Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Drużyna Johna Constantine'a – zespół mistyków, który skupia się na pokonaniu demonów i sił ciemności, wykorzystując przy tym mistyczne zdolności.

Historia[]

Constantine walczy z demonami

Drużyna powstała po tym, jak John Constantine po nauczeniu się mistycyzmu i okultyzmu zaczął podróżować po świecie wraz z Anne Marie Flynn, Garym Lesterem i Ritchiem Simpsonem. W Newcastle drużyna postanowiła pomóc córce przyjaciela, która została opanowana przez demona. W tym celu John przyzwał silniejszego potwora, aby wypędzić tego mniejszego. Plan jednak nie wypalił, gdyż ten zagarnął dziewczynkę do piekła wraz z duszą Constantine'a. Pod tym incydencie, zespół nie mógł się pozbierać i chcąc o wszystkim zapomnieć, każdy poszedł w swoją stronę.

Kiedy John przebywał w zakładzie Ravenscar chcąc odpokutować swoją winę, mężczyzna zauważył ślady prowadzące do opętanej kobiety na poddaszu. Po przeprowadzeniu egzorcyzmu zauważył na ścianie wiadomość dotyczącą Liv Aberdine. Mężczyzna skontaktował się z dziewczyną z pomocą swojego przyjaciela – Chasa i wytłumaczył jej cel spotkania. Liv nie chciała pojąć wiadomości, którą ten przekazał jej o ojcu, lecz po rozmowie z matką zgodziła się. Mimo wszystko po poznaniu szczegółów całego przedsięwzięcia zostawiła krwawą mapę, która miała służyć jak GPS na demony. Za jej pomocą John i Chas poznali Zed Martin, która to była medium starającą się znaleźć własny cel. Dołączyła do zespołu egzorcysty i pomagała mu zwalczać demony i siły zła przez długi czas. Nieoficjalnie współpracował z nimi anioł stróż Constantine'a – Manny, którego później również zaczęła dostrzegać Zed.

Drużyna podróżowała po Stanach Zjednoczonych i walczyła z zagrożeniem ze strony Durgii, Furcyfera, Coblynau, Upadłego Anioła, Invunche, Pazuzu, a także Nergala, chcąc uratować świat przed nadchodzącymi siłami ciemności.

Członkowie[]

Sojusznicy[]

Byli członkowie[]

Ciekawostki[]

  • W niewyemitowanym odcinku „Final Girl”, Judith wspomniała o Franku Northie, który wraz z Johnem Constantine był pomysłodawcą założenia oryginalnej grupy w Newcastle. Ona sama należała na samym początku do zespołu.
Advertisement