FANDOM


Jestem zaledwie sługą. To król Artur działa na chwałę Camelotu. Bo czyż nie trzeba zachować czystego serca, by nie wpaść w objęcia tyranii?
Galahad, „Camelot/3000

Galahad (zm. w 507 roku) – prawa ręka króla Artura oraz jeden z Rycerzy Okrągłego Stołu, który zmarł z rąk swojego władcy.

Osobowość Edytuj

Galahad był miłym, szanowanym oraz honorowym rycerzem, który z całą miłością i oddaniem walczył za Camelot. Wiedział, że tylko stając u boku króla Artura może przyczynić się do największej dobroci dla świata i ludzi.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

  • Zdolności waleczne – Galahad będąc jedynym z Rycerzy Okrągłego Stołu, posiadał niezwykłe zdolności waleczne. Potrafił władać mieczem, ale wyjątkowo dobrze radził sobie pięściami.

Biografia Edytuj

Współpraca z legendami Edytuj

King Arthur kill Sir Galahad (1)

Śmierć Galahada z rąk króla

Podczas jednej z uczt przy okrągłym stole, w twierdzy pojawiła się grupa pewnych osób, które chciały pomóc Camelotowi. Kiedy doszło do porozumienia między nimi, z rozkazu króla Artura wznowiono ucztę, na którą zaproszono przybyszy. Kiedy Galahad delektował się mięsem z wieprza, podszedł do niego Ray z Palms, który zachwycał się zdolnościami mężczyzny i jego oddaniem. Po chwili we wrotach pojawił się król ze schwytanym Czarnym Rycerzem, jednak dość szybko okazało się, że jest to tylko sztuczka wroga, który przejął kontrolę nad królem. W wyniku starcia Galahad zmarł z rąk swojego władcy, któremu dzielnie służył[1].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Camelot/3000

Ciekawostki Edytuj

  • Galahad odpowiada w prawdziwej historii legendarnemu Sir Galahadowi, który był jednym z Rycerzy Okrągłego Stołu i nieślubnym synem Lancelota. Jako najczystszy spośród rycerzy zdobył świętego Graala.
  • Miecz Galahada został zabrany przez Raya, który wzmocnił go gwiazdą karła z egzoszkieletu.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Camelot/3000” wyemitowany 21 lutego 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.