FANDOM


Departament Policji w Central City (DPCC) – jednostka organizacyjna policji, przy pomocy której Komisarz Główny Policji realizuje zadania określone w ustawach w Central City.

Historia Edytuj

Departament Policji bez problemu radził sobie ze zwalczaniem przestępczości w Central City, dopóki w mieście nie pojawili się meta-ludzie, którzy przyprawili znacznych kłopotów policjantom. Gdy sprawy w swoje ręce wziął Flash, zyskał wielkie zainteresowanie, jednak obawiano się go. Za sprawą Eddiego Thawne’a powstała grupa zadaniowa do zwalczania mścicieli, jednak detektyw zrozumiał swój błąd i zrezygnował z próby złapania bohatera. Potajemnie zaczął z nim współpracować, dowiedziawszy się wcześniej, kto kryje się za maską. W trudnych przypadkach, sam Departament Policji zaczął powoływać się na Flashu.

Aby policja mogła sobie poradzić z nowym stopniem zagrożenia, Cisco Ramon zaoferował swoja pomoc. Zaczął tworzyć specjalne urządzenia, które w znacznym stopniu byłyby w stanie pomóc w walce z meta-ludźmi. W celu pokonania Leonarda Snarta i Micka Rory’ego, Ramon zmodyfikował tarcze policjantów, dzięki czemu mogły wytrzymać ekstremalne ciepło i zimno. Po tym, jak Flash uratował miasto przed osobliwością, Joe utworzył wraz z Cisco grupę zadaniową do zwalczania meta-ludzi. Organizacja ta używając specjalnych urządzeń, walczy z niebezpiecznymi przestępcami i unieszkodliwia ich, wsadzając za kratki.

Pracownicy Edytuj

Byli pracownicy Edytuj

Ciekawostki Edytuj

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.