Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Dominatorzy – niebezpieczny gatunek cudzoziemców pochodzący z nieznanej planety, który od 1951 roku zaczął najeżdżać Ziemię.

Historia[]

Dominatorzy pierwszy raz pojawili się na Ziemi w 1951 roku podczas panowania prezydenta Ike’a Eisenhowera. Ich celem było zebranie informacji o ludziach, porywając kilku żołnierzy. Jeden z przedstawicieli gatunku został zaatakowany i ogłuszony przez kilku członków legend, a następnie został porwany wraz z nimi przez agenta Smitha. NSA zawarło sojusz z porwanym kosmitą, zawieszając „konflikt” międzygatunkowy na długie lata. Sześćdziesiąt pięć lat później Dominatorzy odnotowali na Ziemi znaczny wzrost pojawiania się meta-ludzi na czele z Barrym Allenem i postanowili powrócić, aby zniwelować zagrożenie. Atakując planetę czterema statkami-matkami mieli znaczną przewagę, jednak na drodze stali bohaterowie z drużyny Zielonej Strzały, drużyny Flasha, drużyny legend i Supergirl, których celem było uratowanie Ziemi za wszelką cenę. Dominatorzy zamierzali opuścić planetę, jeśli Allen oddałby się w ręce kosmitów, lecz do tego nie doszło, więc rozpoczęła się walka. Cudzoziemcy zamierzali pozbyć się zagrożenia za pomocą specjalnej bomby, która przy wybuchu zlikwidowałaby wszystkie istniejące meta-geny. Firestorm jednak zmienił broń w wodę, wskutek czego Dominatorzy zauważyli, iż są na przegranej pozycji i postanowili w pośpiechu opuścić Ziemię.

Dominatorzy posiadają zwiększoną wytrzymałość, jak i siłę, która jest znacznie większa od osiągów przeciętnego człowieka. Ich największym atutem jest jednak zdolność używania telepatii, dzięki czemu mogą się ze sobą bezproblemowo komunikować, a także kontaktować się z innymi istotami w ich własnym języku.

Przedstawiciele gatunku[]

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, Dominatorzy byli kosmiczną rasę posiadającą niezwykłe telepatyczne zdolności, która uważała meta-ludzi za zagrożenie i próbowała wielokrotnie ich się pozbyć.

Zobacz też[]

  • Dominatorzy (gatunek pochodzący z Ziemi-38)
Advertisement