Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Felix Faust (zm. w styczniu 2015 roku) – potężny mag i przeciwnik Johna Constantine'a, który został zabity przez Chasa Chandlera.

Osobowość[]

Felix jest szalonym, porywczym oraz inteligentnym człowiekiem, żądnym władzy i potęgi. Wszystko co robi, sprowadza się właśnie do tego, dlatego też całe swoje życie poświęcił studiowaniu czarnej magii. Stara się być we wszystkim najlepszy, a gdy przegrywa, uznaje przeciwnika jak oszusta. Tak jest z Constantinem, do którego żywił głęboką urazę, zwłaszcza po spotkaniu w Hell's Kitchen. Cechuje go niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych. Właśnie jego zawziętość i żądza władzy doprowadziły go do porażki oraz śmierci.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Moce Felixa Fausta

  • Magia – Felix posiada niezwykle rozległą wiedzę magiczną, a także potrafi jej używać, co jest wynikiem jej studiowania od najmłodszych lat. Jest potężnym magiem, który od dzieciństwa uczył się zasad czarnej magii.
  • Przyzywanie – Felix potrafi przyzywać, a także kontrolować niektóre istoty.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Felix Faust poświęcił całe swoje życie nauce czarnej magii od największych magików pokoleń, twierdząc przy tym, że to on był twórcą zaklęć, które przynosiły sławę jego nauczycielom. Tym samym czuł, że kształci się w ich cieniu, aż w końcu postanowił działać sam. Pewnego razu w Hell's Kitchen mag spotkał Constantine'a z którym przegrał w pokera. Faust nie mógł pogodzić się z porażką i zaczął postrzegać egzorcystę jako kanciarza i oszusta, który przynosił wstyd magikom[1].

Bo rodzina to wszystko[]

Spotkanie Johna Constantine'a

W przeciągu półtora roku Faust z powodzeniem opracował zaklęcie, za pomocą którego mógł oddzielić dusze od ciała, chcąc tym samym zwiększyć swoją moc. Było to możliwe głównie dzięki Nadchodzącej Ciemności, a jedną z ofiar maga stała się młoda dziewczynka. Po niedługim czasie i zwiększeniu ilości odebranych dusz w kryjówce Felixa pojawił się John Constantine z przyjaciółmi, którzy zamierzali uratować ofiary. Towarzyszył im też osobisty cel, bowiem mała dziewczynka – jedna z ofiar maga, była córką Chasa – sojusznika egzorcysty. Mężczyzna postanowił zagrać w grę wroga, aby nie ryzykować utraty dusz ofiar, co sprowadziło się do przysługi. Geraldine miała zostać zwrócona ojcu, gdy Constantine wyśle podstępnego demona do Piekła, na co ten się zgodził. Niedługo po tym egzorcysta wrócił z przyjaciółmi, ale Faust zmienił warunki umowy, uznając, że Karabasan nie został pokonany w sposób, o który mu chodziło[1].

Zdenerwowany Chas ogłuszył Johna i w desperacki, a zarazem odważny sposób spróbował uratować córkę. Podszedł samotnie do Fausta, proponując mu 32 dusze w zamian za jedną – duszę jego córki. Felix nie dowierzał, że jedno ciało może być tak „pojemnym naczyniem”, więc Chandler postanowił mu to pokazać, zabijając się na jego oczach. Po niedługim czasie Chas powrócił do życia, zaskakując wroga, który był gotowy przystać na propozycję mężczyzny. Ten oczekiwał jednak uściśnięcia dłoni jako „dopełnienia” transakcji, kiedy to John się obudził i zamierzał ratować przyjaciela. Chandler rozumiał doskonale, że mag może go oszukać i przywiązał go do siebie za pomocą ścięgna z pięty Achillesa, po czym wyciągnął z kieszeni granat i odbezpieczył go, oczekując na śmierć. Wtem w budynku pokazała się Renee, którą Chas nakazał Johnowi chronić, wykrzykując swoje ostatnie słowa przed wybuchem, w wyniku którego Faust zginął, a dusze wróciły do prawowitych właścicieli[1].

Występy[]

Constantine[]

  1. Quid Pro Quo

Ciekawostki[]

Galeria[]

Sceny z serialu „Constantine[]

Przypisy[]

  1. 1,0 1,1 1,2 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Quid Pro Quo” wyemitowany 23 stycznia 2015 roku.

Zobacz też[]

Advertisement