FANDOM


Walczymy o to, by wszyscy traktowani byli jednakowo – bez względu na urodzenie. Należy pokazać, że to nie tytuł czyni dżentelmena. Nie zhańbię się tak jak Brytyjczycy, choćbym miał zginąć, udowodnię, co to znaczy być Amerykaninem.
George Washington, „Zdrajca

George Washington – generał Armii Amerykańskiej, który później został pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Osobowość Edytuj

George był honorowym żołnierzem, przestrzegającym kodeksu. Z niezwykłą delikatnością traktował kobiety i nawet przed śmiercią nie myślał o porażce tylko o kontakcie z żoną. Chwile spędzone z Mickiem zaczęły wpływać na mężczyznę, a słowa przez niego wypowiadane żołnierz brał sobie do serca. Zrozumiał, że prawdziwy Amerykanin nie powinien się poddawać i musiał walczyć do samego końca. Docenił tak bardzo Rory'ego, że znacznie później kazał wybudować pomnik jego osobie.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

George Washington meet Sara Lance (2)

Zdolności strzeleckie

  • Ekspert w walce bronią – George potrafił posługiwać się bronią palną i bronią białą. Wykazywał się w tym niezwykłym doświadczeniem i celnością.
  • Kondycja fizyczna – jako żołnierz, George posiadał bardzo dobrą kondycję fizyczną.

Biografia Edytuj

Amerykanin się nie poddaje Edytuj

George Washington talk with Mick Rory

Świętowanie z Rorym

W Boże Narodzenie w 1776 roku, do namiotu generała Washingtona wszedł mężczyzna, który zamordował żołnierza[1]. Kiedy legendy odkryły aberrację w czasie, udali się na dzień przed śmiercią mężczyzny i odnaleźli go na przyjęciu świątecznym. Tam Sara za wszelką cenę zamierzała zabrać przyszłego prezydenta w bezpieczne miejsce, jednak zaskoczył ich Hunter, który postrzelił kobietę i nakazał swojemu wojsku zabrać ze sobą George'a i Rory'ego do armii brytyjskiej. Tamtejszy generał oświadczył, że Washington zostanie powieszony w godzinach porannych, a Mick miał zostać zaraz po tym wypuszczony, aby przekazać wieści. Przesiadując w namiocie, Rory próbował nauczyć mężczyznę, że prawdziwy Amerykanin nie powinien się poddawać i powinien walczyć do samego końca, co skutkowało ułożeniem planu, który został wykonany na chwilę przed zawiśnięciem na szubienicy. Po chwili na polu walki pojawił się Citizen Steel i Vixen, którzy uratowali dwójkę z rąk Brytyjczyków. Podczas pożegnania Mick docenił Washingtona tak jak on jego[2].

W wyniku tego spotkania i rzeczy, których Washington nauczył się od Rory'ego, w Waszyngtonie na zlecenie prezydenta został stworzony pomnik przedstawiający dzielnego i odważnego żołnierza – Micka[2].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Legion śmierci
  2. Zdrajca

Ciekawostki Edytuj

  • George Washington odpowiada w prawdziwej historii George'owi Washingtonowi, który był amerykańskim generałem i politykiem, wodzem naczelnym Armii Kontynentalnej, deputowanym do Kongresu Kontynentalnego, pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych oraz masonem.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Legion śmierci” wyemitowany 31 stycznia 2017 roku.
  2. 2,0 2,1 Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Zdrajca” wyemitowany 7 lutego 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.