Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Departament Policji w Star City (DPSC) – jednostka organizacyjna policji, przy pomocy której Komisarz Główny Policji realizuje zadania określone w ustawach w Star City.

Historia[]

Departament Policji bez problemu radził sobie ze zwalczaniem przestępczości w Starling City, dopóki do miasta nie powrócił Oliver Queen, który przyodział maskę Strzały i stał się samozwańczym bohaterem, zabijającym skorumpowanych ludzi. Złapanie tajemniczego łucznika stało się wielką przeszkodą, a sami funkcjonariusze nie byli do niego przyjaźnie nastawieni. Za sprawą detektywa Lance powstała grupa zadaniowa do zwalczania mścicieli, jednak Quentin zrozumiał swój błąd po oblężeniu miasta przez armię Wilsona. Z jego rozkazu drużyna specjalna została rozwiązana, a Strzała został uznany za niewinnego, pomimo wcześniejszego widnienia na liście poszukiwanych.

Po długim czasie współpracy z drużyną Strzały, Quentin dowiedział się, że Kaptur zataił przed nim śmierć Sary. Zaczął obwiniać za to łucznika, a gdy dowiedział się, kto chowa się za maską, wznowił do działania grupę zadaniową i rozkazał zamknięcie wszystkich mścicieli. Po złapaniu Olivera, Roy podał się za zielonego łucznika i został aresztowany, a Queen uwolniony. Wkrótce po zamknięciu, Harper upozorował swoją śmierć w Iron Heights.

Pracownicy[]

Byli pracownicy[]

Ciekawostki[]

  • W rozdziale „Following” komiksu „Arrow: Sezon 2.5”, Departament Policji nazywany jest Starling Metro Police oraz Starling City Metro.

Zobacz też[]

Advertisement