Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Eric Dunn – lider Spooky Crew, który to został aresztowany po tym, jak jego grupa przestępca napotkała na swojej drodze Vigilante.

Osobowość[]

Eric nie wyróżnia się osobowością na tle innych przestępców i zachowuje się podobnie. Według niego samego był dobrym i uczciwym człowiekiem, jednak został niesłusznie skazany na pobyt w Iron Heights. Po wyjściu z celi po dwóch latach zmienił się całkowicie i postrzegał świat od drugiej – przestępczej strony.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

  • Ekspert w walce bronią – Eric potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
  • Kondycja fizyczna – Eric regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycję fizyczną.
  • Znakomity taktyk – Eric stał się genialnym taktykiem, dzięki czemu jest niezwykle ostrożny i sprawnie zarządza działaniami Spooky Crew.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Eric został niesłusznie skazany na pobyt dwóch lat w Iron Heights, stając się tym samym kozłem ofiarnym zbrodni, której nie popełnił. Życie za kratkami zmieniło świat przez niego postrzegany i po opuszczeniu więzienia, zaczął nowe – przestępcze życie[1].

Błędne obliczenia[]

Walka z Vigilante

Eric został złapany w 2011 roku przez Departament Policji za częste napady i został skazany na 13 lat więzienia. To jednak go nie powstrzymało, gdyż został zwolniony warunkowo i utworzy grupę przestępczą Spooky Crew. Z ich pomocą udało mu się obrabować 7 banków w trzech stanach w ciągu dwóch tygodni, a pod koniec 2016 roku powrócili do Star City, gdzie postawili sobie za cel najbogatszy bank. Udając początkowo pracowników budowlanych, za pomocą ładunków przyczepionych do ściany dostali się do środka, jednak zostali tam zaatakowani przez Vigilante. Mściciel zadał śmiertelny strzał jednemu z nich, co zmusiło resztę do ucieczki, pozostawiając tym samym przyjaciela wykrwawiającego się samotnie. Następnie osłabieni drużynowo udali się do innego banku, skutecznie kradnąc z niego pieniądze i mordując przy ucieczce strażnika. Kiedy jednak znajdowali się blisko furgonetki, ponownie zaatakował ich Vigilante, jednak w drogę weszła mu drużyna Zielonej Strzały. Eric widząc, jak jego zespół zostaje pokonany, ranny postanowił uciec i ukrył się w motelu Papp. Kiedy opatrywał w jednym z lokali swoje rany, odwiedził go Zielona Strzała, któremu udało się ochronić przestępcę przed Vigilante. Kiedy sprawa z tajemniczy mścicielem wydała się uspokoić, łucznik dostarczył Erica pod komisariat policyjny[1].

Występy[]

Arrow[]

  1. Vigilante

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, SKULL było organizacją składającą się z przestępców okradających banki, a nieco później współpracującą z Atomic Skullem.

Galeria[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Przypisy[]

  1. 1,0 1,1 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Vigilante” wyemitowany 16 listopada 2016 roku.

Zobacz też[]

Advertisement