Arrowwersum
Advertisement

Family Reunion” – druga część animacji „Vixen”, zaliczanej jako serial internetowy.

Amerykańska premiera miała miejsce 13 października 2016 roku na kanale CW Seed, lecz produkcja była podzielona na sześć pięciominutowych części, które były wydawane co tydzień. Dopiero 19 lipca 2018 roku złączono odcinki w jedną część, jak to na samym początku planowano i wraz z tym ruchem również nadano filmowi normalny tytuł.

Opis[]

Kiedy Mari wróciła do Detroit po pokonaniu siostry, odwiedziła wykład profesora Macalestera, który nauczał o zaginionych i zapomnianych totemach Zambezi, w skład których wchodził między innymi amulet dziewczyny. Wiedza o tym, że istnieje więcej artefaktów z mistycznymi zdolnościami, otworzyła oczy wielu poszukiwaczom, w tym mężczyźnie, który za wszelką cenę chce zdobyć je wszystkie. Czy Mari pokona go, wiedząc o tym, że ma on jakieś informacje o rodzinie dziewczyny?

Streszczenie[]

Eshu walczy z Mari

Vixen walczyła z mężczyzną posiadającym totem ognia, pozwalający mu kontrolować ten niebezpieczny żywioł. Z jego słów bohaterka dowiedziała się, że przestępca znał jej matkę i uważał, że obie są do siebie podobne. Słowa te wyprowadziły kobietę z równowagi, lecz wróg odpowiedział jej kulą ognia, która wyrzuciła kobietę z budynku. Wojownik prześmiewczo wykrzyczał, że przeszukał całą Afrykę, chcąc zdobyć totemy, a teraz może zdobyć dwa z nich jednego wieczoru. Dwa tygodnie wcześniej, Macalester prowadził wykład na temat totemów z wioski Zambezi, wskazując słuchaczom, że powstały one przez zazdrość. Po licznych atakach na spokojną i płodną ziemię mieszkańcy zaczęli modlić się o ochronę i według legendy ich modły zostały wysłuchane. Dzięki temu zyskali pięć mistycznych totemów pozwalających władać pięcioma żywiołami – powietrzem, ziemią, wodą, ogniem i duchem. Przez następne tysiąc lat, ludność Zambezi żyła w stanie rozkwitu, jednak ulegli kolonializmowi i wojnie, a same totemy zostały zagubione i zapomniane. Macalester zauważył, że wielu archeologów poświęciło swoje życie na poszukiwania, jednak teraz mogą oglądać odnaleziony przez niego totem ognia.

Publiczność widząc artefakt, zachwycała się urokiem i prawdziwością mistycznego klejnotu, który ma zostać na dniach umieszczony w muzeum w Detroit. Po prezentacji do profesora podeszła Mari, przyglądająca się wszystkiemu z końca sali. Macalester był przerażony, że dziewczyna żyje po spotkaniu z Kuasą. Kobieta wspomniała, że miała pojawić się już wcześniej, ale ironicznie on wtedy wyjechał do Afryki. Profesor przyznał, że w zamian za zdradę, Kuasa sfinansuje wyprawę mężczyzny, obiecując mu przy tym, że McCabe nie ucierpi. Rozmowę przerwał jednak telefon Cisco Ramona, który poprosił bohaterkę o udanie się do Monument Point, gdzie inni bohaterowie potrzebują wsparcia w walce z Weather Wizardem. Zgodnie z prośbą, Vixen udała się na miejsce, gdzie Flash i Firestorm walczyli z wrogiem już przez dłuższy czas. Problematyczne stało się to, że w stronę miasta zmierzała fala tsunami, a także zbliżało się kilka tornad. Weather Wizard znokautował płonącego herosa, rozdzielając go na Jeffersona i Martina, po czym postanowił zająć się sprinter. Vixen natomiast zaczęła walkę z wrogiem, jednak jeden z jego ciosów spowodował, że kobieta wylądowała w oceanie, gdzie straciła przytomność. Obudziła się dopiero w szpitalu, widząc obok siebie Chucka. Mężczyzna zaproponował jej, aby porzuciła życie mścicielki i dała drugą szansę swojemu talentowi – projektowaniu, jednak ta tylko mruknęła pod nosem. Nagle usłyszała, jak reporterka w telewizji mówi o kradzieży wielu artefaktów poprzedniej nocy z muzeum w Detroit, a w tym najnowszego eksponatu – totemu ognia. Chuck wiedział, co dziewczyna będzie chciała teraz zrobić, więc wyciszył telewizor i zaznaczył, że teraz musi odpoczywać. Zaraz po tym ponownie zaczął mówić o powrocie dziewczyny do projektowania ciuchów, bo wtedy nikt jej nie postrzeli i nie zrani piorunami. Mari jedynie obiecała, że nic takiego więcej się nie powtórzy.

Vixen ukrywa się przed wrogiem

Późnym wieczorem Vixen zaczęła gonić duszą pantery przestępcę, który za wszelką cenę chciał pozbyć się ogona, lecz wyrzucenie w jej kierunku palet desek nie pomogło, gdyż ta przyjmowała co chwilę inną esencję siłową od konia przez pancernika do kozła. Kiedy wydawało się, że mężczyźnie udało się uciec i zapalił w jednej z uliczek papierosa, mścicielka zakradła się do niego pod postacią węża. Dziewczyna chciała zdobyć informacje o ostatnim napadzie, gdyż wiedziała, że brał w nim udział Drake, ale nie miała podstaw, aby osądzać kogoś, kto mu za to zapłacił. Wiedząc, że mężczyzna nic nie powie i że boi się niedźwiedzi, przybrała esencji życiowej właśnie tego zwierzęcia. Zgodnie z oczekiwaniami, Drake zdradził to, co wiedział. W tym samym czasie Jones był przeszukiwany przez ochroniarza Eshu. Dostarczył on skradzione z muzeum klejnoty, jednak zanim mu je pokazał, zaproponował cenę 100 000 dolarów. Kiedy Eshu otworzył pudełko, zabrał tylko jeden, a resztę wyrzucił, co zdenerwowało Jonesa. Kiedy doręczyciel upomniał się o zapłatę, jego klient nałożył artefakt i zaczął płonąć żywym ogniem. Eshu podpalił Jonesa, a ten następnie wypadł przez okno. Po chwili pojawiła się Vixen, która unieszkodliwiła ochroniarzy mężczyzny i usłyszała od przestępcy, że wygląda tak samo, jak jej matka. Rozpoczęła się walka między nią a przestępcą posiadającym totem ognia, pozwalający mu kontrolować ten niebezpieczny żywioł. Krótka walka z dachu przeniosła się na podwórko przed restauracją, gdzie oboje poniszczyli wszystko dookoła. Mari wiedząc, że nie ma aktualnie szans na wygraną, postanowiła uciec, jednakże Eshu trafił ją kulą ognia. Kobieta ukrywała się w basenie i opuściła go dopiero wtedy, kiedy wróg zrezygnował z poszukiwań, nie mogąc jej znaleźć.

Następnego dnia Mari udała się do profesora Macalestera, któremu wszystko opowiedziała. Mężczyzna nie mógł pojąć, dlaczego Eshu potrafi kontrolować moc totemu ognia. Jednocześnie nie potrafił odpowiedzieć Mari, jak pokonać potężnego wroga. Uznał, że może pomóc tylko jako historyk, a w tym przypadku przyda się ktoś, kto zna magię. Zanim dokładnie wyjawił swój plan, zaznaczył, że oboje znają tę osobę. Idąc tym tropem, oboje udali się do afrykańskiego szpitalu, gdzie odwiedzili Kuasę. Kobieta nie była zachwycona odwiedzinami po tym, jak ostatnio rozstała się siostrą. Po krótkiej rozmowie dotyczącej przodków Macalester pokazał pacjentce zdjęcie Eshu – obecnego ambasadora Zambezi. Kuasa powiedziała, że zna go z dzieciństwa i wie, że to on zamordował ich ojca i odpowiada za zniszczenie wioski. Zdradziła również, że użytkownika totemu ognia można pokonać totemem wody i wie, jak go znaleźć. Aby to jednak zrobiła, zamierza uczestniczyć w tej wojny. Siostry udały się do Star City, gdzie według starszej siostry totem wody został wykupiony na aukcji przez jakiegoś milionera i zbiera kurz w jego magazynie. Wytłumaczyła też, że przez cały czas śledziła położenie totemu, aby zabrać go z powrotem do Zambezi, gdzie powinien się znajdować. Mari zabrała siostrę i za pomocą zdolności totemu Anansi przeskoczyły bramę i udały się dalej, kontaktując się z Felicity, która potwierdziła, że dom jest obecnie pusty. Za rogiem spotkały psy strażnicze, które kobieta okiełznała mocą totemu. Kiedy obie weszły do posiadłości i odnalazły magazyn, Mari zaczęła szukać totemu wody. Gdy go spostrzegła, Kuasa odepchnęła siostrę i nałożyła artefakt, przepraszając ją jednocześnie i tłumacząc, że nigdy się nie dowie, jak to jest być tak słabą osobą, jaką jest teraz. Nagle rozpoczęła się nierówna walka, podczas której kobiety uruchomiły alarm, po czym przeniosły się na dach posiadłości. Kiedy na podwórzu pojawiły się radiowozy policyjne, Kuasa zepchnęła Mari z dachu i uciekła. Dzięki zdolnościom kota Vixen przeżyła upadek, po czym nakazała psom strażniczym zająć się policją, a sama udała się w pościg za chciwą siostrą.

Atom i Czarny Kanarek oferują Vixen pomoc

Biegnąc ulicami Star City, Kuasa próbowała pozbyć się Vixen, zalewając ją wodą, lecz ta używała zdolności aligatora, dzięki czemu mogła dogonić oszustkę. Nagle kobietę chwycił Atom, który przedstawił się jej i wyśmiewał próby uwolnienia się jej z jego uścisku. Gdy tylko Kuasa się uwolniła, do akcji wkroczył Czarny Kanarek który unieruchomił kobietę. Mimo swojej chciwości Mari dalej chciała pomocy od siostry, tak jak ta wcześniej obiecała. Pozwoliła jej się zemścić na mężczyźnie, który zamordował ich ojca. Felicity przerwała tę rozmowę, informując bohaterów, że Eshu zaczął robić zamieszanie w Detroit. Słysząc to, kobieta zgodziła się pomóc, chcąc oczyścić imię ich wioski. Benatu Eshu stał na płonącym budynku, kiedy to za pomocą telefonu nagrał wiadomość dla mieszkańców Detroit. Po przedstawieniu się jako były przedstawiciel rządu Zambezi, po czym zaczął zastraszać mieszkańców miasta tym, że ich życie pogrąży się w bólu, zniszczeniu i ogniu. Przeprosił za to, co musi uczynić, jednocześnie zaznaczając, że tylko jedna kobieta może powstrzymać tę apokalipsę, kiedy spełni jego życzenie – odda dobrowolnie totem Anansi. Oglądająca to Vixen z siostrą, Atomem i Czarnym Kanarkiem prosto z ulicy byli przerażeni, kiedy nagle zadzwonił profesor Adam. Mężczyzna zdradził, że odnalazł pieśń w starych archiwach, która mówi, że każdy totem ma Auri – swoją własną duszę, która po zniszczeniu sprawia, że totem traci swoją moc. Mari żartobliwie odpowiedziała, że pożyczy od Eshu artefakt na chwilę, jednak Macalester przerwał jej, dając do zrozumienia, że tylko ona może powstrzymać wroga. Nagle Czarny Kanarek zauważa wybuch na budynku, który płomieniami przenosi Eshu na ulicę przed bohaterami.

Po groźbie Eshu rozpoczyna się walka, w której pierwszy atak stara się zadać Vixen, jednak Czarny Kanarek był szybszy i skutecznie rani przeciwnika kilkoma ciosami, po czym do ataku dołącza się również Atom. Mimo nierównej walki wróg dalej atakuje pełnią siły, po czym zaczyna wyśmiewać się z wojowniczki, że nie ma żadnego zwierzęcia na tej Ziemi, które byłoby odporne na ogień. Mari ponownie za pomocą sarkazmu przykuła uwagę Eshu, mówiąc, że zna pewnego Kanarka. Po raz kolejny Atom i Czarny Kanarek spróbowali zaatakować mężczyznę, jednak bezskutecznie. Zaraz po tym do walki dołączyła Kuasa, która za pomocą totemu wody miała wielką przewagę nad przeciwnikiem i w dodatku rozpierał ją gniew za to, co ten uczynił jej wiosce. Siła woli Eshu była jednak tak potężna, że mimo iż był w wodzie, wygenerował dostateczną ilość ognia, aby odeprzeć atak przeciwnika. Mimo ostrzeżeń Mari Kuasa nie chciała być jak ich matka i nie zamierzała uciec przed walką, ginąc tym samym w płomieniach. Zadowolony z siebie Eshu powiedział, że teraz zamierza zrobić z Mari to, czego nie zdołał zrobić z jej matką. Vixen i Benatu Eshu walczyli na ulicach Detroit, bezwzględnie je niszcząc, kiedy profesor Macalester biegł w kierunku pojedynku dwójki. Nagle zauważył, jak wróg zaczyna uciekać, jednak Mari z pomocą zdolności totemu Anansi dogoniła go dopiero w jednej z alejek. Mężczyzna zaczął wyśmiewać się z przeciwniczki, że jest słaba tak samo, jak jej rodzina, co tylko rozwścieczyło kobietę, która zaczęła atakować agresywniej. Podczas walki w powietrzu, dziewczyna rzuciła w Benatu skałami, a następnie szybko go zaatakowała, przenosząc go w okolice pobliskiego zbiornika wodnego. Tam zauważyła, że taka ilość wody go osłabia i postanowiła przenieść walkę pod powierzchnię. Po udanym zerwaniu z wroga totemu Mari wypłynęła na powierzchnię i oddała artefakt Macalesterowi, kiedy to spod wody wyłonił się Eshu, który ponownie wciągnął wojowniczkę pod powierzchnię. Z pomocą swoich zdolności ogłuszyła przeciwnika, pozwalając mu bezwładnie opaść na dno.

Współpraca w Coast City

Po wyłonieniu się na powierzchnię profesor wspomniał ponownie o piosence Zambezi, która mówi o tym, że totemy mają swoją duszę i zniszczenie artefaktu powoduje oddzielenie duszy od przedmiotu, dzięki czemu ten straci swoją moc. Mari położyła totem na ulicy i próbowała go zniszczyć siłą słonia, lecz bezskutecznie więc zdecydowała użyć się całej swojej mocy i wezwać potęgę wszystkich zwierząt, skutecznie niszcząc tym samym przedmiot. Po tym wszystkim kobieta udała się na przyjęcie w muzeum, gdzie wpatrywała się w gablotę ze zniszczonym artefaktem. W oddali zauważyła Laurel oraz Raya i kiedy zamierzała do nich podejść, dostała wiadomość od Cisco o problemie w Coast City z zapytaniem, czy się pojawi. Zgodnie z prośbą Mari udała się w wyznaczone miejsce, gdzie Zielona Strzała zdradził, że wątpił w to, że kobieta się stawi. Przegrał tym samym dwadzieścia dolarów z Flashem. Zapytana o to, dlaczego postanowiła udać się poza swoje miasto, zdradziła, że jest od tego, by pomagać. Po przyjrzeniu się temu, co dzieje się w mieście, bohaterowie zaczęli działać, zeskakując z dachu wieżowca i pędząc w stronę zagrożenia.

Obsada[]

Wydanie domowe[]

Wydanie DVD

Main.png Osobny artykuł: Vixen: The Movie

Wydanie domowe kompletnego filmu „Vixen” składające się z pierwszej oraz drugiej części na DVD i Blu-ray zostało wypuszczone do sprzedaży 23 maja 2017 roku.

Płyty zawierały dwanaście odcinków liczące około 5 minut, a także usunięte sceny, jak również zdjęcia z produkcji i wywiady z aktorami. Na wydaniu znajdowały się też dwie oryginalne serie:

  • „Spirit Animal” – krótki filmik rozrzedzający historię totemu i jego mocy.
  • „Justice League Unlimited” – dwa odcinki serialu „Justice League Unlimited”, które skupiają się na postaci Vixen.

Ciekawostki[]

Galeria[]

Loga i karty tytułowe[]

Plakaty promocyjne[]

Zobacz też[]

Advertisement