Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Detour” – dwudziesty pierwszy rozdział komiksu „Arrow: Komiks”. Jego amerykańska premiera miała miejsce 27 lutego 2013 roku.

O komiksie[]

Twórcy[]

  • Scenariusz: Andrew Kreisberg, Marc Guggenheim
  • Szkic: Xermanico
  • Kolory: Ikari Studio (Sergi Erra & Mado Peña)
  • Litery: Wes Abbott
  • Okładka: Ikari Studio (Barry Kitson & Santi Casas)
  • Dyrektor artystyczny: nieznany
  • Poprawki: Alex Antone

Informacje[]

  • Ilość stron: 23 stron
  • Odpowiedni wiek: 12+ lat
  • Prawa autorskie: 2013 DC Comics.

Opis[]

Jak Oliver Queen i John Diggle poradzą sobie w sytuacji, kiedy zostają porwani przez nieziemsko piękną kobietę w biały dzień podczas przejażdżki samochodem?

Streszczenie[]

Nina porywa Olivera Queena

John Diggle wiózł Olivera w limuzynie po Starling City, kiedy rozmowę przerwała im wbiegająca na jezdnie kobieta. Kiedy samochód się zatrzymał, ta podeszła do szyby i zapytała się Queena, czy może ją podrzucić na najbliższą stację benzynową, gdyż jej samochód przestał współpracować. Milioner zgodził się i wpuszczając dziewczynę do samochodu, przedstawił się, na co ta wyjawiła swoje imię, Nina. Niespodziewanie z torebki wyciągnęła pistolet i nakazała kierowcy jechać przez siebie, ostrzegając go przed jakimikolwiek sztuczkami.

Oliver był zdziwiony faktem, że kobieta pokroju urody Niny jest przestępcą, a następnie wspomniał o ostatnich jego porywaczach, którzy zostali załatwieni przez tajemniczego łucznika i skończyli ze skręconymi karkami. Wtedy Nina zrozumiała, kogo wzięła za ofiarę. Nie chcą kłopotów, spuściła ton głosu i poprosiła o zabranie jej z ulicy, obawiają się, że jej były chłopak, Gianni, ją znajdzie. Rozmowę przerwał pościg, przed którym Diggle był zmuszony uciekać, bowiem na celowniku był ich samochód. Gdy tylko udało im się skryć, Oliver rozbroił Ninę, która wytłumaczyła, dlaczego ją ścigają. Była bowiem świadkiem, jak Gianni i jego przyjaciele kradli samochody i je rozbierali na części, a policja nie chciała jej wierzyć. Niespodziewanie w limuzynę uderzył inny samochód, z którego wysiadło kilka mężczyzn. Porwali oni Ninę oraz samochód Queena, po czym odjechali.

Nina odchodzi ku zdziwieniu Olivera

Nina została zabrana na złomowisko, gdzie ją związano i umieszczono w bagażniku rozbieranego samochodu, którego karoseria miała zostać następnie zgnieciona. Na miejsce dość szybko przybył Diggle, który zaczął walczyć z grupką złodziei, dając Oliverowi szansę na uratowanie kobiety. Zdając sobie sprawę, że John może długo nie wytrzymać sam na polu bitwy, milioner wpuścił na złomowisko wcześniej zebranych ludzi, którym zginęły samochody. Oliver zaprosił Ninę na przejażdżkę, ale ta odmówiła, tłumacząc, że nie chce przysporzyć jego ochroniarzowi więcej kłopotów. Ten w tym czasie zastanawiał się, czy nie warto przerwać bójki i zadzwonić na policję.

Obsada[]

Role główne

Role drugoplanowe

Galeria[]

Okładki[]

Zobacz też[]