FANDOM


Czego pragnę?! Czego pragnę?! Chcę zostać reżyserem!
George Lucas, „Magiczne artefakty

George Lucas – reżyser filmowy odpowiedzialny za stworzenie popularnej serii „Gwiezdnych wojen” czy też filmów o przygodach Indiany Jonesa.

Osobowość Edytuj

George jest strachliwym i delikatnym mężczyzną, który nie lubi, kiedy coś w jego życiu drastycznie się zmienia. Utrata przyjaciela, jakim był Phil Gasmer spowodowała, że Lucas porzucił szkołę filmową. Jednak jego chęć inspirowania innych, ukazywania im celu była silniejsza i postanowił wysłuchać Raya, Nate'a i Amayę wraz z ich opowieściami o tym, co osiągnie w przyszłości.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

George mając wielkie ambicje, pracował jako człowiek od rekwizytów Phila Gasmera i pomagał mu w nakręceniu filmu o podróżnikach w czasie. Mężczyźni dość mocno się do siebie zbliżyli, a sam Lucas każdą radę Phila brał do serca, próbując nauczyć się doskonałej reżyserki[1].

Życiowe zmiany Edytuj

George Lucas work with Rip Hunter (2)

Współpraca z Philem

Kiedy George i Phil opuścili na chwilę plan filmowy, podeszło do nich dwóch mężczyzny, którzy zaczęli grozić Gasmerowi z broni. Po chwili między przybyszami a innym zespołem odbyła się krótka potyczka, która skutkowała przyjazdem policji i aresztowaniem reżysera. George nie mógł wszystkiego zrozumieć, ale postanowił opuścić szkołę filmową i wyrzucił rekwizyty z produkowanego filmu na śmieci. Kiedy pakował się do samochodu, spotkał Raya, Nate'a i Amayę, którzy próbowali w dość dziwny sposób namówić mężczyznę do kontynuowania swojego celu. Gdy George wrócił do swojego pokoju wraz z poznanymi ludźmi, ponownie zaatakował go Damien i Malcolm, którzy poszukiwali kawałka drewna z rekwizytów filmu, gdyż według nich był to potężny artefakt nazywany Włócznią Przeznaczenia. Aby go znaleźć, przestępcy zabrali Lucasa i jego nowych znajomych do kontenera na miejskim wysypisku, gdzie po dłuższej chwili początkujący reżyser odnalazł przedmiot. Nate, Ray i Amaya kazali mu nie mówić o tym przestępcą i poprosili go, aby trzymając Włócznię, pomyślał o tym, czego najbardziej chciał. Początkowo niechętnie i z niedowierzaniem, George w końcu odważył się powiedzieć, że najbardziej pragnie zostać reżyserem[1].

Tym samym linia czasu została przywrócona na właściwy tor, a George wkrótce po tym stworzył serię „Gwiezdnych wojen”, na której wychował się Ray Palmer, a następnie współtworzył filmy o przygodach Indiany Jonesa, które zainspirowały Nate'a Heywooda[1].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Magiczne artefakty

Ciekawostki Edytuj

  • George Lucas odpowiada w prawdziwej historii George'owi Lucasowi, który był amerykańskim reżyserem, producentem, scenarzystą, a także przedsiębiorcą i filantropem oraz okazjonalnie aktorem. Zasłynął stworzeniem popularnej serii „Gwiezdne wojny”, był także pomysłodawcą filmów i serialu o przygodach Indiany Jonesa.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Magiczne artefakty” wyemitowany 24 stycznia 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.