Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Nie chciałem być tchórzem... Nie jestem tchórzem...

H.R. Wells, „Meta

Harrison „H.R.” Wells (zm. 23 maja 2017 roku) – twarz S.T.A.R. Labs z Ziemi-19. Kiedy jego oszustwo wyszło na jaw i całe lokalne społeczeństwo dowiedziało się, że mężczyzna nie jest naukowcem, H.R. postanowił odbudować swoją reputację. Jego partner rozwiązał zagadkę z Ziemi-1, dzięki czemu Harrison mógł udać się na alternatywny świat, gdzie znalazłby natchnienie na napisanie powieści o swoich przygodach. Tam też dołączył do drużyny Flasha, z którą zwalczał przestępczość.

H.R. czuł się winny, że omyłkowo zdradził kryjówkę Iris Savitarowi, narażając dziewczynę na śmierć. Postanowił więc ją uratować i przybrać jej postać za pomocą specjalnego urządzenia, poświęcając dla niej własne życie, ginąc z rąk niebezpiecznego sprintera.

Osobowość[]

H.R. w przeciwieństwie do swoich wielu odpowiedników wyróżniała jedna ważna cecha – optymistyczna postawa. Mężczyzna wydawał się być przez to bardziej pokorny, wesoły oraz przyjazny i chętny do poznania nowych doświadczeń. Kiedy natrafiła mu się okazja odbudowania reputacji na jego świecie, postanowił dołączyć do drużyny i zyskać dzięki temu materiał na napisanie powieści o swoich przygodach. Mimo braku zaawansowanej inteligencji H.R. starał się rozwijać, wysłuchując rozmowy naukowe zespołu, a zwłaszcza Cisco, którego niezwykle cenił. Posiadał chęć pomagania ludziom w odnajdywaniu ich prawdziwego potencjału, poprzez motywowanie ich w swój szalony sposób. W taki sposób udało mu się wyszkolić Wally'ego, czy też zagrzać Tracy Brand do pracy nad Speed Force Bazooką.

H.R posiadał wielką miłość do różnych rodzajów kaw, a wszystko przez to, że na jego ziemi wszystkie plantacje ziarna kawy zostały zniszczone. Dzięki temu swojemu uwielbieniu poznał Tracy, która również degustowała w różnych smakach tego trunku. To, jak i wiele innych rzeczy zbliżyło dwójkę do siebie, co pozwoliło H.R. odnaleźć swój cel w zespole. Przypadkowo jednak zdradził Savitarowi kryjówkę Iris, narażając dziewczynę na śmierć. Postanowił więc ją uratować i przybrać jej postać za pomocą specjalnego urządzenia, poświęcając dla niej własne życie. Ostatkiem słów poprosił Barry'ego, aby podziękował Cisco za to, że ten pomógł mu odnaleźć siłę potrzebną do dokonania tego.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Harrison był twarzą S.T.A.R. Labs z Ziemi-19, jednak nie posiadał żadnych technicznych i manualnych zdolności. Kiedy jego oszustwo zostało odkryte, ten okrył się hańbom. Mimo to Wells pomagał Flashowi na wojnie domowej, o których ten napisał serię książek. Jego reputacja wciąż jednak wisiała na włosku, więc jego partner rozwiązał zagadkę przysłaną z Ziemi-1, aby ten mógł znaleźć natchnienie do swoich dzieł[1][2].

Materiał na powieść[]

Spotkanie swojego odpowiednika

Pod koniec 2016 roku, Cisco Ramon, Caitlin Snow i Harry Wells wysłali w głąb multiwersum równanie algorytmiczne, aby odnaleźć inteligentnego Wellsa do pomocy drużynie Flasha. H.R. Wells był jednym z tych, którzy byli na tyle inteligentny, aby rozwiązać równanie i na nie odpowiedzieć. Kiedy mężczyzna przybył na Ziemię-1, przywitał się z zespołem żartem. Następnie zapoznał się ze swoim odpowiednikiem z Ziemi-2, po czym się z nim pożegnał. Tuż po tym popatrzył ze zdziwieniem na drużynę i zapytał, czy mają tutaj Big Belly Burgery[3].

H.R. próbował zdobyć zaufanie drużyny, przygotowując im posiłek i kawę, a także szykując zabawę zbliżoną do podchodów. Pomysł ten jednak spotkał się ze sprzeciwił Cisco, który nie był przekonany co do mężczyzny. Kiedy w mieście pojawił się potwór okazało się, że H.R. nie posiada żadnych zdolności technicznych, a w swoim świecie był jedynie twarzą swojej firmy, która miała najlepsze pomysły, lecz nie miała zdolności, aby je realizować. Wells poprosił, aby zespół pozwolił mu zostać, a on zostanie „muzą”, która będzie brała udział w ich przygodach, aby napisać później o tym powieść. Podczas gdy większość zespołu była mocno rozczarowania, Barry pozwolił H.R. zostać przez jakiś czas, aby przez ten czas udowodnił swoją wartość[1].

Pomysł otwarcia laboratorium

H.R. wyszedł do Cisco i Caitlin z propozycją ponownego otwarcia S.T.A.R. Labs jako muzeum, sugerując się tym, że ludzie w końcu zrozumieją, że oni pomagają Flashowi. Uznał też, że muzeum może zyskać jego twarz, kiedy to dowiedział się, że człowiek z jego twarzą jest uważany za mordercę. Chcąc znaleźć rozwiązanie tego problemu, mężczyzna odnalazł w swoich rzeczach urządzenie do transmogryfikacji twarzy, przybierając tym samym oblicze jego partnera z Ziemi-19Randolfa Morgana. Jakiś czas później, H.R. dowiedział się, że Doktor Alchemy próbuje zmutować Wally'ego, więc poradził zamknąć go na pewien czas w rurze dla bezpieczeństwa. Sam udał się z Joe na seans filmowy w parku, na którym to poznał znajomą detektywa, Cecil Horton, która bardzo mu się spodobała. Artysta zaczął z nią flirtować, kiedy to całą sielankę przerwał Cień. Po pokonaniu wroga, drużyna dowiedziała się o mocach Caitlin, a następnie zajęła się Doktorem Alchemy[4].

Harrison wraz z resztą drużyny po powrocie Barry'ego do S.T.A.R. Labs próbowali zrozumieć, dlaczego tylko młodzieniec widzi sprintera, który z nim walczył. Właśnie wtedy H.R. słysząc imię przestępcy porównał je do Savitara – hinduskiego boga prędkości. Kiedy Caitlin zaczęła zmieniać się w swoją złą wersję, Wells wpadł na pomysł, aby namierzyć dziewczynę, tak jak namierzyli działo mrożące Kapitana Mroza, o którym czytał w aktach. Po tym wszystkim dowiedzieli się, że ich przyjaciółka próbuje odnaleźć Alchemy'ego, więc H.R. wraz z Joe udali się pilnować dom jednego z wyznawców tajemniczego człowieka. Ich ofiara okazała się być bezpieczna, a podczas jej pilnowania detektyw West powiedział mężczyźnie o swojej intuicji, której nikt nie chce słuchać. Jakiś czas później H.R. zgodził się pomóc Joe w wyciągnięciu z kokona Wally'ego, mimo niewiedzy reszty drużyny. Następnie pomógł w odnalezieniu i złapaniu chłopaka, który uciekł przed rodzinny dom w Keystone City, gdyż jego ciało i mózg nie mogły dostosować się do meta-genów sprintera[5].

H.R. zgadza się szkolić Wally'ego

H.R. ponownie próbował przekonać zespół do ponownego otwarcia S.T.A.R. Labs jako muzeum i aby im to uświadomić, przygotował w tym celu prezentację. Całe przedstawienie przerwał jednak alarm, który wskazał drużynie miejsce lądowania meteoru. Kiedy Flash wrócił, zdradził przyjaciołom, że był to statek kosmiczny i muszą zebrać drużynę, aby pokonać tak potężnych wrogów. H.R. pomógł w przygotowaniach hangaru, gdzie zebrała się drużyna Flasha, drużyna Zielonej Strzały, drużyna legend oraz Supergirl. Nie mogąc wiele zdziałać z mścicielami, Wells powrócił do laboratorium, gdzie spotkał Wally'ego, który to poprosił mężczyznę o szkolenie w „zakresie sprinterstwa”. H.R. się nie zgodził, jednak widząc późniejszy wyczyn chłopaka, podczas gdy Dominatorzy przejęli kontrolę nad większością bohaterów, zdecydował się pomóc młodemu Westowi[6].

H.R. trenował Wally'ego nad jeziorem, gdzie oboje dowiedzieli się, że chłopak jest szybszy niż Barry w tym okresie — to niezwykle ucieszyło młodzieńca, który chciał o wszystkim powiedzieć zespołowi. Wells jednak się nie zgodził, tłumacząc, że z rodziną Westów się nie zadziera. Kiedy ponownie pojawiło się zagrożenie ze strony Savitara i Doktora Alchemy'ego, Wally przypadkowo wygadał się zespołowi, że trenuje z H.R. To zdenerwowało Joe i po zamknięciu kamienia filozoficznego w skrzyni i zamknięciu Juliana w rurze, który w rzeczywistości był Alchemym, detektyw zrobił awanturę Harrisonowi. Ten jednak nie poddawał się, tłumacząc, że chłopak ma potencjał i tylko on to dostrzega. Gdy Cisco otworzył pudło z kamieniem i Savitar się uwolnił, Wally postanowił pomóc Allenowi, widząc, że wróg zamierza zabić kryminologa. Na szczęście przed atakiem sprintera, Ramon zamknął pudło z pomocą Caitlin. Po tym wszystkim drużyna postanowiła świętować święta w domu Westów, gdzie Wally otrzymał od całego zespołu kombinezon sprintera, co niezwykle go uszczęśliwiło[7].

Odkryta tajemnica[]

Próba otwarcia muzeum

H.R. przez cały czas starał się dopracować wszystko na otwarcie muzeum S.T.A.R. Labs, jednak w międzyczasie pomagał drużynie walczyć z Grabieżcą. Kiedy kryminalista zaczął okradać sklepy jubilerskie w mieście i Flash po raz drugi próbował go złapać, do walki przyłączył się Kid Flash, który postanowił działać, widząc zagrożenie życia Barry'ego. Ten czyn z nieznanych powodów nie spodobał się Allenowi, który nie chciał Wally'ego podczas kolejnych misji. Jak się później okazało, zachowanie bohatera związane było z tym, co zobaczył w przyszłości – śmierć Iris z rąk Savitara. Wiedząc z wiadomości, które wtedy zobaczył na przystanku o zamiarach Grabieżcy, nie chciał go złapać, ażeby spróbować zmienić przyszłość i nie dopuścić do tragicznej wersji wydarzeń. Drużyna postanowiła nie doprowadzić do takiego zdarzenia i kiedy Grabieżca uciekł, zamiast Flasha skutecznie uchwycił go Kid Flash. Po całej akcji H.R. został zawołany przez Cisco do muzeum, gdzie inżynier pokazał mężczyźnie, że sprowadził ludzi — głównie szkoły, aby rozpowszechnić informację o lokacji. Następnie wszyscy udali się na parapetówkę do nowego domu Barry'ego i Iris, gdzie Wells wręczył im żółwia w prezencie[8].

H.R. pomagał Flashowi i Kid Flashowi pokonać Electric Gang zza biurka w S.T.A.R. Labs. Kolejnego dnia Wells współpracował z Cisco i Caitlin, kiedy to w laboratorium pojawiła się Gypsy i zaatakowała mężczyznę. Ramon próbował bronić przyjaciela podobnie jak później Kid Flash, jednak bezskutecznie. Kobieta wyjawiła, że H.R. jest zbiegiem i przestępcą, gdyż na ich Ziemi podróże międzyświatowe są zabronione. Dała Wellsowi dwadzieścia cztery godziny na zamknięcie swoich spraw i obiecała po niego wrócić. Mężczyzna przyznał się drużynie o swoim błędzie i intencjach, po czym postanowił się spakować. Czynność tą przerwali mu jednak Allen i Ramon, którzy dowiedzieli się od Wellsa, jak można pokonać wojowniczkę. O godzinie, o której Gypsy miała odebrać mężczyznę i skazać go na śmierć, Barry postanowił wyzwać kobietę do pojedynku, jednak Cisco go uprzedził. Dziewczyna zgodziła się i dała chłopakowi dwadzieścia cztery godziny na przygotowanie się, a inżynier nie chcąc marnować czasu, rozpoczął trening, który szedł mu opornie. H.R. widząc to, poprosił Allena o przysługę i wspólnie z nim ułożył plan, aby zaatakować Gypsy. Plan jednak nie do końca poszedł pomyślnie, jednak wyzwanie wciąż obowiązywało. Kobieta postanowiła dla bezpieczeństwa zabrać do momentu pojedynku Wellsa ze sobą. Kiedy nadszedł wyczekiwany moment, drużyna obserwowała walkę do momentu, kiedy oboje nie zaczęli przeskakiwać między światami. Vibe wykorzystał błąd Gypsy i unieruchomił ją w ostatnim momencie, ratując tym samym życie poety. Znacznie później mężczyzna podziękował inżynierowi za pomoc, dowiadując się tym samym, czemu chłopak stanął w jego obronie[2].

Postawienie na Kid Flasha

Kiedy Flash i Kid Flash ścigali się na ulicach Central City, H.R. postawił sto dolarów na Wally'ego, a kiedy zobaczył, że dobrze sobie radzi, podwyższył stawkę dwukrotnie, nie spodziewając się, że ten przegra. Kiedy w mieście zaczął szaleć nowy meta-człowiek, Clive Yorkin i zagroził życiu Iris West, H.R. wpadł na genialny plan, dzięki któremu można by odnaleźć wroga. Zamierzał on użyć zdolności Ramona, aby ukazał ona „Flashpoint”, odkrywając wtedy kolejny cel przestępcy i skutecznie pomagając w aresztowaniu go[9].

Kiedy Jesse przybyła na Ziemię-1 i poprosiła przyjaciół o pomoc w uratowaniu ojca z rąk telepatycznych goryli, H.R. przez cały czas wspierał emocjonalnie drużynę. Kiedy zobaczył, że Jesse jest smutna z powodu Wally'ego, starał się jej służyć dobrym słowem, co ostatecznie dość dobrze poskutkowało. Kiedy drużyna wróciła z Harrym, a smutki dziewczyny minęły, H.R. przyłapał Wally'ego i Jesse na pocałunku, dowiadując się wtedy, że kobieta chce zostać na Ziemi-1. Harry, przebywając przez kolejne godziny na Ziemi-1 nie mógł pogodzić się z faktem istnienia swojej głupszej wersji, która zorganizowała w laboratorium „dzień przyjaźni”. Później H.R. pomagał drużynie w pokonaniu Grodda i armii goryli, kompromitując się przed swoim odpowiednikiem[10][11].

Jesse odnajduje oparcie w H.R.

H.R. obserwował z laboratorium, jak sprinterzy ze S.T.A.R. Labs trenowali na ulicach miasta, przygotowując Wally'ego do uzyskania odpowiedniej prędkości na uratowanie siostry. Gdy to się w końcu udało nastała radość, a po powrocie do bazy Allen przedstawił, że zaręczył się z Iris. Właśnie wtedy sprinterzy byli zmuszeni udać się do płonącego budynku. Po drodze jednak Wally'ego zaatakował Savitar, którego tylko ten widział. Tym samym wyszło na jaw, że młody West widzi wroga od dłuższego czasu i ukrywał to przed zespołem. Zezłoszczony Barry wyrzucił na ten czas Wally'ego z drużyny, mówiąc, iż mu nie ufa. Zezłoszczony chłopak odkrył tym samym, że Allen zaręczył się z jego siostrą tylko dlatego, że w przyszłości nie są zaręczeni i dzięki temu może odwrócić bieg wydarzeń. Po tym wszystkim bohaterowie kilkukrotnie kontaktowali się z wrogiem poprzez Juliana i dowiedzieli się, że Caitlin przechowała kawałek kamienia filozoficznego. Mając taką przewagę, drużyna nie spodziewała się, że Wally będzie chciał zakończyć to wszystko, kradnąc artefakt i wrzucając go do Mocy Prędkości. Kiedy portal się otworzył, zaczął wciągać Wally'ego do środka i Flash nie zdążył go uratować. Młody West zastąpił miejsce Savitara, który był uwięziony w Mocy Prędkości, uwalniając tym samym go raz na zawsze. Sprinterzy zaczęli walczyć, jednak bohater ostatecznie przegrał, trafiając do laboratorium z obszerną raną kłutą. Jesse nie mogąc się pogodzić z utratą ukochanego, nie wiedziała, co ma ze sobą zrobić. Kiedy H.R. przyszedł ją pocieszyć, dziewczyna objęła go i zaczęła płakać na jego ramieniu, odnajdując w nim „ojcowsko-podobne” wsparcie[12].

H.R. zainspirował drużynę do podjęcia się próby uratowania Wally'ego, w której to Barry miał ponownie odwiedzić Moc Prędkości. Pomagał Julianowi, Caitlin i Cisco w stworzeniu urządzenia powrotnego, które pomogłoby sprowadzić Allena w razie czego z powrotem na Ziemię. Kiedy misja ratunkowa się rozpoczęła, Jesse poprosiła drużynę o pomoc w namierzeniu Savitara za pomocą jego zbroi, co zespół uczynił dość szybko. H.R. domyślił się, że dziewczyna chce pokonać wroga na własną rękę, lecz przyjaciele poparli go, aby jej tego uniemożliwić. Bohaterka była jednak tak uparta, że zabrała ostrze i znokautowała Wellsa, spotykając po niedługim czasie Savitara. H.R. skomunikował się z nią i pomógł jej w walce, tłumacząc jej, że bóg nie potrzebuje ochrony, jaką jest zbroja. Miał tym samym na myśli, aby Jesse zraniła wroga w odkryty element ciała. Po powrocie Wally'ego i Barry'ego, dziewczyna postanowiła pozostać przez nieobecność Garricka na Ziemi-3 i po pożegnaniu jej, H.R. powiedział drużynie o wspólnym odkryciu dotyczącym wroga[13].

Szczera rada H.R.

Kiedy w S.T.A.R. Labs otworzył się portal, zespół powitał drużynę Supergirl, która potrzebowała pomocy z nieprzytomną Karą. Jak się okazało, tajemniczy Music Meister pojawił się na Ziemi-38 znikąd, a przy aresztowaniu zaatakowała agentów D.E.O., ukradł eksplorator międzywymiarowy bohaterki i uciekł na Ziemię-1 odnaleźć „najszybszego człowieka na świecie”. Gdy zespoły starały się „odzyskać” Karę, w budynku pojawił się niespodziewany gość – Music Meister, z którym Flash pobiegł się zmierzyć. H.R. doradził Wally'emu, że aby odzyskać sprawność, nie może stać w miejscu, tylko musi działać od razu. Podczas walki przestępca zahipnotyzował również Barry'ego, wykazując się zdolnościami Supergirl, po czym uciekł. Drużyny starały się uratować przyjaciół, nie wiedząc do końca, co się z nimi dzieje. Gdy przestępca zaczął terroryzować Central City, Kid Flash, Vibe i Marsjanin Łowca pokonali go, zamykając następnie w rurze. Zgodnie z radą wroga, kiedy stan Barry'ego i Kary zaczął się pogarszać, Iris i Mon-El postanowili wykorzystać zdolności Vibe'a, aby ich uratować, co się ostatecznie udało. Po chwili ukazał się sam Music Meister, który zaznaczył, że zamierzał dać tylko lekcję złamanym sercom, po czym zniknął i nie jest przestępcą, po czym zniknął, śpiewając piosenkę[14].

Kiedy drużyna walczyła z Abra Kadabrą, H.R. był na randce. Kiedy wrócił, zobaczył Caitlin, która przeszła operację podczas jego nieobecności. Po krótkiej rozmowie stan dziewczyny zaczął się pogarszać i pomimo wielu prób resuscytacji, Ramon stwierdził zgon. Julian nie mógł pogodzić się z utratą Caitlin, więc ściągnął jej naszyjnik, zamieniając ją w Killer Frost, lecz jednocześnie ratując życie. Sam H.R., Cisco i Julian zostali odepchnięci lodowym podmuchem na ściany, a złe wcielenie ich przyjaciółki uciekło[15].

Artystyczna miłość[]

Zagrzewanie do walki

Barry obawiając się, że Savitar wygra i zabije Iris, postanowił udać się do 2024 roku, aby dowiedzieć się czegoś o sprinterze. Wally pomógł Allenowi w otworzeniu portalu i nim się obejrzał, chłopak zdołał wrócić, uważając, że ma plan mimo tego, iż wciąż nie wie, kto kryje się pod zbroją Savitara. Wszystkiemu uważnie przyglądał się H.R., który próbował rozluźnić atmosferę drużyny[16].

H.R wraz z drużyną postanowili iść tropem Allena z przyszłości i odnaleźli Tracy Brand, która w dalekiej przyszłości miała pomóc w budowie pułapki na Savitara. Bohaterowie odnaleźli swój cel na uniwersytecie, gdzie zauważyli, że kobieta zamierza zrezygnować z wybranego kierunku. Jakby tego było mało, zaatakowała ich Kiler Frost, zmuszając wszystkich do ucieczki. Nieco później Wells odnalazł dziewczynę w CC Jitters, gdzie próbowali ochronić ją przed kolejnym atakiem i namówić do kontynuowania badań. Konwersację przerwał jednak ponowny atak Killer Frost, który ponownie zakończył się niepowodzeniem. W związku z tym dziewczyna została zabrana do S.T.A.R. Labs, gdzie bohaterowie nakreślili Tracy całą sprawę i powiedzieli, kim zostanie w przyszłości. Tym samym poprosili ją o kontynuowanie badań i pomoc w uchwyceniu niebezpiecznego sprintera, na co kobieta początkowo się zgodziła. Niedługo po tym zdecydowała się uciec, aby to wszystko przemyśleć, lecz szczera rozmowa z H.R. przekonała ją do racji bohaterów. Po powrocie do laboratorium okazało się, że dziewczyna Joego ma kłopoty i Tracy musi zostać wykorzystana jako przynęta. Plan się powiódł i dzięki działaniom Flasha i Vibe'a nikt nie ucierpiał. Ujrzenie Savitara przekonało jeszcze bardziej doktor Brand do tego, iż musi pomóc zespołowi, co uszczęśliwiło H.R[17].

Pocałunek z Tracy

Tracy pracowała nad Speed Force Bazooką, kiedy odwiedził ja H.R. proponując jej chwilę odpoczynku. Próby zrelaksowania naukowca doprowadziły do pocałunku, którego mężczyzna się przestraszył i uciekł. Jakiś czas później speszony powrócił i sprawił, że Brand zrozumiała, co musi zmienić w swojej maszynie. Całą sprawę przedstawiła sprinterom, informując ich, że do zasilenia maszyny będą potrzebowali czegoś niezwykłego, generującego ogromne ilości energii[18].

H.R. z Tracy pracowali nad urządzeniem, wiedząc, iż zostało mało czasu. Po kilku godzinach Barry przyniósł element potrzebny do zasilenia bazooki, który zdobył wraz z Leonardem Snartem. W międzyczasie poznała tożsamość sprintera, który uznał, że kobieta powinna to wiedzieć, gdyż powierzają jej swoje życie. Savitar okazał się być sprytniejszy i podał się za Allena, dostając informacje od H.R. o lokacji Iris. Tracy zrozumiała tym samym, że nie ma wiele czasu, gdyż niedługo przeznaczenie się wypełni. Przyszykowała urządzenie i z zespołem udała się na ulicę Infantino Street, gdzie aktywowała urządzenie i dała je Flashowi podczas walki z wrogiem. W tym czasie Wells rozmawiał z Cisco, którego przeprosił za wszystko, uznając, iż to wszystko jest jego winą. Ramon poprosił mężczyznę, aby podczas jego nieobecności zajął się laboratorium, co pisarz przyrzekł, odpowiadając „do następnego razu”[19].

Poświęcenie H.R.

Zaraz po tym H.R. chwycił za część ostrza Savitara pozostawioną w laboratorium i takim sposobem odnalazł kryjówkę wroga. Tam uwolnił Iris z więzów, po czym zaczął z nią uciekać. Po drodze jednak narobili hałasu, więc Wells wpadł na pomysł zamiany ciał za pomocą specjalnego urządzenia. Przybrał postać dziewczyny, a ona jego i oddał się w ten sposób w ręce wroga. Po jakimś czasie Savitar zabrał go na Infantino Street, gdzie wbił ostrze w serce. Ostatkiem sił H.R. wyjawił drużynie swój plan i poprosił Barry'ego, aby podziękował Cisco za danie mu siły i odwagi, która pozwoliła mu na zrobienie tego[20].

Występy[]

Flash[]

Ciekawostki[]

Galeria[]

Sceny z serialu „Flash[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Potwór” wyemitowany 1 listopada 2016 roku.
 2. 2,0 2,1 Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Żywi lub martwi” wyemitowany 31 stycznia 2017 roku.
 3. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Nowe zagrożenie” wyemitowany 25 października 2016 roku.
 4. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Cień” wyemitowany 15 listopada 2016 roku.
 5. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Killer Frost” wyemitowany 22 listopada 2016 roku.
 6. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Inwazja!” wyemitowany 29 listopada 2016 roku.
 7. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Prezent” wyemitowany 6 grudnia 2016 roku.
 8. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Pożyczanie problemów z przyszłości” wyemitowany 24 stycznia 2017 roku.
 9. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Niedotykalny” wyemitowany 7 lutego 2017 roku.
 10. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Atak na Gorilla City” wyemitowany 21 lutego 2017 roku.
 11. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Atak na Central City” wyemitowany 28 lutego 2017 roku.
 12. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Gniew Savitara” wyemitowany 7 marca 2017 roku.
 13. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Powrót do Mocy Prędkości” wyemitowany 14 marca 2017 roku.
 14. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Duet” wyemitowany 21 marca 2017 roku.
 15. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Abra Kadabra” wyemitowany 28 marca 2017 roku.
 16. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Flash z przyszłości” wyemitowany 25 kwietnia 2017 roku.
 17. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Wiem, kim jesteś” wyemitowany 2 maja 2017 roku.
 18. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Przyczyna i skutek” wyemitowany 9 maja 2017 roku.
 19. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Infantino Street” wyemitowany 16 maja 2017 roku.
 20. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Meta” wyemitowany 23 maja 2017 roku.

Zobacz też[]

Advertisement