FANDOM


Hankerson – jeden z sędziów pracujący w sądzie w Central City.

Osobowość Edytuj

Hankerson posiada szacunek, akceptację i uznanie dla oskarżonych. Jest asertywny i sprawia bardzo dobre wrażenie, nie ulegając wpływom innych. Zawsze podejmuje sprawiedliwe decyzje, jest konsekwentny, stanowczy, zdecydowany, nawet wtedy, kiedy krytyka jest nieunikniona. Hankerson jest niezwykle opanowany, a także nie boi się podejmować niepopularnych decyzji.

Biografia Edytuj

Hankerson and Coolidge in court (6)

Zwolnienie z aresztu przestępcy

Hankerson prowadził wstępną rozprawę dotyczącą przestępcy Luciousa Coolidge'a, na której winę mężczyzny miał przedstawić technik policyjny Barry Allen, który mimo starań nie spełnił oczekiwań sędziego. To spowodowało, że Hankerson był zmuszony zwolnić Coolidge'a z aresztu, nie mogąc mu w żaden sposób udowodnić winy[1].

Kiedy Barry Allen został oskarżony o zamordowanie Clifforda DeVoe, Hankerson prowadził proces kryminologa. Przez cały czas słuchał bacznie uwag Antona Slatera i Cecille Horton, którzy stali po stronie obrony oraz oskarżyciela. Dopiero kiedy na sali sądowej pojawiły się nowe dowody, sędzia rozpatrzył je i pozwolił użyć ich w rozprawie. Kiedy wszystkie dowody zostały rozpatrzone, ława przysięgłych wydała wyrok mówiący o winie Allena przypisywanych mu czynów. Tym samym Hankerson ogłosił werdykt i wysłał natychmiastowo oskarżonego do Iron Heights[2].

Kiedy Cecille zgłosiła się do sędziego z nowymi dowodami, ten postanowił otworzyć kolejną część rozprawy. Kiedy wydawało się, że wyroku sprawy morderstwa DeVoe nic nie zmieni, Ralph Dibny pod postacią Clifforda wjechał na wózku na salę rozpraw i wytłumaczył, że cudownie obudził się dzisiaj w swoim łóżku. Przyznał, że za jego stanem nie stał Barry Allen, ale ktoś inny, kto mówił o podłożeniu ciała do domu kryminologa. W związku z tym, że DeVoe żył, Hankerson uniewinnił pozornego sprawcę z wnioskiem natychmiastowego wypuszczenia z Iron Heights[3].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Przyczyna i skutek
  2. The Trial of The Flash
  3. True Colors

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Przyczyna i skutek” wyemitowany 9 maja 2017 roku.
  2. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „The Trial of The Flash” wyemitowany 16 stycznia 2018 roku.
  3. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „True Colors” wyemitowany 6 lutego 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.