko spisać myśli naukowca, zanim te zniknęły. Wspólnie odkryli, do czego Thinker potrzebuje ukradzionych z różnych miejsc urządzeń i materiałów — projekt „oświecenie” polegał na stworzeniu maszyny, która zniszczyłaby inteligencję wszystkich, aby ludzkość od nowa nauczyć życia, lepszego życia[49].

Zaniedbane uczucia[]

Założenie Rady Harrisonów

Kiedy Cisco dostrzegł, że Harry czuje się nieprzydatny drużynie, zaproponował mu zwołanie Rady Wellsów, by ci pomogli odzyskać mu inteligencję. Na zebraniu pojawił się tylko i wyłącznie Harrison Wolfgang Wells, który zaczął wyśmiewać sobowtóra, ostatecznie wyrzucając go z organizacji i uznając za nieprzydatnego. Po niedługim zastanowieniu Ramon wpadł na pomysł, aby utworzyć nową radę - Radę Harrisonów, co też zrobili. Na niej pojawił się H. Lothario Wells, Sonny Wells i H.P. Wells, którzy również zostali wyrzuceni z pierwszej Rady. Kiedy Harry opowiedział im o tym, co mu się przytrafiło, ci zdecydowali się natychmiast pomóc. Zebranie nie przechodziło jednak po myśli naukowca, gdyż w konwersacji unikano wymieniania nazwiska DeVoe, a skupiano się na uczuciach, głównie Wellsa. W końcu, pomimo frustracji mężczyzna otworzył się przed Radą, początkowo myślał, że jest to kompletna strata czasu, lecz dopiero później z Ramonem zauważyli, że spotkanie miało wpływ na zachowanie mężczyzny. To pomogło im zrozumieć ostatnie zachowania Thinkera, dochodząc do wniosku, że żona go zostawiła[50].

Harry próbował pomagać drużynie, lecz jego umysł zachowywał się coraz gorzej. Mężczyzna potykał się o różne rzeczy i zapominał o rzeczach, które robił niedawno. Czuł się przez to niepotrzebny i odsuwany przez przyjaciół, aż w końcu Iris poprosiła go o pomoc w namierzeniu Marlize DeVoe. Przygotowała wszystko, co o niej wiedzą i o jej przeszłości. Wspólnie studiowali informacje z tablicy, kiedy Wells wpadł na pomysł, aby wykorzystać kobietę do pokonania Clifforda – według niego tylko ona będzie w stanie to zrobić, gdyż znała go, zanim stał się potworem. Iris była zrażona tą propozycją, czując wciąż ból po tym, co Marlize zrobiła jej i Barry'emu. Jej złość wykroczyła poza granicę normy i zdecydowała się udać do domu, aby sama dokończyć pracę. Harry jednak nie zamierzał się poddać i odwiedził przyjaciółkę w jej domu, gdzie chciał ją przekonać co do swoich decyzji. Ich konwersacja podsunęła West pomysł, że Marlize może ukrywać się w swoim domu w Anglii. Oboje zabrali eksplorator międzywymiarowy i przenieśli się tam. Wojowniczka nie zamierzała poddać się bez walki, lecz zanim doszło do niej, dostrzegła „usterkę” Harrisona. Widziała w nim przedostatnią fazę oświecenia, z której nie była zadowolona. Iris wykorzystała zamieszanie uczuć Marlize i poprosiła ją o pomoc w powstrzymaniu działań Clifforda, wiedząc, iż ta wewnętrznie czuję, że mąż czyni zło[51].

Harry odchodzi z drużyny

Harry i Iris wrócili z Marlize do laboratorium, lecz jego umysł całkowicie zaczął się zapadać. Przestał poprawnie się wyrażać i mówił tylko kluczowymi słowami, a także zaczął rysować dziwne symbole na ścianach – takie same, jak rysował Barry po opuszczeniu Mocy Prędkości. Zespół wysłał za pośrednictwem mocy Cecille Horton umysł Allena do umysłu DeVoe, aby znaleźć cząstkę dobra wroga. Nie mogli jej jednak namierzyć, więc Wells ostatkiem sił poprosił Ramona, aby mógł ubrać czapkę myśli, dzięki czemu wskazał poprawny trop. To jednak całkowicie zniszczyło umysł naukowca, który nawet nie wiedział, co robi. Gdy bohaterowie pokonali DeVoe, Marlize wręczyła Cisco urządzenie, które mogłoby naprawić umysł ich przyjaciela. Niestety podczas jego aktywacji doszło do drobnego spięcia, które nie pozwoliło odzyskać pełnej inteligencji mężczyzny. Ten jednak nie przejmował się tym, bowiem jasno spostrzegał świat i uważał, że jego wiedza wcześniej przysłaniała mu racjonalne spoglądanie na świat. Od razu podjął decyzję, aby opuścić zespół i porozmawiać z córką, żegnając się z drużyną[52].

Występy[]

Flash[]

 1. Flash z dwóch światów
 2. Co za rodzinka!
 3. Moc Firestroma
 4. Ciemność i światło
 5. Zoom wkracza do gry
 6. Goryle atakują
 7. Legends of Today
 8. Biec, by się zatrzymać
 9. Energia potencjalna
 10. Reverse-Flash powraca
 11. Jeszcze szybciej
 12. Witamy na Ziemi-2
 13. Ucieczka z Ziemi-2
 14. King Shark
 15. Trajektoria
 16. Skok w przeszłość
 17. Przeciwko Zoomowi
 18. Powrót do normalności
 19. Rupture
 20. Zbiegły dinozaur
 21. Niepokonany
 22. Najważniejszy wyścig
 23. Magenta
 24. Nowe zagrożenie
 25. Atak na Gorilla City
 26. Atak na Central City
 27. Infantino Street
 28. Meta
 29. Luck Be A Lady
 30. Elongated Journey Into Night
 31. Girls Night Out
 32. When Harry Met Harry...
 33. Therefore I Am
 34. Kryzys na Ziemi-X: część 3
 35. Don't Run
 36. The Trial of The Flash
 37. The Elongated Knight Rises
 38. Honey, I Shrunk Team Flash
 39. Subject 9
 40. Enter Flashtime
 41. Run, Iris, Run
 42. Null and Annoyed
 43. Lose Yourself
 44. Fury Rogue
 45. Therefore She Is
 46. Harry and the Harrisons
 47. Think Fast
 48. We Are The Flash

Supergirl[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 1

Arrow[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 2

Legends of Tomorrow[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 4

Ciekawostki[]

Galeria[]

Sceny z serialu „Flash[]

Sceny z serialu „Supergirl[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

 1. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Flash z dwóch światów” wyemitowany 13 października 2015 roku.
 2. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Co za rodzinka!” wyemitowany 20 października 2015 roku.
 3. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Moc Firestroma” wyemitowany 27 października 2015 roku.
 4. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Ciemność i światło” wyemitowany 3 listopada 2015 roku.
 5. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Zoom wkracza do gry” wyemitowany 10 listopada 2015 roku.
 6. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Goryle atakują” wyemitowany 17 listopada 2015 roku.
 7. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Legends of Today” wyemitowany 1 grudnia 2015 roku.
 8. 8,0 8,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Biec, by się zatrzymać” wyemitowany 8 grudnia 2015 roku.
 9. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Energia potencjalna” wyemitowany 19 grudnia 2016 roku.
 10. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Reverse-Flash powraca” wyemitowany 26 stycznia 2016 roku.
 11. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Jeszcze szybciej” wyemitowany 2 lutego 2016 roku.
 12. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Witamy na Ziemi-2” wyemitowany 9 lutego 2016 roku.
 13. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Ucieczka z Ziemi-2” wyemitowany 16 lutego 2016 roku.
 14. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „King Shark” wyemitowany 23 lutego 2016 roku.
 15. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Trajektoria” wyemitowany 22 marca 2016 roku.
 16. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Skok w przeszłość” wyemitowany 29 marca 2016 roku.
 17. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Przeciwko Zoomowi” wyemitowany 19 kwietnia 2016 roku.
 18. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Powrót do normalności” wyemitowany 26 kwietnia 2016 roku.
 19. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Rupture” wyemitowany 3 maja 2016 roku.
 20. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Zbiegły dinozaur” wyemitowany 10 maja 2016 roku.
 21. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Niepokonany” wyemitowany 17 maja 2016 roku.
 22. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Najważniejszy wyścig” wyemitowany 24 maja 2016 roku.
 23. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Magenta” wyemitowany 18 października 2016 roku.
 24. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Nowe zagrożenie” wyemitowany 25 października 2016 roku.
 25. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Atak na Gorilla City” wyemitowany 21 lutego 2017 roku.
 26. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Atak na Central City” wyemitowany 28 lutego 2017 roku.
 27. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Infantino Street” wyemitowany 16 maja 2017 roku.
 28. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Meta” wyemitowany 23 maja 2017 roku.
 29. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Luck Be A Lady” wyemitowany 24 października 2017 roku.
 30. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Elongated Journey Into Night” wyemitowany 31 października 2017 roku.
 31. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Girls Night Out” wyemitowany 7 listopada 2017 roku.
 32. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „When Harry Met Harry...” wyemitowany 14 listopada 2017 roku.
 33. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Therefore I Am” wyemitowany 21 listopada 2017 roku.
 34. Trzeci sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 1” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
 35. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 2” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
 36. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 3” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.
 37. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 4” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.
 38. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Don't Run” wyemitowany 5 grudnia 2017 roku.
 39. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „The Trial of The Flash” wyemitowany 16 stycznia 2018 roku.
 40. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „The Elongated Knight Rises” wyemitowany 23 stycznia 2018 roku.
 41. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Honey, I Shrunk Team Flash” wyemitowany 30 stycznia 2018 roku.
 42. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „True Colors” wyemitowany 6 lutego 2018 roku.
 43. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Subject 9” wyemitowany 27 lutego 2018 roku.
 44. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Enter Flashtime” wyemitowany 6 marca 2018 roku.
 45. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Run, Iris, Run” wyemitowany 13 marca 2018 roku.
 46. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Null and Annoyed” wyemitowany 10 kwietnia 2018 roku.
 47. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Lose Yourself” wyemitowany 17 kwietnia 2018 roku.
 48. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Fury Rogue” wyemitowany 24 kwietnia 2018 roku.
 49. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Therefore She Is” wyemitowany 1 maja 2018 roku.
 50. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Harry and the Harrisons” wyemitowany 8 maja 2018 roku.
 51. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Think Fast” wyemitowany 15 maja 2018 roku.
 52. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „We Are The Flash” wyemitowany 22 maja 2018 roku.

Zobacz też[]

Advertisement