FANDOM


Edwin Gauss (zm. kwietnia 2018 roku) – meta-człowiek posiadający moc manipulacji wymiaru, nazywający się Folded Manem.

Gdy Clifford DeVoe zdecydował się dopełnić swój plan i włamał się do S.T.A.R. Labs, przetransferował swój umysł do ciała Edwina, zabijając mężczyznę.

Osobowość Edytuj

Edwin był miłym, zaradnym człowiekiem przejawiającym zamiłowanie do ludzi oraz otaczającego go świata. Niezbyt przejmuje się problemami, żyjąc z dnia na dzień. Nikomu nie zawadzał, nawet po zdobyciu swoich mocy i wciąż prowadził podróżne przygody. Gdy dowiedział się o zagrożeniu, jakie na niego czyha, postanowił posłuchać się bohaterów.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Edwin Gauss otwiera portal dla drużyny Flasha

Folded Man otwiera portal

  • Manipulowanie wymiaru – Edwin posiada moc tworzenia przejść do wymiaru kieszonkowego poprzez składanie rzeczywistości.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Edwin prowadził skromne życie podróżnika, kiedy to pewnego dnia podróżował jednym z autobusów po Central City, który w czasie jazdy został narażony na promieniowanie ciemnej materii z Mocy Prędkości, z której wyszedł Flash. Tym samym wraz z jedenastką innych osób z pojazdu, mężczyzna zyskał meta-geny. Zaraz po odkryciu swoich mocy, zaszył się na kilka miesięcy w wymiarze kieszonkowym[1][2].

Podróżowanie po wymiarach Edytuj

Edwin Gauss wychodzi z portalu

Edwin opuszcza wymiar kieszonkowy

Gdy Edwin opuścił wymiar kieszonkowy, chcąc zostawić list w skrzynce pocztowej, dostrzegł Flasha, Vibe'a, Killer Frost i Elongated Mana, którzy uważali, że śledzą Thinkera. Mężczyzna przestraszył się bohaterów i przypadkowo wrócił do wymiaru kieszonkowego. Niedługo później zaczął uciekać przed Caitlin Snow w lesie hippisowskim, natrafiając na Barry'ego Allena i Ralpha Dibny'ego, którzy go zatrzymali. Ostrzegli go o niebezpieczeństwie, jakie mu grozi, kiedy to kobietę zaatakował Samuroid. Allen natychmiast zabrał ranną przyjaciółkę do S.T.A.R. Labs, nakazując Dibny'emu na szybkie przeniesienie tam Gaussa, który został umieszczony w rurze. Po niedługim czasie Edwin zaczął rozmawiać z Ralphem, opowiadając mu o swoich pierwszych przenosinach do wymiaru kieszonkowego, co podsunęło mu pomysł, aby dostać się do lokacji Thinkera i pozbyć się go raz na zawsze. Bohater zaplanował wszystko, lecz kiedy miał się przenieść z pomocą mocy meta-człowieka, zatrzymał go Flash, który skutecznie go ogłuszył. Drużyna przemyślała jednak plan przyjaciela i poprosili Edwina o przeniesienie ich do wymiaru DeVoe, co ten uczynił. Zaraz po tym wrócił do swojej celi, lecz tam zaatakował go wróg, który przejął jego ciało, zaraz po Matthewie Kimie oraz Janet Petty[2].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Lose Yourself

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Edwin Gauss jest superprzestępcą znanym jako Folded Man. Mężczyzna używał zbudowanego przez siebie stroju to podróży międzywymiarowych.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Luck Be A Lady” wyemitowany 24 października 2017 roku.
  2. 2,0 2,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Lose Yourself” wyemitowany 17 kwietnia 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.