FANDOM


Dick Rory (zm. w 1990 roku) – zmarły mąż pewnej kobiety oraz ojciec Micka Rory'ego. Służył w Wietnamie jako Zielony Beret, a jego działania przyczyniły się do rozwinięcia u niego zespołu stresu pourazowego, przez co po powrocie do domu, wyładowywał swoją agresję na rodzinie. Zginął wraz z żoną w pożarze, który został podłożony przez samego syna.

Osobowość Edytuj

Dick jest szalonym i dziwnym mężczyzną, który samymi swoimi gestami potrafi wzbudzić strach. Mimo wielkiej inteligencji Rory działa instynktownie i obsesyjnie, nie zwracając uwagi na innych, a także na siebie. Jego porywczość doprowadziła do wielu wypadków, a także błędów podczas misji. Cechy te odziedziczył po nim syn, który tak jak on stronił od znajomych. Mimo swoich wad Dick posiada kodeks honorowy. Nigdy nie zapomina o ludziach, których musiał zabić, zwłaszcza o żołnierzach, z którymi wcześniej walczył ramię w ramię. Martwił się też, że może zabrać wojnę z Wietnamu do domu, co popsuje tylko jego rodzinną osobę. Kochał z całego serca syna i żonę, lecz zespół stersu pourazowego sprawił, iż wyładowywał swoją agresję na bliskich, mimo tego, iż tak naprawdę tego nie chciał.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Dick Rory i agent Shwarzenegger pali dezerterów

Zdolności strzeleckie Dicka

  • Ekspert w walce wręcz – Dick był biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby walczyć z kilkoma przeciwnikami jednocześnie.
  • Ekspert w walce bronią – jako żołnierz Dick potrafił obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej. Jego główną umiejętnością było perfekcyjne opanowanie miotacza płomieni, który preferował w zwartej walce. W połączeniu z sadystyczną osobowością, urządzenie to w jego rękach było niezwykle niebezpieczne.
  • Kondycja fizyczna – Dick jako żołnierz, regularnie angażował się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiadał niezwykłą kondycję fizyczną.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Niedługo przed 1967 rokiem Dick poznał kobietę, z którą planował założyć rodzinę. W tamtym okresie został jednak wysłany do Wietnamu i służył w Armii Amerykańskiej[1].

Służba w wojsku Edytuj

Dick Rory i agent Shwarzenegger rozmawiają o rodzinie

Nieświadoma rozmowa z synem

Jeden z oddziałów zaginął w 1967 roku w dżungli, więc Dick ze swoimi ludźmi ruszył na poszukiwania. Na swojej drodze napotkał agentów CIAHeywooda i oficera Shwarzeneggera, którzy dołączyli do jego misji. Jak się okazało, w gęstwinach panoszy się potężna bestia, przez którą giną ludzie. Po przejściu kilku kilometrów i chwilowego postoju Rory ostrzegł kompanów, aby nie pili wody z rzeki, gdyż może być skażona. Niespodziewanie z buszu wyłonił się dezerter, w którym Dick dostrzegł szeregowego Adamsa. Ten jednak zachowywał się tak, jakby nie zamierzał wrócić do armii i w dodatku nie on sam – było z nim kilkunastu ludzi, których żołnierze szybko się pozbyli. Kilka godzin później żołnierze rozpalili ognisko, a Dick dosiadł się do Shwarzeneggera, któremu opowiedział o ludziach, których musiał zabić. Z samego rana wojsko ruszyło dalej, lecz Rory ogłuszył Heywooda z powodu jego niesubordynacji. W końcu dotarli do obozu, który był ich celem, gdzie przygotowali wszystkich ludzi do rozstrzału. Wtedy niespodziewanie Shwarzenegger przystawił broń do głowy żołnierza i powiedział, że tym nie przywróci życia zabitym żołnierzom, a wręcz przeciwni, będzie miał na sumieniu kolejne ofiary. Rory odłożył broń i zgodził się z kompanem, którego niedługo później musiał pożegnać[1].

Po wojnie Dick wrócił do domu, gdzie ożenił się z kobietą swojego życia. Ta dała mu syna, Micka i wspólnie żyli w małym rodzinnym domku, gdzie rozwijał się zespół stresu pourazowego Dicka. Mężczyzna zginął wraz z żoną w 1990 roku w pożarze własnego domu, który podłożył ich syn[2].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Welcome to the Jungle

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Welcome to the Jungle” wyemitowany 21 listopada 2017 roku.
  2. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Ostateczny azyl” wyemitowany 21 kwietnia 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.