FANDOM


Skąd mam moce? Parę miesięcy temu jechałem do pracy autobusem. Na miejscu czułem jakby wszyscy się na mnie wydzierali, nie poruszając ustami...
Dominic Lanse, „Don't Run

Dominic Lanse – jeden z dwunastu meta-ludzi dotkniętych przez czarną materię z Mocy Prędkości podczas pobytu w autobusie. Z powodu swoich zdolności został wystawiony na sprzedaż na czarnym rynku przez Amunet Black i zakupiony przez Marlize DeVoe, której mąż przeniósł swoją duszę z umierającego ciała, do ciała chłopaka. Ze względu na swoje telepatyczne moce został okrzyknięty pseudonimem Burzowca.

Osobowość Edytuj

Dominic był miłym, przyjaznym i ufnym człowiekiem, który pomimo zdobycia meta-genów, nie używał ich w złym celu. Bał się tego, co zamierza zrobić z nim Amunet Black, lecz był zdolny zaufać Caitlin Snow i wraz z nią spróbować uciec, narażając swoje życie. Dzięki tej przygodzie zaprzyjaźnił się z dziewczyną i był gotowy nauczyć się używać swoich zdolności, do czynienia dobra, nie zdając sobie sprawy, że jego życie wkrótce się zakończy.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

  • Telepatiameta-geny Dominica pozwalają na używanie niezwykle potężnej telepatii, która pozwala mu na czytanie w myślach istotom żywych, które ma w zasięgu wzroku.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Pewnego dnia Dominic podróżował jednym z autobusów po Central City, chcąc dostać się do pracy na lotnisku. W czasie jazdy ten został narażony na promieniowanie ciemnej materii z Mocy Prędkości, z której wyszedł Flash. Tym samym wraz z jedenastką innych osób z pojazdu, mężczyzna zyskał meta-geny[1]. Początkowo nie poczuł różnicy, lecz kierując się do pracy, słyszał, jakby wszyscy na niego krzyczeli z zamkniętymi ustami. W końcu opanował swoje moce do tego stopnia, że mógł ich używać wtedy, kiedy chciał[2].

Początek końca Edytuj

Clifford DeVoe przenosi swoją duszę do ciała Dominica Lanse'a (5)

DeVoe kradnie ciało Dominica

Dominic został zaatakowany przez Amunet Black, która skrzywdziła go kawałkiem metalu. Nie zamierzała jednak pozwolić mu zginąć, bowiem miała dla niego kupca. Kiedy po kilku godzinach mężczyzna się obudził, ujrzał obok siebie dziewczynę, która przedstawiła się jako Caitlin Snow. Widząc jej położenie i wiedząc, iż Amunet zmusiła ją do pomocy, zaufał jej i wspólnie próbowali uciec z opuszczonego szpitala. Na ich nieszczęście kryminalistkach przyłapała ich i zatrzymała, postanawiając tym samym dotrzymać towarzystwa Snow podczas zabiegu. Caitlin wraz z Dominicem ułożyli jednak plan, który polegał na nieświadomym otruciu przestępców gazem usypiającym, torując tym samym sobie drogę do ucieczki. Mimo to Amunet szybko doszła do siebie i ruszyła w pościg, zaganiając uciekinierów w ślepy zaułek. Na ich szczęście pojawił się Vibe i rozciągliwy bohater, którzy to zabrali przyjaciół, ogłuszając przestępczyni. Po niedługim czasie Caitlin zaprosiła Dominica na przyjęcie świąteczne do domu Westów, więc ten postanowił kupić upominek dla właściciela mieszkania. Kiedy wsiadał do samochodu, został zaatakowany przez Amunet, która go ogłuszyła i zabrała w nieznane miejsce. Tam tajemnicza kobieta zapłaciła za meta-człowieka, który następnie został wykorzystany przez Clifforda DeVoe do transfuzji duszy do nowego ciała, zabijając prawdziwego Dominica[2].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Don't Run

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Dominic Lanse był przestępcą znanym pod pseudonimem Brainstorm, który chciał zachować umysły innych uczonych w cybernetyczny sposób, zyskując w wyniku wypadku ich inteligencję.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Luck Be A Lady” wyemitowany 24 października 2017 roku.
  2. 2,0 2,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Don't Run” wyemitowany 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.