Arrowwersum
Advertisement

To prawda, co mówią. Jeśli chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam.

Eobard Thawne, „Aruba

Eobard Thawne (ur. w 2151 roku) – sprinter pochodzący z XXII wieku, daleki potomek Eddiego Thawne'a. Zdobył swoje moce, powtarzając wypadek, który spotkał Flasha i dokonał pierwszej podróży w czasie, dowiadując się, że jego przeznaczeniem jest bycie wrogiem Szkarłatnego Sprintera. Tym samym zaczął nim gardzić, próbując udowodnić swoją wyższość nad nim jako Reverse-Flash. Od tamtego czasu sprinterzy wielokrotnie walczyli ze sobą, ale żaden z nich nie był wystarczająco silny, aby pokonać siebie wzajemnie.

Po poznaniu sekretnej tożsamości Flasha Eobard podróżował w czasie, chcąc zabić samego młodego Barry'ego Allena, aby pozbyć się jego i jego przeznaczenia. Flash z przyszłości przeszkodził mu w tym czynie, więc Thawne postanowił zamordować jego matkę, doprowadzając tym samym do aresztowania za to zabójstwo jego ojca. Po tym czynie Eobard zamierzał wrócić do swoich czasów, ale utracił połączenie z Mocą Prędkości, będąc tym samym uwięzionym w XXI wieku. Zdając sobie sprawę z faktu, iż Allen jest jednym sposobem na powrót do swoich czasów, Thawne podszył się pod światowej klasy profesora Wellsa i doprowadził do wybuchu akceleratora cząsteczek, tworząc tym samym meta-ludzi i samego Flasha. Eobard stanął na czele zespołu i postawił sobie za cel trenowanie sprintera, aby w końcu wykorzystać jego prędkość. Ostatecznie jego plan został zniszczony przez Eddiego Thawne'a, który zamordował się, wymazując tym samym Eobarda z egzystencji.

Kiedy Barry cofnął się w czasie i uniemożliwił Eobardowi zamordowanie matki, stworzył linię czasu Flashpoint, w której był trzymany w niewoli przez kilka miesięcy. Po zdaniu sobie sprawy ze swojego samolubnego czynu wypuścił wroga i pozwolił mu zabić Norę, przywracając tym samym Thawne do istnienia w czasie i rzeczywistości. Ze względu na swój stan i bycie aberracją czasową, był on ścigany przez Moc Prędkości w postaci Black Flasha, zmuszając go do odnalezienia legendarnej Włóczni Przeznaczenia w celu przywrócenia jego naturalnej egzystencji. Aby osiągnąć upragniony cel, Thawne stworzył Legion Zagłady – zespół składający się z ludzi chcących odmienić swój żywot. Mimo skutecznego utworzenia nowej rzeczywistości, na drodze przestępcom stanęły legendy, które cofając się w czasie, odzyskały Włócznię i użyły jej, aby przywrócić poprzednią ciągłość czasu. Tym samym Black Flash ponownie zaczął ścigać Eobarda i ostatecznie ponownie wymazał go z istnienia.

Kilka miesięcy później Eobard w tajemniczy sposób powrócił do życia i przeniósł się na Ziemię-X, gdzie dołączył do Nowej Rzeszy, w której to próbował uratować Overgirl przed śmiercią. Jego starania zostały udaremnione przez bohaterów z Ziemi-1, lecz ostatecznie Flash puścił go wolno.

Osobowość[]

Eobard początkowo zachowywał się niestabilnie i trzymał innych na dystans. Chcąc być taki sam jak Flash, powtórzył eksperyment i zyskał dostęp do Mocy Prędkości. Niedługo po tym odkrył swoje przeznaczenie w byciu największym wrogiem bohatera, stwierdzając, że jest od niego lepszy. Eobard był również arogancki i samowystarczalny, a czasami nieco okrutny oraz sadystyczny. Te cechy podczas pierwszego spotkania były oczywiste, gdyż Thawne wierzył, iż Flash nie jest wystarczająco dobry, aby go dorwać. Cechą charakterystyczną Eobarda byłą głęboka i nienasycona nienawiść do Szkarłatnego Sprintera, przyznając jednocześnie, że był kiedyś fanem bohatera, lecz z czasem wszystko się zmieniło. Mężczyzna ma tendencję do usprawiedliwiania swoich mordów jako słusznych, oznajmiając przy tym, że w jego przyszłości osoby, które zabił, już dawno nie żyły.

Eobard przyjmując postać Harrisona Wellsa zachowywał się przebiegle jak geniusz zbrodni. Jego głównym celem było cofnięcie się do swoich czasów, a żeby to uczynić, musiał stworzyć i trenować Flasha, którego tak bardzo chciał się pozbyć. Tym samym doprowadził do wybuchu akceleratora cząsteczek, wiedząc, ile osób z tego powodu może zginąć. Był także niezwykle ambitny, a jego aspiracje nie pozwoliły mu na zaprzestanie planowania włączenia akceleratora, mimo informacji, że może dojść do jego wybuchu. Udawał miłego i pomocnego człowieka, ale w rzeczywistości był gotowy zabić kogoś lub tego kogoś poświęcić dla swojego bezpieczeństwa i szczęścia, co pokazał, mordując Simona Stagga. Pokazywał się jako wsparcie, przyjaciel zespołu, lecz w rzeczywistości od początku planował ich zdradzić. Gdy jego plan wyszedł na jaw, przyznał, iż Cisco traktował jak syna, a samego Barry'ego o dziwo zaczął bardzo lubić i był gotowy się dla niego poświęcić. W międzyczasie psychicznie znęcał się nad swoim krewnym – Eddiem, którego nazywał zerem, wyśmiewając się z jego zawodu i wstydu, jaki niesie swoim przodkom. Zaznaczył tym samym, że młody Thawne nic w życiu nie osiągnie i zostanie zapomniany. Tym samym zlekceważył postać, która jako jedyna mogła zmienić sens istnienia Eobarda i uczyniła to, sama siebie zabijając i jednocześnie wymazując Reverse-Flasha z istnienia.

Kiedy Barry stworzył Flashpoint, nie pozwalając Eobardowi zabić Nory, więziony mężczyzna zaczął szydzić z bohatera i kierował do niego pogardę, zaznaczając, iż to on jest teraz przestępcą. Kiedy Allen uwolnił go i poprosił o przywrócenie wszystkiego na miejsce – o zabicie matki, Eobard był na tyle chamski, że chciał, aby chłopak głośno powiedział to, o co go prosi. Po ponownym zabiciu Nory Thawne zyskał nową szansę na życie. Na drodze stanęła mu jednak bestia w postaci Black Flasha, która zamierzała wymazać go z istnienia i pozbyć się aberracji. W tym celu stworzył Legion Zagłady, z którym zdobył Włócznię Przeznaczenia. Za jej użyciem Eobard stworzył nową rzeczywistość, w której był najmądrzejszym człowiekiem na świecie, a jednocześnie szanowanym. Do upadku ponownie doprowadziło go niedocenienie wroga, po czym został wymazany z istnienia przez swój największy koszmar.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Niezwykła szybkość Eobarda

 • Superszybkość – Eobard posiada także superszybkość, lecz mimo wszystko jest ona mu niezbyt przydatna, gdyż ma on problemy z nogami. Powoduje to problemy z kontrolowaniem jego mocy. Mimo wszystko pomogła ona mu nieraz, kiedy uciekał z opresji.
 • Szybka regeneracja cząsteczek – dzięki swojej superszybkości, jego cząsteczki regenerują się w niezwykłej prędkości.
 • Nadludzka wytrzymałość – ciało Eobarda jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Nadludzka siła – dzięki swojej superszybkości, Eobard może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Zwiększony refleks – dzięki swojej superszybkości, Eobard posiada zwiększony refleks, który pozwala mu między innymi na przyspieszoną percepcje.
 • Podróżowanie w czasie – przy osiągnięciu niezwykle szybkiej prędkości i działaniu wielu innych nieznanych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, Eobard może złamać barierę czasoprzestrzenną i podróżować w czasie. Oprócz tego, że ta umiejętność jest niezwykle potężna, jest też niezwykle niebezpieczna i niekontrolowana.
 • Nietykalność – dzięki swojej superszybkości, wszystkie komórki ciała Eobarda mogą wibrować z taką samo częstotliwością jak powietrze, dzięki czemu może przechodzić płynnie przez dowolne przedmioty stałe bez jakichkolwiek obrażeń.

Zdolności[]

 • Geniusz – jako dyrektor naukowej placówki S.T.A.R. Labs, Eobard jest niezwykle inteligentny. Pomaga mu to w przewodzeniu grupie pomagającej Barry'emu.
 • Znakomity taktyk – Eobard często grywał w szachy, dzięki czemu stał się znakomitym taktykiem, umiejąc stworzyć świetne strategie w przeciągu kilku sekund.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Pierwsza rozmowa z Flashem

W 2016 roku Eobard pozornie podróżował w czasie i pojawił się w jednej z mniejszych dzielnic Central City[1]. Następnego dnia, mężczyzna chcąc sprawdzić, czy w tej linii czasu istnieje Flash, sabotował porwanie ciężarówki z etanolem, wystawiając bohatera na próbę. Zauważając, że trafił w okres, z którego pochodzi sprinter, postanowił powrócić do swoich czasów, aby zaplanować kolejny atak. W tym celu włamał się do Mercury Labs i zmusił Tinę McGee do pomocy. Kiedy jednak kobieta wykonała swoją robotę, Reverse-Flash zamierzał ją zabić, jednakże pojawił się Flash i rozpoczęła się walka, która po chwili przerodziła się w gonitwę. Bohaterowi udało się dopaść przestępcę, po czym zaczął agresywnie go uderzać, doprowadzając do ogłuszenia. Kiedy mężczyzna się obudził, znalazł się w rurze w S.T.A.R. Labs. Po pewnym czasie, Eobarda odwiedził młody inżynier, który przedstawił się jako Cisco Ramon – człowiek posiadający moce, którymi to on go obdarzył. Po krótkiej sarkastycznej konwersacji i odejściu Ramona, przy celi mężczyzny pojawił się Flash, który zaczął go obwiniać za śmierć matki, zdradzając przy tym przyszłość. Po pewnym czasie drużyna została zmuszona do wypuszczenia Thawne'a, ponieważ zatrzymując go, naruszyli linię czasu. Zgodnie z planem, oboje biegli w kółko w S.T.A.R. Labs, aż otworzył się portal, do którego Eobard został wrzucony[2].

W 2000 roku, Eobard i Flash pojawili się w domu Allenów, gdzie Thawne zamordował matkę Barry'ego, a Smuga z przyszłości uratował dzieciaka, zabierając go na zewnątrz. Po zniknięciu Eobarda i jego towarzysza, Henry Allen został oskarżony o zamordowanie swojej żony. Gdy Eobard próbował powrócić do swoich czasów, dowiedział się, że jego połączenie z Mocą Prędkości zostało utracone, przez co nie może używać swoich uprawnień. Zdał sobie sprawę, że musi zadbać o młodego Barry'ego, by wykorzystać go do powrotu do swoich czasów. W celu infiltracji odnalazł Harrisona Wellsa, który był uważany za wielkiego naukowca w jego czasach. Spowodował wypadek, w którym zginęła Tess Morgan, po czym wyciągnął z zniszczonego samochodu Wellsa. Wytłumaczył mu kim jest i za pomocą nieznanego urządzenia ukradł tożsamość Harrisona, tym samym zabijając go[3].

Eobard na konferencji prasowej

Wkrótce po zostaniu dyrektorem S.T.A.R. Labs, Eobard zaczął brać udział w wielu konferencjach prasowych. Wyjawił na nich swoje plany dotyczące stworzenia i uruchomienia akceleratora cząsteczek, zapowiadając tym „nową, lepszą przyszłość”. Gdy akcelerator został uruchomiony, zaczął się spełniać najczarniejszy scenariusz tego dnia, a mianowicie akcelerator był coraz bardziej zagrożony eksplozją. Thawne wysłał Ronniego Raymonda i Cisco Ramona, by wyłączyli akcelerator zanim ten wybuchnie. Pierwszy z tej dwójki poświęcił się, by zmniejszyć skutki wybuchu. Eobard został zawołany przez Cisco, ale zanim tam się udał, wszedł do sekretnego pokoju, gdzie obserwował na specjalnym monitorze, jak Barry Allen, młody naukowiec policyjny, zostaje trafiony przez piorun powstały w wyniku wybuchu akceleratora, co spowodowało jego zapadnięcie w śpiączkę. Thawne przekonał Joe'a Westa, przybranego ojca ofiary wybuchu, by przenieść Barry'ego ze szpitala do placówki S.T.A.R. Labs[4][3].

Pomaganie Flashowi[]

Eobard ogląda gazetę z 2024 roku

Po tym, jak Barry przebudził się ze śpiączki, Eobard wyjaśnił, co się wydarzyło. Przedstawił go z Caitlin Snow i Cisco Ramonem. Razem wyruszyli na pobliskie lotnisko, by przetestować moce Barry'ego. Thawne oznajmił mu, że jest wyjątkowy, ale Allen nie wierzył i jego teoria potwierdziła się, gdy doszło do jego konfrontacji z Clyde'm Mardonem. Eobard próbował powstrzymać Barry'ego przed zostaniem bohaterem, gdyż był on bezcennym okazem naukowym. Nie mógł on go powstrzymać, więc chłopak udał się na kolejną konfrontację z Clyde'm, którą wygrał. Po powrocie Barry'ego, Eobard udał się do swojego sekretnego pokoju, gdzie przeglądał cyfrową gazetę, obwieszczającą zaginięcie Flasha[4].

Eobard zaczął pomagać Flashowi i razem złapali wielu meta-ludzi, którzy zagrażali Central City. To Thawne polecił Barry'emu, by swoją moc traktował jak tajemnicę. Jakiś czas później, Barry zaczął mieć zaniki zdolności. Gdy Caitlin panikowała, Eobard próbował uspokoić grupę. W tym samym czasie, w mieście pojawił się nowy meta-człowiek, który miał zdolność tworzenia swoich klonów. Naukowcowi udało się go zidentyfikować i zbadać jego przeszłość oraz zmotywował Barry'ego, gdy ten zwątpił w swoje umiejętności po porażce w pierwszej konfrontacji z Dantonem Blackiem. Następnie Eobard spotkał się z detektywem Joe'm Westem, któremu powiedział o istnieniu meta-ludzi oraz o tym, że Barry postanowił odejść ze S.T.A.R. Labs. Jednakże wrócił, gdy został zaalarmowany o obecności Dantona w placówce naukowej. Okazało się, że jest to jeden z klonów, którego wyhodowała Caitlin i razem z naukowcem zbadała jego właściwości. Thawne spotkał się też z celem Dantona, Simonem Staggiem i zabił go, gdyż ten chciał złapać Flasha i rozpocząć eksperymenty na nim[5].

Eobard ratuje otrutego Flasha

Gdy w Central City pojawił się meta-człowiek zdolny do kontrolowania substancji gazowych, Eobard razem z Caitlin i Cisco zaczęli badać właściwości śladów, które ten po sobie zostawiał. Thawne także wyraził zgodę na przemienienie akceleratora cząsteczek na więzienie dla meta-ludzi. Eobard nadzorował też poczynania Barry'ego podczas jego konfrontacji z Mgłą, a także zarządzał zespołem, gdy Flash został otruty przez swojego przeciwnika. Doktor odseparował próbkę trucizny od zatrutego, po czym wziął się za analizowanie jej struktury. Dzięki jego odkryciu, iż trucizną był cyjanowodór, grupa mogła zidentyfikować meta-człowieka. Był nim Kyle Nimbus, który podczas wybuchu akceleratora był poddawany egzekucji w celi wypełnianej właśnie tym trującym gazem[6].

Thawne kontynuował testowanie umiejętności Barry'ego. Przywitał on także Felicity Smoak, gdy ta przybyła odwiedzić Allena. Eobard wściekł się, gdy dowiedział się o tym, że Leonard Snart ukradł promień zamrażający ze S.T.A.R. Labs, który został stworzony przez Cisco. Ostatecznie wybaczył mu, gdy ten znalazł sposób na zlokalizowanie broni[7]. Gdy w Central City doszło do wybuchu bomby, policja została odsunięta od tej sprawy według rozkazu armii, Eobard opowiedział drużynie Flasha o generale Wadzie Eilingu, z którym miał kiedyś okazję pracować. Pomógł też wytłumaczyć Bettcie Sans Souci co się z nią stało i zbadać jej właściwości. Eobard był także zmuszony do powiedzenia jej, iż technologia, potrzebna do doprowadzenia jej do normalności, nie została jeszcze wynaleziona. Przekonał ją też do pójścia na samobójczą misję, której celem było zabicie Wade'a Eilinga. Gdy jej ciało zaczęło zamieniać się w bombę o ogromnej sile rażenia, Eobard rozkazał Barry'emu zabrania jej pod wodę, by ograniczyć skutki eksplozji[8].

Eobard pomógł Caitlin w identyfikowaniu obrażeń Barry'ego, po jego konfrontacji z meta-człowiekiem, którego skóra potrafiła zamieniać się w metal. Został też poproszony o pomoc w rozwiązaniu pewnej sprawy policyjnej przez Joe'a Westa, lecz niczego nowego detektywowi nie powiedział. Thawne wściekł się na Barry'ego, gdy ten wściekły pobiegł walczyć z Tonym Woodwardem. Walka ta zakończyła się porażką Barry'ego, który powrócił do S.T.A.R. Labs z obrażeniami. Dowidział się tam też, że musi pokonać prędkość dźwięku, by zaszkodzić Tony'emu. Eobard wybrał się do baru z Joe'm Westem i tylko pobudził podejrzenia detektywa swoją tajemniczą postawą[9].

Próba powstrzymania wroga

Eobard prowadził dziennik, używając do tego jego superkomputera, Gideona. Zauważył też, że Barry zaczął polegać na swoich nadnaturalnych umiejętnościach nawet w zwykłym życiu, co po części hamowało jego rozwój. Gdy doszło do konfrontacji Flasha z Farooqiem Gibranem, Barry utracił swe moce. Po rozmowie z Allenem, Eobard wybrał się do swojego tajnego pomieszczenia i poprosił Gideona, by wyszukał informacje o przyszłości Flasha, lecz wyszukiwanie nie przyniosło żadnych efektów. Oznaczało to, że Barry utracił swoje moce bezpowrotnie. Jakiś czas później, Farooq wyłączył zasilanie w mieście i udał się do S.T.A.R. Labs, by zemścić się na człowieku, który zmienił go w potwora, korzystającego i żywiącego się energią elektryczną. By siebie ochronić, Thawne postanowił pójść na układ z innym meta-człowiekiem, Tonym Woodwardem, który miał zabić Farooqa. Nie udało mu się to i ostatecznie doszło do konfrontacji Eobarda z meta-człowiekiem, który władał elektrycznością. Naukowiec oznajmił swojemu oponentowi, iż pamięta nazwiska wszystkich ludzi, którzy zginęli w noc wybuchu akceleratora, w tym nazwiska jego przyjaciół. Gdy Farooq miał go zabić, Barry odzyskał swoje moce i uratował Thawne'a[10].

Gdy w Central City pojawił się meta-człowiek, który potrafił pobudzać u innych uczucie gniewu, Eobard pomógł Caitlin w badaniu właściwości jego mocy. W mieście pojawił się też Strzała, któremu Thawne nie ufał i poprosił Barry'ego, by nie zadawał się z nim, bo ma ten na niego zły wpływ. Następnie chciał, by Felicity wyjawiła mu prawdziwą tożsamość Strzały, lecz ta oznajmiła mu, że to nie jest jej tajemnica do wyjawienia. Mimo wszystko, jakiś czas później, gdy meta-człowiek zaszczepił w Barrym uczucie gniewu, Eobard uznał, że pomoc Strzały się przyda. Ostatecznie udało im się uspokoić Barry'ego, z ogromnym wkładem w to Olivera Queena[11].

Zdrada drużyny[]

Użycie prototypu Tachionowego

Jako że wybuch akceleratora wydarzył się w święta, Eobard nie lubił tego okresu w roku. W tym samym dniu człowiek w żółtym stroju ukradł coś z strzeżonego laboratorium Mercury Labs. Eobard spotkał się z Tiną McGee, by zaproponować jej pomoc w śledztwie na temat skradzionej rzeczy, lecz ta nie wyraziła zgody. Thawne był pierwszą osobą, która dowiedziała się o pojedynku Barry'ego z Reverse Flashem, a następnie próbował zwabić go do S.T.A.R. Labs razem z Flashem, za pomocą prototypu tachionowego. Udało im się to, ostatecznie Reverse Flash pojawił się w S.T.A.R. Labs. Po krótkiej rozmowie z naukowcem, Reverse-Flash zaczął bić doktora, który został uratowany przez Flasha. Ostatecznie, Reverse Flash uciekł z prototypem tachionowym, a Thawne przyrzekł, że Ronnie wróci, gdyż dowiedział się, że przeżył on wybuch akceleratora[12].

Barry zaczął trenować, by zwiększyć swoją prędkość. W tym samym czasie, Leonard Snart powrócił do Central City i próbował przyciągnąć uwagę Flasha. Eobard poradził mu, by nie uganiał się za Snartem i zostawił go mu i Cisco. Thawne doradził też Flashowi, że jeżeli dojdzie do jego pojedynku ze Snartem, musi on się postarać o przecięcie promienia jego mroźnego lasera z ognistym laserem, wtedy dojdzie do wyłączenia broni. Ostatecznie miał rację i Snart trafił do więzienia, lecz szybko został z niego wyciągnięty przez „siostrę”[13].

Eobard został zaatakowany w swoim domu przez niejakiego Szczurołapa, który za pomocą fal dźwiękowych rozbił jego szklany dach. Na miejsce przybyła policja, która wszczęła śledztwo, lecz niczego odkryć nie mogła. Eobard zidentyfikował napastnika jako Hartleya Rathawaya, byłego wspólnika. Flash szybko go złapał i zamknął w S.T.A.R. Labs. Eobard oznajmił grupie, że Hartley ostrzegał go o tym, iż akcelerator może wybuchnąć, ale to zignorował. Szczurołap wydostał się z więzienia, a Thawne po stanowił wziąć udział w konferencji prasowej, na której przyjął na siebie winę za eksplozję akceleratora. Nie powstrzymało to Hartleya przed kolejnym atakiem na miasto, więc Eobard wymyślił sposób na pokonanie go, a mianowicie przesłał przez fale radiowe odpowiednią częstotliwość, co pozwoliło Flashowi znowu złapać Szczurołapa i wtrącić do celi w S.T.A.R. Labs[14].

Kiedy Barry Allen cofnął się w czasie do momentu spotkania Hartleya, złapał go i uwięził w podobny sposób. Eobard zaczął coś jednak podejrzewać, kiedy młodzieniec nie chciał ratować ludzi, a ważne dla niego było odkrycie wzoru na prędkość. Po pewnym czasie poprosił o rozmowę z Allenem, kiedy to go ogłuszył i zabrał do krypty czasu. Gdy ten się obudził, Eobard zaznaczył, że wie o tej podróży, jednak nie był pewny, dlaczego młodzieniec to zrobił. Nie był też pewny, czy wrócił do domu. Barry oświadczył, że Thawne go wykorzystał i udało mu się wrócić do domu. Eobard uznał, że nie potrzebuje przyszłej wersji Allena, kiedy okazało się, że przygotował on dla swojej młodszej wersji plan, jak to wszystko zakończyć, który wpadnie w jego ręce, jeśli ten mu nie pomoże. Po pewnym czasie i dowiedzeniu się przez drużynę o podróżniku mężczyzna na nośniku dał kryminologowi informacje, jak wzmocnić Moc Prędkości w swoim organizmie. Następnie wspólnymi siłami spowolnili Widmo Czasu, pozwalając Flashowi wrócić do swojego czasu[15].

Gdy w Central City pojawiła się kobieta, która umiała teleportować się na odległości w zasięgu jej wzroku, Eobard pomógł Barry'emu w odnalezieniu jej słabych stron. Był także zdenerwowany na Cisco dlatego, że ten wypuścił na wolność Hartleya. Eobard pomógł Barry'emu, Cisco i Caitlin w odnalezieniu Firestorma, którym byli, połączeni za pomocą czarnej materii, Ronnie Raymond i Martin Stein. Gdy sprowadzili go do S.T.A.R. Labs, Thawne pomagał w przeprowadzaniu badań. Pomógł on Cisco w stworzeniu sklejarki kwantowej, która rozdzieliła Firestorma. Doktor Thawne umówił się z generałem Wadem Eilingiem na dostarczenie mu Martina Steina, którego otruł, co wywołało u niego utratę przytomności. Następnie pomógł grupie go odnaleźć. Gdy Firestorm nie mógł zabić Wade'a, Eobard przywdział swój żółty kombinezon i użył swych mocy, by wrzucić generała do kanału, gdzie rezydował Grodd[16][17][18].

Eobard zabija Cisco

Gdy Mark Mardon powrócił do miasta, by zemścić się na Joe Weście, Barry doświadczył dziwnego zdarzenia, a mianowicie widział drugiego siebie podczas biegu. Eobard obiecał Barry'emu, że nad tym jeszcze pomyślą, lecz najpierw trzeba powstrzymać „Weather Wizarda”, którym stał się Mardon, posiadłszy moce podobne do tych swojego brata. Mason Bridge, współpracownik Iris, podzielił się z nią informacją, iż Eobard może być zamieszany w tajemnicze zaginięcie Simona Stagga. Ta zapytała się o to Barry'ego, który zaprzeczył temu, by Thawne miał coś w tej sprawie do czynienia. Jednakże, podzielił się tą informacją z Cisco i Caitlin, co dało temu pierwszemu do myślenia. Ramon zaczął badać pułapkę na Reverse Flasha, odkrywając, że nigdy go nie złapali, a była to jedynie projekcja wytworzona przez Eobard , który po chwili pojawił się w laboratorium i przedstawił się Cisco jako „Eobard Thawne”, krewny Eddie'go. Powiedział mu też, że jest uwięziony w tym okresie czasu od 15 lat, a kluczem do wydostania się stąd jest otworzenie wyrwy w czasoprzestrzeni przez niesamowitą szybkość Flasha. Ostatecznie Thawne zabił Cisco, lecz czas został cofnięty przez Barry'ego, który chciał uratować Central City przed tsunami wytworzoną przez Mardona[19].

Nowy początek[]

Eobard wraz z Cisco poinformował zdezorientowanego bohatera, że właśnie udawał się do kostnicy. Później w S.T.A.R. Labs, Thawne poprosił Barry'ego o krótką rozmowę, podczas której dowiedział się, że chłopak cofnął się w czasie. Poinformował go o kruchości czasu i kazał robić to samo, mówić to samo i chodzić tak samo jak wcześniej. Jak się później okazało, Allen nie posłuchał rad i złapał Marka Mardona, aby nie dopuścić katastrofie. Eobard zdenerwował się, gdyż wiedział, że może przydarzyć się coś gorszego. Zgodnie z zapowiedzią doktora, Cisco został porwany przez Leonard Snart i jego szajkę, a jedynym sposobem na ratunek było wyjawienie tożsamości Flasha. Po powrocie Ramona do drużyny, chłopak zdecydował się odejść, jednak Eobard nie dopuścił do tego. Udali się w miejsce, w którym wszyscy zawiedli, gdzie oznajmił, że traktuje naukowca jak syna, którego nie ma. Gdy udało im się zatrzymać Łotrów, Eobard pod postacią Reverse-Flasha odwiedził Masona Bridge'a, którego zabił, gdyż wiedział za dużo o przewinieniach Thawne'a[20].

Eobard zauważa, że Barry dziwnie zachowuje się w stosunku do niego. Prosi o rozmowę, w której ponownie mówi, że może zawsze na niego liczyć. Gdy James Jesse wraz z Axelem Walkerem atakują, Thawne pomaga Flashowi przez komunikator, jednakże młody bohater postanawia zrobić to po swojemu. Wszystko przez to, że nie wie czy ufać człowiekowi, który prawdopodobnie zabił jego matkę. Ten czyt poskutkował porwaniem ojca Allena z więzienia. Gdy po dłuższym czasie udało się uratować więźnia i pokonać wrogów, Henry znalazł się w S.T.A.R. Labs, gdzie podziękował drużynie za pomoc jego synowi. Uścisnął dłoń Eobardowi, po czym został odesłany przez Joe do więzienia[21].

Obserwacja przylotu Atoma

Harrison wraz z drużyną rozwiązywał zagadkę tajemniczych, morderczych pszczół, kiedy odwiedziła ich Felicity Smoak i poprosiła o wyjście na zewnątrz. Po chwili pojawił się tam Ray Palmer jako Atom, który poprosił Cisco o pomoc przy egzoszkielecie A.T.O.M. Jako, że inni członkowie byli zajęty, Eobard wyraził chęć pomocy Barry'emu przy rozwiązaniu zagadki z pszczołami, jednak Felicity zabrała chłopaka na kawę. Kiedy do laboratorium włamała się jeden z owadów, mężczyzna był gotowy zejść z wózka, aby uchronić się przed śmiercią. Szybszy był Flash, który złapał wroga w próbówkę. Gdy drużyna dowiedziała się o celu robotów, Eobard, Joe i Barry udali się do Tiny McGee, aby ją ostrzec. Kobieta zlekceważyła chęć pomocy, przez co drużyna musiała walczyć z pszczołami i pokonać Brie Larvan[22].

Eobard przerwał rozmowę Barry'ego i Caitlin na temat „nowego meta-człowieka”, którym był zmiennokształtny Hannibal Bates. Mężczyzna zaoferował swoją pomoc, jednak naukowcy odmówili. Następnie w domu Wellsa, mężczyzna poszedł otworzyć drzwi przyjaciółce, której nagle zniknęła. Uznając to za nędzny żart, Harrison zamknął drzwi. Gdy Barry zaczął zachowywać się dziwnie podczas rozmowy z doktor Snow i Iris, Wells zauważył jak szykuje on broń, dlatego ogłuszył go z paralizatora. Domyślił się, że to nie jest Allen i próbował go zamknąć w S.T.A.R. Labs, jednakże młoda dziennikarka zamierzała dostarczyć go policji. Po pokonaniu przestępcy i zamknięciu go w celi, Wells poprosił, aby meta-człowiek pokazał swoją prawdziwą twarz, a nie cudzą[3].

Eobard konfrontuje drużynę Flasha

Eobard pojawił się w laboratorium, kiedy reszta drużyny odkryła prawdę o Gideonie. Chwilę po zniknięciu trójki, naukowiec wszedł do pomieszczenia. Jakiś czas później nakrył Caitlin i Barry'ego na tworzeniu urządzenia do przywracania pamięci, którego przeznaczenie zatajono. Nieświadomie pomógł dwójce w jego poprawkach. Gdy wieczorem drużyna próbowała przywrócić pamięć Cisco, zadzwonił Eobard informujący o pożarze. Podpowiedział Flashowi, jak wyssać powietrze z budynku, machając rękoma w celu ugaszenia ognia. Po przybyciu do laboratorium, naukowiec wziął bohatera na bok i powiedział, że może zawsze na nim polegać w trudnych chwilach. Gdy drużyna zastawiła pułapkę na wroga, Eobard użył Hannibala Batesa jako przynęty, który się za niego podał. Następnie przerwał oświadczyny Iris i porwał Eddie'go, którego zaniósł do swojej kryjówki, w której wyjawił, że są rodziną[23][24].

Eobard przetrzymując w dalszym ciągu Eddie'go, był poszukiwany przez drużynę Flasha. Policjant próbując grać na zwłokę, rozmawiał z nim o Flashu, który na pewno go uratuje. Słowa te jednak rozwścieczały naukowca, który był zajęty budową technologicznego klucza. Po dłuższym czasie wyjawił policjantowi, że jego związek z Iris nie przetrwa długo, gdyż ta wyjdzie za Allena. Poinformował go też, że jako jedyny z rodziny Thawne'ów był słaby i nieudolny, przez swój zawód. Następnie opuścił swoją kryjówkę i uruchomił technologicznym kluczem nieznane urządzenie, ciesząc się z powrotu do domu. Po krótkiej rozmowie o spoglądaniu w przeszłość, Eobard uruchomił akcelerator cząstek i chcąc opóźnić drużynę Flasha, uwolnił Ciuciubabkę. Barry udał się w pościg za zdrajcą, jednakże stracił siły, gdy ten przyspieszył. Następnie Thawne udał się do S.T.A.R. Labs, gdzie zachęcił Allena do walki. Próbował przekonać chłopaka, że zrobił tylko to, co musiał. Gdy z odsieczą bohaterowi przybył Firestorm i Strzała, rozpoczęła się walka. Eobard był niezwykle pewny swojej wygranej, jednak mścicielom udało się go zdezorientować i obezwładnić[25].

Wymazanie z czasu i przestrzeni

Eobard jest przesłuchiwany przez Barry'ego, a podczas rozmowy uwięziony mężczyzna w celi wydaje się być strasznie spokojny. Wyjaśnia on, że zabił Norę, gdyż jej nienawidził. Po podróży w czasie, stracił połączenie z Mocą Prędkości, przez co nie mógł wrócić do swoich czasów. Jedynym ratunkiem był Flash, który jeszcze wtedy nie żył, dlatego też podróżnik musiał go stworzyć. Po długich namyśleniach, młody Allen decyduje się uratować swoją matkę. Wraz z Cisco i Ronnie'm tworzy wehikuł czasu, który Thawne wróciłby do swoich czasów podczas próby uratowania Nory. Ramon zdecydował się porozmawiać z Eobardem, który uznał, że mężczyzna jest meta-człowiekiem, gdyż dzięki wibracjom zapamiętał wydarzenia z poprzedniej linii czasu, w której ten go zabił. Później Thawne tłumaczy drużynie, że aby stworzyć tunel czasoprzestrzenny, Barry musi biec z prędkością mach 2 i uderzyć z tą prędkością w cząsteczkę wodoru. Jednakże, jeśli nie osiągnie tej prędkości, zginie. Początkowo wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem, a Eobard aktywuje kapsułę czasu. Nagle z tunelu wyskakuje Barry, który atakuje Reverse-Flasha. Rozpoczyna się walka, którą wygrywa przestępca, który jest gotowy zabić bohatera ostatecznie zostaje powstrzymany przez Eddie'go, który strzelił sobie w serce, usuwając tym samym Eobarda z czasu i przestrzeni. Podczas zanikania, Thawne oznajmia jak ważny był dla drużyny, oraz ile znaczył dla Flasha[26].

Eobard pojawił się w wizji Allena, kiedy chłopak wyobrażał sobie, że wszyscy żyją. Właśnie wtedy Thawne pogratulował bohaterowi pokonania Leonarda Snarta i Mick'a Rory'ego, wstając ze swojego wózka. Później podczas rozmyśleń nad sposobem pokonania Atom-Smashera w Departamencie Policji, Barry'ego odwiedził Greg Turk, który wręczył kryminologowi dysk przenośny będący spadkiem po Eobardzie. Chłopak nie zamierzał go sprawdzać, jednak po pewnym czasie to zrobił. Okazało się, że Thawne nagrał film, który miał ujrzeć światło dzienne w przypadku jego śmierci. Przekazał tam w spadku całe S.T.A.R. Labs młodemu Allenowi, a także przyznał się do zabójstwa Nory, dzięki czemu Barry mógł wypuścić ojca na wolność[27].

Zmiany linii czasu[]

Lekka zmiana linia czasu

Reverse-Flash chwycił nóż kuchenny i próbował zamordować Norę, jednak został zaatakowany przez Flasha z 2016 roku. Bohater brutalnie pobił przestępcę, zdradzając tym samym, że nie pozwoli mu kolejny raz zrujnować życia[28]. Następnie ogłuszył sprintera i powrócił do 2016 roku, zaburzając tym samym kontinuum linii czasu. Tam skonstruował więzienie tłumiące zdolności sprintera i uwięził go na kilka miesięcy, regularnie dostarczając mu jedzenie. Eobard jednak przez cały czas wiedział, że moment, kiedy chłopak przyjdzie do niego z prośbą, nastąpi dość szybko. Wszystko przez to, że wspomnienia młodzieńca w końcu zaczną się nakładać na siebie, a ten sam zapomni, kim był wcześniej, nie będąc tym samym pewnym, dlaczego sam owych wspomnień nie traci. Trzy miesiące po uwięzieniu, kiedy Allen odwiedził więźnia, Thawne wymyślił nazwę dla fikcyjnej linii czasu – „Flashpoint”, które są niczym więcej, niż zwykłym mirażem. Przestępca przez ten cały czas zauważył, że bohater jest niezwykle egoistyczny i robi to, co tylko mu przyniesie szczęście. Kiedy rozmowa zaczęła być coraz to agresywniejsza, Eobard wspomniał, że chłopak jeszcze przyjdzie do niego, błagając, aby ponownie zabił jego matkę. Zgodnie z wizją, kiedy kryminolog zaczął tracić swoje wspomnienia, odwiedził ze złością więźnia, żądając wyjaśnień. Thawne zdradził, że im częściej sprinter wykorzystuje swoje zdolności, tym szybciej sprinter traci swoje wspomnienia, co wywołało u wroga szaleńczy śmiech, w wyniku którego powiedział Barry'emu, że jedynym rozwiązaniem jest spowolnienie. Chłopak nie chciał jednak tego przyjąć do siebie i ze złością odszedł, słysząc retoryczne pytania więźnia: „Kto teraz jest przestępcą?!” Utrata wspomnień nasilała się do tego stopnia, że Barry po raz kolejny odwiedził Eobarda, tym razem z Iris i poprosił go o zrobienie „tego”. Thawne chciał jednak dokładnie usłyszeć, co ma zrobić, denerwując osłabionego herosa. Wspólnie opuścili tę linię czasu, po czym Reverse-Flash ponownie uśmiercił Norę, a następnie zaprowadził Allena pod dom Westów w 2016 roku, gdzie oznajmił, że już nic nie będzie takie same i odbiegł, tajemniczo się śmiejąc[29].

Eobard przeniósł się do 1942 roku i zaczął współpracować z Damienem Darhkiem, mając ukryty własny cel. Darhk porwał Mileve Maric i za jej pomocą zbudował bombę atomową, jednakże kapitan łodzi podwodnej widząc, że plan nie wypalił, zaoferował mężczyźnie kolejną ofertę. Damien jednak się nie zgodził, wyraźnie zaznaczając, że jego partner ma inne plany. Po chwili pojawił się Reverse-Flash, który zabił całą załogę, po czym zdjął kaptur i przywitał się z partnerem[30].

Zabójstwo Hourmana

Poszukując Amuletu Askaranu, Eobard zaczął współpracować z Baronem Kriegerem i spotkał się z nim w Paryżu. Żołnierzowi udało się namierzyć artefakt w Berlinie, jednakże Hitler nie chciał się z nim rozstać. Thawne nie będąc zachwycony wynikami, zaproponował coś w zamian – biomolekularny wzmacniacz, który pozwoliłby Baronowi na utworzenie armii superżołnierzy, którzy bez problemu mogliby pokonać Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości. Stwierdził również, że dzięki temu Hitler mógłby przejąć Biały Dom w krótkim czasie. Eobard wręczył małą próbkę specyfiku żołnierzowi, aby potwierdzić działanie surowicy i obiecał, że dostarczy tego więcej, ale tylko wtedy, kiedy Krieger wręczy mu artefakt. Gdy nazista jednak zawiódł i amulet został przechwycony przez bohaterów, Thawne postanowił sam go zdobyć i włamał się do siedziby ASS. Tam spotkał Hourmana, którego zaatakował i opowiedział mu, że mężczyzna odkrył już jego plan. Tyler zauważył, że legendy opowiedziały mu, że zniknął, jednak Reverse-Flash zdradził, że tak naprawdę nie zniknął, tylko został wymazany z linii czasu jednym gestem ręki, którym przestępca zamordował bohatera. Tym samym wersja Tylera, która ostrzegła drużynę Ripa Huntera w 2016 roku zaczęła znikać, zanim dostarczyła w pełni wiadomość[31].

Eobard pojawił się w Miami w 1987 roku, kiedy to transakcja Damiena się nie powiodła. Za pomocą swojej szybkości pozabijał wszystkich świadków, a także współpracowników, po czym wyznał, że potrzebuje partnera. Tym samym udało mu się załatwić rolę dla niego w Białym Domu, jednak plan sprintera nie poszedł po myśli i kiedy Darhk walczył z Sarą Lance, Reverse-Flash zabrał mężczyznę do starego magazynu. Tam Damien wiedząc od kobiety, że jego plan nie wypali w przyszłości poprosił Eobarda o pomoc w zmianie swojego przeznaczenia. Ten po chwili namysłu zgodził się i nakazał partnerowi wejść do kapsuły czasu, po czym biegnąc wokół niej, otworzył portal, w który wbiegł, a tuż za nim podążał wehikuł czasu. Zaraz po tym udali się wspólnie do Star City w 2016 roku, rekrutując Malcolma Merlyna[32].

Na tropie artefaktu[]

Mapa celu Legionu

Eobard zrekrutował Malcolma i wraz z nim oraz Damienem Darhkiem udał się do 1927 roku, w którym spotkał się z Al Capone. Mężczyźni zaproponowali mu współpracę, jednak ten odmówił, nakazując swoim ludziom rozstrzelać mężczyzn. Do rozlewu krwi jednak nie doszło dzięki szybkiej interwencji sprintera, a dzięki takiemu przebiegowi sprawy, gangster postanowił zawrzeć układ z nieznajomymi. Przez cały czas wysługiwali się Al Capone, nakazując mu między innymi porwać agenta Nessa. Po pewnym czasie, kiedy wprowadzili w legendach złe złudzenie, Thawne porwał Sarę i Martina, w którego to się przemienił za pomocą specjalnego urządzenia. Tym samym zespół myślał, że uratował swoich członków, a w rzeczywistości wpuścił na statek Eobarda. Ten, gdy tylko oddalił się od pozostałych, zaczął przeszukiwać lokację w poszukiwaniu Amuletu Askaranu. W międzyczasie mężczyzna wyłączył urządzenia maskujące, pozwalając Merlynowi wejść na pokład. Sara, wiedząc, że nie potrzebują Martina, postanowiła zawrzeć układ z Legionem Zagłady i oddała im artefakt, w zamian za lokalizację profesora. Przestępcy po ukryciu się ze zdobyczą złączyli obie części amuletu, tworząc tym samym mapę do Włóczni Przeznaczenia[33].

Legion próbował odnaleźć w Los Angeles Ripa Huntera i dowiedzieć się, gdzie ten ukrył jeden z kawałków Włóczni Przeznaczenia. Mężczyzna jednak wydawał się niczego nie pamiętać, a w dodatku przestępcy byli zruszczeni uciekać, gdyż pojawiła się policja, która aresztowała Huntera. Następnie Legion udał się na komendę, gdzie poszukiwali swojego celu, jednakże ten uciekł im z legendami Waveriderem. Wrogowie jednak się nie poddali i chcąc zdobyć kawałek artefaktu, śledzili bohaterów aż do spotkania z George'em Lucasem, który zdradził, iż wyrzucił kawałek drewna do śmieci. Wspólnie udali się na wysypisko, gdzie Damien i Malcolm kazali bohaterom i przyszłemu reżyserowi odnaleźć Włócznię. Kiedy sprawa nie poszła po myśli Legionu, pojawił się Eobard, który ogłuszył legendy i ostatecznie porwał kapitana Huntera. Kiedy ten się przebudził, Thawne zdradził, że nie będzie go torturował, gdyż zrobi to Darhk i Merlyn[34].

Drużynowa kłótnia

Cierpliwość Eobarda jednak się kończyła, kiedy jego drużyna zdradziła mu, że Rip nic nie pamięta i tortury są bezowocne. Thawne wyśmiał fakt, że Malcolm i Damien nic nie potrafią porządnie zrobić, a w dodatku stracili amulet. Kiedy kolejne tortury Merlyna nie wystarczały, Darhk odnalazł na zębie Huntera „kod kreskowy” do skrytki w Zurychu w 2025 roku. Nagle zegarek sprintera zaalarmował, co skłoniło mężczyznę do opuszczenia drużyny ku ich zdziwieniu. Kiedy wrócił, dowiedział się, że jego zespół zaczyna planować coś bez niego, więc postanowił udać się do nich do skrytki. Tam dowiedział się o znalezisku mężczyzn, ale jednocześnie został przez nich przyciśnięty, aby wyjawił im, przed czym ciągle ucieka. Eobard wyjawił tajemnicę Black Flasha i tego, dlaczego jego ściga. Wspólnymi siłami powstrzymali chwilowo bestię, uzyskując odpowiednio dużo czasu na ucieczkę. Po powrocie do kryjówki Thawne użył pamięciowego archiwum Huntera, aby przywrócić mu wspomnienia z drobnymi korektami. Następnie wysłał go do 1779 roku, aby zabił George'a Washingtona[35]. Tego samego dnia, Thawne odwiedził Huntera i pogratulował mu tego czynu. Zaznaczył też, aby mężczyzna nie bratał się za bardzo ze swoją starą drużyną, gdyż to do niczego nie doprowadzi i ich plan legnie w gruzach[36].

Eobard dostał się do NASA w 1970 roku, gdzie przeprowadzał testy na astronautach dotyczących misji Apollo 13. Jednym z jego pacjentów był John Swigert, za którego sprinter się podszył[37]. Wszystko przez to, że Henry ukrył we fladze amerykańskiej na księżycu ostatni kawałek Włóczni Przeznaczenia. Kiedy statek znajdował się blisko naturalnego satelity ziemskiego, Thawne ogłuszył Jima i Freda, po czym przeszedł do działania. Niespodziewanie zaatakował go Atom, a w wyniku walki wojownicy uszkodzili moduł sterowania, zmuszając Palmera do awaryjnego lądowania na księżycu. Eobard był w tym czasie związany, nie mogąc odebrać bohaterowi fragmentu artefaktu, jednak wytłumaczył Rayowi, że on sam nie odpali statku. Tym samym przestępca został uwolniony i wspólnie naprawili maszynę, a kiedy w końcu udało im się podpiąć do reszty statku, zostawili wszystko tak, jak powinno to wyglądać. Palmer zabrał sprintera do celi, lecz ten zaraz po wylądowaniu opuścił ją, a będąc zmuszony „uciec przed czasem”, nie zdążyłby przeszukać statku[38].

Początek, który jest końcem[]

Użycie Włóczni Przeznaczenia

Eobard wysłał Malcolma, aby zdobył instrukcję używania Włóczni, a on samym pracował nad czymś innym w siedzibie. Nie zauważył, że legendy wykradły artefakt spod jego własnego nosa. W związku z tą stratą Damien wpadł na doskonały plan odzyskania broni, przeciągając Leonarda Snarta na swoją stronę. Tym samym powstrzymali bohaterów przed zniszczeniem broni i z pomocą nowego członka, zdobyli zaufanie Micka, który postanowił dołączyć do swojego partnera wraz z pożądanym artefaktem. Po powrocie do siedziby Meryln wrócił z instrukcją użycia Włóczni i kazał swoim towarzyszom chwycić za artefakt, kiedy on sam wypowiadał słowa ją aktywujące[39].

Legion skutecznie stworzył nową rzeczywistość z pomocą Włóczni Przeznaczenia, wymazując pamięć legend. Tym samym Eobard został najinteligentniejszym człowiekiem na świecie, kiedy odwiedził go w laboratorium Malcolm ostrzegający, że nieusunięcie legend z rzeczywistości było niechlujne. Thawne jednak się z tym nie zgodził, uważając, iż jest tak zabawniej. Niedługo po tym do jego laboratorium wszedł sam Heywood, który chciał skontaktować się z Eobardem, gdyż dostrzegł dziwne zmiany rzeczywistości. Zauważając, iż Malcolm miał racje, Thawne nakazał Snartowi i Rory'emu zabić mężczyznę. Sam w tym czasie zajął się budową reaktora, który miał zniszczyć Włócznię Przeznaczenia. Po dłuższym czasie legion zaczął się rozpadać, a legendy ponownie zbierać, odzyskując pamięć. Mimo starań wszystkich nad uratowaniem artefaktu Eobard wrzucił go do reaktora, skutecznie niszcząc. Następnie pozwolił legendom i legionowi odejść, aby mogli cieszyć się nową, utrwaloną rzeczywistością[40].

Black Flash zabija Eobarda

Eobard był zajęty swoimi sprawami w nowej rzeczywistości, nie zauważając, że legendy zdobyły Waveridera i cofnęły się w czasie. Thawne postanowił uczynić to samo i przedstawił młodszemu Snartowi, Darkhowi i Merlynowi wszystko, co się wydarzyło w przyszłości, a następnie nakazał im powstrzymać legendy, samemu udając się po wsparcie. Po niedługim czasie Thawne powrócił z armią samych siebie z różnych okresów czasów i mordował kolejno członków legend. W tym czasie Włócznie przejęła Sara, która skutecznie ją użyła, niwelując jej moc. Tym samym uwolniła Black Flasha, który zdążył dorwać Eobarda i wbił mu dłoń w serce, doprowadzając do ponownego wymazania mężczyzny z istnienia i likwidując tym samym aberrację, jaką on był[41].

Eobard w tajemniczy sposób zrekonstruował swoje ciało i wyruszył na Ziemie-38, gdzie skonfrontował się z Supermanem. Oboje byli nadzwyczaj szybcy, lecz Thawne okazał się być lepszy i przetrwał ich spotkanie[42]. Niedługo po tym mężczyzna wyruszył na Ziemię-X, gdzie dołączył do Nowej Rzeszy i walczył jako generał armii nazistów. Z nieznanych powodów ponownie przybrał twarz Wellsa, po czym przerobił swój kombinezon. Następnie zaczął konstruować plan inwazji na inne wszechświaty i projektować Wellenreitera[43]. Po jakimś czasie Oliver wpadł w posiadanie technologii rebeliantów, która pozwalała na podróżowanie między światami. Tak powstał plan ataku na Ziemię-1, który był Eobardowi na rękę. Sam Dark Arrow miał inne powódki, bowiem poszukiwał ratunku dla żony, którą promieniowanie słoneczne zabijało. Gdy Thawne dowiedział się, że wojownicy wyruszyli wcześniej, niż planowali, wściekł się i zaczął się kłócić z sojusznikami, lecz mimo wszystko zamierzał kontynuować swoje dzieło[44].

Flash puszcza Eobarda wolno

Eobard wraz z Oliverem i Karą udali się do kryjówki, gdzie rozpoczęła się między nimi kłótnia i doszło do rękoczynów. W końcu się uspokoili i przeszli do wykonywania dalszego planu, kradnąc z Dayton Optical tajemniczy pryzmat. Po wyjściu z budynku zaatakowali ich Supergirl, Flash oraz Zielona Strzała, z którym zaczęli walczyć. Zwracając uwagę na priorytety, złoczyńcy zniszczyli pobliską budowę, narażając życie robotników, aby tylko pozbyć się bohaterów i zdołać zbiec. Powracając do kryjówki, Thawne miał okazję sam na sam porozmawiać z Karą, której wytłumaczył, że Oliver będzie musiał z czasem wybrać między nią a realizacją ich planu, gdyż obie rzeczy się wykluczają i mężczyzna nie skupia się na priorytetach. Niedługo później Nowa Rzesza stworzyła pułapkę na bohaterów, których Eobard wysłał z pomocą Metallo na Ziemię-X, przejmując kontrolę w S.T.A.R. Labs[43].

Eobard przeprowadzał operację na Supergirl, aby jej serce przekazać Overgirl. Naśmiewał się z bohaterki i jej kuzyna, kiedy to jego żarty przerwało wyłączeni prądu w placówce. Mężczyzna szybko zrozumiał, że za sprawą stoją Felicity Smoak i Iris West, które zamierzał zabić, gdyby te nie chciały naprawić swojego błędu[42]. Gdy rozpoczynał nacinanie skóry skalpelem, coś mu uniemożliwiało wykonanie zabiegu. Przeszkadzał mu bowiem Atom, który ogłuszył mężczyznę i zmusił do ucieczki. Thawne nie mógł jednak zostawić sojuszników na pastwę bohaterów, więc wrócił i zabrał ich do kryjówki. Po kilku godzinach nastała wojna między mieszkańcami Ziemi-1, a Ziemi-X, podczas której Reverse-Flash walczył ze swoim nemezis. Młodzieniec pokonał go bez problemu i zamierzał zabić za pomocą wibrującej ręki, lecz nie był gotowy na odebranie komuś życia i puścił wroga wolno, obiecując mu, że to nie jest koniec i jeszcze się spotkają[45].

Występy[]

Flash[]

 1. Pilot
 2. Najszybszy człowiek na świecie
 3. Rzeczy, przed którymi nie uciekniesz
 4. Po złej stronie
 5. Plastik
 6. Narodziny Flasha
 7. Awaria prądu
 8. Flash kontra Arrow
 9. Człowiek w żółtym kombinezonie
 10. Zemsta złoczyńców
 11. Dźwięk i wściekłość
 12. Szaleję za tobą
 13. Chodząca bomba atomowa
 14. Opad promieniotwórczy
 15. Nie w porę
 16. Czas złoczyńców
 17. Tricksterzy
 18. Wszyscy razem!
 19. Kim jest Harrison Wells?
 20. Pułapka
 21. Grodd
 22. Niebezpieczne lotnisko
 23. Wystarczająco szybki
 24. Człowiek, który uratował Central City
 25. Energia potencjalna
 26. Reverse-Flash powraca
 27. Skok w przeszłość
 28. Najważniejszy wyścig
 29. Flashpoint
 30. Therefore I Am
 31. Kryzys na Ziemi-X: część 3

Legends of Tomorrow[]

Supergirl[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 1

Arrow[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 2

Komiksy[]

 1. The Strongman Cometh
 2. Who Let the Chimps Out?
 3. Big Top Brawl
 4. A Captive Audience
 5. Showtime
 6. The Big Finale

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Eobard Thawne znany był jako Profesor Zoom, który posiadał niezwykłą siłę, wytrzymałość i szybkość. Był mieszkańcem XXV wieku, który postanowił podróżować w czasie, aby zniszczyć wszystkie wersje Flasha.
 • Eobard jest fanem trylogii filmów „Powrót do przyszłości”, a także uwielbia jedzenie z Big Belly Burger.

Galeria[]

Koncepty[]

Grafiki promocyjne[]

Sceny z serialu „Flash[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Przypisy[]

 1. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Energia potencjalna” wyemitowany 19 grudnia 2016 roku.
 2. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Reverse-Flash powraca” wyemitowany 26 stycznia 2016 roku.
 3. 3,0 3,1 3,2 Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Kim jest Harrison Wells?” wyemitowany 21 kwietnia 2015 roku.
 4. 4,0 4,1 Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Pilot” wyemitowany 7 października 2014 roku.
 5. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Najszybszy człowiek na świecie” wyemitowany 14 października 2014 roku.
 6. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Rzeczy, przed którymi nie uciekniesz” wyemitowany 21 października 2014 roku.
 7. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Po złej stronie” wyemitowany 28 października 2014 roku.
 8. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Plastik” wyemitowany 11 listopada 2014 roku.
 9. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Narodziny Flasha” wyemitowany 18 listopada 2014 roku.
 10. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Awaria prądu” wyemitowany 25 listopada 2014 roku.
 11. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Flash kontra Arrow” wyemitowany 2 grudnia 2014 roku.
 12. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Człowiek w żółtym kombinezonie” wyemitowany 9 grudnia 2014 roku.
 13. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Zemsta złoczyńców” wyemitowany 20 stycznia 2015 roku.
 14. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Dźwięk i wściekłość” wyemitowany 27 stycznia 2015 roku.
 15. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Skok w przeszłość” wyemitowany 29 marca 2016 roku.
 16. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Szaleję za tobą” wyemitowany 3 lutego 2015 roku.
 17. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Chodząca bomba atomowa” wyemitowany 10 lutego 2015 roku.
 18. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Opad promieniotwórczy” wyemitowany 17 lutego 2015 roku.
 19. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Nie w porę” wyemitowany 17 marca 2015 roku.
 20. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Czas złoczyńców” wyemitowany 24 marca 2015 roku.
 21. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Tricksterzy” wyemitowany 31 marca 2015 roku.
 22. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Wszyscy razem!” wyemitowany 14 kwietnia 2015 roku.
 23. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Pułapka” wyemitowany 28 kwietnia 2015 roku.
 24. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Grodd” wyemitowany 5 maja 2015 roku.
 25. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Niebezpieczne lotnisko” wyemitowany 12 maja 2015 roku.
 26. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Wystarczająco szybki” wyemitowany 19 maja 2015 roku.
 27. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Człowiek, który uratował Central City” wyemitowany 6 października 2015 roku.
 28. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Najważniejszy wyścig” wyemitowany 24 maja 2016 roku.
 29. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Flashpoint” wyemitowany 4 października 2016 roku.
 30. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Czas się kończy” wyemitowany 13 października 2016 roku.
 31. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości” wyemitowany 20 października 2016 roku.
 32. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Dawny znajomy” wyemitowany 10 listopada 2016 roku.
 33. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Tak to się robi w Chicago” wyemitowany 8 grudnia 2016 roku.
 34. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Magiczne artefakty” wyemitowany 24 stycznia 2017 roku.
 35. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Legion śmierci” wyemitowany 31 stycznia 2017 roku.
 36. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Zdrajca” wyemitowany 7 lutego 2017 roku.
 37. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Ziemia zaginionych” wyemitowany 7 marca 2017 roku.
 38. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Człowiek rakieta” wyemitowany 14 marca 2017 roku.
 39. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Drużyna Włóczni” wyemitowany 21 marca 2017 roku.
 40. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Dziwny świat” wyemitowany 28 marca 2017 roku.
 41. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Aruba” wyemitowany 4 kwietnia 2017 roku.
 42. 42,0 42,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 3” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.
 43. 43,0 43,1 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 2” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
 44. Trzeci sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 1” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
 45. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 4” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.

Zobacz też[]

Advertisement