FANDOM


Grupa zadaniowa X – oddział specjalny założony przez Amandę Waller jako nieoficjalna rządowa grupa uderzeniowa, nazywany potocznie drużyną samobójców. W jej skład wchodzą groźni skazańcy bez szans na zwolnienie przez agencję A.R.G.U.S., którzy zobowiązali się wykonywać niebezpieczne dla własnego życia misje, w zamian za obniżenie wyroku.

Historia Edytuj

Grupa zadaniowa X została założona przez Amandę Waller w celu wykonywania niebezpiecznych misji dla życia jej członków – groźnych więźniów, w zamian za obniżenie wyroku. Już na samym początku istnienia organizacji, po nieudanej misji przewodnicząca A.R.G.U.S. myśląc, że jeden z najlepszych agentów, Digger Harkness nie żyje, nakazała Lyli Michaels zamknąć projekt. Później okazało się, że mężczyzna przeżył i stał się płatnym najemnikiem, chcącym wyrządzić krzywdę tym, którzy go zostawili. Po pewnym czasie, Strzała zaczął dostarczać A.R.G.U.S. najgroźniejszych i najbardziej niebezpiecznych przestępców, których pojmał. W ten skład wchodził między innymi Floyd Lawton, Ben Turner, i Mark Scheffer, którzy zostali zmuszeni przez Waller do dołączeniu do „drużyny samobójców”. Jakiś czas później w jej szeregi weszli też: Harley Quinn, Raven i Torque.

Pierwsza poważna misja grupy zadaniowej X miała miejsce podczas inwigilacji Gholema Qadira, który przetrzymywał niebezpieczne chemikalia pod swoją posiadłością. Skład zespołu dość często się zmieniał, gdyż członkowie ginęli, lub rezygnowali z skrócenia wyroku.

Członkowie Edytuj

Byli członkowie Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, grupa zadaniowa X była projektem rządowym, dzięki któremu superzłoczyńcy brali udział w najniebezpieczniejszych misjach w zamian za skracanie wyroków. Dla dodatkowej motywacji każdemu z nich wszywano zdalnie detonowane ładunki wybuchowe, aby każdy skazaniec miał tylko dwie opcje: sukces misji albo śmierć.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.