Arrowwersum
Advertisement

Freedom Fighters: The Ray” –animacja traktowana jako serial animowany, wydawany w 30-minutowych częściach, produkowany przez sieć telewizyjną The CW. Amerykańska premiera miała miejsce w 8 grudnia 2017 roku na kanale CW Seed.

Fabuła serialu jest oparta o komiks pt. „Freedom Fighters” wydawany przez DC Comics, który opisywał przygody zespołu amerykańskich superbohaterów działających pod dowództwem Wujka Sama. Ich zadaniem było robić to, czego inni superbohaterowie robić nie mogli lub też nie robili, jednocześnie walcząc przeciwko tyranii w całkowicie autorytarnym świecie.

Obsada[]

Aktorzy[]

Produkcja[]

Fabuła[]

A Hero Rises[]

Karta tytułowa części pierwszej

Przez całe życie Ray Terrill walczył z niesprawiedliwością, marząc o przyczynieniu się do prawdziwych zmian na świecie, tak jak dokonał tego jego starszy brat, który zginął na wojnie w Afganistanie. Pewnego dnia mężczyzna natyka się na konającego bohatera z innego świata, którym okazuje się być jego sobowtór. Umierający Terrill przekazuje swojemu odpowiednikowi z Ziemi-1 energie, czyniąc z niego bohatera – The Raya. Szybko jednak okazuje się, że Ray oprócz nadprzyrodzonych zdolności zyskał cel do wypełnienia, który dotyczy Ziemi-X. Świeżo upieczony bohater musi nauczyć się wykorzystywać swoje moce, godząc się z prawdziwym sobą, nawet jeśli będzie to wymagało od niego szczerej i trudnej rozmowy z bliskimi.

Earth-X[]

Karta tytułowa części drugi

Ray Terrill – młody mężczyzna, który ledwo co otrzymał supermoce od swojego sobowtóra – próbuje żyć jako superbohater, chroniąc swojego miasta. Otrzymuje wsparcie od bohaterów ze Star City, Central City, Detroit i kiedy zamierza rozpocząć swój trening, Overgirl atakuje jego rodzinę. To zmusza Raya do przeniesienia się na Ziemia-X, gdzie będzie musiał stać się bohaterem z prawdziwego zdarzenia i podjąć trudną decyzję, która na zawsze odmieni jego życie.


Ciekawostki[]

  • Animacja ta jako druga z Arrowwersum dzieje się na innej Ziemi. Pierwszym jest „Supergirl”, którego fabuła dzieje się na Ziemi-38. Pozostałe seriale opowiadają o losach Ziemi-1.

Zobacz też[]

Advertisement