FANDOM


David P. „Dave” Ratchet – były więzień Iron Heights, a także więzienny kolega Henry'ego Allena, znany pod pseudonimem Big Sir. Został niesłusznie skazany za morderstwo, a jako że prawdziwy sprawca nie chciał ponieść konsekwencji za swoje czyny, Barry Allen przeniósł mężczyznę do Jiaju w Chinach – miejsca, gdzie David chciał spocząć po opuszczeniu więzienia.

Osobowość Edytuj

David jest miłym i uprzejmym człowiekiem, który na ogół nie ukazuje emocji. Potrafi być jednak groźny i agresywny, kiedy zajdzie taka potrzeba. W dodatku jest ufnym i słownym człowiekiem, który zaprzyjaźnił się z Henrym Allenem, a nieco później z jego synem. Ich relacja była na tyle duża, że mężczyźni byli w stanie stanąć w obronie tego drugiego. Jakby tego było mało, David zaufał Barry'emu, który dał mu nadzieję na opuszczenie Iron Heights, obiecując schwytanie Sylberta Rundinego. Kiedy ten nie przyznał się do winy, Ratchet nie odtraćił przyjaciela, który ostatecznie ujawnił się przed mężczyzną jako Flash i podarował mu nowe życie w Jiaju w Chinach.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

  • Ekspert w walce wręcz – wiele lat spędzonych w Iron Heights nauczyły Davida, jak się bronić. Podczas walki wykazuje się sprytem i umiejętnością szybkiego planowania kolejnego uderzenia.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

W 2003 roku David napotkał późnym wieczorem rannego człowieka, którego próbował uratować. Na jego nieszczęście na miejscu pojawiła się policja, która uznała mężczyznę za sprawcę wypadku. Przypisali mu zabójstwo ochroniarza i okradzenie Mercury Labs, a sędzia wysłał na odsiadkę w Iron Heights[1]. Pewnego razu Ratchet dostał ataku, będąc bliski śmierci. Tamtejszy więzień, Henry Allen który z zawodu był lekarzem, namówił strażnika więziennego na przeprowadzenie operacji, rozpoznając u Dave'a zapalenie wyrostka robaczkowego. Strażnik pozwolił byłemu doktorowi działać, a tym samym więzień uniknął śmierci[2].

Przysługa rodzinna Edytuj

Big Sir staje w obronie Barry'ego na siłowni (5)

Dave staje w obronie Barry'ego

W styczniu 2018 roku do Iron Heights trafił Barry Allen – syn Henry'ego Allena, którego Dave wciąż obserwował. Kiedy pewien więzień zaatakował na siłowni młodego chłopaka, Big Sir natychmiast odparł atak napastników, ratując życie Allenowi. Jakiś czas później Barry podszedł do mężczyzny, chcąc się dowiedzieć, dlaczego ten stanął w jego obronie. Jak się okazało, Dave wisiał przysługę Henry'emu Allenowi. Niedługo po tym oboje mieli więcej czasu na pogadanie i Big Sir opowiedział młodzieńcowi, jak doktor Allen uratował dawniej jego życie. Gdy tylko się rozdzielili, Dave wpadł w zasadzkę gangu, który chciał przestraszyć więźnia, aby nie wtrącał się w porachunki innych. Na jego szczęście na miejscu pojawił się Barry, który tym razem pokonał wrogów, odganiając ich od więźnia. Mężczyźni postanowili o siebie dbać w Iron Heights, nie mając przy sobie nikogo innego[2].

Podczas rozgrywki w karty Allen zainteresował się historią Davida, dotyczącą powodu, za jaki trafił do więzienia. Poprosił więc przyjaciół, aby pomogli mu odnaleźć prawdziwego sprawcę zabójstwa. Tym samym Barry dał przyjacielowi nadzieję na coś, co według niego nie było realne. Ostatecznie udało się dopaść Sylberta Rundinego, lecz ten nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, przez co David nie mógł opuścić więzienia. Allen nie zamierzał się poddać i wyciągnął za pomocą swoich mocy więźnia z celi i przeniósł do Jiaju w Chinach – miejsca, gdzie David chciał spocząć po opuszczeniu więzienia, zostawiając mu karteczkę, że „czasami wszystko kończy się tak, jak w filmach”[1].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. The Elongated Knight Rises
  2. Honey, I Shrunk Team Flash

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Dufus P. Ratchet był upośledzonym przestępcą znanym pod pseudonimem Big Sir. Dostał od Łotrów zbroję umożliwiającą latanie, a także został wyposażony w energetyczny buzdygan.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Honey, I Shrunk Team Flash” wyemitowany 30 stycznia 2018 roku.
  2. 2,0 2,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „The Elongated Knight Rises” wyemitowany 23 stycznia 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.