Arrowwersum
Advertisement

Gary „Gaz” Lester (zm. w 2014 roku) – były członek zespołu z Newcastle, który posłał duszę młodej Astry w ręce Nergala. Był jednocześnie dobrym przyjacielem Johna Constantine’a, lecz odwrócił się od niego po incydencie.

Gdy stanął do walki z demonem głodu, Mnemothem, ciało Gary’ego zostało wykorzystane przez Constantine’a do uwięzienia bestii, zmuszając przyjaciela do przeżycia wielu cierpień i bólu przed ostateczną śmiercią.

Osobowość[]

Przed incydentem z Newcastle, Gary był podobny do Johna – porywczy, arogancki i pewny siebie. Nie zdawał sobie jednak sprawy, z jakimi zagrożeniami się mieżą, a także, że przyjaciele wykorzystują go tylko dlatego, iż miał samochód. Po tym, jak przypadkowo wysłali duszę małej dziewczynki do Piekła, Lester popadł w paranoje. Powrócił do narkotyków, które zażywał w większych dawkach. Całkowicie odcinał się od świata próbując zapomnieć o tym, co się stało.

W głębi duszy chciał jednak w końcu nadać swojeu tchórzliwemu życiu sens. Gdy nadarzyła mu się okazja wypędzenia demona z ciała chłopaka, wykorzystał ją, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa. W związku z tym był zmuszony spotkać się ponownie z Constantinem, który to ostatecznie pogodził się z Lesterem. Zgodził się, aby egzorcysta wykorzystał jego ciało jako pułapkę na demona głodu, wiedząc, iż jest to wyrok śmierci. Uświadomił sobie jednak, że to będzie najlepsza i najodważniejsza śmierć, jaka mogła go spotkać, lecz ostatecznie poprosił Johna, aby był z nim do samego końca.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Moce Lestera

  • Magia – jako były członek zespołu z Newcastle, Gary posiadał swoiste mistyczne zdolności oraz okulistyczne. Był w stanie wypędzić demona z ciała chłopaka i uwięzić go w butelce na pewien czas.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Po tym, jak mała dziewczynka została opętana przez demona, John Constantine wraz z Anną Marią Flynn, Garym Lesterem, Ritchim Simpsonem i Chasem Chandlerem zamierzali jej pomóc. Celem było wypędzenie demonicznej istoty z jej ciała, lecz nie było to takie proste. John postanowił więc wezwać większego demona – Nergala, aby ten ukazując swoją siłę, pozbył się mniejszego demona. Początkowo plan się sprawdzał, lecz demon chwycił gwałtownie Astrę przed wszystkimi i zabrał jej duszę do Piekła. Samo ciało zostało rozerwane na małe kawałki i porozrzucane po całym pomieszczeniu[1]. Tego dnia Gary był jednak pod wpływem narkotyków i gdy sprawa zaczęła się zawalać, ukrył się pod łóżkiem na górze. Czuł taki wstyd, że odciął się od znajomych i zaczął balować, docierając do Sudanu[2].

Tam będąc w wiosce Khartoum zauważył chłopaka z dziwnymi symbolami ochronnymi wyrytymi na twarzy. Postanowił uwolnić go od cierpienia i bólu, zabierając go w pewne miejsce. Tam przywiązał go do łóżka i zaczął odprawiać egzorcyzm, zamykając demona tkwiącego w chłopcu w butelce[2].

Odważna śmierć[]

Poświęcenie Gary’ego

Gary chcąc dostarczyć demona w butelce Johnowi, udał się samolotem do Atlanty. Będąc na głodzie narkotykowym, starał się przejść odprawę, na której zadano mu pytania, kim jest, jak się czuje, gdzie był i co przewozi. Jego odpowiedzi i zachowanie wzbudziły jednak zaniepokojenie pracownika, który przekazał mężczyznę policjantowi. Ten zaczął przesłuchiwać Gary’ego, chcąc dowiedzieć się, co w jego bagażu robił ładny i zapewne cenny dzbanek. Lester starał się bezproblemowo wyjaśnić, proszą mundurowego, aby nie otwierał go. Policjant jednak był innego zdania, gdyż uważał pasażera za narkomana i otworzył artefakt, wypuszczając rój robali, które wleciały do jego ciała. Gary zdecydował się uciec, wiedząc, że nic nie może teraz zrobić. Udał się do młyna Wintersa, gdzie wpadł w pułapkę antygrawitacyjną. Dopiero gdy Constantine przybył wraz z Zed Martin, uwolnili go i pozwolili mu wszystko wyjaśnić. Po niedługiej rozmowę John zostawił Zed z Lesterem, a sam postanowił zbadać, z kim ma do czynienia. Podczas nieobecności egzorcysty Zed przypadkowo dotknęła Gary’ego, odczuwając jego ból, cierpienie, nałóg i wstyd, a gdy się otrząsnęła, narysowała postać chłopca, którą widziała. Gdy John powrócił, wyjaśnił, że walczą z demonem głodu, który korzysta z żywicieli, a kiedy ten zacznie słabnąć, korzysta z kolejnego. Martin wręczyła egzorcyście rysunki chłopaka, którego zobaczyła przez wizje, w związku z czym Constantine postanowił odwiedzić szamana. Tymczasem Lester miał dość, że John go odpycha i nie pozwala mu uczestniczyć w sprawie, z którą przyszedł. Na drodze ustała mu Zed, która nie chciała go wypuścić, lecz ten znając jej wyczulone zmysły, dotknął ją, przekazując ból, wstyd i głód, po czym poszedł. Udał się zdobyć narkotyki, lecz gangsterzy sprzedający towar zaczęli go bić. Z opresji uratował go Constantine, z którym zaraz po tym udał się do baru szczerze porozmawiać. Widząc w telewizji, że demon zatrzymał się w kinie, postanowili wspólnie pokonać bestię. Po drodze zmuszeni jednak byli włamać się do muzeum i odwrócić uwagę, aby zdobyć ostrze szamanów. Gdy Gary zdobył potrzebny przedmiot, wspólnie ruszyli do kina, po drodze kradnąc dwa służbowe identyfikatory[2].

Na miejscu zobaczyli demona w ciele człowieka zjadającego popcorn. Właśnie wtedy Gary zrozumiał, dlaczego jest tutaj sam z Johnem – demona nie można uwięzić w żadnym naczyniu, tylko w innym człowieku. Lester przemyślał sprawę i uznał, że to może być najlepsza śmierć w jego życiu, najlepsze zakończenie jego marnego żywota – w końcu poczuł się potrzebny. Ostatecznie zgodził się na to, więc Constantine przystąpił do rzucania zaklęcia. Kiedy tylko demon wybrał Gary’ego jako kolejnego żywiciela, John za pomocą ostrza wyrył na jego twarzy symbole ochronne. Zaraz po tym zabrał go do młyna, gdzie zastał Zed. Dziewczyna była zła na egzorcystę, że podpuścił przyjaciela, który tylko chciał być taki, jak on. Ten wykrzyczał tylko, że Gary wiedział, na co się pisze i kazał Martin przygotować salę na końcu długiego korytarza. Po zabraniu tam Lestera John przywiązał krzyczącego z bólu przyjaciela do łóżka i siedział przy nim, trzymając go za rękę. Było to dla niego trudne, a w dodatku po chwili pojawił się Manny. Tym razem nie zatrzymał czasu, lecz klęknął przed łóżkiem i zaczął wpatrywać się w cierpiącego człowieka[2].

Kiedy zespół Consntantine’a badał w Nowym Orleanie sprawę tajemniczej śmierci detektywa Dupree, Gary przejął jego martwe ciało, aby ostrzec Johna o wyznaczonej nagrodzie za jego głowę[3].

Występy[]

Constantine[]

  1. Non Est Asylum
  2. A Whole World Out There
  3. Waiting for the Man

Ciekawostki[]

Galeria[]

Sceny z serialu „Constantine[]

Przypisy[]

  1. Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Non Est Asylum” wyemitowany 24 października 2014 roku.
  2. 2,0 2,1 2,2 2,3 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „A Feast of Friends” wyemitowany 14 listopada 2014 roku.
  3. Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Waiting for the Man” wyemitowany 13 lutego 2015 roku.

Zobacz też[]

Advertisement