FANDOM


Frankie odeszła, jestem Magenta!
Frankie Kane, „Magenta

Frankie Kanemeta-człowiek często zmieniający rodziców zastępczych z nieznanego powodu. Przez swoje rozdwojenie jaźni i kontakt z Doktorem Alchemym, Frankie stała się przestępczynią znaną pod pseudonimem Magenta.

Osobowość Edytuj

Frankie z pozoru wydaje się być obłąkanym człowiekiem, lecz w rzeczywistości jest małą, przestraszoną dziewczynką, szukającą rozwiązania na wszystkie swoje problemy i jednocześnie bojącą się o innych. Jej osobowość wytworzyła jednak drugą jaźń, która połączyła się z Magentą – zupełną przeciwnością Franki, złą na wszystko i szukająca możliwości zemsty na ludziach, którzy wyrządzali jej krzywdę. Nie poddaje się i walczy z dobrą osobowością dziewczyny, która za wszelką cenę chce się wyprzeć złej wersji siebie.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Magenta and Flash fight-talk (1)

Zdolności Magenty

  • Magnetokineza – Magenta posiada zdolność psychiczną, która pozwala jej na kontrolowanie sił magnetyzmu, a tym samym i metalami.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Frankie została osierocona w dość młodym wieku i przez długi czas zmieniała rodziny, gdyż żadna nie była odpowiednia. W tym czasie zaczęła rozwijać się jej druga tożsamość, kiedy nagle John James ją zaadoptował. Mimo początkowej nadziei, przez stanowczy charakter mężczyzny, stan psychiczny Frankie zaczął się pogarszać. W międzyczasie zaczęła mieć wizje z innego życia, a potem słyszała głosy Doktora Alchemy’ego, który sprawił, że wizje stały się rzeczywistością[1].

Zaburzenia psychiczne Edytuj

Doctor Alchemy and Magenta talk (1)

Rozmowa z Alchemym

Pewnej nocy, kiedy John wrócił do domu, zażądał od żony przygotowania obiadu. Frankie przejęła się tym, jak mężczyzna traktuję ją i jej matkę, po czym jako Magenta zraniła poważnie przybranego ojca latarnią uliczną. Następnego dnia dziewczyna była przesłuchiwaną przez Joe Westa, lecz chwilę później Julian Albert odkrył, że to Frankie stoi za zranieniem Johna. Krzyk śledczego sprawił, że Magenta ponownie przejęła kontrolę i próbowała zniszczyć komisariat, po czym niespostrzeżenie uciekła. Dziewczyna odwiedziła Doktora Alchemy’ego, któremu powiedziała, że Frankie wciąż walczy. Mistyk, chcąc przekonać dziewczynę do złego, stwierdził, że jeśli uda jej się złamać Flasha, Frankie też da radę. Wieczorem Magenta użyła swoich zdolności, aby skierować gigantyczny tankowiec na szpital, w którym mieścił się jej przybrany ojciec. Oprócz Flasha stawiła się też inna sprinterka, która pomogła bohaterowi w zatrzymaniu dziewczyny. Bohater postanowił więc porozmawiać z Frankie, kiedy tankowcem zajmował się kto inny. Flash wytłumaczył dziewczynie, że robiąc to, co teraz robi, staje się taka sama jak John. Właśnie wtedy Frankie udało się przejąć kontrolę nad Magentą i zabrała z dachu szpitala tankowca, a następnie przeprosiła za swoje zachowanie, wtulając się w herosa. Po tym wszystkim została zabrana do S.T.A.R. Labs, gdzie została poinformowana, że John został aresztowany i stracił prawa do opieki nad dziećmi. Doktor Snow załatwiła lepszy dom dla dziewczynki w Keystone City z kochającą rodziną. Kiedy Frankie zapytała, co się stanie, gdy Magenta znowu przejmie kontrolę, drużyna zaznaczyła, że w takiej sytuacji zawsze jej pomogą[1].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Magenta

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Magenta” wyemitowany 18 października 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.