Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Nie ma jej tu... Jestem Trajektoria!

Eliza Harmon, „Trajektoria

Eliza Harmon (zm. w marcu 2016 roku) – były naukowiec z Mercury Labs, która zyskała dostęp do Mocy Prędkości poprzez zażycie Velocity-9 – narkotyku sprinterów stworzonego przez Caitlin Snow i Harrisona Wellsa. Tym samym stała się niebezpiecznym przestępcą nazywanym Trajektorią.

Osobowość[]

Chociaż Eliza początkowo była bardzo miła, przyjazna i chętna do niesienia innym pomocy, była też niepewną perfekcjonistką. Rosnące zdesperowanie w próbie osiągnięcia postępów w swojej pracy doprowadziły do tego, że dziewczyna zażyła Velocity-9 i jednocześnie rozwinęła drugą jaźń. Druga osobowość przedstawiała się jako antybohater, Trajektoria – sprinter psychopata, który dba jedynie o swoje dobro. Zła osobowość także nieustannie manipulowała Elizą, zmuszając ją do przyjmowania coraz to większych dawek narkotyku. Ten niemoralny i samolubny charakter przygotował ją na wystawienie siebie na niebezpieczeństwo dla własnego zysku, przyjmując śmiertelną dawkę Velocity-9.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Superszybkość Trajektorii

 • Superszybkość – Eliza posiada superszybkość, która jest jej atutem w byciu Trajektorią.
 • Szybka regeneracja cząsteczek – dzięki swojej superszybkości, jej cząsteczki regenerują się w niezwykłej prędkości.
 • Nadludzka wytrzymałość – ciało Elizy jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Nadludzka siła – dzięki swojej superszybkości, Eliza może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Zwiększony refleks – dzięki swojej superszybkości, Eliza posiada zwiększony refleks, który pozwala jej między innymi na przyspieszoną percepcję.
 • Podróżowanie w czasie – przy osiągnięciu niezwykle szybkiej prędkości i działaniu wielu innych nieznanych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, Eliza może złamać barierę czasoprzestrzenną i podróżować w czasie. Oprócz tego, że ta umiejętność jest niezwykle potężna, jest też niezwykle niebezpieczna i niekontrolowana.
 • Elektrokineza – Eliza może generować potężne błyskawice energetyczne i przekierowywać je w wybranym kierunku, przy uzyskaniu odpowiedniej prędkości. Zazwyczaj robi to nieświadomie podczas biegu, ale przy odpowiednim użyciu może strzelać nimi, a także przywracać akcję serca.
 • Nietykalność – dzięki swojej superszybkości, wszystkie komórki ciała Elizy mogą wibrować z taką samą częstotliwością jak powietrze, dzięki czemu może przechodzić płynnie przez dowolne przedmioty stałe bez jakichkolwiek obrażeń.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Eliza pracowała w Mercury Labs, gdzie poznała Caitlin Snow – wspólnie zajmowały się przez pewien czas jednym z projektów. Kiedy bioinżynier potrzebował pomocy w skompletowaniu struktury pewnego specyfiku, poprosiła Harmon o pomoc. Dała jej ograniczoną formułę, tak, aby nie ujawnić, nad czym tak naprawdę pracuje, pozwalając tym samym Elizie na naprawienie Velocity-9. Kiedy laborantka odkryła prawdziwą naturę wzoru, w desperacji zdecydowała się przyspieszyć postęp swoich badań i zaczęła wykorzystywać specyfik do własnych potrzeb[1].

Skutki uboczne[]

Śmierć Trajektorii

Kilka tygodniu później, schizofrenia Elizy zwiększyła się do tego stopnia, że coraz częściej dyskutowała ze swoją drugą osobowością, którą nazwała Trajektorią. Po pewnym czasie dziewczyna stworzyła kostium swojego alter ego i za jego pomocą popełniała różnorakie przestępstwa, począwszy od drobnych kradzieży, a skończywszy na destrukcji ulic. Ostatecznie jej akty przestępcze się nasiliły, przez co zyskała uwagę policji. Podczas normalnego dnia w pracy, laborantka została odwiedzona przez Caitlin Snow i detektywa Westa, którzy przesłuchali dziewczynę na temat substancji, którą ta współtworzyła z doktor Snow. Harmon przyznała, że zniszczyła je zgodnie z prośbą przyjaciółki, ukrywając prawdę. Kilka godzin później jej zła jaźń przekonała ją, że potrzebują więcej Velocity-9 i w tym celu udała się pod postacią Trajektorii do S.T.A.R. Labs. Tam zagroziła pistoletem Jesse Wells, aby zmusić zespół do stworzenia specyfiku. Kiedy go otrzymała, przetestowała go na zakładniczce, po czym uciekła[1].

Spełniwszy swój cel, Trajektoria zaczęła biegać z superszybkością po moście, stopniowo go niszcząc. Flashowi udało się jednak uratować ludzi i próbował powstrzymać sprinterkę. Gdy ją dogonił, namawiał ją do odrzucenia specyfiku, lecz zła jaźń przejęła nad Elizą pełną kontrolę i wstrzyknęła sobie do krwiobiegu cały zapas. Następnie zaczęła biec, a po chwili jej piorun zaczął zmieniać kolor na ciemny niebieski, po czym jej komórki zaczęły się rozpadać, uśmiercając Trajektorię oraz Harmon[1].

Występy[]

Flash[]

 1. Trajektoria

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Eliza Harmon była kobietą, która poprzez udział w eksperymencie Lexa Luthora pod tytułem „projekt Everyman” zyskała nadludzkie zdolności w tym superszybkość. Szybko jednak zginęła, gdyż została zamordowana przez brutalnego Blockbustera.

Galeria[]

Sceny z serialu „Flash[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 1,2 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Trajektoria” wyemitowany 22 marca 2016 roku.

Zobacz też[]

Advertisement