FANDOM


Działo mrożące – broń stworzona przez Cisco Ramona w S.T.A.R. Labs, służąca początkowo do zatrzymania Flasha, jeśli ten stałby się przestępcą.

Wygląd Edytuj

Działo mrożące jest szarą rozbudowaną i masywną bronią, przypominającą pistolet na wodę. Jego rękojeść jest obudowana, a w środku znajduje się spust. Lufa nie różni się kształtem od reszty urządzenia, jednak w jej przodzie jest widoczny niebieski laserowy trójkąt, który zaczyna migać po aktywowaniu.

Opis Edytuj

Cold Gun usage by Captain Cold

Działo mrożące podczas użycia

Działo mrożące zostało stworzone przez Cisco Ramona w S.T.A.R. Labs, podczas niewiedzy Caitlin Snow i Harrisona Wellsa, w obawie, że Barry Allen po wybudzeniu ze śpiączki, nie będzie kontrolował swoich celów lub stanie się przestępcą. Woźny ze S.T.A.R. Labs – Basil Nurblin ukradł urządzenie i przedstawił je Leonardowi Snartowi, który zachwycił się Zamrażającym Działkiem i zabił doręczyciela technologii. Tym samym, stając się właścicielem broni, zaczął używać jej do własnych celów, stając się tym samym Kapitanem Mrozem.

Działo mrożące emituje nieznaną substancję, która przypomina biały promień, ale ten jest zimny i zamraża. Według Cisco, urządzenie tworzy skrajną temperaturą, głównie taką bliską zeru absolutnemu. W odcinku „Biec, by się zatrzymać” okazało się, że Leonard dopracował urządzenie do tego stopnia, że jeśli go puści, rdzeń eksploduje.

Znani użytkownicy Edytuj

Byli użytkownicy Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Pomimo tego, że Leonard Snart nie stworzył działa mrożącego, to przestudiował dokładnie jego budowę, dzięki czemu jest w stanie naprawić je, gdy się popsuje.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.