FANDOM


Fennel (zm. stycznia 2015 roku) – medium i dawny znajomy Johna, który został spalony żywcem przez Felixa Fausta.

Osobowość Edytuj

Osobowość Fennela przed spotkaniem z Johnem nie była znana. Coś jednak wpłynęło negatywnie na ich relację i mężczyzna zaczął traktować go jak wroga – najgorsze zło. Kiedy pojawił się wraz z zespołem w jego sklepie, od razu zareagował wrogo, nie chcąc współpracować z Constantinem. Mimo wszystko zgodził się wykorzystać swoje moce do pomocy małej dziewczynce, za co zapłacił życiem.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

  • Magia – Fennel posiada niezwykle rozległą wiedzę magiczną, a także potrafi jej używać. Był potężnym medium, który posiadał szacunek Johna Constantine’a.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Fennel w pewnym momencie poznał Johna Constantine’a, lecz coś go z nim poróżniło. Odrzucił znajomość i zaczął traktować go jak wroga, zamykając się w sobie i prowadząc mały sklep ze sprzętem w Nowym Jorku[1].

Ostatnie słowa Edytuj

Fennel and Team Constantine working together (3)

Współpraca z okultystami

Fennel spał w sklepie, kiedy to nagle został obudzony przez Constantine’a. Od razu wyciągnął strzelbę spod lady i zaczął mu grozić, nie zważając na jego towarzyszy. Dowiedział się jednak, że potrzebują oni jego zdolności i zamierzał pomóc Zed oraz Chasowi, ale nie zamierzał współpracować z egzorcystą ekscentrykiem, który myśli tylko o sobie. Zdesperowany Chandler nie miał jednak czasu, aby negocjować z mężczyzną, więc wyrwał mu broń i go znokautował, zmuszając do pomocy. Fennel odprawił rytuał za pomocą wody z rzeki Jordan, dzięki któremu Geraldine – córka Chasa mogła przemówić jego ustami. Wtem proces został przerwany i ciałem medium zawładnął tajemniczy mag, który był zaskoczony, że ktoś wykorzystuje jedną z jego ofiar. Rozpoznał Johna i powiedział, że tym razem tak łatwo go nie pokona, paląc ciało Fennela żywcem[1].

Występy Edytuj

ConstantineEdytuj

  1. Quid Pro Quo

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ConstantineEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Quid Pro Quo” wyemitowany 23 stycznia 2015 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.