FANDOM


Slade... Dawno nie słyszałem tego imienia. Skąd znasz mego ojca?
Grant Wilson, „Star City 2046

Grant Wilson – syn Slade'a Wilsona, który w 2046 roku przejął władzę nad Star City, tworząc tym samym postapokaliptyczne miasto. Jako przestępca i niebezpieczny najemnik, mężczyzna przyjął pseudonim Deathstroke.

Osobowość Edytuj

Grant jest agresywnym i burzliwym człowiekiem, a zarazem jest niezwykle pewny siebie. Będąc niezrównoważonym człowiekiem, Wilson zaczął zajmować się przestępstwami z nieznanych przyczyn. Cechuje go niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Grant Wilson alias Deathstroke fight on Green Arrows (8)

Deathstroke podczas walki

  • Ekspert w walce wręcz – Grant jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby położyć kilku przeciwników w niewielkim odstępie czasu.
  • Ekspert w walce bronią – Grant potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej. Jego główną umiejętnością jest zdolność posługiwania się ostrymi mieczami.
  • Kondycja fizyczna – Grant regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycję fizyczną.
  • Znakomity taktyk – dzięki swojemu doświadczeniu, które zdobył podczas wykonywania misji, Grant stał się genialnym taktykiem. Właśnie ta cecha pozwoliła mu szybko przejąć władzę w Star City.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Grant urodził się z nieznanego związku Slade'a Wilsona, stając się tym samym młodszym bratem Joe[1].

Nowe zagrożenie Edytuj

Grant Wilson meet Sara Lance and Rip Hunter (8)

Spotkanie Connora, Sary i Ripa

Około 2031 roku, Grant przyjął strój podobny do tego należącego do jego ojca, po czym zgromadził armię, z którą najechał na Star City – wydarzenie to zostało nazwane „powstaniem”. Podczas wojny, jego żołnierze pozbyli się w większości bohaterów drużyny Zielonej Strzały. Widząc to, Oliver Queen stracił wiarę i wylądował w centrum miasta, gdzie Grant odciął mu lewą rękę. Mężczyźnie udało się uciec, ale został zmuszony do ukrywania się. Wojna Wilsona sprawiła, że wielu mieszkańców zostało zmuszonych do ewakuacji, a ci, którzy pozostali stworzyli gangi uliczne, działające po części na rozkazy Deathstroke'a. Jedynym problemem przestępcy był Zielona Strzała, który to walczył przeciwko mężczyźnie poprzez partyzanckie praktyki[1].

Piętnaście lat później podczas rutynowej kontroli ulic, Grant spotkał w jednej z uliczek Sarę Lance i Ripa Huntera. Naśmiewał się z kobiety, że to on był tym, który zabił jej ojca. Następnie ściągnął maskę, ujawniając swoja tożsamość i wezwał swoich ludzi, którzy otoczyli bohaterów. Mimo wielu prób uchwycenia celu, herosom udało się uciec. Poszukawszy łucznika, Grant odwiedził jedną z kryjówek ulicznego gangu, którym to tymczasowo przewodził Mick Rory. Kiedy jednak jego ludziom udało się schwytać Connora, Wilson zamierzał przeprowadzić na nim publiczną egzekucję w centrum miasta. Nagle armię zaatakowała drużyna legend wraz z Oliverem Queenem, którego to Wilson uważał za zmarłego. Kiedy siły wroga zostały rozproszone w walce, Grant został ogłuszony poprzez atak współpracujących łuczników[1].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Star City 2046

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Star City 2046” wyemitowany 25 lutego 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.