FANDOM


Gary Green – jeden z agentów Biura Czasu, zaufany agent Avy Sharpe, a także przyjaciel Johna Constantine'a.

Osobowość Edytuj

Gary jest agentem posłusznie wykonującym zadania Ripa Huntera. Nie sprzeciwia się jego rozkazom, nie zważając uwagi na konsekwencje. Wszystko, co robi, czyni dla ochrony linii czasu i dla tego celu jest gotowy zginąć. Brakuje mu odwagi i jest fajtłapą, często gorzej wpływając na historię, aniżeli legendy, których nienawidzi.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

 • Ekspert w walce wręcz – Gary jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby przetrwać dłuższą walkę z kilkoma przeciwnikami.
 • Ekspert w walce bronią – agent potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.

Biografia Edytuj

Praca dla biura Edytuj

Time Bureau hunting Julius Caesar (7)

Pościg za Cezarem

Gary Green został przydzielony przez agentkę Sharpe do dwuosobowej drużyny, której zadaniem było przenieść się do lokacji Micka Rory'ego i przyprowadzić odnaleziony przez niego anachronizm – Juliusza Cezara. Agenci jednak wrócili do kryjówki ze zwykłym człowiekiem przebranym za rzymianina, więc legendy zostały wyśmiane i wyrzucone z budynku. Kiedy „bohaterowie” opuszczali agencje, Gary zatrzymał ich i wręczył im kartę parkingową, którą należy podbić[1].

Kiedy Ava dowiedziała się o ingerencji legend na anachronizm w Wisconsin w 1870 roku, wysłała agenta Greena na zwiady. Ten jednak został pojmany przez bohaterów i gdy tylko kobieta próbowała się z nim skontaktować, zrozumiała, że wpadł w tarapaty. Po dłuższym czasie agentka uwolniła Gary'ego, odchodząc z nim do siedziby Biura Czasu[2].

Gary Green zauważa Kuasę w 2042 roku

Gary zauważa Kuasę

Gary został wysłany za anachronizmem do Seattle w 2042 roku, gdzie zauważył atak meta-człowieka na ciężarówkę A.R.G.U.S. Jego sygnał S.O.S. na jego nieszczęście został przechwycony przez legendy, które przybyły po agenta w wyznaczone miejsce. Nie mając innego wyboru i bojąc się Rory'ego, opowiedział o tym, co się wydarzyło. Wspólnie przeanalizowali sprawę na Waveriderze pozostając tam, dopóki na pokładzie nie pojawiła się Zari Tomaz, której ten przypadkowo wygadał o podróżach w czasie. Green widząc, jak bardzo namieszał, postanowił ponownie – teraz poprawnie wezwać Biuro Czasu. W związku z tym agentka Sharpe przyleciała własnym statkiem i zaczęła atakować bohaterów, kiedy tylko Gary przeszedł na jej pokład. Atak okazał się być nieskuteczny, ale agentka przy mężczyźnie zagroziła legendom, że nie będzie zważała na to, czego od nich oczekuje Hunter i kiedy tylko ponownie ich wyśledzi, pokona ich i skończy z ich drużyną[3].

Gary pojawił się w symulacji Gideon stworzonej dla Zari Tomaz, która to miała odkryć swoje miejsce w drużynie legend[4]. Kilka dni później Green wracał z biura do domu, rozmawiając przez telefon. Wtedy też niespodziewanie sprinter zabrał mu zarówno smartfona, jak i kuriera czasu, ściągając przy okazji spodnie. Kiedy tylko mężczyzna zrozumiał, co go spotkało, szybko udał się do restauracji, w której agentka Sharpe spędzała czas z kapitan Lance. Gary ukradkiem postanowił przerwać ich randkę, przywołując po cichu Avę. Mężczyzna opowiedział kobiecie, co się wydarzyło, a także wspomniał, że z biura znikł również płaszcz dyrektora Huntera, dając agentce do zrozumienia, że za wszystkim stał Rip[5].

Nowy dyrektor, nowy porządek Edytuj

Gary informuje legendy i Avę o wiadomość Raya Palmera

Przekazanie informacji legendom

Po ostatnich wydarzeniach Gary udał się do Biura, gdzie wraz z agentami otrzymali telefon Raya Palmera zamknięty w pirackiej butelce. Po dostaniu się do urządzenia okazało się, iż naukowiec został porwany przez Darhków i ci go przetrzymują. Green szybko postanowił skontaktować się z agentką Sharpe, która ku jego zdziwieniu znajdowała się na pokładzie Waveridera. Mężczyzna przekazał wszelkie informacje, ukazując wideo legendom, którzy rozpoczęli poszukiwania, idąc wskazówkami Palmera. Tego samego dnia późnym wieczorem, dyrektor Bennett został zamordowany przez Grodda, a agentka Sharpe automatycznie stała się jego następcą, przywracając Ripa Huntera do pracy[6].

Kiedy Sara Lance została opętana przez Mallusa i zaczęła używać totemu śmierci, Ava wraz z Garym postanowiła ściągnąć Johna Constantine'a do pomocy. W tym celu udali się do jego biura w Nowym Jorku. Mężczyzna nie miał jednak pomysłu, jak dotrzeć na statek porzucony w czasie, więc zgodnie z radą Gary'ego zlokalizował artefakt, skutecznie przenosząc się na pokład Waveridera. Tam od razu zaatakował opętaną przyjaciółkę magią, lecz Mallus podstępnie użył głosu Astry, aby bezskutecznie przeciągnąć egzorcystę na swoją stronę. Ostatecznie Mick Rory za pomocą totemu ognia ogłuszył Sarę, a głos Avy przywrócił rozum kobiecie[7].

Gary, Sara i Ray odwiedzają rodziców Avy Sharpe

Gary odwiedza rodziców Avy

Kiedy Ava zniknęła na kilka dni, Gary przerażony kryciem jej osoby udał się do legend i poprosił Palmera oraz Lance o pomoc. Wspólnie odwiedzili jej rodziców, którzy okazali się być zatrudnionymi aktorami. PO tym czasie wrócili do Biura, gdzie zastali Avę. Kobieta przyznała, że nic jej nie grozi i kazała odejść legendom. Ci jednak po niedługiej chwili ukradli statek i przenieśli się do Vancouver w 2213. Gdy tylko Ava się o tym dowiedziała, sama odwiedziła ten rok i rozglądając się dookoła, dostrzegła swojego klona, mdlejąc i padając na ziemię. Trójka przyjaciół szybko wytłumaczyła, że Sharpe może być jedynym z klonów produkowanych we właśnie tym miejscu. Nie interesowały ją szczegóły, a jedynym celem był powrót na statek matkę, omijający Avy-strażników. Ava postanowiła udawać jedną z nich, aby pomóc przyjaciołom przejść dalej. Mimo starań nawiązała się walka, którą bohaterowie wygrali, skutecznie opuszczając 2213 rok. Po tym wszystkim Ava starała się z Sarą ułożyć to, co widziała w jedną całość, nie mogąc pogodzić się z myślą, że jest klonem. Green nie był pewien, czy zdoła dotrzymać tajemnicy, więc Ray zabrał go na usunięcie wspomnień[8].

Kiedy legendy wypoczywały na Arubie po pokonaniu Mallusa, Gary przebrał się za Johna Constantine'a i odwiedził bohaterów. Wraz z nim pojawił się egzorcysta, który miał pretensje do herosów, że ci wypuścili demona, otwierając drzwi nowym, mistycznym zagrożeniom. Jednocześnie wyrzucił z worka odciętą głowę smoka, wskazując na powagę sytuacji[9].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Aruba-Con” wyemitowany 10 października 2017 roku.
 2. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Freakshow” wyemitowany 17 października 2017 roku.
 3. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Zari” wyemitowany 24 października 2017 roku.
 4. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Here I Go Again” wyemitowany 19 lutego 2018 roku.
 5. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „The Curse of the Earth Totem” wyemitowany 26 lutego 2018 roku.
 6. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „No Country for Old Dads” wyemitowany 5 marca 2018 roku.
 7. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Necromancing the Stone” wyemitowany 19 marca 2018 roku.
 8. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „I, Ava” wyemitowany 26 marca 2018 roku.
 9. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „The Good, The Bad and The Cuddly” wyemitowany 9 kwietnia 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.