Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Zmieniłam się, jestem gotowa.

Francine West, „Flash z dwóch światów

Francine West (zm. w 2016 roku) – była żona Joe Westa, a także matka Iris West i Wally'ego Westa.

Osobowość[]

Francine była kochającą matką i żoną, która popadła w nałóg narkotykowy, przez który została zmuszona opuścić rodzinę dla bezpieczeństwa. Po długim czasie od rozstania i nie odbieraniu telefonów, kobieta zdecydowała odwiedzić się swojego męża i córkę, gdyż się za nimi stęskniła. Mężczyzna wybaczył kobiecie, ale Iris nie chciała jej znać. Kiedy się dowiedziała, że matka cierpi na syndrom MacGregora, postanowiła poszukać informacji o tym, czy nie kłamie. Okazało się, że pozostał jej rok życia, ale osiem miesięcy po opuszczeniu Central City urodziła syna.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Francine poznała Joe Westa, którego poślubiła i z którym miała córeczkę – Iris West. Kobieta była uzależniona od narkotyków, które niejednokrotnie przedawkowała. Kiedy Joe prowadził śledztwo, otrzymał telefon od małego dziecka, która poinformowała mężczyznę, że matka zemdlała. W pośpiechu policjant trafił do domu, gdzie zauważył nieprzytomną żonę na kanapie i dziecko zbliżające się do płonącej gazówki. Francine została uratowana, ale zdecydowała się opuścić rodzinę dla bezpieczeństwa. Zamiast mówić Iris prawdę, Joe wymyślił kłamstwo o tym, że jej matka była dobrą osobą, która tragicznie zmarła[1][2].

Stęskniona matka[]

Konwersacja o córce

Francine odwiedziła Joe Westa w Departamencie Policji, tuż po pozbyciu się Sand Demona z Central City. Kiedy mężczyzna ją zauważył, obraźliwe spytał ją, jaki jest cel odwiedzin. Kobieta oznajmiła, że stęskniła się za nim i za córką, którzy nie odbierają od niej telefonów[3].

Joe umówił się z Francine w pobliskim barze, gdzie dowiedział się, że kobieta zamierza pocieszyć córkę po stracie Eddie'go. Pomiędzy byłym małżeństwem rozwiązała się gorąca rozmowa, podczas której policjant dał byłej żonie kopertę z pieniędzmi i dał czterdzieści osiem godzin na opuszczenie miasta, po czym odszedł zdenerwowany[1].

Francine spotkała się z Iris i Joe w CC Jitters, gdzie prowadzona była rozmowa. Kobieta chciała przeprosić córkę, jednak ta zaczęła pytać, dlaczego dopiero teraz chce z nimi rozmawiać. Nie dostała jednoznacznej odpowiedzi, więc uznała, że najlepiej będzie, jak Francine będzie trzymać się z daleka od nich, po czym odeszła. Kobieta spotkała się ponownie z Joe w Departamencie Policji, gdzie poinformowała go o swojej chorobie i czasie, jaki jej został. Mężczyzna przedstawił tę sytuację córce, która postanowiła spotkać się z Francine później w barze. Podczas tej rozmowy dziewczyna wyraziła współczucie matce, jednak powiedziała jej, że jest reporterem śledczym. Chcąc dowiedzieć się więcej, poszukała prawdy o Francine, która osiem miesięcy po opuszczeniu Central City urodziła syna. Zdenerwowana dziewczyna chciała dowiedzieć się tego z jej ust, jednak kobieta zaprzeczała. To podgrzało atmosferę, a Iris uznała, że lepiej będzie, jak kobieta opuści miasto[4].

Umierająca Francine z rodziną

Francine odpoczywała w szpitalu będąc w ciężkim stadium choroby, kiedy odwiedził ją Joe z córką. Mężczyzna pozostawił je same, pozwalając porozmawiać im na osobności. Umierająca kobieta zdradziła, że jedyne, co chciałaby otrzymać przed śmiercią, to móc zobaczyć ich całą rodzinę razem. Kobietę poinformowała Iris, ażeby porozmawiała z nią teraz, póki ma taką możliwość. Reporterka zdradziła, że ma wiele wspaniałych wspomnień z dzieciństwa i nie może sobie ich wyobrazić, kiedy obok byłaby ona wraz z Wally'm. Dziewczyna przyznała, że nie jest już wściekła na matkę, jednak żałuje, że nie wróciła do nich wcześniej, gdyż wybaczyłaby jej już wtedy, tak, jak zrobiła to teraz. Po chwili Iris wybiegła ze szpitalnego pokoju z płaczem, pozostawiając zapłakaną Francine samą. Po późniejszym pożegnaniu z synem, kobieta zmarła w szpitalu[2].

Występy[]

Flash[]

 1. Flash z dwóch światów
 2. Co za rodzinka!
 3. Moc Firestroma
 4. Reverse-Flash powraca
 5. Gniew Savitara

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, matka Iris West nazywała się Fran Russell , natomiast przybrana matka to Nadine West. Imię przedstawione w serialu „Flash” wydaje się być kombinacją komiksowych postaci.
 • Francine West jest drugą przedstawioną osobą chorującą na syndrom MacGregora. Pierwszą jest William Tockman zwany Królem Zegarów.

Galeria[]

Sceny z serialu „Flash[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Co za rodzinka!” wyemitowany 20 października 2015 roku.
 2. 2,0 2,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Reverse-Flash powraca” wyemitowany 26 stycznia 2016 roku.
 3. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Flash z dwóch światów” wyemitowany 13 października 2015 roku.
 4. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Moc Firestroma” wyemitowany 27 października 2015 roku.

Zobacz też[]

Advertisement