Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Eleanor „Nora” Darhk (ur. 2 grudnia 2003 roku) – córka Damiena Darhka i Ruvé Adams, która wychowywana była przez psychopatów z własną ideologią „bezpiecznego świata”. Po śmierci rodziców została uratowana przed śmiercią przez mścicieli, a następnie zabrana w bezpieczne miejsce.

Z wiekiem rosła w niej nienawiść i w 2039 roku wyrosła na wyznawcę mistycznej istoty znanej jako Mallus, który pozwolił na wskrzeszenie w 1895 roku jej ojca. Demon coraz częściej przejmował kontrolę nad dziewczyną, aż w końcu udało mu się wydostać z więzienia, jakim był dla niego czas, niszcząc przy tym ciało Eleanor. Ray Palmer cofnął się w czasie z Damienem, aby uratować dziewczynę, zajmując jej miejsce w historii. Po porażce Mallusa Eleanor została aresztowana przez Biuro Czasu, lecz przed odejściem otrzymała od Palmera kamień czasu, który miała wykorzystać na zmianę siebie.

Osobowość[]

Eleanor całe dzieciństwo była wychowywana przez rodziców psychopatów, którzy posiadali własną pokręconą ideologię „bezpiecznego świata”, wolnego od przestępstw, zabójstw i zła, który można było osiągnąć tylko poprzez zniszczenie 98% populacji. Jako dziecko nie rozumiała poczynań rodziców, przez których wielokrotnie była wykorzystywana, między innymi do zajmowania się porwanym Williamem Claytonem. Po śmierci rodziców dziewczynka załamała się i zaczęła dorastać w wierze w mistycznego Mallus, który obiecał jej wskrzeszenie ojca i lepsze życie. Wraz z tym Eleanor stała się podstępna, cyniczna i namiętna, gotowa wykorzystywać własne wdzięki do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Eleanor używa magii

 • Magia – Eleanor posiada niezwykłą wiedzę na temat magii i okultyzmu, a także specjalizuje się w tych dziedzinach. Jest w stanie zatrzymać pociski w powietrzu, a zaraz po tym wystrzelić je w kierunku przeciwnika.

Zdolności[]

 • Ekspert w walce wręcz – Eleanor jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz.
 • Ekspert w walce bronią – córka Damiena potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Eleanor urodziła się 2 grudnia 2003 roku ze związku Damiena Darhka i Ruvé Adams, przez których była wychowywana[1].

Zły rodzicielski przykład[]

Rodzinne święta

Nora wraz z matką ubierała choinkę, kiedy w domu pojawił się Damien Darhk. Mała dziewczynka z radością podbiegła do ojca, po czym wspólnie umieścili gwiazdę na czubku choinki, ciesząc się ze wspólnie obchodzonych świąt[1]. Kilka dni później Nora wraz z matką zostały uwięzione przez Lonniego Machina we własnym domu, jednak po pewnym czasie drużyna Zielonej Strzały uratowała ich. Później obie przedstawiły fałszywe dokumenty, które zapewniły im anonimowość nazwiska. Następnie w nocy podczas przeprowadzki, dziewczynka spała na kolanach ojca[2]. Kiedy Nora się bawiła, jej ojciec przyprowadził do domu Williama. Mężczyzna wytłumaczył córce, że chłopiec zostanie z nimi przez pewien czas, po czym wspólnie zaczęli się bawić[3].

Nora spacerowała z matką po Tevat Noah, a jakiś czas później została porwana wraz z nią przez Lonniego Machina. Chłopak torturował je za to, co zrobił mu Damien, kiedy nagle pojawiła się drużyna. Przestępca zmodyfikował jednak pomieszczenie do tego stopnia, że niecelnie wycelowana strzała Pędziwiatra wzburzyła ściany, co doprowadziło do szybkiego zawalania się schronu. Przerażona Ruvé obserwująca walkę mścicieli została przywalona gruzem, a kiedy podbiegł do niej Zielony Strzała i chciał ją uratować, ta uznała, że na to już za późno. Ostatnim tchem poprosiła, aby łucznik zaopiekował się jej córką, po czym wyzionęła ducha. Zgodnie z obietnicą Zielona Strzała zabrał dziewczynkę i wydostał się z nią na zewnątrz, zauważając, do czego doprowadziło zniszczenie Tevat Noah[4].

Kiedy Damien zamierzał zabić Donnę, Pędziwiatr zatrzymał mężczyznę, grożąc jego córce. Przestraszony o jej życie przestępca wycofał się wraz z nią w mgnieniu oka, nie pozwalając mścicielom na wszczęcie pościgu. Oboje ukrywali się pod ziemią, gdzie odnaleźli ich agenci A.R.G.U.S., którzy zostali od razu zabici. Następnie w kryjówce pojawił się Zielona Strzała, przez którego rozpoczęła się walka, która zakończyła się śmiercią Damiena na ulicy[5]. Po tych wydarzeniach trafiła pod skrzydła opieki społecznej, gdzie zmieniono jej imię na „Emily”. Przestraszona mała dziewczynka, która miała pustkę w sercu po stracie rodziców szybko stała się celem demona, nazywanego Mallusem. John Constantine nieświadomy tożsamości dziewczyny, a także bytu używającego jej ciała próbował się go pozbyć, lecz bezskutecznie. Tym samym 23 września 2017 roku Nora trafiła do zakładu psychiatrycznego Sumner[6].

Opętanie przez demona[]

Egzorcyzm na Norze

Gdy tylko Constantine dowiedział się, gdzie młoda dziewczynka została przeniesiona, natychmiast się tam udał. Szybko rozpoczął egzorcyzm, uważając, że dzisiaj Nora w końcu zazna spokoju. Ten jednak okazał się dość silny, a sztuczki egzorcysty przestały działać. Mallus przejął kontrolę nad ciałem pacjentki, zdradzając mężczyźnie, że podobnie jak nie dał rady uratować Astry, tak samo nie będzie w stanie uratować Sary Lance. John szybko opuścił szpital, udając się następnie na spotkanie z panną Lance. Po niedługim czasie wrócił z legendami do obiektu, gdzie przejęli Norę od pracowników. Zespół próbował się dowiedzieć więcej o demonie, lecz egzorcyzm ponownie zawiódł, a sama Nora opętana przez Mallusa cofnęła Sarę, Johna i Leo w czasie[6].

Następnego dnia Nora poznała Raya Palmera i Zari Tomaz, którzy zabrali dziewczynkę ze szpitala do CC Jitters, chcąc ją uspokoić. Początkowo było dobrze, lecz dziewczynka ujrzała w telewizji audycję reportera na temat Zielonej Strzały i morderstwa Damiena Darhka, co wywołało u niej strach. Z tej okazji skorzystał Mallus, który ponownie przejął kontrolę nad dziewczynką i zaczął walczyć z Rayem i Zari, niszcząc kawiarnię. W momencie opętania Nora nie mogła nic zrobić i była tylko bierną obserwatorką w wymiarze demona, gdzie to spotkała Sarę Lance. Motywacyjne słowa wojowniczki sprawiły, że dziewczyna odzyskała kontrolę nad sobą, zanim to zrobiła krzywdę Zari. Nagle w kawiarni pojawił się Damien, który przestrzegł córkę, iż nie ma co się bać Mallusa, gdyż nie jest demonem, a zbawicielem. Pozwalając mu zawładnąć jej osobą, pozwoli, aby Darhk został wskrzeszony kilka lat później. Dziewczyna postanowiła obrać wskazany przez ojca kierunek i wróciła z Ellen Moore do kryjówki, dołączając tym samym do Zakonu Spowitego Kompasu[6].

Służenie Mallusowi[]

Wskrzeszenie ojca

Nora dorosła i zaczęła służyć mistycznej istocie znanej jako Mallus, który zaczął zlecać jej zadania. Wysłał ją do Londynu w 1895 roku, gdzie czekały na nią zwłoki ojca, które były w posiadaniu Zakonu Spowitego Kompasu przewodzonego przez Henry'ego Steina. Wspólnie zbierali krew, przygotowując martwe ciało do wskrzeszenia podczas rytuału krwawego księżyca. Czekając na odpowiednią chwilę, Eleanor wystąpiła jako medium na przyjęciu Steina, gdzie wyczuła obecność Zari Tomaz – dziewczyny chcącej porozmawiać ze zmarłym bratem. Przedstawienie przestraszyło ją jednak, lecz po kilku godzinach wróciła, prosząc o ponowną rozmowę z krewnym. Do tego celu Darhk potrzebowała jednak czegoś, co należało do zmarłego, otrzymując totem powietrza. Tym samym Zari stała się bezbronna, co pozwoliło kobiecie ogłuszyć bohaterkę i przejąć artefakt. Działania kultu przyciągnęły jednak Ripa Huntera oraz Biuro Czasu, przy których przez ciało Eleanor przemawiał Mallus. Po niedługiej chwili Damien powrócił do świata żywych, pokonując wszystkich agentów. Na drodze stanęły mu jednak legendy, któe zmusiły go do ucieczki z córką i zgubienia totemu Tomaz[7].

Damien wraz z córką i Kuasą udał się do Hollywood w 1937 roku, gdzie śledzili poczynania anachronizmu – Heleny Trojańskiej. Darhk szybko został agentem kobiety, która chcąc oderwać się od swojego życia, postanowiła stać się aktorką. Na przyjęciu K&B Pictures spotkał legendy, z którymi o dziwo nie zamierzał walczyć i dał im wybór, na danie mu wolnej ręki i pozostawienie go w spokoju. Sara jednak się nie zgodziła, zabrała Helenę na Waveridera i uciekła z przyjaciółmi. Kiedy wydawało się, że wszystko szło po ich myśli, Martin Stein w ciele Jaxa stanął w obronie Hedy Lamarr i został zaatakowany przez sojuszników Darhka. Legendy natychmiast udały się na miejsce, gdzie Lance zaproponowała Damienowi pojedynek w starym stylu ligi, bez magii i sojuszników. Sara wygrała walkę i kiedy miała skończyć z wrogiem, magią zaatakowała ją jego córka, skutecznie raniąc. Na jej szczęście do walki dołączył Firestorm, który zmusił wrogów do ucieczki[8].

Przegrana z legendami

Damien wraz z córką przeniósł się do osady wikingów w 1000 roku, gdzie zaczął udawać Odyna – boga Asgardu, zyskując władze nad wojownikami. Po niedługim czasie zaatakowały ich legendy, których celem było pokonanie Darhka, lecz ten ponownie okazał się silniejszy. Na jego nieszczęście podczas boju z Heat Wavem i Citizen Coldem, Eleanor ucierpiała, co zmusiło Damiena do odwrotu i zabrania córki, a następnie ucieczki z pomocą magicznego artefaktu[9].

Eleanor z ojcem wykradła z muzeum w Detroit totem ognia, a następnie udali się do 1717 roku na Bahamy aby zyskać totem ziemi. Na ich nieszczęście Czarnobrody ukrył go wraz ze swoim skarbem, więc Darhkowie postanowili wpierw zaatakować pirata, który przebywał z Mickiem i Amayą. Z pomocą generała Maynarda aresztowali piratów, zyskujac czas na dotarcie do pirackiego skarbu. Amulet posiadała jednak zmarła Anne Queen, której przestępcy nie mogli pokonać aż do przybycia legend, którzy to odciągnęli uwagę zmarłej, pozwalając Damienowi ją zaatakować. W wyniku walki Amaya stała się celem Mallusa, co zmusiło Raya do wystrzelenia w Eleanor wiązką z broni przeciwmagicznej. Ten spowodował szok kobiety, który przeraził Damiena. Legendy wykorzystały okazję i zabrały totem ziemi, uciekając oraz tracąc przy tym totem Anansi. Po krótkim czasie Palmer wrócił na wyspę, czując się winny zranienia Nory i podał jej serum w zamian za skradziony artefakt. Gdy tylko kobieta doszła do siebie, ogłuszyła naukowca, który według Damiena mógł im się przydać[10].

Wpływ demona[]

Mallus zwiększa swoją moc

Darkowie zabrali Raya Palmera do kryjówki, gdzie omawiali z Kuasą dalszy plan. Ostatecznie zdecydowali, aby wykorzystać naukowca do naprawy zniszczonego totemu ognia. W tym celu udali się do siedziby Upswipz, gdzie zamordowali szefa, udostępniając zakładnikowi laboratorium, który szybko dostrzegł, że artefakt będzie mógł naprawić tylko z pomocą zimnej fuzji, która w rzeczywistości nie istnieje. Damien przyznał się wtedy do zabicia w młodzieńczych latach doktora Vogala, powstrzymując go przed publikacją odkryć. Aby osiągnąć cel, Darhowie musieli powstrzymać młodego Damiana przed tym czynem. Nora chciała, aby ojciec w końcu jej zaufał i udała się na miejsce z Palmerem, uciekając z doktorem Vogalem przed zamachem. Kamień podróży w czasie został jednak zniszczony, więc trójka musiała działać na własną rękę. Naukowiec bowiem był odporny na tortury, upierając się przy tym, że zdradzi wzór na zimną fuzję tylko wtedy, kiedy wróci do rodziny. Ostatecznie udało im się przedostać za granicę, lecz z pomocą Damiena, co doprowadziło do kłótni między Darhkami. Tym samym młodsza wersja Darhka porwała Norę i umówiła wymianę, podczas której doszło do walki. W tym momencie Norze udało się aktywować totem Anansi, pokonując młodego Damiena. Na nieszczęście przestępców, Kid Flash pojawił się znikąd i uratował Palmera, odbierając wrogowi kawałki totemu ognia. Darhkowie znacznie nie przejęli się tym i wrócili do kryjówki szczęśliwi z poprawy swoich relacji. Kiedy Damien odszedł, Mallus zaczął pochłaniać Norę, zostawiając czarne żyły na jej ciele[11].

Kiedy Mallus opętał Sarę Lance i zmusił ją do używania totemu śmierci, jej dusza znalazła się w królestwie demona. Tam też przebywała Eleanor, która starała się przeciągnąć wojowniczkę na stronę zła, pokazując jej, jaka jest naprawdę. Ukazała jej zło, jakie czyniła będąc członkiem ligi zabójców, lecz nawet to nie przekonało jej. Ostatecznie Sara z pomocą przyjaciół zdołała uciec od potęgi Mallusa[12].

Eleanor zabija Kuasę

Damien wraz z Eleanor zostali wezwani przez Kuasę do Detroit w 2018 roku, która schwytała Heywooda. W zamian za udowodnienie swojej lojalności chciała odzyskać totem Anansi, który ta jej oddała, pozostawiając bohatera na pastwę Darhków. Damien zdecydował się, że zajmie się torturami pod nieobecność córki. Nie mógł jednak wykonać najmniejszego ataku z powodu załamania spowodowanego stanem Nory. Szczerze porozmawiał z Natem, wyrażając swoje zaniepokojenie. Ostatecznie zaczęli udawać, że się nienawidzą i biją, aby uniknąć podejrzeń. Wnet pojawiła się Eleanor, która odepchnęła telekinezą ojca na kilka metrów, jednocześnie ogłuszając go. Nagle Vixen oraz Kid Flash przybyli przyjacielowi na ratunek. Mallus był do niepokonania w obecnej postaci, lecz skupił się na zdradzie Kuasy, której wyrwał z serca totem wody, uśmiercając ją na oczach babki. Jiwe była gotowa walczyć i pomścić zabójstwo wnuczki, lecz West i Heywood zdążyli ją odciągnąć i uciec na statek[13].

Nora odczuwała, że Mallus jest coraz bliżej opuszczenia więzienia, jakim jest dla niego czas. W tym celu z ojcem wysłali Grodda, aby zamordował młodego Baracka Obamę. Plan jednak się nie powiódł i Damien postanowił zainterweniować, żegnając się z córką, z którą możliwe, iż widzi się ostatni raz. Podstępem jednak sprzymierzył się z legendami, sprowadzając córkę w magiczną pułapkę na pokład Waveridera. Tam mężczyzna próbował przemówić do córki, lecz demon uważał, iż od dawna jej nie ma. Ostatecznie kobieta została przeniesiona do Zambezi, gdzie bohaterowie zamierzali poświęcić ją, aby uwolnić Mallusa, którego będą mogli zniszczyć za pomocą sześciu totemów. Plan ostatecznie został sabotowany przez Damiena, który uwolnił Grodda i córkę. Działania legend doprowadziły mimo wszystko do powstania anachronizmu, który pozwolił demonowi opuścić więzienie. Zaczął niszczyć ciało Eleanor i ostatecznie ukazał swoją prawdziwą formę, mordując kobietę na oczach ojca i bohaterów[14].

Palmer daje Norze kolejną szansę

Palmerowi zależało na uratowaniu Eleanor tak samo, jak Damienowi i zaczął z nim współpracować. Uwolnił go z więzienia na pokładzie Waveridera i za pomocą Skoczka cofnęli się w czasie na chwilę przed śmiercią dziewczyny. Damien użył nanitowej broni na córce, w związku z czym Mallus przeniósł się do jego organizmu. Mężczyzna nakazał uciekać naukowcowi i zabrać Norę w bezpieczne miejsce, kiedy sam powoli był wykańczany przez demona, który to też ostatecznie zniszczył ciało Darhka i wydostał się z więzienia. Eleanor obudziła się dopiero na pokładzie statku, gdzie była uspakajana przez Raya. Kiedy tylko doszła do siebie, przeniosła się do Salvation w 1874 roku, gdzie pomogła legendom w walce z armiami Juliusza Cezara, Freydís Eriksdottir i Czarnobrodego służącymi Mallusowi, obserwując przy tym epicką walkę między demonem a manifestacją mocy totemów Zambezi, które przybrały formę maskotki Beebo. Po tym wszystkim Eleanor miała zostać aresztowana przez Biuro Czasu, lecz chwilę przed odejściem zatrzymał ją Palmer. Potajemnie wręczył jej kamień czasu, zaznaczając przy tym, że Darhk nie poświęcił się na marne. Słowa te ucieszyły kobietę, która odeszła zapatrzona w bohatera[15].

Występy[]

Arrow[]

 1. Ponura zatoka
 2. Krwawe porachunki
 3. Zmowa milczenia
 4. Lost in the Flood
 5. Rozłam

Legends of Tomorrow[]

Galeria[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Ponura zatoka” wyemitowany 9 grudnia 2015 roku.
 2. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Krwawe porachunki” wyemitowany 20 stycznia 2016 roku.
 3. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zmowa milczenia” wyemitowany 17 lutego 2016 roku.
 4. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lost in the Flood” wyemitowany 18 maja 2016 roku.
 5. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Rozłam” wyemitowany 25 maja 2016 roku.
 6. 6,0 6,1 6,2 Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Daddy Darhkest” wyemitowany 12 lutego 2018 roku.
 7. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Return of the Mack” wyemitowany 7 listopada 2017 roku.
 8. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Helen Hunt” wyemitowany 14 listopada 2017 roku.
 9. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Beebo the God of War” wyemitowany 5 grudnia 2017 roku.
 10. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „The Curse of the Earth Totem” wyemitowany 26 lutego 2018 roku.
 11. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „No Country for Old Dads” wyemitowany 5 marca 2018 roku.
 12. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Necromancing the Stone” wyemitowany 19 marca 2018 roku.
 13. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „I, Ava” wyemitowany 26 marca 2018 roku.
 14. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Guest Starring John Noble” wyemitowany 2 kwietnia 2018 roku.
 15. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „The Good, The Bad and The Cuddly” wyemitowany 9 kwietnia 2018 roku.

Zobacz też[]

Advertisement