FANDOM


Falk Hentschel – niemiecki aktor, który wcielił się w rolę Cartera Halla i Khufu w serialach „Legends of Tomorrow” oraz „Arrow”.

Wcielił się również w Joe Boardmana, nieznaną reinkarnację i Scythiana Torvila w serialu „Legends of Tomorrow”.

Biografia Edytuj

Falk Hentschel urodził się 31 marca 1982 roku w Lipsku w Niemczech. Będąc dzieckiem, uciekł wraz z rodzicami i bratem z NRD siedem miesięcy przed upadkiem Muru Berlińskiego. Wychowywał się w dwóch językach – angielskim i niemieckim, co sprawiło, że przez całe swoje życie przenosił się z domu do domu. Kolejnym przystankiem w jego życiu był Londyn, gdzie po przekroczeniu pełnoletności zaczął pracować jako profesjonalny tancerz, szkoląc takich artystów jak Britney Spears czy Paulina Rubio. Następnie został zatrudniony jako choreograf i pracował przy wielu teledyskach sławnych ludzi. W 2003 roku Falk zatrzymał się w Los Angeles na dobre i zrealizował swoje marzenie o zostaniu aktorem. Zadebiutował w małym serialu „Bogaci bankruci”, a następnie pojawiał się w kolejnych niskobudżetowych produkcjach. Sławę zapewniły mu rolę w filmie „StreetDance 2” i serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”.

Dzięki castingom stacji telewizyjnej The CW, Falk Hentschel otrzymał możliwość wcielenia się następujące postacie:

Ciekawostki Edytuj

  • Początkowo Falk nie chciał zagrać Cartera Halla, ale po wielu namowach się zgodził. Później na swoich mediach społecznościowych przyznał, że to była jednak bardzo dobra decyzja.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.