FANDOM


Eddie Slick – były podpalacz, który zamieszkuje Central City.

Osobowość Edytuj

Eddie jest niezrównoważonym człowiekiem, który zaczął zajmować się podpalaniem z nieznanych przyczyn. Cechuje go niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych. Jest gotów zrobić wszystko, aby wyszedł na czymś jak najlepiej.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Eddie był kilkakrotnie aresztowany i więziony za podpalenia. Podczas jednego takiego przypadku w grudniu 2013 roku, mężczyzna odsiadywał karę w Blackgate Penitentiary[1].

Omyłkowe wezwanie Edytuj

Eddie Slick (Earth-1) and Joe West talk

Eddie przesłuchiwany przez Westa

Detektyw Joe West od kilku godzin zajmował się śledzeniem Eddie'go. Kiedy mężczyzna zauważył policjanta rozpoczęła się gonitwa. Ostatecznie, uciekinier nieoczekiwanie został zatrzymany przez sierżanta Patty Spivot. Jakiś czas później, Slick został zabrany do Departamentu Policji, gdzie został przesłuchany za wyczyny jego odpowiednika z Ziemi-2. Mężczyzna wypierał się cały czas wszelkich zarzutów, uznając, że w noc wybuchu akceleratora cząsteczek, odsiadywał karę w Blackgate Penitentiary. Słysząc to, West zadzwonił do przyjaciela policjanta, który potwierdził tą wersję. Ostatecznie Eddie został wypuszczony, przy czym detektyw dał mu ostrzeżenie, aby więcej nie podpalał[1].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Flash z dwóch światów

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Edward Slick znany był jako Sand Demon, który posiadał umiejętność tworzenia organicznego piasku. Był natarczywym przestępcą, który uprzykrzał życie wielu superbohaterom.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Flash z dwóch światów” wyemitowany 13 października 2015 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.