FANDOM


Wiesz jak długo pali się skóra? Ja wiem, z doświadczenia...
Garfield Lynns, „Spalony

Garfield Lynns (zm. w styczniu 2013 roku) – były strażak Departamentu Straży Pożarnej, który pozornie zginął podczas jednej z akcji w 2009 roku. W rzeczywistości przeżył i pozostawiony przez załogę postanowił zemścić się na kapitanie Raynesie, przyjmując pseudonim Świetlika.

Osobowość Edytuj

Garfield był odważnym mężczyzną, gotowym skoczyć dla innego człowieka w ogień, ażeby tylko mu pomóc. Przejawiał to działając jako strażak Departamentu Straży Pożarnej w Starling City, lecz jego odwaga przyczyniła się do jego śmierci. Nie zamierzał słuchać rozkazów kapitana Raynesa, uważając, iż mogą uratować budynek. Przez ten czyn został uznany jako martwy, kiedy w rzeczywistości cierpiał z powodu poparzeń. Po dojściu do siebie uznał Raynesa za winnego tego, co mu się stało i postanowił mścić się na nim, zabijając „Świetliki” tylko po to, aby strażak został sam.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Raynes and Firefly meet (5)

Polewanie terpentyną ofiary

  • Ekspert w walce wręcz – Lynns był zdolny do walki wręcz, dzięki czemu był w stanie powalić Kaptura.
  • Znajomość ognia – Lynns posiada niezwykłą wiedzę na temat ognia, co pozwoliło mu wykorzystywać jego funkcje w praktyce.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Garfield od wielu lat pracował jako strażak Departamentu Straży Pożarnej w Starling City, przynależąc do grupy „Świetlików”. Pewnego razu, podczas próby okiełznania potężnego pożaru fabryki Nodell Towers, Lynns nie posłuchał rozkazu kapitana Raynesa dotyczącego wycofania się, uznając, że mogą uratować budynek. Decyzja ta przyczyniła się do jego pozornej śmierci, lecz jego spalone ciało zostało wyciągnięte spod gruzów przez nieznaną osobę. Widząc, co zrobił mu żywioł, postanowił zemścić się na kapitanie[1].

Pośmiertne zabójstwa Edytuj

Garfield Lynns death (4)

Śmierć Lynnsa

Garfield zaczął mordować kolejno członków „Świetlików”, w tym Danny'ego de la Vega, przez co rozpoczęło się śledztwo dotyczące tajemniczego zabójcy. Podczas kolejnej akcji i ofierze, Lynns spotkał Kaptura, którego przewrócił i ulotnił się w ogniu. Jakiś czas później udał się do klubu, w którym było organizowane przyjęcie na cześć strażaków. Podpalił wiele miejsc, siejąc panikę gości i ruszył w kierunku Raynesa, którego obwinił za to, co mu się przydarzyło, polewając go w tym czasie terpentyną. Uznał, że zabijając byłą załogę, kapitan poczuje ból, aż w końcu zostanie sam. Następnie chwycił zapalniczkę i zamierzał podpalić strażaka, lecz przeszkodził mu w tym Kaptur. Przestępca zdradził, że nie boi się śmierci, a strachem jest dla niego życie, po czym uznał swoją misję za zakończoną i skoczył w płomienie, ginąc na miejscu[1].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

  1. Spalony

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Garfield Lynns znany był jako przestępca Świetlik, który w przeszłości zajmował się fajerwerkami. Wskutek wypadku jego ciało zostało poparzone, a on tak bardzo zafascynował się ogniem, że z pomocą plecaka odrzutowego i miotacza ognia zaczął siać spustoszenie na ulicach Gotham.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Spalony” wyemitowany 16 stycznia 2013 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.